Zobacz wÄ…tek - Honda sfx 50 sport z 2003r. Porady
NAS Analytics TAG

Honda sfx 50 sport z 2003r. Porady

Kupno, sprzedaż i zamiana pojazdów - dla tych, którzy nie lubią korzystać z http://gielda.scigacz.pl/ (ogłoszenia z gielda.scigacz.pl pojawiają się przy wszystkich artykułach w portalu Ścigacz.pl o pasujących do nich motocyklach)
_________

Honda sfx 50 sport z 2003r. Porady

Postprzez lemonek » 7/6/2011, 23:50

Witam wszystkich.Na wstępie chciałbym przeprosić moderatorów,jeśli powielę znów temat -choć co nieco przeszukiwałem to forum.
Ale do rzeczy: posiadam skuter Honda sfx 50 sport (dodam iż mam 30 lat i nie w głowie mi wariacje) i chciałbym coś więcej się dowiedzieć na temat silnika będacego w tym skuterze.Powód? chcę dodać mu trochę mocy ,ale za rozsądne pieniądze.Skuter jedzie 60km/h i tu moje pytanie :
-czy to znak,że jest "odblokowany"?
-jeśli nie to co mógłbym zrobic,żeby był zrywniejszy?
Powiem tylko,ze czytałem ten artykuł :
http://www.scigacz.pl/Blokady,w,skutera ... ,4581.html
Ale w nim są wiadomości ogólne odnoszące się do wszystkich skuterów a mi chodzi o to żeby ktoś mający podobny skuter doradził
- jakie części należało by kupić
-co musiałbym w nim poprawić
Za wszelkÄ… pomoc dziekujÄ™.
Pozdrawiam.
acha zapomniałe jeszcze powiedzieć dosć znacząca kwestię dopiero co poznaję budowę skutera i mam z nim pierwszy raz do czynienia, więc proszę o wyrozumiałość i pisanie "przystępnym" jak na "świerzego" w mechanice, językiem.... :P
Avatar użytkownika
lemonek
Świeżak
 
Posty: 29
Dołączył(a): 7/6/2011, 23:25
Lokalizacja: Luboń


Postprzez zioomeek09 » 8/6/2011, 13:17

SFX- więc powiem CI tak po odblokowaniu wariatora oraz wydechu leci ona jakieś 65kmh,na serii po odblokowaniu dobrym łącznie z modułem powinna jechać 75km/h.Moduł masz pod akumulatorem ;) ,a wariator po odkręceniu pokrywy silnika masz po jakby lewej,zresztą masz tu filmik
http://www.youtube.com/watch?v=IW-7ORlBzCk ,tam będzie widać wariator.

A tak mniej wiecej wygląda ta podkładka :
http://www.youtube.com/watch?v=tgxC4d-U ... re=related
Avatar użytkownika
zioomeek09
Świeżak
 
Posty: 471
Dołączył(a): 14/6/2010, 18:47
Lokalizacja: Białystok


Postprzez lemonek » 8/6/2011, 23:59

dzięki za odpowiedz. myślałem,ze jeśli to kymco to u mnie będzie ciut inaczej.
Możesz mi jeszcze powiedzieć ,czy zmiana tłumika wraz z komorą spalania da cośik więcej??
Jeśli tak to jaki tłumik byś polecał?
I jeszcze jedno pytanie czy zdejmując kapę od silnika za każdym zarem będę musiał wymienić uszczelki od kapy,że się tak wyrażę..
acha jeszcze jedno czy wymiana tych rolek w wariatorze coś może dać?? są jakieś rozmiarówki do nich ?
Przepraszam za nieprofesjonalny język..
To pytanie może okazać się trywialne ale muszę je zadać: mianowicie dlaczego licznik mam do 100km/h ??do 90km/h da się z niego wyciągnąć?? takie pytanie czysto teoretyczne...
Avatar użytkownika
lemonek
Świeżak
 
Posty: 29
Dołączył(a): 7/6/2011, 23:25
Lokalizacja: Luboń

Postprzez zioomeek09 » 9/6/2011, 20:15

nie mam pojęcia jaki rozmiar rolek raczej jak kymco to 16x13 a wydech to polecam tecnigasa next-r mi po wymianie rolek dal 10 km-h -rolki dorzucone były do wydechu

a co do 90 to po władowaniu w niego sporo kasy powienien tyle wycisnac
Avatar użytkownika
zioomeek09
Świeżak
 
