Zobacz wÄ…tek - Nauka....
NAS Analytics TAG

Nauka....

Jak nauczyć się wheelie? stoppie?
Czy zmieniać biegi ze sprzęgłem czy bez?
_________

Nauka....

Postprzez jajko » 4/4/2007, 12:51

Witam , wlasnie robie prawke na motocykl. Z teori mniej wiecej wiem co to jest przeciwskret , przegazowka , cos wiem o awaryjnym hamowaniu;p. Co powinno sie wiedziec zeby bezpiecznie jezdzic i nie szlifowac d(p)upy ? ;p
jajko
Świeżak
 
Posty: 150
Dołączył(a): 2/4/2007, 19:38


Postprzez R1 » 5/4/2007, 18:26

przede wszystkim trzeba jeździć z głową, szczególnie zaraz po zdaniu egzaminu i kupnie pierwszego moto, bo z ułańską fantazją to do sejmu :lol:

Praktyka, pratyka..... lata praktyki przed TobÄ…

Pozdr :wink:
Avatar użytkownika
R1
Bywalec
 
Posty: 940
Dołączył(a): 10/2/2007, 20:34
Lokalizacja: ja to wiem ?-z autopsji


Postprzez lukas00 » 5/4/2007, 23:17

przedewszystkim to polecam zapomniec o przegazowce ..... bo to jedynie jak to moj poprzednik powiedzial ulanska fantazja gdyz w obecnych motorkach nie uzywa sie czegos takiego .... i tylko kiedys chcialem w towarzystwie zablysnac a debila z siebie zrobilem....
Proces ewolucji by lukas... najpierw rowerek z kolkami bocznymi pozniej normalny rowerek a dalej fz6 fazerek
Avatar użytkownika
lukas00
Świeżak
 
Posty: 156
Dołączył(a): 23/5/2006, 00:32
Lokalizacja: Gdynia

Postprzez gelo007 » 6/4/2007, 06:34

A ile teraz trwa robienie prawka? Ile trzeba czekać na egzaminy na kategorię A?
Avatar użytkownika
gelo007
Administrator
 
Posty: 2731
Dołączył(a): 3/7/2006, 13:28
Lokalizacja: Radom

Postprzez silver » 6/4/2007, 08:19

polecam zapomniec o przegazowce .....


A to czemu? Dużo spokojniej motocykl się zachowuje przy redukcji.

Pozdrawiam.
Suzuki GSX1100F 1995
Avatar użytkownika
silver
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 524
Dołączył(a): 26/7/2006, 13:09
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Norbi » 7/4/2007, 16:06

witam, też jestem w trakcie kursu, właściwie to juz go kończe i niedługo egzmin (trzymajcie kciuki :wink: ). Żeby dobrze jeździc to tylko praktyka porady na forum nie pomoga uniknąć przykrych zdarzeń, ale mozna się dowiedzieć o teori jazdy na moto. Niestety jakość szkolen na kursie jest fatalna - własciwie to nie szkolenia a przygotowanie do zdania egzaminu. Dziś 3. raz wyjechałem na miasto, redukowałem z delikatna przegazówką i faktycznie o niebo płynniej się redukuje, ale trzeba uwazać, żeby za dużo nie odkręcic - oczywiście instruktor zabronił przegazówki, ale tak mi się lepiej jedzie i tak będę robił. Przeciewskręt to pieśń przyszłości na poczatku trzeba przełamać strach przed "głębokim" składaniem sie na winklach - to takie moje spostrzeżenie. Dzis sie dowiedziałem co się dzieje z moto jak lekko dotknie sie klamkę hamulca w łuku - dobrze, że łuk był dosyć łagodny, prędkość duża nie była, ale zachaczyłem o pas na środku jezdni. Nie mogę sie doczekać aż dostane nowy plastik, z nowymi uprawnieniami i pójde na kurs doszkalający, gdzie mam nadzieję powiedza mi co, jak, kiedy i dlaczego :D, bo bez tego jakoś nie wyobrażam sobie samodzielnej jazdy na moto. Na kursie nie powiedzieli mi nawet o śledzeniu toru jazdy i omijaniu przeszkód (np. studzienek) wzrokiem - czyni cuda :), a co do szlifów to raczej nie da się tego uniknąć, chociażby ze względu na jakość dróg i katamaraniarzy (dziś jeden palant zmieniając pas prawie wjechał w instruktora) - z drugiej strony: jak sie nie przewrócisz to się nie nauczysz :twisted:

pozdr
Avatar użytkownika
Norbi
Świeżak
 
Posty: 22
Dołączył(a): 17/3/2007, 21:17

Postprzez R1 » 9/4/2007, 19:41

święta racja.... tylko tysiące kilometrów pomogą, bo z gadania nic nie będzie :)

Ale kiedyÅ› przyjdzie ten moment: " Lewy pas i gaaaz" :)

Pozdr :)
Sprowadzę | Części,Akcesoria,dzież,TUNING | import_usa@o2.pl
Avatar użytkownika
R1
Bywalec
 
Posty: 940
Dołączył(a): 10/2/2007, 20:34
Lokalizacja: ja to wiem ?-z autopsji

Postprzez hefron » 10/4/2007, 08:42

Silver napisał(a):
polecam zapomniec o przegazowce .....


A to czemu? Dużo spokojniej motocykl się zachowuje przy redukcji.

Pozdrawiam.


Przegazówka likwiduje u mnie nieprzyjemny klik przy redukcji. Robie bo lubie, a jak komuś się to nie podoba to na drzewo.
Avatar użytkownika
hefron
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 1394
Dołączył(a): 11/5/2006, 13:53
Lokalizacja: Suchowola

Postprzez R1 » 10/4/2007, 13:09

każdy ma swój styl jazdy i nikt nikomu nie będzie mówił jak ma jeździć !!! no bez jaj... jak instruktor Ci tak mówił to tak rób, ale sam po jakimś czasie będziesz wiedział czy jeździć z przygazówką czy bez..... kazde moto inaczej na to reaguje.

Pozdr ;)
Sprowadzę | Części,Akcesoria,dzież,TUNING | import_usa@o2.pl
Avatar użytkownika
R1
Bywalec
 
Posty: 940
Dołączył(a): 10/2/2007, 20:34
Lokalizacja: ja to wiem ?-z autopsji

Postprzez Folo » 11/4/2007, 22:54

ja wlasnie zapisalem sie , nie mam duzo czasu na nauke , niecaly miesiac, a moj instruktor nic mi nie powiedział co jest w motorze ani jak jezdzic, na czym polega egzamin.. nic, dal kluczyki i kazal pojezdzic w kolko, a nigdy wczesniej nie jezdziłem..

bede zdawal na motocyklu: TAJFUN ZS150-23 ,

z tego co wiem to na 2 lepiej szly te 8 , nic nie mowil o jakims obracaniu sie czy kierunkowskazach.. ani nie mowil ile tych 8 trzeba zrobic... sobie poszedł;D

troche mam problemy z hamowaniem bo caly czas za przedni lapie i piiiszczy strasznie ;) przyzwyczajenia z roweru...

jakbyscie mieli jakies rady jak to sie podszkolic, czy mozna sie podeprzecz na egzamie czy nie , co pokazac itp. to bardzo bylbym wdzieczny bo moj instruktor nie bardzo zorientowany...

pozdrawiam;)
Folo
Świeżak
 
Posty: 5
Dołączył(a): 11/4/2007, 22:39

Postprzez eristof » 12/4/2007, 14:27

Ja zdany egzamin na prawko traktuje jako pozwolenie na dalsza nauke jazdy na motocyklu. Nikt mi nie powie że umie jeżdzic motocyklem gdy tylko miła z nim styczność podczas jazdy na kursie i egzaminie
Rusz głową a d*** pójdzie za nią!!!

