Zobacz wÄ…tek - Stunt na skuterach ? jak ?
NAS Analytics TAG

Stunt na skuterach ? jak ?

i inne małe pojemności
_________

Stunt na skuterach ? jak ?

Postprzez konrii98 » 31/7/2011, 12:22

Siemka, mam pytanie w przyszłości chciał bym trochę postuncić nie będę katował motorka tylko od czasu do czasu do popisu przed dziewczynami 8). Myślę nad stoppie , stoppie 180 oraz wheelie da się zrobić wheelie na blokadach do 45km/h? na roxie lub aprili sr 50 ?

Czy to niebezpieczne dla skuterów ? chodzi mi o ramę czy nie pęknie i czy nic nie stanie się z przednim kołem podczas stoppie i stoppie 180 ??????? co może się uszkodzić ? będę to robił powiedzmy 2 razy na miesiąc ;P
pozdro dla wszystkich manetkowczów;)
Avatar użytkownika
konrii98
Świeżak
 
Posty: 189
Dołączył(a): 26/5/2011, 20:29
Lokalizacja: Sobolew


Postprzez adrianos_08 » 31/7/2011, 12:56

2 razy na miesiąc, ale wcześniej będziesz musiał się chyba tego wszystkiego nauczyć :wink:
Na blokadach wątpie, żeby dało rade...
Co do ram itp. ludzie jeżdżą na aeroxach i sr itp i nic się za bardzo nie dzieje.
Chyba, że chcesz na jakimś chinolu. Wtedy się bóóóóój.
Avatar użytkownika
adrianos_08
Świeżak
 
Posty: 143
Dołączył(a): 9/8/2009, 19:13
Lokalizacja: Dęblin


Postprzez Leniu » 31/7/2011, 17:21

Z blokadami to raczej nie ma szans, może po odblokowaniu gaźnika : )
Leniu
Świeżak
 
Posty: 68
Dołączył(a): 11/7/2011, 22:17
Lokalizacja: Barczewo/Olsztyn

Postprzez adrianos_08 » 31/7/2011, 17:25

albo modułu... To on chyba jest odpowiedzialny za blokadę obrotów... Ale, żeby postawić na koło wydaje mi się, że trzeba go stuningować a nie tylko zdjąć blokady.
Avatar użytkownika
adrianos_08
Świeżak
 
Posty: 143
Dołączył(a): 9/8/2009, 19:13
Lokalizacja: Dęblin

Postprzez konrii98 » 2/8/2011, 21:23

A stoppie ? przy tym chyba nie chodzi o blokady itp ??? nie chce za bardzo tuningować motocykla bo potem przy sprzedarzy zaraz będą myśleli że się posypał i dlatego ten tuning ;/ no i kasa na to... a poza tym pierwszy DOBRY mechanik zajmującymi się takimi sprawami jest 50 km ode mnie .Da się zdjąć samemu w domu jakieś blokady ????

pozdro 8)
pozdro dla wszystkich manetkowczów;)
Avatar użytkownika
konrii98
Świeżak
 
Posty: 189
Dołączył(a): 26/5/2011, 20:29
Lokalizacja: Sobolew

Postprzez henio12323 » 2/8/2011, 22:38

samemu mozna jedynie go troche odciązyc na pewno bedzie łatwiej robic rózne ewolucje. mozna dac rozpórke od miejsca pod kierownicą do okolic cylindra. tak żeby sie nie "złozył " po gumowaniu :P stoppie - dobre klocki i troche umiejętnosci trzeba mieć. ale żeby było łatwiej mozna wsadzic inny zacisk. wiekszosc skuterków ma te same zaciski, a np piaggio 125 ccm ma identyczny zacisk ale 2 tłoczkowy - dociska klocki z obu stron i hamowanie jest duzo lepsze niz w 1 tłoczkowym. i to pozwoli na robienie lepszych stoppie. co do silnika. mozna rolki wsadzic lekkie zeby szybciej łapał obroty. co do blokad raczej innych niz na module nie masz. a moduł do stoppie nie jest potrzebny. chyba że smigasz na kole szybciej niz zablokowane obroty :D
KTM 300 EXC
Yamaha FZ6
GasGas TXT 250

