Zobacz wątek - Wielka prośba związana z magisterką
NAS Analytics TAG

Wielka prośba związana z magisterką

O wszystkim
_________

Wielka prośba związana z magisterką

Postprzez mad.girl » 4/6/2011, 20:12

Witam wszystkich :D
Jako wielkiej fance motocykli w każdym wydaniu, jakimś cudem udało mi się przekonać promotora do pisania pracy na temat motocyklistów (podciągając ją pod psychologię transportu). I tutaj pojawił się problem i jednocześnie gorąca prośba do was. Temat ma dotyczyć emocji, odczuć, wrażeń związanych z jazdą na każdym etapie, niezależnie od tego czy początkującym czy wieloletnim - jedno z narzędzi do badania muszę stworzyć sama, a nie mogę tego zrobić na podstawie tylko swoich doświadczeń. Więc gdyby wśród was, znalazło się kilka osób które chciałyby pomóc mi opisując kilka kwestii będę bardzo bardzo wdzięczna :wink:
Dokładnie chodzi o:
- co czujesz (i jak czujesz) podczas jazdy ( można też wziąć pod uwagę pierwsze śmiganie po zimie :D )? Jak było na początku jak jest teraz, czy są jakieś różnice?
- czy potrafisz porównać te odczucia, emocje, wrażenia do czegoś ? (moje osobiste to to, jak wyobrażam sobie latanie - chociaż bardziej zależy mi na czymś z realnego świata i realnych doświadczeń)
- co sprawiło że zacząłeś/zaczęłaś jeździć?
- czy podczas jazdy skupiasz się na celu, precyzji, doskonaleniu techniki, przekraczaniu granic, doznawaniu, czy może jeszcze czymś innym?

Narazie tyle, bardzo zależy mi na tym, żeby opis był indywidualny i prawdziwy, więc nie chcę sugerować odpowiedzi, może się uda. Gdyby ktoś zechciał mi pomóc, to bardzo proszę o odpowiedź na priv ( albo adres mailowy: mad.girl@o2.pl), jeżeli będzie w narodzie ciekawość wyników - to wrzucę tutaj porównanie we wtorek .Oczywiście nie ma konieczności odpowiadania na wszystkie pytania, ale jeżeli też uznacie coś o co nie zapytałam za ciekawe czy istotne i zawrzecie to w swoim opisie to będę bardzo szczęśliwa. Na tym etapie nie ma limitu osób - oprócz tego że im więcej tym lepiej i "każdy głos sie liczy" :wink:
Pozdrawiam serdecznie i mam nadziejÄ™ do napisania :D
Avatar użytkownika
mad.girl
Świeżak
 
Posty: 10
Dołączył(a): 4/6/2011, 18:18
Lokalizacja: Kraków


Postprzez francuz321 » 4/6/2011, 20:26

Witaj, długo nie jeżdżę, nie jestem profesjonalistą, ale jak dla mnie, moje odczucia to wolność.(nie zbyt stylistycznie, padnięty jestem). Jak mi coś w domu nie spasowało, ktoś/coś mnie wkurzył to siadałem na motocykl, i odjeżdżałem z domu paląc lekko gumę, chwilę jeździłem nerwowo, lecz po paru km uspokajałem się. uwielbiam jeździć nerwowo po mieście, szybko przyspieszać, niemal ocierać się o lusterka puszek, ćwiczę tym precyzję, panowania nad ciałem, motocyklem(balans, koordynacja ruchów), czasami sam niedowierzam jak dałem radę coś takiego zrobić (oglądając moje filmiki z boku, tzn po ostudzeniu emocji i na tv), wtedy czuje się spełniony, radosny.
Jedyną negatywną rzeczą jest chyba pustka w baku, i gdy nie masz czym go napełnić.
W zimie również śmigałem, wtedy obserwacja drogi(każdej mułdy śniegu) jest bardzo ważna by nie wyrypać, i czułem się lekko stuknięty przy kumplach którzy bali się o moto, ale również zadowolony że ja jako jedyny byłem odważny. Również na śniegu można nauczyć się przewidywania, balansu, kontroli pojazdu mimo zamarzających kończyn.
Avatar użytkownika
francuz321
Świeżak
 
Posty: 140
Dołączył(a): 19/6/2009, 14:19
Lokalizacja: Troyes(Fr)


