Zobacz wÄ…tek - Ku przestrodze...
NAS Analytics TAG

Ku przestrodze...

O wszystkim
_________

Ku przestrodze...

Postprzez warjatron » 16/4/2007, 16:38

Witam !!!!

Post skierowany jest do osób latających bez prawka. Minionej soboty, po paradzie z Bemowa ruszyłem po kumpla i udeżyliśmy nad Zegrze. Na trasie Toruńskiej w Wawie lecac z kumplem na swoich sprzetach zdjął nas wideoradar (srebrne mondeo, nr niestety nie pamietam) oczywiście na przekroczonej dozwolonej predkości. U mnie pododbno w złożeniu bylo 149 Km/h a u kolegi na prostej 105 km/h (on byl z przodu, wiec to ja pierwszy ujrzalem piekne lampy owego mondeo)...ale mniejsza o wiekszosc, zarys tła historycznego myśle, że wystarczy :).....teoretycznie nie powinniśmy jechać dalej motocyklami o czym oczywiście policjanci nas poinformowali, ale dali również kilka wskazowek ja bez kolejnych zatrzymań możemy dotrzec nad zegrze, by mino wszystko wycieczka sie udała :) po wypisanych mandatach i oczywiście pkt karnych, wyprawa znacznie podrożała ale i tak bylo sympatycznie, gdy dotarliśmy do celu :)
....Nie jeden z nas bedąc zatrzymywanym przez policje zastanawia sie wiać, czy sie zatrzymać: pamietajcie, jesli chodzi o wideoradar zawsez sa wasze nr(zkładając, że nie amcie zagietych tablic) wiec nie warto chyba nawet lecac bez uprawnien podejmowac ryzyka ucieczki (jazda bez uprawnienia, posiadając inna kategorie to 300PLN mandatu, plus oczywiście cena za to co nabroiliście)....co do suszarek stojacych przy drodze, tego teamtu nie ruszam, bo jeszcze zadna we mnie nie strzelala :]....
<<< Całkowity Brak Rozumu 929 '01 >>>
Avatar użytkownika
warjatron
Świeżak
 
Posty: 224
Dołączył(a): 16/4/2007, 16:04
Lokalizacja: okolice i WuWua ;)


Postprzez Misiek34 » 16/4/2007, 16:47

Ja mam sasiada co lata bez prawka nie ma wogle zadnej kategorii i jestm ciekway jak w jego wypadku przedstawiala by sie sprawa z zatrzymaniem czy tylko mandat??? hehe
Misiek34
Świeżak
 
Posty: 4
Dołączył(a): 10/4/2007, 08:46


Postprzez hefron » 16/4/2007, 16:48

To może powiesz jakie to rady? Czy coś mi umknęło?
Avatar użytkownika
hefron
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 1394
Dołączył(a): 11/5/2006, 13:53
Lokalizacja: Suchowola

Postprzez warjatron » 16/4/2007, 16:53

nic Tobie nie umkneło...nie napisalem tego, ale zrobilem to świadomie, bo zastanawiam się czy będzie to rozsądne, wiesz ktoś moze to odebrać jako zachete do jazdy bez uprawnień, a post ten odnosi sie do czegoś zupełnie innego :)....
<<< Całkowity Brak Rozumu 929 '01 >>>
Avatar użytkownika
warjatron
Świeżak
 
Posty: 224
Dołączył(a): 16/4/2007, 16:04
Lokalizacja: okolice i WuWua ;)

Postprzez warjatron » 16/4/2007, 16:56

jeżeli jeżdzisz nie mając uprawnień na żadną kategorie, to niestety nie jest tak kolorowow, dlaetgo,że w takiej sytuacji nawet najbardziej łaskawy policjant nie pozwoli dokończyć podróży tylko docholuje pojazd na parking, albo razem z Toba beda czekali na kogoś z Twoich znajomych, kto przyjedzie z uprawnieniami by odprowadzic maszyne do domu.....mandat jest wtedy w wysokości od 500 do 5 000PLN zalezy od policjanta, z możliwoscia skierowania sprawy do sądu grodzkiego.
<<< Całkowity Brak Rozumu 929 '01 >>>
Avatar użytkownika
warjatron
Świeżak
 
Posty: 224
Dołączył(a): 16/4/2007, 16:04
Lokalizacja: okolice i WuWua ;)

