Zobacz wątek - "Nie puszczajcie motocykli w korkach! Oni łamią prawo&q
NAS Analytics TAG

"Nie puszczajcie motocykli w korkach! Oni łamią prawo&q

O wszystkim
_________

"Nie puszczajcie motocykli w korkach! Oni łamią prawo&q

Postprzez kici » 7/6/2011, 10:08

To tytuł z dzisiejszego art. na wp.:

http://moto.wp.pl/kat,89554,title,Motoc ... omosc.html

Pomijając "fachowość" dziennikarza z wp,
można przeciskać się między samochodami stojącymi w korku czy nie można?
kici
Świeżak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 2/10/2008, 19:57


Postprzez ferro » 7/6/2011, 11:25

już wrzuciłem to rano tutaj
Avatar użytkownika
ferro
Świeżak
 
Posty: 226
Dołączył(a): 17/1/2011, 18:13
Lokalizacja: b-100


Postprzez falconiforme » 7/6/2011, 11:45

MOŻNA PRZECISKAĆ SIĘ MIĘDZY SAMOCHODAMI!

http://serwisy.gazeta.pl/motocykle/1,59 ... SCIMY.html

Buraki z wp.pl są chyba po zawodówce.
Ongoing Success
Avatar użytkownika
falconiforme
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 2841
Dołączył(a): 4/6/2007, 13:05
Lokalizacja: Morze

Postprzez RUTRA.RD » 7/6/2011, 12:45

nie obrażajmy ludzi po zawodówce

nawet jak by zakazali kto by tego przestrzegał bez jaj
TL1000R- Odszedł została Hayabusa i
Nowy nabytek KTM RC8
Avatar użytkownika
RUTRA.RD
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 4149
Dołączył(a): 14/10/2010, 11:58
Lokalizacja: Satanistyczna pustka umysłowa

Postprzez zioomeek09 » 7/6/2011, 13:36

Fajny tekst na filmiku jak wyprzedził omege
Avatar użytkownika
zioomeek09
Świeżak
 
Posty: 471
Dołączył(a): 14/6/2010, 18:47
Lokalizacja: Białystok

Postprzez adam_89 » 7/6/2011, 14:10

falconiforme napisał(a):MOŻNA PRZECISKAĆ SIĘ MIĘDZY SAMOCHODAMI!

http://serwisy.gazeta.pl/motocykle/1,59 ... SCIMY.html

Buraki z wp.pl są chyba po zawodówce.



taki mały szczegół artykuł z wp jest świeży po nowelizacji przepisów, a artykuł przytoczony przez Ciebie z roku 2008, więc wypadało by zapytać jakiegoś wykfalifikowanego policjanta a nie sugerować się panem konkolewskim
Avatar użytkownika
adam_89
Stały bywalec
 
Posty: 1413
Dołączył(a): 21/10/2007, 12:01
Lokalizacja: Radomsko

Postprzez Konio » 7/6/2011, 18:27

Produkcja, dystrybucja, masturbacja
Blady 900 puk puk puk
Avatar użytkownika
Konio
Mieszkaniec forum
 
Posty: 2925
Dołączył(a): 6/11/2008, 21:47
Lokalizacja: Nadejdzie Chuck? Tego nikt nie wie;/ Kielce/Krk

Postprzez Abonic » 7/6/2011, 22:15

Przy okazji ostatniej warszawskiej motocyklowej niedzieli na BP rozmawiałem z dwoma miłymi policjantami na ten temat. Pytam "jazda między samochodami .. bla bla bla.. można czy nie można?" a oni: "no przecież po to są motocykle, nie?". Generalnie powiedzieli że nie ma żadnych przeciwwskazań i przepychanie się w korku jest ograniczone zdrowym rozsądkiem pod warunkiem, jeśli nie łamie się podstawowych przepisów, typu podwójna ciągła (pojedyncza, taka jak przed światłami nie ma mocy jeśli jest krótsza niż 20m), wyprzedzanie z prawej na jednopasmówce itp. Można również wyprzedzać różne wahadełka i zatory przeciwnym pasem a wszelkie zajeżdżania drogi i umyślne utrudnianie ominięcia/wyprzedzenia i tego skutki są winą kierowcy puszki. Ot co.

