Zobacz wÄ…tek - motocykl na codzien do 10 000 pln
NAS Analytics TAG

motocykl na codzien do 10 000 pln

Tutaj tylko zadajemy pytania o ocenę oferty motocykla, którą sobie upatrzyłeś. Dotyczy motocykli o pojemności większej niż 125 ccm.
_________

motocykl na codzien do 10 000 pln

Postprzez marins20 » 23/5/2011, 11:34

Jakie masz doświadczenie (ile km na jakim sprzęcie)
-kompletne zero

- Wiek, waga, wzrost,
-20 lat , 120kg , 185cm

- Do jakich celów chcesz używać motocykla (jazda na co dzień - do pracy/szkoły/ po mieście czy trasie, weekendowe latanie z kumplami dla rozrywki, turystyka dłuższa/dalsza, jazda z plecaczkiem czy bez, jazda po torze, jazda po szutrach lub cięższym terenie), w jakich udziałach procentowych?
-dojazd na uczelnie, w cieplejsze dni jakis wypadzik za miasto , co 2
miesiÄ…ce trasa 600 km

- Ile kilometrów chcesz przelatać w sezonie?
-nie mam pojecia

- Ile gotówki masz na sam motocykl i czy pomyślałeś o ciuchach?
-na sam motor okolo 10 000 pln , tam myslałem o ciuchac i na to mam oddzielna kaske

- Jaki budżet możesz przeznaczyć na jego utrzymanie w sezonie?
-nie mam pojecia ile to moze kosztowac , ale na sezon jestem w stanie wyłozyc 5 000 zł

- Jakie motocykle Ci siÄ™ podobajÄ… - sportowe, nakedy, turystyki, enduro itp.
-sportowe , turystyki

- Które modele na tą chwilę przyciągnęły Twoją uwagę?
R1 , fazer, GSR , bandit



Kilka słów ode mnie
to jest mój pierszy motor jakim bede smigał ,wiem ze na początek nie poleca sie duzych pojemnosci ale ja mysle o 750 - 1000, nie chciałbym zmieniac po sezonie na wiekszy wiec od razu chce cos w ten desen

moglibyscie cos doradzic :D

z gory dzieki
marins20
Świeżak
 
Posty: 1
Dołączył(a): 23/5/2011, 11:25


Re: motocykl na codzien do 10 000 pln

Postprzez Czester » 23/5/2011, 11:54

Z wyżej wymienionych najmniejszym złem byłby Bandit 600 o ile rozsądku nie brakuje. Jeśli myślisz o trasach rzędu 600km to proponuję wersję S (z owiewką). Za 10 tyś. kupisz ładny egzemplarz. Na takiego dużego chłopa Bandit będzie w sam raz. Pozycja jest wygodna i nie będziesz męczył się w mieście. Mimo wszystko radził bym na początek cos słabszego, np Yamaha XJ600 Diversion. Też jest niemała i wygodna, a przy tym bardziej przyjazna nowicjuszom.

marins20 napisał(a):Jakie masz doświadczenie (ile km na jakim sprzęcie)
-kompletne zero

marins20 napisał(a):wiem ze na początek nie poleca sie duzych pojemnosci ale ja mysle o 750 - 1000, nie chciałbym zmieniac po sezonie na wiekszy wiec od razu chce cos w ten desen

Jako dziecko od razu biegałeś czy najpierw raczkowałeś a potem uczyłeś się chodzić?
Wypadki chodzÄ… po ludziach, ludzie po wypadkach nie zawsze.
Avatar użytkownika
Czester
Administrator
 
Posty: 4656
Dołączył(a): 23/5/2009, 05:14
Lokalizacja: Suwałki


Postprzez radeck00 » 23/5/2011, 12:41

no to ja mogę polecić Suzuki SV 650
Avatar użytkownika
radeck00
Świeżak
 
Posty: 58
Dołączył(a): 21/5/2011, 18:26
Lokalizacja: Okolice Lublina

Postprzez tobiach » 23/5/2011, 12:53

Bandit, będzie ok. Charakterystyka silnika SV sprawia, że to nie jest dobry pomysł na pierwsze moto. Zobacz sobie jeszcze kawasaki ER6.
Komar-2, Honda Rebel 125, Jawa 250 Suzuki SV 650 S 06'
Avatar użytkownika
tobiach
Świeżak
 
