Zobacz wÄ…tek - Jazda simsonem
NAS Analytics TAG

Jazda simsonem

Jak nauczyć się wheelie? stoppie?
Czy zmieniać biegi ze sprzęgłem czy bez?
_________

Jazda simsonem

Postprzez koszters » 26/5/2011, 18:13

Cześć, od razu mówię iż jest to banalne pytanie dla użytkowników tego forum i kogoś z pewnością może zirytować.
Mianowicie rozchodzi się o to że, mój 77 letni dziadek dał do naprawy simsona w stanie wizualnym bardzo dobrym, wszystko już działa i jest ok.
Nadszedł czas by mnie poduczyć trochę w jeździe, planuję zrobić kartę i muszę sięgnąć po jakieś lekcje a jak wiadomo osoba bliska 80 może już czegoś nie pamiętać i sami wiecie. Tutaj mam do Was proźbę czy moglibyście mi powiedzieć, jak odpalić motor, jak zmieniać biegi, ogólnie całą teorię na temat jazdy, może jakieś filmiki ? Pisze to dlatego bo nie znam się w ogóle na motorach i to co dla Was jest banalne dla mnie jest czymś trudnym. Nie boję się upadków ani czegoś takiego, chcę zasłużyć na ten motor . Dziękuję za pomoc.
koszters
Świeżak
 
Posty: 31
Dołączył(a): 23/3/2011, 19:51
Lokalizacja: jg


Postprzez henio12323 » 26/5/2011, 19:02

dobre podejscie :D że szanujesz moto i chcesz sie nauczyc pod "okiem" kogos anie samemu kombinowac :D tylko mysle że pisanie przez forum to troche mało :P pisz na gg albo cos to ci mniej wiecej podpowiem jak chcesz :P
KTM 300 EXC
Yamaha FZ6
GasGas TXT 250

Częsci do motocykli, serwis, tuning.. PW
Avatar użytkownika
henio12323
Moderator
 
Posty: 26032
Dołączył(a): 30/12/2008, 20:49
Lokalizacja: WÅ‚odawa / LBN


Postprzez daderga » 26/5/2011, 21:08

Lewa klamka sprzęgło, odłączasz silnik od skrzyni biegów.
3 albo 4 beigowy może być, na dół jedynka lekko w góre luz potem reszta w góre,
Jak zmieniasz biegi musisz wcisnąć sprzęgło, przy ruszaniu powoli puszczasz dajesz gazu.

Odpalanie odkręcasz kranik, pompujesz pompką, kluczyk w stacyjce w pozycji zapłonu. i kopiesz w starter lekko dodając gazu.
Najlepiej wyjedź sobie na jakąś polną drogęi tam się ucz jeździć
daderga
Świeżak
 
Posty: 164
Dołączył(a): 16/8/2010, 12:09

Postprzez mirekm71 » 26/5/2011, 22:44

Wazne!!! Caly czas pamietaj o hamulcach. Nie mozesz dopuscic do sytuacji kiedy hamulec myli sie z gazem. Zdarza sie to czasami i przewaznie konczy dzwonem.
Jestes z Jeleniej Gory moglby ktos podjechac na 15 minut pokazac Ci.
Avatar użytkownika
mirekm71
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 1150
Dołączył(a): 7/6/2010, 23:55
Lokalizacja: Brzeg

Postprzez Arturo925 » 27/5/2011, 11:56

Oj tam, oj tam :P jazdy na moto sie nie zapomina, wiec dziadek na pewno Ci to wytłumaczy ;) Tak naprawdę to jazda na motocyklu jest łatwiejsza niz się wydaje. Wystarczy tylko ogarnąć podstawy takie jak sprzęgło (lewa klamka), hamulec przedni (prawa klamka), biegi (1 w dół, luz lekko w górę, i 2,3/4 do samej góry), hamulec tylni (stopka po prawej stronie motocykla), kierunkowskazy i światła (panel po lewej stronie na kierownicy).

Sprzęgło puszczasz po woli. Na początku będziesz bardzo palił sprzęgło pewnie, ale po 5-10 minutach juz będziesz śmigał aż miło ;) Najważniejsze to jest to abyś nie puścił klamki sprzęgła za szybko, bo wtedy jest ryzyko ze simson pójdzie na koło :lol:


btw. składnia zdania i ortografia na wysokim poziomie ;) Tak kurde powinni pisać wszyscy!


636 post :twisted: Chciałoby sie takie 636 w garażu 8)
Avatar użytkownika
Arturo925
Stały bywalec
 
Posty: 1096
Dołączył(a): 5/1/2010, 16:02
Lokalizacja: Kruszyna

Postprzez Invi » 27/5/2011, 14:06

mirekm71 napisał(a):Nie mozesz dopuscic do sytuacji kiedy hamulec myli sie z gazem. Zdarza sie to czasami i przewaznie konczy dzwonem.


