Zobacz wątek - Kawasaki 636 na co zwrócić uwagę przy zakupie
NAS Analytics TAG

Kawasaki 636 na co zwrócić uwagę przy zakupie

Wszelkie dyskusje o motocyklach onroad.
Milośnikow enduro, crossu, skuterów motorowerów oraz motocykli o pojemności do 125 ccm zapraszamy do działów niżej.
_________

Kawasaki 636 na co zwrócić uwagę przy zakupie

Postprzez TristanAdrian » 22/6/2011, 22:32

ostatecznie się zdecydowałem i mam zamiar kupić w ciągu 2 tygodni już w ten weekend jadę oglądać jedną kawe z 2004r.
na co warto zwrócić uwagę?
co myślicie o wydechach Bos?
TristanAdrian
Świeżak
 
Posty: 59
Dołączył(a): 14/5/2011, 14:44
Lokalizacja: Rzeszów


Postprzez Seba_ER5 » 22/6/2011, 22:49

Dobra niemiecka marka.
Zwracasz uwage na to co we wszystkich motcyklach. Przy strzale przodem zawsze prawie zawsze idzie rama....
Malowania mozesz sobie obczaic.
Avatar użytkownika
Seba_ER5
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 5220
Dołączył(a): 27/8/2007, 19:58


Postprzez zxer » 22/6/2011, 22:50

na to co zwykle

wycieki z silnika
malowanie czy orginalne
czy hamulce odbijaja i jak tarcze sa zuzyte
czy moto po puszczeniu kiery jedzie prosto
wycieki z zawieszenia
pekniecia ramy
czy moto pali od strzala i wkreca sie na obroty
czy opony nie zuzyte
czy lancuch i zebatki sa w dobrym stanie

i takie tam inne ^^

gdzies na scigacz.pl masz caly poradnik odnosnie ogledzin moto
tea who you yea bunny
Avatar użytkownika
zxer
Stały bywalec
 
Posty: 1277
Dołączył(a): 9/10/2010, 11:53
Lokalizacja: Londyn / inowroclaw

Postprzez limak14 » 23/6/2011, 06:44

Tu masz ogólny artykuł (z odnośnikami do innych) o tym jak się powinno sprawdzić moto przed kupnem.
http://www.scigacz.pl/Motocykle,uzywane ... 14966.html


Jeżeli chodzi o ten konkretny model to katuj SEBE albo PrimoGhost-a bo oni mają takie moto (Primo ma ZX6-RR 599) i z pewnością powiedzą ci o ich wadach i usterkach.
Avatar użytkownika
limak14
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 3798
Dołączył(a): 16/5/2007, 10:30
Lokalizacja: LBN/Puławy

Re: Kawasaki 636 na co zwrócić uwagę przy zakupie

Postprzez omerx » 23/6/2011, 08:53

TristanAdrian napisał(a):co myślicie o wydechach Bos?

Aktualnie posiadam wydech BOS w R6
Mam wersjÄ™ BOS ALLUMINIUM
Nie narzekam, fajnie gada, nie za cicho nie za głośno, czyli będą Cię słycheć z daleka i na pewno moto gada lepiej niż na seryjnym kominie a jak uderzysz w długą trasę to łeb Ci nie pęknie i nie stracisz słuchu po 200 - 500 - 1000km .
Avatar użytkownika
omerx
Świeżak
 
Posty: 170
Dołączył(a): 9/4/2009, 19:51
Lokalizacja: Leszno

Postprzez PrimoGhost » 23/6/2011, 10:53

Ja mam Grand Two Titanium BOS-a w swojej Kawie. Zmieniałem wydech z seryjnego, więc mam jako takie rozeznanie. Różnica jest, BOS jest bardziej basowy, 20-25 % głośniejszy niż seria ale jak już pisali wcześniej - nie męczy. Niekiedy lubi strzelić przy odpuszczeniu z większych obrotów, ale mi akurat się to podoba ;] Jedyne co, to brakuje takiego... "szlachetnego" rasowego brzmienia, jakie oferują Akrapovic, Yoshimura.. ale wszystkiego mieć nie można. Ogólnie mówiąc - bardzo dobre i mądrze zaprojektowane wydechy.