Yamaha Fazer FZS 600
Avatar użytkownika
eristof
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 482
Dołączył(a): 6/6/2006, 16:13

Postprzez lukas00 » 12/4/2007, 15:12

ok zgodze sie z przed mowca ale nie mam np tez zamiaru panikowac ze nie umiem jezdzic na motocyklu tylko sobie biore swojego sprzeta i normalni smigam co jedynie hamujac sie z odkrecaniem gazu w opor co chwila a nie zeby traktowac ze samo prawko nie wystarczy do jazdy i od razu biegiem na kurs doszkalajacy trzeba leciec ... najpierw samemu trzeba pojezdzic poprobowac porady z forum z ksiazek jak np przeciwskret nie przeginajac caly czas z predkoscia trzeba wyczuc sprzeta i wtedy po miesiacu czy dwoch na kurs doszkalajacy jechac...
Proces ewolucji by lukas... najpierw rowerek z kolkami bocznymi pozniej normalny rowerek a dalej fz6 fazerek
Avatar użytkownika
lukas00
Świeżak
 
Posty: 156
Dołączył(a): 23/5/2006, 00:32
Lokalizacja: Gdynia

Postprzez mr_neox » 12/4/2007, 16:22

Folo napisał(a):z tego co wiem to na 2 lepiej szly te 8 , nic nie mowil o jakims obracaniu sie czy kierunkowskazach.. ani nie mowil ile tych 8 trzeba zrobic...


Zatem Panie Folo na drugim biegu, jezeli motocykl nie ma przykreconych obrotow biegu jalowego i jest dobrze rozgrzany, to osemki mozna krecic bez gazu - ruszasz, wbijasz dwojke, puszczasz gaz i moto powinno samo ciagnac do przodu bez najmniejszych problemow (a jezeli nie bardzo to trzeba sie ze sprzegielkiem przeprosic) :wink: ja egzamin zdalem w ten sposob bez odkrecania...

Dalej,
aby zdac musisz zrobic 5 osemek odpowiednio sie rozgladajac. O kierunkowskazy musisz sie egzaminatora zapytac czy chce...

No i podstawa, na nowych zasadach jak nie sprawdzisz stanu technicznego motocykla to adios amigo! A do tego wchodzi oswietlenie, poziom oleju, naciag lancucha, plynnosc ruchu kierownica (czy nie ma luzow)

Sadze ze pomoglem (a jak nie to na prv)

Pozdrawiam Marcin :wink:
Szczęśliwy posiadacz kat.ABC prawa jazdy. Obecnie w trakcie C+E...
Avatar użytkownika
mr_neox
Świeżak
 
Posty: 280
Dołączył(a): 17/11/2006, 21:58
Lokalizacja: LJA

Postprzez R1 » 12/4/2007, 16:29

<b>Folo</B>

To On tak na początku będzie Cię olewał, ale jaki jest taki jest, ale musisz się wszystko pytać co i jak, bo Ty za to po prostu płacisz. Ile wyniesiesz z tego kursu to jest dla Ciebie, ale tak naprawdę ten cały kurs to jest dopiero poczatek Twojej wieeeeeloletniej nauki i "przepustką" abyś mógł legalnie wyjechać na ulice.