Jeśli chodzi o artykuł z wp to mogę się mylić bo jeżdżę jak oszołom i się nie znam, ale wydaje mi się, żę:
"brak odpowiedniego odstępu od pojazdu wyprzedzanego" - jest taki przepis? Coś tam pamiętam ale chyba dotyczył wyprzedzanych jednośladów.
"niesygnalizowanie zamiaru wyprzedzania" - sygnalizuje się zmianę kierunku jazdy, nie wyprzedzania, jadąc prosto przez korek nie zmieniamy kierunku więc nie musimy sygnalizować :)
"oraz jazda wspólną częścią pasa ruchu" - wydaje mi się że nie ma przepisu który mówi, że nie można poruszać się równolegle do pojazdu na jednym pasie, tylko że pojazd nie może zajmować dwóch pasów jednocześnie.
CBR 600 F4i sport
Avatar użytkownika
Abonic
Świeżak
 
Posty: 143
Dołączył(a): 11/5/2008, 15:59
Lokalizacja: Mazowieckie

Postprzez Wilku111 » 7/6/2011, 23:00

Abonic napisał(a):Jeśli chodzi o artykuł z wp to mogę się mylić bo jeżdżę jak oszołom i się nie znam, ale wydaje mi się, żę:
"brak odpowiedniego odstępu od pojazdu wyprzedzanego" - jest taki przepis? Coś tam pamiętam ale chyba dotyczył wyprzedzanych jednośladów.
"niesygnalizowanie zamiaru wyprzedzania" - sygnalizuje się zmianę kierunku jazdy, nie wyprzedzania, jadąc prosto przez korek nie zmieniamy kierunku więc nie musimy sygnalizować :)
"oraz jazda wspólną częścią pasa ruchu" - wydaje mi się że nie ma przepisu który mówi, że nie można poruszać się równolegle do pojazdu na jednym pasie, tylko że pojazd nie może zajmować dwóch pasów jednocześnie.


1. 1 metr obowiązuje każdego jak dobrze pamiętam.
2. Owszem. Jak nie zjeżdżasz ze swojego pasa nie musisz.
3. Jest to opisane w definicji pasa ruchu. Zabroniona jest jazda jednym pasem równolegle tylko pojazdów wielośladowych.

I tak kogo to obchodzi, ale z prawka jeszcze pamiętam :lol:
moje największe hobby to alkohol i masturbacja
Avatar użytkownika
Wilku111
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 985
Dołączył(a): 26/8/2007, 13:33
Lokalizacja: Wołomin

Postprzez Seba_ER5 » 7/6/2011, 23:17

i tak trzeba uwazac i tak :)....
Avatar użytkownika
Seba_ER5
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 5220
Dołączył(a): 27/8/2007, 19:58

Postprzez Kaniuszy » 7/6/2011, 23:21

1 metr obowiązuje odstęp od rowerzysty. motocykl ma zachować bezpieczną odległość, nie jest ona określona.
Kawa zx6r, 1998
Avatar użytkownika
Kaniuszy
Świeżak
 
Posty: 364
Dołączył(a): 11/1/2011, 22:54
Lokalizacja: Łuków/Warszawa

Postprzez beebas » 7/6/2011, 23:52

Ustawa prawo o ruchu drogowym jest powszechnie dostępna i można ją sobie spokojnie przeczytać - wcale nie jest długa ani trudna do zrozumienia :-)
To zamiast "wydaje mi się, że coś tam gdzieś tam" ;-)
Poza tym artykuł na wp.pl jest przedrukiem oryginalnego artykułu (otwórz link) z GazetaPrawna.pl. Przerażenie mnie ogarnia, że taka instytucja jak GP potrafi wypuścić artykuł wykazując się totalną nieznajomością ustawy prawo o ruchu drogowym, która jak wspomniałem przecież jest powszechnie dostępna :-)
Pozdrawiam
beebas (otwórz link)
beebas
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 30
Dołączył(a): 26/5/2009, 22:01
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez madcap » 8/6/2011, 07:24