Postprzez SensitivE91 » 16/4/2007, 17:47

JA LATAM BEZ PRAWKA ;]
Avatar użytkownika
SensitivE91
Świeżak
 
Posty: 136
Dołączył(a): 1/3/2007, 16:35
Lokalizacja: Lublin

Postprzez warjatron » 16/4/2007, 18:01

no własnie i tego się bałem....nei zachecam do jazdy bez papierów, post ten dotyczy czegos innego, wiec takie wpisy jak Twój "SensitivE91" nie sa potrzebne....na temat latania bez papiera możemy pogadać w oddzielnym poście :)
<<< Całkowity Brak Rozumu 929 '01 >>>
Avatar użytkownika
warjatron
Świeżak
 
Posty: 224
Dołączył(a): 16/4/2007, 16:04
Lokalizacja: okolice i WuWua ;)

Postprzez Misiek34 » 16/4/2007, 18:27

LAtanie bez papierow do wogole glupota chociazby ze wzgledu na to jak kolega napisal wyzej kare pieniezna 500 zł to jeszcze pozna przebolec ale juz 5000 to niezabardzo a pozatym pewnie przez takie latanie mozna i sprzeta swojego utracic
Misiek34
Świeżak
 
Posty: 4
Dołączył(a): 10/4/2007, 08:46

Postprzez SpeedyG » 16/4/2007, 19:37

Na wisłostradzie i wybrzeżu gdyńskim lata też zielona laguna z video radarem- radzę uważać
Avatar użytkownika
SpeedyG
Świeżak
 
Posty: 341
Dołączył(a): 13/1/2007, 20:46

Postprzez warjatron » 16/4/2007, 20:16

tak nawiasem mowiac poza tematem, skoro "SpeedyG" go poruszył, to fury, ktore lataja po wawie z videoradarem sa następujące: srebrna nowa beta seri 7 na nowych siekierkach, lata także vectra C w kolorze srebrnym (o tych dwoch powiedzieli mi panowie z owego monedo, ktore mnie zdjelo na Toruńskiej) no i jak sie okazał po niedzielnym popoludniu na Toruńskiej pojawia sie także zielone mondeo. szerokości wsyztskim i oby was reka tego urzadzenia nigdy nie dotknela ;)
<<< Całkowity Brak Rozumu 929 '01 >>>
Avatar użytkownika
warjatron
Świeżak
 
Posty: 224
Dołączył(a): 16/4/2007, 16:04
Lokalizacja: okolice i WuWua ;)

Postprzez SpeedyG » 16/4/2007, 20:42

150 jak na ich klamoty to wymarzona prędkość, łatwo delikwenta nagrać i zatrzymać. Recepta to nie jechać szybko i jednostajnie jednym pasem, patrzeć częściej w lusterka czy ktoś się nie dokleja do ogona.
Avatar użytkownika
SpeedyG
Świeżak
 
Posty: 341
Dołączył(a): 13/1/2007, 20:46

Postprzez warjatron » 16/4/2007, 20:58

problem w tym,ze przed zlozeniem przeciałem przez trzy pasy zeby lamac sie w skarajnie lewym, i wtedy chyba ich minalem....150km/h w zlozeniu,a nie na prostej....uczymy sie czytac, ze zrozumieniem ;p....zreszta wzialem to raczej z usmiechem i na spokojnie, bo i polcjanci byli dosc przyjaznie mino wsyztsko nastawieni, co mnie zdziwilo :) a ze nienarzekam na stan konta to i mandat jakos mnie nie uwiera ;P
<<< Całkowity Brak Rozumu 929 '01 >>>
Avatar użytkownika
warjatron
Świeżak
 
Posty: 224
Dołączył(a): 16/4/2007, 16:04
Lokalizacja: okolice i WuWua ;)

Postprzez SpeedyG » 16/4/2007, 21:10

mandat nie ale punkty już uwierają a motorkiem można szybko nałapać.
Avatar użytkownika
SpeedyG
Świeżak
 
Posty: 341
Dołączył(a): 13/1/2007, 20:46

Postprzez warjatron » 16/4/2007, 21:14

mozna czy nie to sie okaze ;p....przypominam, ze nie w tym celu napisalem tego post, by dyskutowac o takich kwestiach....tak wiec mimo wsyztsko nie pociagne dalej tego watku:) pozdrawiam
<<< Całkowity Brak Rozumu 929 '01 >>>
Avatar użytkownika
warjatron
Świeżak
 
Posty: 224
Dołączył(a): 16/4/2007, 16:04
Lokalizacja: okolice i WuWua ;)

Postprzez harry89 » 17/4/2007, 18:30

SpeedyG napisał(a):150 jak na ich klamoty to wymarzona prędkość, łatwo delikwenta nagrać i zatrzymać. Recepta to nie jechać szybko i jednostajnie jednym pasem, patrzeć częściej w lusterka czy ktoś się nie dokleja do ogona.