Co do moto... Nie mam go od wieków, ale mogę tylko powiedzieć np. o tych zakichanych napinaczach łańcuszka rozrządu, które po 10 tys KM zaczynają "tykać" Wymiana 500 zł. Ja w swoim wypadku włożyłem po prostu 2 milimetrową podkładkę pod sprężynę w napinaczu, i jest spokój ( bo to właśnie sprężynka za 50 gr zmusza Cię do wymiany całego napinacza za 5 stów. ) Spalanie umiarkowane, koszta utrzymania - jak w prawie każdej japońskiej 600. Może niewiele wyższe, bo znów jakiś hiper popularny model to nie jest.
Kupując sprzęt sprawdź kondycję drugiego i trzeciego biegu. W szczególności dwójki.... Jak typ bezmyślnie przebijał raz po raz z 1 na 2 przy 10 tys obr to ją wyśmigał szybciej, niż w innych sprzętach.
Co jeszcze... zobacz czy lampy nie parujÄ…, bo to wskazuje na uszkodzenie reflektora, a w 636 czy rr przy glebie lampa obrywa prawie zawsze podobnie jak dekiel alternatora.
Jak masz tą 636 na Allegro, top pokaż aukcję.
Obrazek
<b>ZxR 636 2006</b>
Avatar użytkownika
PrimoGhost
Stały bywalec
 
Posty: 1148
Dołączył(a): 21/11/2010, 20:07
Lokalizacja: z DW-957

Postprzez omerx » 23/6/2011, 12:11

Wydaje mi siÄ™, ze chyba uderza do tej kawy
http://moto.allegro.pl/kawasaki-ninja-z ... 91807.html
Jedyna kawa 636 z 2004r z wydechem BOS'a i miejscowości miedzy kupujacym i sprzedającym blisko siebie.
Avatar użytkownika
omerx
Świeżak
 
Posty: 170
Dołączył(a): 9/4/2009, 19:51
Lokalizacja: Leszno

Postprzez Seba_ER5 » 23/6/2011, 12:45

niech poprosi o zdjecie od lewej strony bo nie ma.
Przedni przewod hamulcowy powinien byc przymocowany do blotnika za pomoca plastikowego mocowania nie ejstem pewien ale chyba tu nawet nie sa w tej samej kolejnosci te przewody. W kazdym badz razie tu ten przewod nie wyglada na przymocowany ale moge sie mylic. Na lusterkach sprawdz czy sa oryginalne jak bede w domu to posprawdzam oznaczenia ale to jutro. Dopiero.
Avatar użytkownika
Seba_ER5
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 5220
Dołączył(a): 27/8/2007, 19:58

Postprzez TristanAdrian » 23/6/2011, 13:12

omerx napisał(a):Wydaje mi się, ze chyba uderza do tej kawy
http://moto.allegro.pl/kawasaki-ninja-z ... 91807.html
Jedyna kawa 636 z 2004r z wydechem BOS'a i miejscowości miedzy kupujacym i sprzedającym blisko siebie.


dokładnie tak o tym myślę jadę w niedziele go zobaczyć.
Dzięki Panowie za info i rady zawsze z chęcią wysłuchuje bo przyznam na mechanice się nie znam i się tego nie wstydzę a zawsze lepiej spytać. Pierwszy motocykl kupiłem sam bez pytania nikogo a potem zaczęły się problemy.

Dzwoniłem do gościa mówi że lewa strona ok miał mi wysłać foty ale jeszcze nie dostałem.
TristanAdrian
Świeżak
 
Posty: 59
Dołączył(a): 14/5/2011, 14:44
Lokalizacja: Rzeszów

Postprzez PrimoGhost » 23/6/2011, 13:26

Na ogonie nie ma naklejki Ninja, tylko Kawasaki. Mógł sobie to dokleić, ale przyjrzyj się temu lepiej. Seryjnie w wersji z 2004 roku ogon jest goły, bez żadnych naklejek. Nie zgadzam się z Sebą co do kolejności przewodów. Są ok, mocowania do błotnika nie widzę, ale to żaden problem. Mógł wylecieć dzyndzelek. Wydech identyczny jak mój. Chyba też tytan, albo na zdjęciu alu taki odcień ma... Nie podoba mi się przewód hamulca tylnego. Sprawdź go. Naklejka na prawym boczku jest lekko cofnięta do tyłu względem oryginału. Sprawdź stan owiewki. Mieści się w granicach błędu. Jakie to opony? przypominają Pirelli scorpio, z którymi mam baardzo złe wspomnienia... ale to chyba inne. ogólnie wygląda na fajną opcję. Pozdro!