Posty: 471
Dołączył(a): 14/6/2010, 18:47
Lokalizacja: Białystok

Postprzez lemonek » 9/6/2011, 22:35

tylko problem w tym ,że nie chcę ładować w niego sporo kasy....
To ma być motorek do jazdy po mieście i od czsu do czasu będę śmigał nim w dłuzszą trasę... dla mnie ma być zrywny , a narazie jest troszke mułowaty....z tego co się dowiedziałem przy kupnie ma on już zdjętą blokade na wariatorze ale to wszystko.
Planował bym wymienić sprzegło, tłumik i nie wiem co jeszcze...
Zastanawiam się tylko nad kolejnością wymiany......
Jesli chodzi o tłumik to mówisz o tym?:
http://sklep.mieloch.pl/product_info.ph ... 857b5ba91a
Avatar użytkownika
lemonek
Świeżak
 
Posty: 29
Dołączył(a): 7/6/2011, 23:25
Lokalizacja: Luboń

Postprzez zioomeek09 » 10/6/2011, 14:38

chodzi mi o ten ale widze ze w przypdku kymco nie ma dorzuconych rolek ,zamiast sprzegła polecam wariator
Hebo next generation lub malossi multivar
Avatar użytkownika
zioomeek09
Świeżak
 
Posty: 471
Dołączył(a): 14/6/2010, 18:47
Lokalizacja: Białystok

Postprzez lemonek » 11/6/2011, 00:15

To mówisz,że ten zakup powinien być jako pierwszy w celu poprawienia zrywności skuteru?
Pytam ,bo nie będę dysponował wielkimi środkami finansowymi na kupno części jednej po drugiej, tylko będe je kupował z czasem..
W takim wypadku jeszcze jedno pytanie: kupować u mielocha czy patrzeć na allegro??
Avatar użytkownika
lemonek
Świeżak
 
Posty: 29
Dołączył(a): 7/6/2011, 23:25
Lokalizacja: Luboń

Postprzez lemonek » 11/6/2011, 16:12

Witam. słuchajcie kupiłem wariator:
http://sklep.mieloch.pl/product_info.ph ... 857b5ba91a
Firmy top racing do swojej hondy sfx 50 sport , okazało sie jednak że jak go założyłem to skuter dostał strasznego muła, ruszac wogóle nie chciał a rozpędzał się naprawdę mnóstwo czasu....Nie miał za grosz jakigokolwiek przyspieszenia...zmieniałem rolki (4,5g 5,5g 6,5g -takie były w zestawie)
ale nic to nie dało.... w końcu musiałem założyć stary sprzet i na tym sie skończyło....Pomóżcie!
Nie mam bladego pojęcia od czego to zależy...moje rolki oryginalne były o wiele cięższe, jeśli ma to jakieś znaczenie w temacie.
Avatar użytkownika
lemonek
Świeżak
 
Posty: 29
Dołączył(a): 7/6/2011, 23:25
Lokalizacja: Luboń

Postprzez zioomeek09 » 11/6/2011, 22:36

Czy napewno były tam takie rolki bo z tego co widze w opisie to nie : 9,0g, 10,0g, 10,5g . Musisz kupić lzejsze
Avatar użytkownika
zioomeek09
Świeżak
 
Posty: 471
Dołączył(a): 14/6/2010, 18:47
Lokalizacja: Białystok

Postprzez lemonek » 12/6/2011, 10:33

nie no były w zestawie tak jak pisałem rolki 4g 5,5g i 6,5g innych nie było.... założyłęm jeszcze do tego spręzynę na sprzęgło która była też w zestawie ale nic to nie dało, jak stał sie mułem strasznym , tak został...
Po chyba 15 stu próbach róznej konfiguracji dałem sobie spokój i założyłem stary sprzęt...i wszystko wróciło do normy....
Avatar użytkownika
lemonek
Świeżak
 
Posty: 29
Dołączył(a): 7/6/2011, 23:25
Lokalizacja: Luboń



Powrót do Motocykle, skutery, quady - dodaj też ogłoszenie na gielda.scigacz.pl



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości




na górê