Zobacz wÄ…tek - Chorwacja - co polecacie - tanio i spokojnie
NAS Analytics TAG

Chorwacja - co polecacie - tanio i spokojnie

Gdzie warto wybrać się na motocyklu. Którędy? Jakie drogi wybierać, jakie omijać. Co zabrać ze sobą, a co nie przyda się na pewno.
_________

Chorwacja - co polecacie - tanio i spokojnie

Postprzez motoluka » 12/7/2011, 11:54

Witam, na pewno wielu z Was wyjeżdżało na Chorwację motocyklem, sam wybieram się w tym roku na taką wyprawę. Poszukuję jakiegoś ciekawego, spokojnego punktu docelowego. Zależy mi na niewielkiej nadmorskiej miejscowości, tłumy turystów mnie nie kręcą. Chciałbym znaleźć coś taniego, nie potrzeba mi luksusów. Będę bardzo wdzięczny za podpowiedzi, to moja pierwsza tego typu wycieczka.
Avatar użytkownika
motoluka
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 1914
Dołączył(a): 17/5/2011, 18:53
Lokalizacja: Europe


Postprzez renault_clio » 13/7/2011, 23:00

Ja byÅ‚em pod koniec czerwca sam w Chorwacji. ByÅ‚ to mój I wyjazd. Jeżeli nie lubisz tÅ‚umów to omijaj IstriÄ™. Najlepiej jechać trasÄ… wzdÅ‚uż Adriatyku od Rijeki w stronÄ™ Dubrownika. Trasa jest piÄ™kna krÄ™ta, z jednej strony morze z drugiej góry. Jak sam siÄ™ szybko przekonasz po wjeździe do Chorwacjii kampingów jest tam mnóstwo, wiÄ™c spokojnie coÅ› znajdziesz dla siebie. Ja postanowiÅ‚em jechać wyżej wskazanÄ… trasÄ… aż mi siÄ™ znudzi. ZatrzymaÅ‚em siÄ™ na kampingu Plantaza w miejscowoÅ›ci Starigrad – Pakielnica. Za noc pod wÅ‚asnym namiotem zapÅ‚aciÅ‚em 74 kuny, dla porównania w Istrii w miejscowoÅ›ci Funtana zapÅ‚aciÅ‚em 20 euro za noc. Miejscowość nieduża kamping cichy i spokojny, zresztÄ… jak już wyżej pisaÅ‚em jest ich tam caÅ‚e mnóstwo. zdjÄ™cia z mojego wyjazdu tu: http://www.fotosik.pl/slideshow.php?id= ... =markus119
Ostatnio edytowano 14/7/2011, 20:16 przez renault_clio, Å‚Ä…cznie edytowano 1 raz
renault_clio
Świeżak
 
Posty: 19
Dołączył(a): 30/1/2011, 21:11
Lokalizacja: Maków Mazowiecki


Postprzez LukaszeQ » 14/7/2011, 07:28

Witam!

Kolejny raz wybrałem się w stronę Chorwacji, ostatnio byłem na Istri - miasteczko Funtana. Szczerze polecam, większość i tak będziesz jechał autostradą. Tak od wysokości Rjeki jedziesz bardzo widokowymi trasami. Wracając objechałem Słowenię gdzie nie spodziewałem się takich widoków i ras wymarzonych na dwa koła - POLECAM. W tym roku śmignąłem przez Bośnie i Hercegowine do Czarnogóry. Zatoka Kotorska raj z tyloma zawiasami, skała - morze laseczki...WYPAS...No oczywiście kolega wcześniej opisywał trasę od Dubrownika w stronę Splitu to istny raj. Fajna droga z widokami, mnóstwem zawiasów itd. Fajnie się również jedzie po Bośni. Niby drogi lokalne ale szerokie i również pokręcone. Leciałem spokojnie 120 - 130 bez problemowo. Trzeba tylko trąbić na siedzące na drodze gołębie (na policję tez nie trzeba zwracać uwagi - jak cię radarem wypatrzy to nawet cię nie zatrzyma tylko tubylców siekają). Jeśli jakieś szczegóły to na prv.
.......www.raimei.pl......
GPZ1100, Yamaha XJ900
Avatar użytkownika
LukaszeQ
Świeżak
 
Posty: 6
Dołączył(a): 14/7/2011, 07:03
Lokalizacja: Rzeszów

Postprzez etek » 8/10/2011, 13:38

Jak wycieczka doszła do skutku to napisz jak było. Sam planuję taką traskę na przyszły sezon. Pozdrawiam
etek
Świeżak
 
Posty: 26
Dołączył(a): 17/5/2011, 11:35
Lokalizacja: Poznań



Powrót do Turystyka motocyklowa



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość




na górê