speedy - nie wiesz jak dlugo radiowoz musi jechac tym samym tempem co pojazd rejestrowany, aby videorejestrator mogl zapisac predkosc?

warjatron napisał(a):srebrna nowa beta seri 7 na nowych siekierkach

co ty mowisz? :shock: policja jezdzi luksusowÄ… bejcÄ…? czy ja dobrze zrozumialem?
Avatar użytkownika
harry89
Bywalec
 
Posty: 647
Dołączył(a): 30/9/2006, 11:34
Lokalizacja: Piotrowice/Lublin

Postprzez warjatron » 17/4/2007, 18:52

bardzo dobrze zrozumiałeś, nią ltają glownie po nowych siekierkach :)...co do pytania, jak długo muszą za tobą jechać odp brzmi: na dobra sparwe wcale nie muszą jeśli nie chca za t\Tobą gonic. a dlaczego???? a to dlatego, że zoom sciaga Cie z 300 metrów. nagrywają Twoja predkość wraz z numerami. a skąd wiem???a stąd, że pokazywali mi zoom, jak moje nagranie mi odtwarzali :) pozdro
<<< Całkowity Brak Rozumu 929 '01 >>>
Avatar użytkownika
warjatron
Świeżak
 
Posty: 224
Dołączył(a): 16/4/2007, 16:04
Lokalizacja: okolice i WuWua ;)

Postprzez SpeedyG » 17/4/2007, 19:39

"...nie muszą cię wcale gonić, wystarczy się ściągną zoomem..." - uwierzyłeś tym beretom, a oni sami mają widocznie ciekawe pojęcie na temat techniki radaru- wysyłania i odbierania wiązki podczerwieni.
Prędkość pojazdu względem uciekającego powinna być max. przybliżona aby pomiar był obiektywny z prędkościomierza (rodzaj "datownika" w radarze). gdyby różnice prędkości były np 150km/h uciekający a 60km/h-radiowóz radar musiałby mierzyć prędkość własną wobec obiektów nieporuszających się do tego dodawać prędkość oddalania się innych pojazdów względem siebie etc... a z tego co wiem takie radary mają bombowce strategiczne lub łodzie podwodne- rodzaj sonaro/radaru.
Avatar użytkownika
SpeedyG
Świeżak
 
Posty: 341
Dołączył(a): 13/1/2007, 20:46

Postprzez warjatron » 17/4/2007, 19:49

nie dowiarkom polecam wyprawe na ktorąs z wcześniej wymienionych dróg i samemu ztestowanie pomiarów cuda jakim jest videoradar :)
pozdro :)
<<< Całkowity Brak Rozumu 929 '01 >>>
Avatar użytkownika
warjatron
Świeżak
 
Posty: 224
Dołączył(a): 16/4/2007, 16:04
Lokalizacja: okolice i WuWua ;)

Postprzez harry89 » 17/4/2007, 21:59

SpeedyG napisał(a):"...nie muszą cię wcale gonić, wystarczy się ściągną zoomem..." - uwierzyłeś tym beretom, a oni sami mają widocznie ciekawe pojęcie na temat techniki radaru- wysyłania i odbierania wiązki podczerwieni.
Prędkość pojazdu względem uciekającego powinna być max. przybliżona aby pomiar był obiektywny z prędkościomierza (rodzaj "datownika" w radarze). gdyby różnice prędkości były np 150km/h uciekający a 60km/h-radiowóz radar musiałby mierzyć prędkość własną wobec obiektów nieporuszających się do tego dodawać prędkość oddalania się innych pojazdów względem siebie etc... a z tego co wiem takie radary mają bombowce strategiczne lub łodzie podwodne- rodzaj sonaro/radaru.

a wiec? bo wlasciwie nie odpowiedziales na pytanie... ;)
Avatar użytkownika
harry89
Bywalec
 
Posty: 647
Dołączył(a): 30/9/2006, 11:34
Lokalizacja: Piotrowice/Lublin

Postprzez SpeedyG » 17/4/2007, 22:15

Emiter podczerwieni coś w rodzaju "pilota do telewizora" podczepiony do ogona motorka, ze wzmocnieniem sygnału i diodami wokół rejestracji. Żadna kamera nie wychwyci tablic a na kadrze będzie biała plama.
Obiektywy aparatów cyfrowych i kamer mają ostrość zależną od pomiaru podczerwienią. Można "oślepić" taki sygnał (testy w warunkach domowych).
Avatar użytkownika
SpeedyG
Świeżak
 
Posty: 341
Dołączył(a): 13/1/2007, 20:46

Następna strona


Powrót do Hydepark



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości




na górê