Częsci do motocykli, serwis, tuning.. PW
Avatar użytkownika
henio12323
Moderator
 
Posty: 26032
Dołączył(a): 30/12/2008, 20:49
Lokalizacja: WÅ‚odawa / LBN

Postprzez konrii98 » 3/8/2011, 09:17

Dzięki za odp ;) chodziło mi głównie o stoppie a wheelie to na 2 miejscu . Czyli ta blokada na module jest jedyną w całym motocyklu ??? myślałem że jeszcze w gaźniku, tłumiku czy gdzieś jeszcze :P i blokadę z modułu to tylko mechanik zdejmie ? ile by za to wziął ? (w przybliżeniu);p

I jeszcze pytanie czy da się zrobić CHRIST AIR przy blokadach ? czy jak zacznę wstawać to skuter zwolni i się wywalę ? - to chyba od obrotów zależy ? czy niekoniecznie ?
pozdro dla wszystkich manetkowczów;)
Avatar użytkownika
konrii98
Świeżak
 
Posty: 189
Dołączył(a): 26/5/2011, 20:29
Lokalizacja: Sobolew

Postprzez henio12323 » 3/8/2011, 09:33

wydech cały to blokada. nic nie zdejmiesz. ale jak wymienisz to zwiekszysz moc. w gaźniku tez jako tako blokad nie ma ale gaźnik jest mały i załozenie wiekszego moze zwiekszyc osiągi. co do modułu nie kazdy da sie odblokowac mechanicznie. czasem (i to czesto wychodzi lepiej) trzeba kupic po prostu nowy odblokowany.

co do tricków zalezy od opanowania sprzętu itp.
KTM 300 EXC
Yamaha FZ6
GasGas TXT 250

Częsci do motocykli, serwis, tuning.. PW
Avatar użytkownika
henio12323
Moderator
 
Posty: 26032
Dołączył(a): 30/12/2008, 20:49
Lokalizacja: WÅ‚odawa / LBN

Postprzez konrii98 » 3/8/2011, 11:18

Dzięki za odp kurde lipa ;/ myślałem że może da radę jakoś szybko załatwić blokady a tu lipa , myślałem ,że polatam chociaż 60 km/h no nic dzięki za odp popróbuję może wyjdzie :D

Pozdro :)

Edit: koledzy a da się samemu usunąć blokady : Tuleja dystansowa nad przepustnicą i Tuleja dystansowa pomiędzy wariatorem, a przeciw talerzem??? bo te podobno da się zdjac samemu ????
pozdro dla wszystkich manetkowczów;)
Avatar użytkownika
konrii98
Świeżak
 
Posty: 189
Dołączył(a): 26/5/2011, 20:29
Lokalizacja: Sobolew

Postprzez konrii98 » 5/9/2011, 14:35

Odświeżę temat :D śmigam już prawie miesiąc moją aprilią sr 50 i już ją w pełni opanowałem :D v max 80 km/h bo gaźnik ;) i tu mam pytanko próbowałem go wielokrotnie wyrwać na koło ale nie daje rady unosi się na 20 cm na 2 sec i opada może to dlatego że mam za niskie obroty ? strasznie wolno się wkręca ;/ jak dam full gaz to nie rusza mi z pełnego tylko obroty zaczynają rosnąć i po 5 sec jedzie już na pełnym ale wtedy to na liczniku mam 30 km/h i nie ma szans wyrwac go porządnie na koło ;/ Kolegom chińczyki ruszają normalnie na pełnym gazie a mi musi się rozpędzić/obroty musza wzrosnąć i czy jeśli wezme go wyreguluje tak żeby od razu ruszał na full i wgl szybciej wkręcał się na obroty to go wyrwę ???? dodam że jestem dość silny i z siłą fizyczną raczej problemu wielkiego nie będzie ;]
pozdro dla wszystkich manetkowczów;)
Avatar użytkownika
konrii98
Świeżak
 
Posty: 189
Dołączył(a): 26/5/2011, 20:29
Lokalizacja: Sobolew

Postprzez zioomeek09 » 6/9/2011, 13:42

daj lżejsze rolki
Avatar użytkownika
zioomeek09
Świeżak
 
Posty: 471
Dołączył(a): 14/6/2010, 18:47
Lokalizacja: Białystok



Powrót do Motorowery do 50 ccm



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości




na górê