zgadzam się w pełni z beebasem
przeraża, że większość z was nie zajrzała nawet do Prawa o ruchu drogowym, by porównać sobie artykuł z zapisami prawnymi, potem jest piepr***nie bzdur
nikt z nas nie ma monopolu na mądrość, dlatego warto od czasu do czasu ściągnąć sobie ze strony sejmowej aktualny tekst tejże ustawy i zapoznać się z nim - przeczytać ze zrozumieniem (nie mówię o zakuciu do baniaka, bo mija się to z celem, tyle wystarczy
jeszcze przy okazji jak się spojrzy na rozporządzenie w sprawie znaków drogowych, to już będzie cud
(choćby zimą, wszak ile można grać na kompie)
potem się okazuje, że wcale nie jestesmy lepsi od tych pismaczków


abonis, twój pomysł:
"pojedyncza, taka jak przed światłami nie ma mocy jeśli jest krótsza niż 20m"

jest mistrzostwem


swoją drogą co się stało beebas, że tu zajrzałeś ;)
(...) Jeżeli w CV napiszesz "2012-2014: sommelier - freelancer" to nikt się nie domyśli, że dwa lata chlałeś z rozpaczy po utracie poprzedniej pracy.
Avatar użytkownika
madcap
Administrator
 
Posty: 5894
Dołączył(a): 26/5/2009, 19:03
Lokalizacja: wieje wiatr?

Postprzez beebas » 8/6/2011, 08:54

madcap napisał(a):swoją drogą co się stało beebas, że tu zajrzałeś ;)

A chociażby to, że strona riderblog.pl od ponad miesiąca nie działa (na główną nie można wejść a na swojej nic napisać. Nie można też dodawać komentarzy).
Jedyny ratunek w forum.scigacz.pl - dopóki jeszcze działa ;-)
Pozdrawiam
beebas (otwórz link)
beebas
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 30
Dołączył(a): 26/5/2009, 22:01
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Abonic » 8/6/2011, 08:58

abonis, twój pomysł:
Cytat:

"pojedyncza, taka jak przed światłami nie ma mocy jeśli jest krótsza niż 20m"

jest mistrzostwem


To nie mój pomysł, tak mi powiedzieli policjanci, że linia ciągła przed światłami nie jest wiążąca bo nie ma 20m i można ją przekraczać.
Dodatkowo, rozporządzenie ministra infrastruktury z dnia 3 lipca 2003 r. w sprawie szczegółowych warunków technicznych dla znaków i sygnałów drogowych oraz urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego i warunków ich umieszczania na drogach:
"2.2.1.6. Linia pojedyncza ciągła - wąska
Znak P-2a "Linia pojedyncza ciągła - wąska" stosuje się do oddzielenia.... Długość linii pojedynczej ciągłej - wąskiej powinna wynosić co najmniej 20 m."
1. 1 metr obowiązuje każdego jak dobrze pamiętam.

"Art. 24.
2. Kierujący pojazdem jest obowiązany przy wyprzedzaniu zachować szczególną ostrożność, a zwłaszcza bezpieczny odstęp od wyprzedzanego pojazdu lub uczestnika ruchu. W razie wyprzedzania pojazdu jednośladowego lub kolumny pieszych odstęp ten nie może być mniejszy niż 1 m."
CBR 600 F4i sport
Avatar użytkownika
Abonic
Świeżak
 
Posty: 143
Dołączył(a): 11/5/2008, 15:59
Lokalizacja: Mazowieckie

Postprzez Kaniuszy » 8/6/2011, 09:34

właśnie piszę na facebooku gazety prawnej, jestem ciekawy co odpiszą.
Kawa zx6r, 1998
Avatar użytkownika
Kaniuszy
Świeżak
 
