Zobacz wątek - Pierwszy motocykl - ogólne porady
NAS Analytics TAG

Pierwszy motocykl - ogólne porady

Tutaj tylko zadajemy pytania o ocenę oferty motocykla, którą sobie upatrzyłeś. Dotyczy motocykli o pojemności większej niż 125 ccm.
_________

Postprzez motoftw » 28/7/2011, 16:29

To po co kupować mocny sprzęt na początek? Żeby nie odkręcać? Bez sens. :P
Honda CB 500 ----> Honda NX 650
Avatar użytkownika
motoftw
Stały bywalec
 
Posty: 1179
Dołączył(a): 5/8/2009, 19:25


Postprzez madcap » 28/7/2011, 16:32

(...) Jeżeli w CV napiszesz "2012-2014: sommelier - freelancer" to nikt się nie domyśli, że dwa lata chlałeś z rozpaczy po utracie poprzedniej pracy.
Avatar użytkownika
madcap
Administrator
 
Posty: 5894
Dołączył(a): 26/5/2009, 19:03
Lokalizacja: wieje wiatr?


Postprzez Kelhorn » 28/7/2011, 16:49

Bo jeden waży 130 kg a drugi 210 kg. Bo na mniejszym drgnięcie instynktowne prawej dłoni nie powoduje zmiany prędkości o 20 km/h. Bo geometria zawieszenia i w związku z tym pozycja i oczekiwania co do umiejętności jeźdźca są zupełnie inne. Różnice na moto nie ograniczają się do mocy, inaczej prowadzi się cruiser o mocy 100 bhp, inaczej sport a jeszcze inaczej turystyczny krążownik. Natomiast zawsze, powtarzam, zawsze mniejsze i słabsze moto wybaczy więcej błędów, które nieuchronnie popełnisz. A w skrajnym przypadku nie przytrzaśnie ci nogi 200 a tylko 120 - 150 kg.

Dziwi mnie, że nikomu nie trzeba tłumaczyć czemu Ferrari 458 nie jest dobrym samochodem na początek i dlaczego trudniej prowadzi się je niż Yariske.
Kelhorn
Świeżak
 
Posty: 161
Dołączył(a): 8/4/2011, 17:42

Postprzez motoftw » 28/7/2011, 17:00

Kelhorn napisał(a):Dziwi mnie, że nikomu nie trzeba tłumaczyć czemu Ferrari 458 nie jest dobrym samochodem na początek i dlaczego trudniej prowadzi się je niż Yariske.


Przecież yarisem i ferrari można też można lecieć 100 :D Jak wyżej, przy spokojnej zaplanowanej jeździe może być wszystko ok czy masz 50 koni czy 100 ale problem zaczyna się jak jest panika, zagrożenie, jak trzeba zahamować gwałtownie, a jednocześnie nie zblokować koła, mi było łatwiej nauczyć się hamować na mniejszym motocyklu, mniejsza masa, słabsze heble, gdzie na sporcie możesz spokojnie zblokować koło palcem.
Honda CB 500 ----> Honda NX 650
Avatar użytkownika
motoftw
Stały bywalec
 
Posty: 1179
Dołączył(a): 5/8/2009, 19:25

Postprzez motoftw » 28/7/2011, 17:07

Uważasz, że na pierwszym biegu 600 nie potrafi uślizgnąć tyłu gdy nie masz dobrego obycia z manetą?? Nawet 500 to potrafi :wink: Po za tym porównywanie aut do motocykli nigdy nie było na miejscu w takich tematach, integra zapiszczy kołami jak przydusisz, moto wyłoży Cię na glebę.(Oczywiście przy nieumiejętnym obchodzeniu się z gazem) :lol:
Honda CB 500 ----> Honda NX 650
Avatar użytkownika
motoftw
Stały bywalec
 
Posty: 1179
Dołączył(a): 5/8/2009, 19:25

Postprzez tomek_gda » 28/7/2011, 18:38

To bierz śmiało GSR-a od kolegi, przynajmniej będziesz wiedział co się z tym sprzętem działo. Tylko nie oszukuj sam siebie że będziesz jeździl powoli i nigdy nie odkręcał :wink:

deejayslonio napisał(a):[...]
zabawa na drodze mnie po prostu nie bawi.