Posty: 288
Dołączył(a): 7/10/2008, 20:39
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Postprzez Spavn » 23/5/2011, 13:06

Er6 może być chyba ciut małe jak na taki wzrost.
Może CBF 600?
Avatar użytkownika
Spavn
Świeżak
 
Posty: 26
Dołączył(a): 27/12/2010, 13:15
Lokalizacja: C-c

Postprzez Blacha600 » 23/5/2011, 21:44

radeck00 napisał(a):no to ja mogę polecić Suzuki SV 650


Popieram.
Myślę, że będzie odpowiedni na początek.
Mocniejszy od wszystkich 500-tek i nie znudzi się tak szybko. Z drugiej strony nie jest aż tak mocny, żeby sobie z nim nie poradzić jako pierwsze moto. Jeśli masz trochę rozsądku i nie będziesz odkręcał na max wszędzie gdzie tylko możesz to powinieneś ogarnąć sprzęt. No chyba, że w ogóle nie masz pojęcia jak się jeździ czymś takim o dwóch kołach, to lepiej rzeczywiście poszukaj czegoś mniejszego.
Sportowe 600-tki i wszystkie mocniejsze od nich to już przesada na początek.
Bynajmniej takie moje zdanie.
Blacha600
Świeżak
 
Posty: 32
Dołączył(a): 7/4/2011, 18:39
Lokalizacja: Radom

Postprzez Kamusial » 24/5/2011, 08:04

Wątpię żeby SVka przy jego gabarytach była najlepszym wyborem.
Popieram pomysł na bandita i CBFę, powinny się nadać. Nie szukaj na pierwszy motocykl niczego co ma ponad 70-80 koni!
Yamaha XJ600 -> TDM 900 -> DRZ 400e
Avatar użytkownika
Kamusial
Bywalec
 
Posty: 782
Dołączył(a): 26/4/2009, 01:13
Lokalizacja: Wawa - włochy

Postprzez ci3jk4 » 26/5/2011, 15:05

Witam!

Korzystając z okazji, że jestem raczej podobnej budowy podłącze się do pytania:

Jakie masz doświadczenie (ile km na jakim sprzęcie)
-małe/kompletne zero [parę dni na 125ccm + parę wakacyjnych miesięcy na 50ccm]
- Wiek, waga, wzrost:
26 lat , 130kg , 196cm
- Do jakich celów chcesz używać motocykla?
1. Jazda na co dzień - do pracy po mieście 80%
2. 20% Weekendowe latanie z kumplami dla rozrywki, turystyka dłuższa/dalsza - do 400-600km - tyle oddalam się samochodem od domu więc z motocyklem zapewne będzie podobnie.
3. Raz na jakiÅ› jazda z plecakiem [raczej bardzo rzadko].
- Ile kilometrów chcesz przelatać w sezonie?
Jeszcze nie wiem ale myślę, że przy codziennej jeździe wejdzie te 2-3 tysiące. Zakładając że dojeżdżam do pracy motocyklem, a od 8 do 16 jeżdżę autem [taka praca że często coś wożę, więc motocykl odpada].
- Ile gotówki masz na sam motocykl i czy pomyślałeś o ciuchach?
Jako że zakup motocykla planuje po sezonie/przed następnym sezonem to około 10-12 na sam motocykl [wiadomo jeśli trafi się okazja to może uda się dorwać coś za mniej]. Kask już leży i się kurzy, na resztę ciuchów myślę około 2k z założeniem że przed kupnem motocykla dorwę co najmniej rękawiczki i kurtkę [spodnie albo przed albo po].
- Jaki budżet możesz przeznaczyć na jego utrzymanie w sezonie?
Lepiej mniej niż więcej, ale wydaje mi się, że przy kupnie motocykla w tej cenie to nie więcej niż 3 tysiące...
- Jakie motocykle Ci siÄ™ podobajÄ… - sportowe, nakedy, turystyki.
W kolejności naked, turystyk, sport
- Które modele na tą chwilę przyciągnęły Twoją uwagę?
Bandit N, SV650 zarówno z owiewką jak i golas, może jakaś CBR'ka.
Generalnie nie przepadam za plastikami [zwłaszcza że w pierwszym motocyklu widzę sporą szanse połamania ich], ale np zarówno nowa jak i stara SV650 tka podoba mi się z plastikiem, 600RF też wygląda całkiem nieźle, ale to już stary motocykl...
Jeśli bandzior to golas.

