Zobacz wątek - Rozsądne moto na co dzień i na wypady do 10 tys zł:)
NAS Analytics TAG

Rozsądne moto na co dzień i na wypady do 10 tys zł:)

Tutaj tylko zadajemy pytania o ocenę oferty motocykla, którą sobie upatrzyłeś. Dotyczy motocykli o pojemności większej niż 125 ccm.
_________

Rozsądne moto na co dzień i na wypady do 10 tys zł:)

Postprzez Franky87 » 23/6/2011, 19:04

Witam:) Jako, że jestem nowy to pragnę się gorąco przywitać:P

Otóż mam pytanko jak w temacie:) W końcu mam zamiar kupić swoje pierwsze moto (na początku sierpnia):) i tu zaczyna się moje główkowanie. Co kupić, jaki polecacie?? Może najpierw opowiem czego oczekuję i jakie są moje umiejętności:)

1. Kilkanaście tysięcy km na skuterze + 3 000km na YBR 250:)
2. 24 lata, 95kg, 176cm
3. Jazda na co dzień + trasy (dłuższe i dalsze np. Szwecja itp)
4. Ok. 5000-7000km
5. Max 10 000zl na same moto; do tego ubezpieczenie i 3000zł na ciuchy
6. do 5000zł
7. Turystyki i szosowe
8. Fazer 600 z owiewką, Zr7 również z owiewką, V-Strom ale jeszcze za drogi:/

Powiem szczerze, że najbardziej podoba mi się fazerek ale nie wiem, czy na moje umiejętności te jego 98KM to nie za dużo:) Wiem, że jest słabsza wersja ale z owiewką nie ma ich za dużo do wyboru:) jest jeszcze XJ 600 Diversion, ale tutaj znowu wygląd taki sobie:) Macie moze jakieś inne propozycje/ rady??

Z góry dzięki za odpowiedzi:)
Franky87
Świeżak
 
Posty: 2
Dołączył(a): 23/6/2011, 18:41


Postprzez PrimoGhost » 23/6/2011, 20:30

Ogarniesz Fazera. Moto sam nie jedzie, a 98 Km, to dużo, ale znów nie tragicznie dużo... Ewentualnie obczaj jeszcze Er5
Obrazek
<b>ZxR 636 2006</b>
Avatar użytkownika
PrimoGhost
Stały bywalec
 
Posty: 1148
Dołączył(a): 21/11/2010, 20:07
Lokalizacja: z DW-957


Postprzez Kamusial » 23/6/2011, 21:18

Rady:
-jeżeli planujesz daleką turystykę, to weź poprawkę budżetową na dodatki typu gniazdo zapalniczki+rozsądny GPS, może automatyczne smarowanie łańcucha- scottoiler/motooiler, podwyższona szybka, no i przede wszystkim zestaw kufrów (a ten potrafi kosztować) oraz porządne ciuchy żebyś miał komfort w trasie- w 3 tysiach ciuchy powinieneś zamknąć, ale lepiej dołożyć do nich niż do moto imho.
-moto musisz mieć perfekt przygotowane, żeby nic się nie zrypało, wykup też assistance w postaci holowania do domu/warsztatu (np PZU autopomoc)

Co do motocykla, to jak mniemam interesuje Cię turystyka asfaltowa. Z Twoją wagą zastanowiłbym się nad bandziorem, a żeby było bardziej do wyboru to dołóż CBFę. Może spodoba Ci się honda dauville, ale mocarzem nie jest. Kumpel ostatnio zaczął śmigać XJ900- do turystyki jest mega, ale do miasta straszny kloc. Ogólnie ciężko znaleźć coś na dalekie trasy (dużo dołu, owiewek, waga jest zaletą), będące zarazem zgrabne w mieście (im mniej plastiku tym lepiej, masa to wada, a moc nie ma znaczenia).
Yamaha XJ600 -> TDM 900 -> DRZ 400e
Avatar użytkownika
Kamusial
Bywalec
 
Posty: 782
Dołączył(a): 26/4/2009, 01:13
Lokalizacja: Wawa - włochy

Postprzez Franky87 » 23/6/2011, 21:51

Sprecyzujmy:)

W tym roku kupno motocykla + wypady bliższe typu Słowacja ewentualnie Węgry, tak na 3,4 dni:) Dalsza turystyka dopiero w przyszłym roku już tak na poważnie:) Jeśli chodzi o miasto to mieszkam w małym miasteczku wiec w korkach nie stoję w ogóle:) Honda Deauville strasznie mi sienie podoba:) CBF jak najbardziej może być:) A co do ubezpieczeń to dzięki bardzo:)
Franky87
Świeżak
 
Posty: 2
Dołączył(a): 23/6/2011, 18:41



Powrót do Oceny ofert sprzedaży.



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości




na górê