Zobacz wÄ…tek - Kupno Rieju MRX 125
NAS Analytics TAG

Kupno Rieju MRX 125

Enduro, Cross
_________

Kupno Rieju MRX 125

Postprzez sienio » 22/5/2011, 17:54

http://moto.allegro.pl/rieju-smx-125-4t ... 65212.html

Witam co sadzicie o tym motorze i o tej firmie??
Ja dopiero zaczynam zabawe z motorami tak ze pierwszy raz o takiej firmie slysze .
Moze wy cos wiecie natemat tej firmy czy sie rozpada czy nawala czy raczej stabilny sprzet .
Gdzie produkuje te motory i ogólne inforamcje czy warto kupowac :)

Z góry dziekuje ;)
sienio
Świeżak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 20/5/2011, 22:01
Lokalizacja: Lublin


Postprzez henio12323 » 22/5/2011, 18:28

to chyyyba Hiszpan nie chce strzelac ale mozesz sobie sprawdzić w goglach. co do samego motocykla to taka klasa średnia. nie bardzo mozna porównywac to z hondom czy jamahom. ale tez nie jest to typowy chinczyk który sioe zaraz ma rozpsc :D jest raczej dobrze wykonany jednakże nie z perfekcją droższych marek. po prostu przyoszczędzili ja jakosci plastików i materiałow niektórych - przez co motorki są stosunkowo tanie. tobie juz pozostaje wybrac tylko czy kupowac czy nie. jedni i lubia chinczykami latać :D inni nie wsiąda na nic co nie pochodzi z japonii czy włoch :P osobiscie sam sie zastanawiałem nad rieju kiedys. bo miałem okazje kupic nówke sztuke z tym ze bez papierów ;/ zrezygnowałem ale miałem kilka dni te moto i fajnie sie spisywało
KTM 300 EXC
Yamaha FZ6
GasGas TXT 250

Częsci do motocykli, serwis, tuning.. PW
Avatar użytkownika
henio12323
Moderator
 
Posty: 26032
Dołączył(a): 30/12/2008, 20:49
Lokalizacja: WÅ‚odawa / LBN


Postprzez sienio » 22/5/2011, 18:49

Chodzi mi oglnie o to czy to sie Å‚atwo i szybko psuje .
czy warto kupic nowesze Rieju czy starsza jamache wiadomo to ma mało przebiegu .
Ja tam jakos wyczynowo nie chce skakac czsami do lasu a tak to do transportu .
Mówicie ze jak na mnie brac ??
4t to podobno mniej mocy ale po zdjeciu blokady ile wyciagnie /?
sienio
Świeżak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 20/5/2011, 22:01
Lokalizacja: Lublin

Postprzez henio12323 » 22/5/2011, 19:10

no to juz zalezy od ciebie :) ale w teren wolał bym chyba kupic cos lepszego. z tym że nie ma fajnych sportowych jako tako 125 w 4T w teren zarejestrowanych. koło 100 poleci po sciagnieciu blokad
KTM 300 EXC
Yamaha FZ6
GasGas TXT 250

Częsci do motocykli, serwis, tuning.. PW
Avatar użytkownika
henio12323
Moderator
 
Posty: 26032
Dołączył(a): 30/12/2008, 20:49
Lokalizacja: WÅ‚odawa / LBN

Postprzez Bamboleo » 31/5/2011, 23:19

rieju to bardzo dobra marka, tylko lepiej kupić am6 a nie 125 4 suw, osobiście miałem smx 50 w wersji PRO wyposażenie fabryczne : złote lagi UPS paioli pełna regulacja, tył Ohilis Gazowy też pełna regulacja. złote zaciski ajp przód 2 tłoczki, tarcze zaadoptowane z ktma, stalowe oploty przód, tył, elektryczny starter + kick. heniu nie wiem dlaczego mówisz o perfekcji wykonania tej marki jak nawet nie wiesz co oferują. rieju wkłada sprzęt z dobrej i najwyższej półki, manetki domino, h bary, itd... oczywiście za dobre się płaci, klasyczna wersja smx-a nie ma tylu bajerów ale nadal jakością nie odbiega od reszty, a co do samego MRX 125 to jest jak yamaha XT 125 z tym, że lepiej się go prowadzi niż yamahe, jest ładniejszy, lepsze zawiecha i lepszy osprzęt, wszystko w temacie, silnik taki sam. Pozdrawiam
Bamboleo
Świeżak
 