Postprzez mad.girl » 4/6/2011, 20:33

Dziękuje bardzo bardzo :) stylistyka jest absolutnie nie ważna.
Ale mimo wszytko jeżeli ktoś jeszcze chciałby zrobić dla mnie taki opis, to jednak wolałabym żeby był on przesłany w wiadomości prywatnej bo odpowiedzi innych bywają sugestywne.
Oczywiście tak jak napisałam, jeżeli będziecie chcieli wiedzieć co pisali inni to zrobię kompilacje i ją tutaj wrzucę ;)
Avatar użytkownika
mad.girl
Świeżak
 
Posty: 10
Dołączył(a): 4/6/2011, 18:18
Lokalizacja: Kraków

Postprzez madcap » 4/6/2011, 21:36

Mad, łatwiej będzie i Tobie i nam jeśli to opracujesz w formie jakiejś ankiety (włącznie z polami tekstowymi) i wrzucisz na jakiś serwer ankieterski
(...) Jeżeli w CV napiszesz "2012-2014: sommelier - freelancer" to nikt się nie domyśli, że dwa lata chlałeś z rozpaczy po utracie poprzedniej pracy.
Avatar użytkownika
madcap
Administrator
 
Posty: 5894
Dołączył(a): 26/5/2009, 19:03
Lokalizacja: wieje wiatr?

Postprzez Czester » 4/6/2011, 21:42

Haha, madcap i madgirl :lol:
Wypadki chodzÄ… po ludziach, ludzie po wypadkach nie zawsze.
Avatar użytkownika
Czester
Administrator
 
Posty: 4656
Dołączył(a): 23/5/2009, 05:14
Lokalizacja: Suwałki

Postprzez francuz321 » 4/6/2011, 22:00

Jedno z północy, drugie z południa :D
Aha, zapomniałem dodać o winklowaniu, przerzucaniu motocykla na drugą stronę... świadomość że inni tak nie potrafią, poznawanie granic...
Avatar użytkownika
francuz321
Świeżak
 
Posty: 140
Dołączył(a): 19/6/2009, 14:19
Lokalizacja: Troyes(Fr)

Postprzez ZooL » 4/6/2011, 22:57

bo na tym forum to wszyscy psychiczni :p
W sumie mad.girl bardzo sympatyczny avatar to i chetnych do pomocy bedzie sporo.
ZooL
Świeżak
 
Posty: 279
Dołączył(a): 10/1/2009, 22:32

Postprzez Konio » 5/6/2011, 00:26

na czwartkowe nocne wpadnij to ci ludzie poopowiadaja :)
Produkcja, dystrybucja, masturbacja
Blady 900 puk puk puk
Avatar użytkownika
Konio
Mieszkaniec forum
 
Posty: 2925
Dołączył(a): 6/11/2008, 21:47
Lokalizacja: Nadejdzie Chuck? Tego nikt nie wie;/ Kielce/Krk

Postprzez zxer » 5/6/2011, 00:39

- co czujesz (i jak czujesz) podczas jazdy ( można też wziąć pod uwagę pierwsze śmiganie po zimie )?

ja smigam w zime...nawet jak snieg pada...taki fetysz. Co czuje....lekkie drganie manetek, swist powietrza (to chyba raczej slysze) a jak jest ladna pogoda i stoje na czerwonym to wyobraz sobie byc ubranym w 3 kurtki, 2 palta siednac na kaloryferze na pustyni sahara

Jak było na początku jak jest teraz, czy są jakieś różnice?

Z "moturem" w przeciwienstwie do zony nigdy sie nie nudzi.

- czy potrafisz porównać te odczucia, emocje, wrażenia do czegoś ? (moje osobiste to to, jak wyobrażam sobie latanie - chociaż bardziej zależy mi na czymś z realnego świata i realnych doświadczeń)

Do startu samoloty...wqrwiam sie troche ze nie siedze za sterami, ale porownanie na miejscu

- co sprawiło że zacząłeś/zaczęłaś jeździć?

jestem dawca a jako przykladny dawca jezdze na motocyklu

- czy podczas jazdy skupiasz się na celu, precyzji, doskonaleniu techniki, przekraczaniu granic, doznawaniu, czy może jeszcze czymś innym?

