Zobacz wątek - Chcę zostać kierowcą rajdowym na motocyklu.
NAS Analytics TAG

Chcę zostać kierowcą rajdowym na motocyklu.

Wszelkie dyskusje o motocyklach onroad.
Milośnikow enduro, crossu, skuterów motorowerów oraz motocykli o pojemności do 125 ccm zapraszamy do działów niżej.
_________

Chcę zostać kierowcą rajdowym na motocyklu.

Postprzez mikepolak » 6/6/2011, 20:06

Witam.

Nazywam się Michał i mam 14 lat. Od 2 lat trenuję jazdę na swoim crossie - Aprilia RX 50. Wyrobiłem sobie kartę motorowerową i wiem dosyć dużo na temat motocykli. Potrafię go rozkręcić, czyścić świecę, gaźnik, filtr paliwa, wymienić oleje i płyny. Mieszkam w Łodzi, ale motor garażowany jest na wsi. Przyjeżdżam co weekend, aby tylko wsiąść na motor i się przejechać. Siedzę całe wakacje i robię długie jak i krótkie trasy. Staram się ostro wjeżdżać w zakręty, jeżdzę po terenie, błotach, piachu jak i po zwykłym asfalcie. Nie wiem czy mam jeszcze jakieś szanse na osiągnięcie "czegoś" jako zawodowy kierowca motoru. Niestety mało interesuję się oglądaniem wyścigów w telewizji, gdyż wolę poczytać instrukję jak wymienić daną rzecz w motorze itp. Moglibyście mi coś doradzić jak zacząć swoją "karierę"? Co na początek?

Pozdrawiam.
Play hard, go PRO.
mikepolak
Świeżak
 
Posty: 2
Dołączył(a): 6/6/2011, 19:57
Lokalizacja: Łódź


Postprzez henio12323 » 6/6/2011, 20:57

po 1 kup sobie wyczynowy moto. wiąze sie to niestety z kosztami i samo kupno to dopiero początek. ale nie ukrywajmy na RXem na torze nie poszalejesz. jestes w kat wiekowej na 85 ccm. wiec kupisz jakąś cr 85 itp. plus ciuchy i naucz sie tym latac. głownie chodzi o tor crossowy. bo chyba cross country są dla wiekszych moto ( a moze sie myle ? ) i startuj w lokalnych zawodach. koszt wyscigów to jakies 100 zł wpisowego. plus wiadomo paliwko itp itd. plus tam płacisz drugą stówke na opone jak by ci strzeliłą to masz wymiane od razu. ale jak wszystko jest ok to ci to zwracają. no i przede wszystkim trenuj ;P jak nie masz toru crossowego to po lasach i scieżkach nie nauczysz sie MXu :P
KTM 300 EXC
Yamaha FZ6
GasGas TXT 250

Częsci do motocykli, serwis, tuning.. PW
Avatar użytkownika
henio12323
Moderator
 
Posty: 26032
Dołączył(a): 30/12/2008, 20:49
Lokalizacja: Włodawa / LBN


Postprzez mikepolak » 6/6/2011, 21:26

Strój na motor mam oprócz butów crossowych. Mam propozycję, żeby poczekać rok i będę mógł jeździć już na 125. Zrobię sobie takie prawko i uniknę dodatkowych kosztów, bo prędzej czy później będę musiał kupić motor o poj. 125/150.
Play hard, go PRO.
mikepolak
Świeżak
 
Posty: 2
Dołączył(a): 6/6/2011, 19:57
Lokalizacja: Łódź



Powrót do Motocykle



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości




na gr