Pomylić gaz z hamulcem na moto? :lol: No jakoś sobie nie wyobrażam :P

Poza obsługą sprzęgła, gazu, hamulców i biegów to Simsonem jeździ się jak na rowerze ;)
Avatar użytkownika
Invi
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 6277
Dołączył(a): 15/7/2008, 14:12

Postprzez henio12323 » 27/5/2011, 14:39

mirekm71 dobrze gada. jak uczyłem pare osób kazdy ma taką tendencję - jedzie sobie wolno i nagle np na zakręcie wyjechał ktos przez zakręt (uczyłem jeździc po takiej szkółce ruchu ) no i juz panika jest i pierwsze co to gaz do konca i hamulce na maxa. gleba jest nieunikniona. trzeba wiedziec że najwazniejsze jest puscic gaz :D i ewentualnie dochamować :P nie odwrotnie
KTM 300 EXC
Yamaha FZ6
GasGas TXT 250

Częsci do motocykli, serwis, tuning.. PW
Avatar użytkownika
henio12323
Moderator
 
Posty: 26032
Dołączył(a): 30/12/2008, 20:49
Lokalizacja: WÅ‚odawa / LBN

Postprzez Czester » 27/5/2011, 14:57

Hehe, też kiedyś tak miałem z tym gazem na maxa na ruskiej Stelli. Spanikowałem i gaz w opór. Zatrzymałem się na foliaku z pomidorami :lol: Miałem wtedy chyba z 8 lat.
Wypadki chodzÄ… po ludziach, ludzie po wypadkach nie zawsze.
Avatar użytkownika
Czester
Administrator
 
Posty: 4656
Dołączył(a): 23/5/2009, 05:14
Lokalizacja: Suwałki

Postprzez mirekm71 » 27/5/2011, 18:45

Invinciblee napisał(a):
mirekm71 napisał(a):Nie mozesz dopuscic do sytuacji kiedy hamulec myli sie z gazem. Zdarza sie to czasami i przewaznie konczy dzwonem.


Pomylić gaz z hamulcem na moto? :lol: No jakoś sobie nie wyobrażam :P

Poza obsługą sprzęgła, gazu, hamulców i biegów to Simsonem jeździ się jak na rowerze ;)


Nie chodzi o pomylenie dzwigni tylko o niewlasciwa reakcje w razie paniki, sytuacji zagrozenia. Jak widac czesto sie zdarza;-)
Avatar użytkownika
mirekm71
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 1150
Dołączył(a): 7/6/2010, 23:55
Lokalizacja: Brzeg

Postprzez koszters » 28/5/2011, 00:05

Dziękuję za zainteresowanie tematem oraz pomoc.
W najbliższym czasie będę próbował śmigać, w razie jakichś problemów dam znać
koszters
Świeżak
 
Posty: 31
Dołączył(a): 23/3/2011, 19:51
Lokalizacja: jg

Postprzez koszters » 30/5/2011, 17:35

Tak więc odbyłem "pierwsza lekcję". załapałem wszystko po 10 minutach, nie było tak trudno jak się obawiałem. Był jakiś problem z motorem ( tracił moc ) ale to było chwilowe.
Na początku po odpaleniu ( na luzie, daje troche gazu, odpalam, trzymam sprzęgło, wrzucam 1, powoli puszczam ) zrywało mi motor i tak jakby gasł ale zaraz już normalnie jechał, rozumiem że to jest przejściowe i da rade to wyćwiczyć, nabrać wprawy ?
Na sam koniec chciałem o jakąś radę dotyczącą zmiany biegów w trakcie jazdy, 1-0-2-3-4 jezeli mam 1 to jak musze przejsc przez luz zeby wrzucic 2 ?

( Przepraszam za podwójny post o ile nie jest dopuszczalny po 24h )
koszters
Świeżak
 
Posty: 31
Dołączył(a): 23/3/2011, 19:51
Lokalizacja: jg

Postprzez sligi » 30/5/2011, 18:13

jak już jedziesz na 1 to wciskasz sprzęgło i zdecydowanym ruchem w górę wbijasz bieg, jak zrobisz to lekko to wrzucisz luz. Każdy kolejny bieg wbijasz podobnie. Redukcja podobnie tylko wajcha w dół. 1 kliknięcie w wajchę to zmiana o 1 bieg.
sligi
Świeżak
 
Posty: 65
Dołączył(a): 12/3/2008, 09:44



Powrót do Technika jazdy



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości




na górê