P.S te białe crash pady klują w oczy jak diabli... ;p
Ostatnio edytowano 23/6/2011, 13:39 przez PrimoGhost, Å‚Ä…cznie edytowano 1 raz
Obrazek
<b>ZxR 636 2006</b>
Avatar użytkownika
PrimoGhost
Stały bywalec
 
Posty: 1148
Dołączył(a): 21/11/2010, 20:07
Lokalizacja: z DW-957

Postprzez Seba_ER5 » 23/6/2011, 13:38

Mógł wylecieć dzyndzelek


Nie ma bata by sam wylecial... :)... nie ma uwierz mi..
Avatar użytkownika
Seba_ER5
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 5220
Dołączył(a): 27/8/2007, 19:58

Postprzez PrimoGhost » 23/6/2011, 13:40

Nie ułamie się to? Z tego co pamiętam dość twarde są. Ale skoro tak mówisz, to wierzę oczywiście.
Obrazek
<b>ZxR 636 2006</b>
Avatar użytkownika
PrimoGhost
Stały bywalec
 
Posty: 1148
Dołączył(a): 21/11/2010, 20:07
Lokalizacja: z DW-957

Postprzez Seba_ER5 » 23/6/2011, 15:42

ulamac to sie moze :D ale po strzale :D...
Avatar użytkownika
Seba_ER5
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 5220
Dołączył(a): 27/8/2007, 19:58

Postprzez PrimoGhost » 23/6/2011, 16:40

Sebcio, to, że Ty ułamałeś w swoim Zx6r każdy jeden element, który można złamać, skrzywić, spalić lub zgubić nie oznacza, że w motocyklach innych też się tak może stać :P :P

A tak na serio... Skoro Seb mówi, że coś jest nie tak, to ma rację. Nie mówię tego bezpodstawnie. Wiem jak było z moją Kawą. Daj znać, jak oglądniesz motocykl. Wydrukuj sob ie ogłoszenie koniecznie razem ze zdjęciami. przydatna rada.
Obrazek
<b>ZxR 636 2006</b>
Avatar użytkownika
PrimoGhost
Stały bywalec
 
Posty: 1148
Dołączył(a): 21/11/2010, 20:07
Lokalizacja: z DW-957

Postprzez TristanAdrian » 23/6/2011, 22:54

A ile waszym zdaniem jest warta Kawa z 03r w dobrym stanie bez żadnych wkładów i do jakiej ceny warto kupić to moto z ogłoszenia?
TristanAdrian
Świeżak
 
Posty: 59
Dołączył(a): 14/5/2011, 14:44
Lokalizacja: Rzeszów

Postprzez Seba_ER5 » 24/6/2011, 19:02

13000- 14000zl
Jak coś tańszego znajdziesz.... tzn po jakis przejsciach to mam pare rzeczy.


Ja za swoja bym chciał ze ~17tysia :P , ale u mnie to kupilem serie i duzo rzeczy wsadzilem:
klamki titaxa (kupione nowe)
amortyzator skretu Scotts (kupione nowe)
filtr KN (kupione nowe)
PCIII (strojenie hamownaia poland postion) (kupione nowe)
koncowka ARROWa (kupione nowe)
stompgripy (kupione nowe)
oploto hel przod tyl (kupione nowe)
crashpady PUIG (kupione nowe)
Szybka MRA (byla juz)
Nakladka na siedzenie oryginalna (byla juz)
crashpady na przednia os (kupione nowe)
crashe na tylna os (a raczej bobinsy na podnosnik) (byly juz)
nowe oponki przod tylko 0 przebiegu (kupione nowe)
sprezyny ohlins progresywne przod (jeszcze nie zamontowane) (kupione nowe)
sety GILLSA (jeszcze nie zamonotwa) (kupione uzywki super stan polowa ceny)