Posty: 364
Dołączył(a): 11/1/2011, 22:54
Lokalizacja: Łuków/Warszawa

Postprzez falconiforme » 8/6/2011, 09:36

adam_89 napisał(a):
falconiforme napisał(a):MOŻNA PRZECISKAĆ SIĘ MIĘDZY SAMOCHODAMI!

http://serwisy.gazeta.pl/motocykle/1,59 ... SCIMY.html

Buraki z wp.pl są chyba po zawodówce.



taki mały szczegół artykuł z wp jest świeży po nowelizacji przepisów, a artykuł przytoczony przez Ciebie z roku 2008, więc wypadało by zapytać jakiegoś wykfalifikowanego policjanta a nie sugerować się panem konkolewskim

Tak ale jakie przepisy się zmieniły, że nie mogę jechać środkiem?
Nikt nie podał podstaw prawnych by w kwestii przeciskania miało się coś zmienić.
Dlatego artykuł jest dalej aktualny.
Ongoing Success
Avatar użytkownika
falconiforme
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 2841
Dołączył(a): 4/6/2007, 13:05
Lokalizacja: Morze

Postprzez Kaniuszy » 8/6/2011, 09:49

napisałem na tablicy gazety prawnej, kto się zgadza z moim poglądem i ma ochotę poprzeć to zapraszam. ich tablica>> najnowsze i się pojawi. najpierw trzeba tych nieuków polubić ;/
Kawa zx6r, 1998
Avatar użytkownika
Kaniuszy
Świeżak
 
Posty: 364
Dołączył(a): 11/1/2011, 22:54
Lokalizacja: Łuków/Warszawa

Postprzez beebas » 8/6/2011, 09:52

Nie chcę dublować tekstów dlatego odsyłam do mojej odpowiedzi na artykuł (otwórz link).
Pozdrawiam
beebas (otwórz link)
beebas
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 30
Dołączył(a): 26/5/2009, 22:01
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez madcap » 8/6/2011, 10:33

@Abonic
muszę cię zmartwić
Rozporządzenie w sprawie znaków i sygnałów drogowych, które jest dla zwykłego Jasia Kowalskiego, nie przewiduje linii P2a, czy P2b - mam na myśli tekst pierwotny, jak i aktualizacje z lat: 2008, 2010, 2011.


To o czym jest mowa w tym przypadku jest określone Rozporz. Min. Infrastruktury z dnia 3 lipca 2003 r.
w sprawie szczegółowych warunków technicznych dla znaków i sygnałów drogowych oraz urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego i warunków ich umieszczania na drogach (Dziennik Ustaw z 2003 r. Nr 220 poz. 2181) (załącznik nr 2, punkt 2)

generalnie te min 20 m długości, czy też zdefiniowanie szerokości na 12/24 cm oraz gdzie i przed lub po jakim znaku poziomym powinny być umieszczone, to są przepisy wykonawcze dla administratorów dróg mające na celu zapewnienie widoczności tychże znaków oraz w domyśle poprawę bezpeczeństwa

reasumując
zwykły Jaś Kowalski ma wiedzieć, że jest linia P2 (linia pojedyńcza ciągła oddzielająca pasy ruchu o tym samym kierunku jazdy) i nie wolno mu przez nią przejeżdżać lub najeżdzać
w następstwie tego nie ma się zastanawiać, czy ta linia ma conajmniej 20 m lub też nie, dla niego ona jest lub też jej nie ma

stąd też mój komentarz o mistrzostwie
(...) Jeżeli w CV napiszesz "2012-2014: sommelier - freelancer" to nikt się nie domyśli, że dwa lata chlałeś z rozpaczy po utracie poprzedniej pracy.
Avatar użytkownika
madcap
Administrator
 
Posty: 5894
Dołączył(a): 26/5/2009, 19:03
Lokalizacja: wieje wiatr?

Następna strona


Powrót do Hydepark



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości




na gr