Jazda na moto sama w sobie jest zabawą/przyjemnością.
Avatar użytkownika
tomek_gda
Świeżak
 
Posty: 361
Dołączył(a): 20/9/2010, 18:25
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez tomek_gda » 28/7/2011, 19:07

Ale czego tu się obawiać? Że będzie fajnie? Przecież tak ma być :wink: chyba że zacytowałeśnie to co trzeba, bo jeżeli chodzi o odkręcanie i szybką jazdę to pomimo że Cie nie znam myślę że jednak tak będzie :D
A nie możesz się po prostu przejechać czy to GSR-em czy Fazerem? Skoro koledzy mają to co za problem? Jak siękarniesz to będziesz wiedział co oznacza 100KM w motocyklu czterocylindrowym i będziesz miał jakieś spojrzenie na to czy chcesz mieć taki motocykl czy trochę słabszy.
Avatar użytkownika
tomek_gda
Świeżak
 
Posty: 361
Dołączył(a): 20/9/2010, 18:25
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez motoftw » 28/7/2011, 19:32

deejayslonio, ogólnie chodzi o to, że nie można do końca zdefiniować umiejętności osoby, która kupuje pierwszy motocykl, to wg mnie osoba, która zbytnio nie ogarnia tematu, nie odróżnia czym jest moc od momentu, nie wie co może się stać po odkręceniu, zahamowaniu, skręceniu kierownicy w prawo na zakręcie w prawo, dla mnie to taka osoba. Każdy inaczej się uczy, jeden szybciej drugi wolniej, nie ma reguły.

edit, takiej osobie, którą przedstawiłem nie poleciłbym nawet 500 żeby nie mieć jej na sumieniu.
Ostatnio edytowano 28/7/2011, 19:54 przez motoftw, Å‚Ä…cznie edytowano 1 raz
Honda CB 500 ----> Honda NX 650
Avatar użytkownika
motoftw
Stały bywalec
 
Posty: 1179
Dołączył(a): 5/8/2009, 19:25

Postprzez rossavu » 28/7/2011, 19:52

Bo motocykle uzywa sie zgodnie z przeznaczeniem. Kupujesz sporta - po to aby dac w palnik (a do tego trzeba miec praktyke), a nie lansowac sie pod wiejska dyskoteka.

Ten kto pierd*, ze kupuje sportowego tysiaka "bo mu sie podoba" to zwykly prostak lecacy na swiecace owiewki z ABSu. Moto ma jezdzic, a nie swiecic chromami.
Avatar użytkownika
rossavu
Stały bywalec
 
Posty: 1347
Dołączył(a): 4/4/2010, 10:51

Postprzez mounter » 31/7/2011, 06:50

Ja na pierwszy motocykl kupiłem r6. I jest tak jak koledzy piszą, nie jest od razu taka sielanka. Będów nie wybacza. Ja na początku sezonu w trakcie hamowania awaryjnego zblokowałem koło. Znajomy zrobił to samo, z tym że już na motocykl nie wsiadł. Tak, że to co piszą doświadczeni koledzy o tym żeby startować od mniejszych sprzętów jest to prawdą, ale każdy się przekona dopiero na własnej skórze. Bo wątpie żeby ktoś napalony na sporta czytając forum zmienił decyzje. Z mojego punktu widzenia nie żałuje wyboru ale było i jest ciężko gdy zaskoczy nas coś na drodze.
mounter
Świeżak
 
