Zobacz wÄ…tek - Kupno motoroweru z salonu
NAS Analytics TAG

Kupno motoroweru z salonu

Przepisy, prawo
_________

Kupno motoroweru z salonu

Postprzez Qbiaczek » 22/6/2011, 19:43

Hej :) Mam zamiar kupić sobie motorower w salonie i mam związanym z tym kilka pytań. Idę do salonu, załatwiam wszystkie formalności z dokonaniem zakupu i teraz pojawia się moje pytanie. Czy dostanę jakieś dokumenty (tymczasowe?) pozwalające mi na przejazd do miejsca zamieszkania? Tzn. jakieś tymczasowe dowody rejestracyjne, ubezpieczenia itp. ? Kolejna sprawa - czy przegląd będzie już wykonany? Właściwie jak to wszystko wygląda? Kupuję i co powinienem zrobić? I czy mogę już sam dojechać do miejsca zamieszkania? Z góry dziękuję za odpowiedź :) Pozdrawiam :)
Avatar użytkownika
Qbiaczek
Świeżak
 
Posty: 31
Dołączył(a): 22/6/2011, 15:58
Lokalizacja: Gdynia, Poland


Postprzez madcap » 22/6/2011, 20:33

kupujesz
z dokumentami zakupu do wydziału komunikacji, tam dostaniesz (po uiszczeniu opłat) tablicę i tymczasowy DR
z tym do ubezpieczyciela i spokojnie ponownie do salonu, celem wyjechania

opcja 2-ga
kupujesz, Å‚adujesz na przyczepkÄ™/do busa i zawozisz do domu
potem do WK i do ubezpieczyciela
(...) Jeżeli w CV napiszesz "2012-2014: sommelier - freelancer" to nikt się nie domyśli, że dwa lata chlałeś z rozpaczy po utracie poprzedniej pracy.
Avatar użytkownika
madcap
Administrator
 
Posty: 5894
Dołączył(a): 26/5/2009, 19:03
Lokalizacja: wieje wiatr?


Postprzez Qbiaczek » 22/6/2011, 21:32

Dzięki :) a jeszcze takie pytanie co do pierwszej opcji - choć ta druga brzmi łatwiej, patrząc na moje następne pytanie, to raczej cięższa do realizacji będzie (choć może kto wie, mimo wszystko i tak chciałbym znać odpowiedź na poniższe pytanie) - czy ten tymczasowy DR mogę dostać w miejscu gdzie nie jestem zameldowany? W sensie kupuje motorower w Gdyni ale zameldowany jestem w Zachodniopomorskim i tam też chciałbym pojazd zarejestrować. Wiadomo, że raczej mało opłacalne jest kupić pojazd, pojechać z dokumentami do Koszalina, tam dostać tymczasowe blachy i DR by potem wrócić do Gdyni po motorower. Czy może miejsce zarejestrowania pojazdu nie odgrywa jakiejś ważnej roli? I jeśli dostane tymczasowy DR w Gdyni to będę mógł u siebie odebrać już stałą rejestrację na Zachodniopomorskie? Z góry dzięki za odpowiedź :)
Avatar użytkownika
Qbiaczek
Świeżak
 
Posty: 31
Dołączył(a): 22/6/2011, 15:58
Lokalizacja: Gdynia, Poland

Postprzez madcap » 22/6/2011, 22:17

tam, gdzie rejestrujesz pojazd, tam jest wystawiany dowód rejestracyjny - każdy
blachę jaką otrzymujesz jest już właściwa - właściwy dowód rejestracyjny też będzie do tego n-ru rejestracyjnego

teoretycznie powinieneś dokonać rejestracji w Wydziale Komunikacji własciwym dla twojego miejsca zamieszkania
stosownie do tego powinieneś rejestrować w Koszalinie
(...) Jeżeli w CV napiszesz "2012-2014: sommelier - freelancer" to nikt się nie domyśli, że dwa lata chlałeś z rozpaczy po utracie poprzedniej pracy.
Avatar użytkownika
madcap
Administrator
 
Posty: 5894
Dołączył(a): 26/5/2009, 19:03
Lokalizacja: wieje wiatr?

Postprzez Qbiaczek » 22/6/2011, 22:59

Ok, dzięki jeszcze raz :) Postaram się znaleźć jakieś proste rozwiązanie całej sytuacji :)
Avatar użytkownika
Qbiaczek
Świeżak
 
Posty: 31
Dołączył(a): 22/6/2011, 15:58
Lokalizacja: Gdynia, Poland



Powrót do Prawo



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 29 gości




na górê