A co do egzaminu:

w przy 8 nie zawsze jest wymagane włączanie kierunków, tylko wystarczy ręka ( nie którym to przeszkadza :) )

Przy kazdym egzaminie, TECHNICZNY powieniem dokładnie sprawdzić stan techniczny moto i go dobrze rozgrzać, szczególnie jak się od rana egzaminy zaczynają :) ale jak niema technicznego to musisz sam o to zadbać, bo to jest praktycznie Twoja przepustka do zdania egzaminu ;)

Pozdr ;)
Ostatnio edytowano 12/4/2007, 16:34 przez R1, Å‚Ä…cznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
R1
Bywalec
 
Posty: 940
Dołączył(a): 10/2/2007, 20:34
Lokalizacja: ja to wiem ?-z autopsji

Postprzez mr_neox » 12/4/2007, 16:30

Święta prawda
Szczęśliwy posiadacz kat.ABC prawa jazdy. Obecnie w trakcie C+E...
Avatar użytkownika
mr_neox
Świeżak
 
Posty: 280
Dołączył(a): 17/11/2006, 21:58
Lokalizacja: LJA

Postprzez Folo » 12/4/2007, 23:35

dzieki za porady !

dzis bylem u instruktora i powiedział: taaaaaa dobra pokaze Ci wszystko ale nie dzis...

no nic ide jutro:D bo chce sie nauczyc.. jakos to mnie kreci ;)
Folo
Świeżak
 
Posty: 5
Dołączył(a): 11/4/2007, 22:39

Postprzez mr_neox » 13/4/2007, 20:03

Folo napisał(a):.. jakos to mnie kreci ;)


witaj w klubie hehehe :lol:
Szczęśliwy posiadacz kat.ABC prawa jazdy. Obecnie w trakcie C+E...
Avatar użytkownika
mr_neox
Świeżak
 
Posty: 280
Dołączył(a): 17/11/2006, 21:58
Lokalizacja: LJA

Postprzez rosa » 13/4/2007, 22:24

Ja tez postanowilem zdobyc uprawnienia ( dla spokoju duszy) i dzisiaj mialem "pierwsza" jazde. Moto na kursie to virago 250! Ja mam 190 cm wzrostu i waze ponad 100 kg wiec wygladam srednio. Osemka na dwojce- moto dzwonilo zaworami dopiero po podkreceniu obrotow ciagnal lepiej.Ale instruktor spoko duzo mowi zwraca uwage na istotne rzeczy. Obym zdal za pierwszym razem
www.rosamotorcycle.pl | | FZ600/XRV650/WR450
Avatar użytkownika
rosa
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 1190
Dołączył(a): 7/2/2007, 10:59
Lokalizacja: Sopot

Postprzez Folo » 14/4/2007, 09:14

hehe ;) wczoraj bylem, dal mi kluczyki i mowi ... masz 8 rob... i sobie pojechał ;D

8 wychodza, czasem tylko jak sie zagapie na jakies dziewczyny to sie dekoncentruje ;) noo i nie wiem gdzie to mam sie ogladac i jak kierunki wlaczac...

hmm ruszanie pod gorke to motocykl stoi i trzyma sie go na przednim hamulcu i potem ruszamy ?

bo od niego to sie chyba nic nie dowiem ;)

aa i nie jest wazne za ktorym razem zdasz, jak sie masz czegos nauczyc to i mozesz za 2 .. albo 3 ;)
Folo
Świeżak
 
Posty: 5
Dołączył(a): 11/4/2007, 22:39

Postprzez Inku » 14/4/2007, 09:38

Folo napisał(a):troche mam problemy z hamowaniem bo caly czas za przedni lapie i piiiszczy strasznie ;) przyzwyczajenia z roweru...


Nie rozumiem, to chciałbyś tylnym, hamować?? Jak Ci tak instruktor tak powiedział to lepiej jakbyś go zmienił bo jego znajomości dot. moto skończyły się na WSK. Piszczy przy hamowaniu bo opony są drewniane.

Co do tych pożal się boże kursów to jest tragedia!! Ja na szczęście mam to za sobą. Powodzenia w zdobywaniu uprawnień.
Avatar użytkownika
Inku
Bywalec
 
Posty: 550
Dołączył(a): 27/12/2006, 17:14
Lokalizacja: okolice Poznania

Następna strona


Powrót do Technika jazdy



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości




na górê