Posty: 28
Dołączył(a): 12/5/2011, 11:03
Lokalizacja: Ostrów Wlkp

Postprzez henio12323 » 1/6/2011, 06:28

a no pisze o perfekcji wykonania bo sam miałem kilka dni rieju ;) i jakos na kolana mnie nie powalił. był dobrze ładnie zrobiony na pewno lepiej niz chinczyki. ale w porównaniu z moim mbk np plastiki miał gorszej jakości ;P
KTM 300 EXC
Yamaha FZ6
GasGas TXT 250

Częsci do motocykli, serwis, tuning.. PW
Avatar użytkownika
henio12323
Moderator
 
Posty: 26032
Dołączył(a): 30/12/2008, 20:49
Lokalizacja: WÅ‚odawa / LBN

Postprzez Bamboleo » 1/6/2011, 08:52

mbk to kopia yamah, o jaki rieju mówisz? yamaha jest tak samo wykonana, a moje rieju było znacznie lepiej zrobione i na lepszych podzespołach. yamaha nawet w nowych DT 125 szału nie robi, w 50 z 04 roku miałem o niebo lepszy osprzęt i zawieszenie, niż owa DT, do XT już nawet nie porównuje :D
PS: nie rozumiem jak możesz Rieju z Chińczykiem porównywać? Proponuję zaczerpnąć trochę wiedzy na temat specjalnych edycji tych motocykli, i tego jak wypadają na torach między innymi Francji, Hiszpanii , Holandii, Włoszech. Rieju są tworzone z myślą o zwykłych zjadaczach chleba i dla bardziej wymagających. Wiadomo, że Rieju w zwykłej wersji kupujesz taniej od Yamahy bo tam płacisz za Marke i znaczek na baku. Można dopłacić i mieć sprzęt klasę wyżej który od razu nadaje się do jazdy torowej. Pozdrawiam
Bamboleo
Świeżak
 
Posty: 28
Dołączył(a): 12/5/2011, 11:03
Lokalizacja: Ostrów Wlkp

Postprzez henio12323 » 1/6/2011, 13:12

tak wiem że kopia :D nie no zawieszenie akurat lepsze to fakt. ale ogólne wykonanie nie było tak dopracowane., ty miałes wersje z bajerami. ja miałem golasa - i to jest klasa średnia motocykla. pozatym nie rozumiem czemu sie czepiasz i twierdzisz że porównuje rieju z chinczykami :) porównuje ale pisze że są lepsze wiec nie rozumiem o co ci chodzi :P rieju jest gorzej wykonane przynajmniej moje. yamaha z tego roku jest duuuzo bardziej dopracowana
KTM 300 EXC
Yamaha FZ6
GasGas TXT 250

Częsci do motocykli, serwis, tuning.. PW
Avatar użytkownika
henio12323
Moderator
 
Posty: 26032
Dołączył(a): 30/12/2008, 20:49
Lokalizacja: WÅ‚odawa / LBN

Postprzez Bamboleo » 1/6/2011, 16:47

jakie rieju do jakiej yamahy porównujesz bo nadal mi nie odpowiedziałeś ? rieju to taka sama klasa co inne 50 i koszt mniej więcej jest porównywalny. po chinczyka to idziesz do biedronki i kupujesz za 1999zl ja osobiście miałem do wyboru każde moto i wybrałem to rieju bo w porównaniu do innych 50 biło je na łeb. Jestem ciekawy co miałeś za plastiki w tym swoim rieju bo oni pakują polisporta ;D a przecież większość ludzi kupuje owe zamienniki, do wszelkiej maści crosów/enduro itp i jakoś nie narzeka ? powiem Ci więcej Peugeot wypuścił XPS 50 w wersji stret EVO 2 (model własnie z zawiecha i podzespołami smx PRO) EVO to model wzorowany na SMX PRO i też porównasz peugeot do klasy średniej i napiszesz ze napewno lepszy niż chińczyk ? :D zabawne...
PS; klasyczny XPS, to to samo co klasyczne Rieju, Yamaha, Derbi, Aprilia, Malaguti, MBK , różnice w nich to praktycznie tylko właściwości jezdne i wygląd zewnętrzny.
Ostatnio edytowano 1/6/2011, 16:58 przez Bamboleo, Å‚Ä…cznie edytowano 1 raz
Bamboleo
Świeżak
 