jedyne na czym sie skupiam to na tym czy jestem obserwowany przez plec piekna w minowkach. Jezeli juz jestem w centrum zainteresowania to wiadomo...po garach
tea who you yea bunny
Avatar użytkownika
zxer
Stały bywalec
 
Posty: 1277
Dołączył(a): 9/10/2010, 11:53
Lokalizacja: Londyn / inowroclaw

Postprzez Szafa » 5/6/2011, 08:19

A co szalonego nam pokażesz w zamian za pomoc? ;D
Śmierć, kutazzz i zniszczenie. Jakie życie taki rap.
Avatar użytkownika
Szafa
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 1682
Dołączył(a): 28/5/2006, 19:52
Lokalizacja: Pzn

Postprzez mar111cin » 5/6/2011, 10:23

ehhh życie.. żeby to było w poznaniu/zielonej górze to byśmy mogli się dogadać na bardzo indywidualne opis ;)
W końcu trzeba wspomagać polską naukę xD
<b>Life begins at 200km/h!!!!</b>
było gsx600f, było ZX12R :(, jest V-Strom 650 AK8 :)
Avatar użytkownika
mar111cin
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 6941
Dołączył(a): 29/5/2006, 13:12
Lokalizacja: FSW (lubuskie)

Postprzez rossavu » 5/6/2011, 11:29

Z niecierpliwością czekam na post Szafy nt. jego przeżyć na moto :D
Avatar użytkownika
rossavu
Stały bywalec
 
Posty: 1347
Dołączył(a): 4/4/2010, 10:51

Postprzez Szafa » 5/6/2011, 11:47

Nie ma nic za darmo ;D kiedyś pokuszę się o napisanie książki :D
Avatar użytkownika
Szafa
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 1682
Dołączył(a): 28/5/2006, 19:52
Lokalizacja: Pzn

Postprzez Konio » 5/6/2011, 11:55

ja mam blisko :lol:
Produkcja, dystrybucja, masturbacja
Blady 900 puk puk puk
Avatar użytkownika
Konio
Mieszkaniec forum
 
Posty: 2925
Dołączył(a): 6/11/2008, 21:47
Lokalizacja: Nadejdzie Chuck? Tego nikt nie wie;/ Kielce/Krk

Postprzez PrimoGhost » 5/6/2011, 12:14

Jazda w nocy. Mnie dodatkowo nakręca myśl, na nocną eskapadę... Światła, refleksy... człowiek czuje się jakby jeszcze bardziej bliżej wszelkich granic. Czuje bliskość wszystkiego, co go otacza. W samochodzie te uczucia blakną...
Obrazek
<b>ZxR 636 2006</b>
Avatar użytkownika
PrimoGhost
Stały bywalec
 
Posty: 1148
Dołączył(a): 21/11/2010, 20:07
Lokalizacja: z DW-957

Postprzez mad.girl » 5/6/2011, 13:48

Madcap - strasznie zależy mi teraz na tym żeby to były luźne opisy, chociaż biorąc pod uwagę że jestem w lekkiej desperacji bo muszę to opracować do jutra, to jeżeli się nie uda, to może wymyślę jakąś listę przymiotników.

Francuz321- jestem wdzięczna już podwójnie ;)

ZooL- dziękuję, też lubię siebie na tym zdjęciu :) Ale niestety odwrotnie niż w Twoim wyobrażeniu, wcale nie ma wielu chętnych do pomagania..

Konio - na nocne czwartkowe, albo któryś ze zlotów na pewno zawitam, jak już będę miała gotowe narzędzia i opracowane to o czym chcę rozmawiać, dlatego teraz potrzebuję waszych podpowiedzi :)

Zxer - żartobliwie i tak dziękuję i zdecydowanie mimo wszystko włączę kwestie miniówek do rozważań.

