Zobacz wÄ…tek - Jaki motocykl ?
NAS Analytics TAG

Jaki motocykl ?

Tutaj tylko zadajemy pytania o ocenę oferty motocykla, którą sobie upatrzyłeś. Dotyczy motocykli o pojemności większej niż 125 ccm.
_________

Jaki motocykl ?

Postprzez GandiGanda » 14/7/2011, 21:37

Witam.

Za rok mam zamiar robić prawko na motocykl. Mam już uzbierane 11 tysięcy i chciałbym się spytać jaki motocykl kupić na początek ? Jaka pojemność ? Myślałem o Kawasaki Ninja 250 http://allegro.pl/kawasaki-ninja-250r-2 ... 52043.html

W internecie czytałem mnóstwo opinii, że 250 za mała, szybko się znudzi itp. Doświadczenie z motocyklami sportowymi mam zerowe więc myślę że mi wystarczy pewności oczywiście nie mam dlatego się pytam ;) Co sądzicie o takiej pojemności na początek ? I o Kawasaki którą podałem w linku ? Powiedzcie mi też czy warto kupić nowe moto ;) Cena max to 20 tysięcy + koszta na ubiór ale tutaj akurat cena nie gra roli.

Mam 17 lat, 1,85 wzrostu, 75 kg.
GandiGanda
Świeżak
 
Posty: 5
Dołączył(a): 27/6/2011, 20:44


Postprzez zuczek33 » 14/7/2011, 21:57

Napewno na 1 moto nie kupowalbym nowego moto. Co z tÄ… pojemnoscia to fakt moze Ci sie szybko znudzic...
zuczek33
Świeżak
 
Posty: 39
Dołączył(a): 14/6/2011, 10:25
Lokalizacja: Masuria


Postprzez henio12323 » 14/7/2011, 21:58

to jest tak w polsce :d póki nie kupisz litra na 1 moto to wszystko inne jest za słabe. a w rzeczywistosci jak siądziesz z niczego ( roweru czy samochodu np) na taka kawe to musisz sie dobrze przywiązac żeby cie nie zrzuciła :D starzy wyjadacze moze moga powiedziec że kawa 250 to dla nich moto małe, bo jest to dosyc mały silnik. ale jak na początek to spokojnie wystarczy :) osiągi ma porównywalne z 500 ccm np gs 500, jak nie lepsze. ( GS moze jedynie inaczej oddawac moc, i byc zywotniejszy z racji małej mocy i w miare duzego silnika ) także jak Ci sie podoba smiało bierz, w zasadzie za tą kase masz kawe albo juz cos całkiem dużego jeżeli chodzi o typowe scigacze. 600 na 1 moto - jedni dają rade inni nie :D 250 jest na pewno do ogarnięcia, ale wg mnie nie jest na tyle słaba żeby ci sie zaraz znudziła. bo do jazdy po prostej nawet haya 1300 jest słaba :D jak ogarniesz 250 to nie jedną 600 na winklach ścigniesz :P
kolejna sprawa podrosniesz, podrosną twoje umiejętnosci itp itd. i zawsze mozesz kawke sprzedac i kupic cos wiekszego. ninja ma ciekawą pojemnosc, jest ładna i mocna. i mysle że w przyszłosci ceny jej moga podskoczyc z racji tego że wchodzą te ustawy o innych prawkach i ta klasa moze byc bardziej oblegana niz teraz. wiec całkiem mozliwe że kupisz, i o ile jej nie zarżniesz to za kilka sezonów sprzedaż ją po podobnej cenie, jak nawet nie zarobisz na niej :D
KTM 300 EXC
Yamaha FZ6
GasGas TXT 250

Częsci do motocykli, serwis, tuning.. PW
Avatar użytkownika
henio12323
Moderator
 
Posty: 26032
Dołączył(a): 30/12/2008, 20:49
Lokalizacja: WÅ‚odawa / LBN

Postprzez GandiGanda » 15/7/2011, 19:39

Dzięki Henio za wyczerpującą odpowiedź :-)

Może ktoś jeszcze się wypowie ?
GandiGanda
Świeżak
 
Posty: 5
Dołączył(a): 27/6/2011, 20:44

Postprzez Bany93 » 16/7/2011, 17:13

Henio powiedział już bardzo dużo, ja tylko dorzucę od siebie, że nie warto kupować nowego motocykla (na swój pierwszy), oraz może się okazać, że taka Kawa jest dla Ciebie za mała (nie mam na myśli silnika, tylko gabaryty).
Bany93
Świeżak
 
Posty: 24
Dołączył(a): 20/5/2011, 19:58
Lokalizacja: Żory



Powrót do Oceny ofert sprzedaży.



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 23 gości




na górê