Posty: 30
Dołączył(a): 8/3/2011, 09:13

Postprzez Mavli » 31/7/2011, 07:34

Wiem, że ten temat jest trochę o czym innym, ale szukam pomocy. Potrzebuje wiadomości o motocyklach, problemem jest, że nie mogę natrafić na nic konkretnego. Moja wiedza jest bardzo ogólna i nie ma w niej żadnych pożądnych podstaw. Mój brat jest maniakiem motoryzacji, ale kiedy się go o coś spytam, zaczyna się bezsensownie rozwodzić o historii i ciekawostkach nie mówiąc nic konkretnego. Była bym wdzięczna gdybyście mnie pokierowali, gdzie mogę zdobyć przejrzyste informacje.
Mavli
Świeżak
 
Posty: 2
Dołączył(a): 31/7/2011, 07:20

Postprzez Brekekeks » 31/7/2011, 08:10

Czy chodzi o coś w tym stylu? Sorry, że po angielsku, ale nie chce mi się tłumaczyć.

http://i96.photobucket.com/albums/l165/ ... einfo1.jpg

http://i96.photobucket.com/albums/l165/ ... einfo2.gif
Growing old is mandatory. Growing up is optional.
Brekekeks
Świeżak
 
Posty: 457
Dołączył(a): 14/10/2010, 17:10
Lokalizacja: Kielce

Postprzez Invi » 31/7/2011, 09:05

deejayslonio napisał(a):Nie mówimy o hayabusa turbo względem popularnej 500 lub 250 (czyli ferrari i yariski) tylko o porównaniu auta typu honda type r albo suzuki swift sport względem yariski czyli popularnych 500 albo 250 względem 600 do 100KM.


To że ktoś wyskakuje z takimi porównaniami świadczy tylko o tym jak nikłe pojęcie o moto ma.

Taka Yariska to co najwyżej pod jakieś spokojne 125 podchodzi, ot sprzęt który każdy na dobrą sprawę ogarnie z marszu. Wszelkie pięćsety to już jest naprawdę dużo pewnie i tak trudniej to ogarnąć niż jakieś tam hondy type R i początkującego może zaskoczyć, jednak dają one mu szanse na wyjście z nieco ostrzejszych sytuacji, a co chyba nawet ważniejsze swoją konstrukcją nie prowokują kilka razy dziennie akcji na które ktoś doświadczony uśmiechnie się pod nosem, a świerzak się zasra po pachy i co najwyżej złapie mocniej kierownicę.

Hayabusa turbo? Fabryczny litr jest w stanie objechać niemal dowolne auto jeżdżące na polskich drogach. Tyle że w przeciwieństwie do nich nie ma 4 kół i nie jest w stanie sam utrzymać równowagi :P


Sportowy motocykl to wyścigówka z dodanym niewiele więcej niż tym co niezbędne do uzyskania homologacji. Śmieszne są próby porównywania tego do pojazdu który może i otrzymał "sportowe" zawieszenie i dodatkowe kilka KM, ale i tak był zaprojektowany do wożenia zakupów z biedronki i dzieciaków do szkoły :P Jakby ktoś do bolidu F1 dokleił lusterka i światła, wtedy mógłbyś porównywać.
Avatar użytkownika
Invi
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 6277
Dołączył(a): 15/7/2008, 14:12

Postprzez Mavli » 31/7/2011, 11:55

Tak, dzięki to na pewno coś mi pomoże.
Mavli
Świeżak
 
Posty: 2
Dołączył(a): 31/7/2011, 07:20

Postprzez LatajacyHolender » 31/7/2011, 12:45

Brekekeks napisał(a):Czy chodzi o coś w tym stylu? Sorry, że po angielsku, ale nie chce mi się tłumaczyć.

http://i96.photobucket.com/albums/l165/ ... einfo1.jpg

http://i96.photobucket.com/albums/l165/ ... einfo2.gif


Swietne linki, dzieki!
Avatar użytkownika
LatajacyHolender
Świeżak
 
Posty: 41
Dołączył(a): 17/5/2011, 10:17
Lokalizacja: Amsterdam

Następna strona


Powrót do Oceny ofert sprzedaży.



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 44 gości




na górê