Szafa napisał(a):A co szalonego nam pokażesz w zamian za pomoc? ;D

Cóż, nie zrobię akcji promocyjnej ala niejaka Ola Puchacz jakiś czas temu na joemonster ( nie dlatego żeby nie było czego oglądać, bo jest, ale głębok owierzę na podstawie kilku osób które znam, że motocykliści są fantastycznymi ludźmi i nie potrzebują tego typu prostych zachęt :D - szczególnie że raczej nie mają problemów ze znajdowaniem obiektów do oglądania na żywo ;)
Za to mogę zaoferować swój psychologiczny punkt widzenia odnośnie różnych kwestii, albo np. zwiedzanie krk jeżeli komuś kiedyś zdarzy się tutaj zaplątać.
Jakieś inne propozycje? Rozawżę :)
Avatar użytkownika
mad.girl
Świeżak
 
Posty: 10
Dołączył(a): 4/6/2011, 18:18
Lokalizacja: Kraków

Postprzez mad.girl » 5/6/2011, 13:59

mar111cin napisał(a):ehhh życie.. żeby to było w poznaniu/zielonej górze to byśmy mogli się dogadać na bardzo indywidualne opis ;)
W końcu trzeba wspomagać polską naukę xD


Do Poznania rzeczywiście jest troszkę za daleko, ale dzięki cudownemu narzędziu jakim jest internet, dalej ten opis może być indywidualny, a co więcej anonimowy :) Wspomożesz więc polską naukę? (myślę że dość kuszące jest mieć swój udział w pracy która dla odmiany w założeniu ma skupiać sie na tym co w " motocykliźmie" pozytywne :)

Rossavu - jak będzie tak dobrze napisana jak "Dawca" Osikowicza, to ja również czekam z niecierpliwością! :)

Konio - ok, blisko, a spróbujesz mi opowiedzieć? ;)

PrimoGhost- super się wstrzeliłeś w to, o co mi chodzi :) Czy może przychodzi Ci do głowy coś jeszcze?

Ludzie Plizzzz uratujcie mnie przed niechybną jutrzejszą śmiercią z rąk promotora
Avatar użytkownika
mad.girl
Świeżak
 
Posty: 10
Dołączył(a): 4/6/2011, 18:18
Lokalizacja: Kraków

Postprzez mar111cin » 5/6/2011, 14:18

taka rozmowa przez internet, to tak jak składanie skrzyni biegów w trybie korespondencyjnym ; ) da się ale czy to przyjemne ? xD

PS obrona w czerwcu ? xD
<b>Life begins at 200km/h!!!!</b>
było gsx600f, było ZX12R :(, jest V-Strom 650 AK8 :)
Avatar użytkownika
mar111cin
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 6941
Dołączył(a): 29/5/2006, 13:12
Lokalizacja: FSW (lubuskie)

Postprzez mad.girl » 5/6/2011, 14:28

mar111cin napisał(a):taka rozmowa przez internet, to tak jak składanie skrzyni biegów w trybie korespondencyjnym ; ) da się ale czy to przyjemne ? xD

PS obrona w czerwcu ? xD


No tak,ale zawsze lepsze coś niż nic ;) Btw odnośnie składania skrzyni, jakiś czas temu nabyłam książkę odnośnie tego co się pod owiewkami dzieje, i dalej będę twierdzić, że zapewne przyjemniej było by wirtualnie niż z książki choć nie tak przyjemnie ( i łatwo!) jak osobiście :) Więc? Tryb korespondencyjny też ma w sobie coś fajnego - namiastka tego, że ludzie listy piszą - a nie piszą.. przynajmniej tradycyjnych ;p

Obrona w czerwcu przyszłego roku, ale podczas tego sezonu koniecznie muszę mieć już zrobioną całość badań - a jestem hmm.. w lesie jeszcze ;)
Avatar użytkownika
mad.girl
Świeżak
 
Posty: 10
Dołączył(a): 4/6/2011, 18:18
Lokalizacja: Kraków

Postprzez mar111cin » 5/6/2011, 15:54

powiem delikatnie - to tak jak picie pepsi zamiast whisky, niby jest przyjemnie, ale jednak czegoÅ› brakuje ;)


Za rok, a się stresujesz xD pracę się pisze w ostatnie 3tyg przed obroną ; ) sprawdzone.... Nadgorliwość jest gorsza od faszyzmu xD
<b>Life begins at 200km/h!!!!</b>
było gsx600f, było ZX12R :(, jest V-Strom 650 AK8 :)
Avatar użytkownika
mar111cin
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 6941
Dołączył(a): 29/5/2006, 13:12
Lokalizacja: FSW (lubuskie)

Następna strona


Powrót do Hydepark



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 11 gości




na górê