Posty: 28
Dołączył(a): 12/5/2011, 11:03
Lokalizacja: Ostrów Wlkp

Postprzez henio12323 » 1/6/2011, 16:53

tak :D ale nie mówie o samych plastikach :P elektronika nie była na wysokim poziomie. wszystko to takie mało solidne sie zdawało i tyle. miałem mbk czyli kopia yamahy własciwie to to samo z tym że plastiki nie są made in china tylko made in italy ;P i porównująć mbk z 96 roku była lzejsza niz dt 50 sm z 2003 roku :D a rieju nie pamietam modelu ale chyba tango :P był fajny i na pewno lepszy od chinczyków ale mbk solidniejsza sie wydawała :D z tym że jak mówisz jak masz do dyspozycji lepsze zawieszenie itp to spoko :D ja miałem jak pisałem golasa... to nie porażał niczym
KTM 300 EXC
Yamaha FZ6
GasGas TXT 250

Częsci do motocykli, serwis, tuning.. PW
Avatar użytkownika
henio12323
Moderator
 
Posty: 26032
Dołączył(a): 30/12/2008, 20:49
Lokalizacja: WÅ‚odawa / LBN

Postprzez Bamboleo » 1/6/2011, 17:03

DT z 03 to poziom rieju RR, SMX z 03 do 03 DT to jest skok przez płot :D golas jest przeciez taki sam :D jak DT :D mnie własnie DTki rażą swoja jakością wykonania i to w każdej pojemności i naprawde mnie to wku+++ ze egzotyczne marki dają lepszy sprzęt niż Yamaha w tej pojemności. mam w domu jeszcze husqarne wre i do DT tez niebo a ziemia i to porównując ją do najnowszego wydania DT. Rieju Tango to klasa XT 125 (motocykl bardziej po bułki) MRX jest lepszy od Tango i XT.
Ostatnio edytowano 1/6/2011, 17:09 przez Bamboleo, Å‚Ä…cznie edytowano 1 raz
Bamboleo
Świeżak
 
Posty: 28
Dołączył(a): 12/5/2011, 11:03
Lokalizacja: Ostrów Wlkp

Postprzez henio12323 » 1/6/2011, 17:07

no z tym sie zgodze ;/ DT mogły byc lepiej robione :P ale te rieju było 2005 rok i wyżej i spawy np ramy były niewiele lepsze od spawów w moim chinczyku :D ostatecznie nie zdecydowałem sie na rieju i sie ciesze bo czuje że bym sie z nim męczył :P na standard zawieszeniu z tym silnikiem nie powalało to w ogóle ;/ ale niedługo potem ten sam gosc sprzedawał mbk i kupiłem i bardzo sie cieszyłem :D a kupiłem własciwie tylko na zarobek ;P DT to ma byc własnie moto dla wiekszej ilosci ludzi tanie w eksplo i w miare tanie w zakupie :P no i yamaha - częsci w brud. do rieju juz gorzej o nietypowe czesci niestety
KTM 300 EXC
Yamaha FZ6
GasGas TXT 250

Częsci do motocykli, serwis, tuning.. PW
Avatar użytkownika
henio12323
Moderator
 
Posty: 26032
Dołączył(a): 30/12/2008, 20:49
Lokalizacja: WÅ‚odawa / LBN

Postprzez Bamboleo » 1/6/2011, 17:10

do 50 wszystkie czesci sa takie same, z niczym nie ma problemu. Rieju Tango to wynalazek po bułki do sklepu.
Bamboleo
Świeżak
 
Posty: 28
Dołączył(a): 12/5/2011, 11:03
Lokalizacja: Ostrów Wlkp



Powrót do Offroad



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości




na górê