Mam jeszcze oryginalne klamki i wydech ale chce to opylic sety i drugi amortyzator tylny oryginalny.
Avatar użytkownika
Seba_ER5
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 5220
Dołączył(a): 27/8/2007, 19:58

Postprzez PrimoGhost » 24/6/2011, 20:04

Kawa Seby to skarbonka bez dna. Z mojej się powoli druga robi, ale jeszcze kilka grubszych rzeczy do kupienia i będzie full wypas. ;] Za swoją obecnie chciałbym 14 tys. Przebieg 16 tys KM ( rzeczywisty - wymieniałem na wiosnę oryginalne klocki hamulcowe ) Wersja limitowana RR, wzmocniony silnik ( kute tłoki, tytanowe zawory ), sprzęgło antyhoppingowe ( tylko w tej wersji ) przełożenia torowe, tytanowy wydech, szyba puig racing, crashe, K&N, klocki Ferodo, stalowy oplot - tył/przód, opony pilot sport, obie nowe ( 80 % ) zalany motulem 300v ( najwyższa półka ) filtr oleju zapobiegawczo K&N nakładka siedzenia i jeszcze kilka dodatków... Myślę, że to by była rozsądna cena. W najbliższym czasie pojawią się klamki CRG, i progresywny emortyzator skrętu hyperpro.. później marzy mi się zamontować sety Gilles, kierunki Barracuda Freccia i kilka pierdoł w stylu slidery wahacza, gripsy, osłona półki, metalowa osłona łańcucha... Wtedy moto będzie ukończone ;] myślę, że przez tą zimę uda mi się spełnić plan. Wtedy nie oddałbym moto za mniej niż 15.500 zł...

Dodatkowo biorÄ…c pod uwagÄ™...

http://allegro.pl/listing.php/search?st ... category=0

Ilość wersji RR na Allegro... 1-2 sztuki w miesiącu to świat. Zazwyczaj jeszcze wywłóczone po torach z zajechanymi motorami... Na swój dałbym gwarancję, bo wiosną robiłem pomiary ciśnienia. Wyszły praktycznie seryjne, a mechanik sam stwierdził, że technicznie moto naprawdę zadbane. Wizualnie miałem kilka odprysków, ukruszony podnóżek, porysowane lusterka. Obecnie cała kosmetyka została zrobiona miesiąc temu, a ludzie defacto pytają " czy to nowe?" wiadome, że ten model kilka roczników ma, ale bez problemu wmówisz laikowi, że to 3 miesięczny sprzęt prosto z fabryki. :D
Obrazek
<b>ZxR 636 2006</b>
Avatar użytkownika
PrimoGhost
Stały bywalec
 
Posty: 1148
Dołączył(a): 21/11/2010, 20:07
Lokalizacja: z DW-957

Postprzez Seba_ER5 » 24/6/2011, 20:45

kolko wzajemnej adoracji sie tworzy ale serio
to cena tak ~13/14tysia.
Ja o nowych klockach ferrodo nie pisalem ;p bo juz na nich zrobilem 3tys. km. Mam nowy napinacz i pare **** jeszczcze. Wiadomo czasem cos przy moto trzeba zrobic.
Avatar użytkownika
Seba_ER5
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 5220
Dołączył(a): 27/8/2007, 19:58

Postprzez PrimoGhost » 24/6/2011, 20:52

Wiadome. Dodając jednak, że 600 w fajnym stanie, to naprawdę orzeszek... W szczególności taka "super sport " z magiczną literką R na owiewce ( albo dwoma :P )
Obrazek
<b>ZxR 636 2006</b>
Avatar użytkownika
PrimoGhost
Stały bywalec
 
Posty: 1148
Dołączył(a): 21/11/2010, 20:07
Lokalizacja: z DW-957

Postprzez TristanAdrian » 26/6/2011, 22:18

no niestety się spoźniłem i motocykl został sprzedany.
czy gdzieś poza allegro można szukac motocykli?
TristanAdrian
Świeżak
 
Posty: 59
Dołączył(a): 14/5/2011, 14:44
Lokalizacja: Rzeszów

Następna strona


Powrót do Motocykle



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości




na górê