Kilka słów ode mnie
Pierwszy motocykl, Kat A w toku.
Wiem że jestem dość spory więc głównie pytam o modele na których nie będę czuł się i wyglądał jak na kozie. Ze tego samego powodu odrzuciłem wstępnie 500tki [gs500 wydaje mi się mały-jeździłem parę razy na kursie, bandit wydaje mi się dość wygodny i większy-nie jeździłem, ale miałem okazję posiedzieć].
Drugie pytanie wychodzi z założenia że faktycznie nabędę 600-650tkę jako pierwszy motocykl.
Wiem że jedna szkoła mówi o max 500tce na początek, a kolejna w ogóle o zaczynaniu od 50 potem 125 250 potem 500 itd.
Więc drugie pytanie brzmi - czy jest sens kupic 600tke i zdławić ją na pierwsze 1-2 sezony czy może skoro pomijam niższe pojemności to i dławienie pominąć i uczyć się na tym co kupie.

EDIT: Rozumiem że to pod spodem to do założyciela tematu :P
Ostatnio edytowano 26/5/2011, 19:28 przez ci3jk4, Å‚Ä…cznie edytowano 2 razy
ci3jk4
Świeżak
 
Posty: 2
Dołączył(a): 26/5/2011, 14:27
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez CubaLibree » 26/5/2011, 16:24

R1 Bo reszta za wolna Znudzi Ci sie po 2 miesiacach. Choc w sumie R1 znudzi sie po 4 miesiacach... Hmmm Wiem! najlepiej Hayabuse uturbiona!
R6
Avatar użytkownika
CubaLibree
Świeżak
 
Posty: 83
Dołączył(a): 19/1/2011, 21:17
Lokalizacja: Szczecin

Postprzez Kamusial » 26/5/2011, 21:35

ad. ci3jk4- popatrz za cbfą, albo banditem. jedna 600tka ma 100 KM i oddaje je agresywnie w wysokim zakresie obrotów, a inna jest zestrojona tak, że ma płaski przebieg mocy i momentu. Poza tym jak na pierwszy motocykl może lepiej kupić coś tańszego- np. yamaha xj600 powinna dać radę, a resztę kasy przeznacz na lepsze ciuchy i dodatkowe kursy jazdy, albo odłóż na większy sprzęt później, w który warto będzie pakować kasę.
Yamaha XJ600 -> TDM 900 -> DRZ 400e
Avatar użytkownika
Kamusial
Bywalec
 
Posty: 782
Dołączył(a): 26/4/2009, 01:13
Lokalizacja: Wawa - włochy

Postprzez ci3jk4 » 28/5/2011, 08:05

Hmmm o XJ'tce totalnie nie pomyślałem, mimo że z tego co wiem znajoma niedawno taką nabyła - będę musiał się przymierzyć czy nie jest za mała...
Jak na razie w moim rankingu prowadzi bandit 650 N, ale czekam na odbiór prawa jazdy żeby się nim przejechać, xjtke na pewno też sprawdzę, chociaż wcześniej jakoś ją przeoczyłem.
Nie wiem jeszcze czy mam większą ochotę wydać całość/większość założonej przeze mnie kasy na coś w miarę świerzego, czy może faktycznie tak jak piszesz zaoszczędzić parę tysięcy i kupić starszy model.
W przypadku takiego bandita wizualnie wygląda on wg mnie dużo gorzej, ale koni mniej i ponoć silnik jest bardziej mułowaty co gra dla mnie nawet na korzyść :)
Tylko czy kupując starszy motocykl i zakładając że nie rozwalę go przez 1-2 sezony nie będzie mi potem ciężko sprzedać parunasto letniego bandziora???
W międzyczasie czekam na dalsze propozycje pierwszego motocykla dla ofiar Czarnobyla :P
ci3jk4
Świeżak
 
Posty: 2
Dołączył(a): 26/5/2011, 14:27
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez Kamusial » 29/5/2011, 13:50

O ile moto jest w dobrym stanie technicznym i wizualnym, jest popularne, są do niego części, masz na wszystko papiery, dasz adekwatną cenę, to czemu miałby się nie sprzedać. Póki co u mnie ten schemat działa.
Yamaha XJ600 -> TDM 900 -> DRZ 400e
Avatar użytkownika
Kamusial
Bywalec
 
Posty: 782
Dołączył(a): 26/4/2009, 01:13
Lokalizacja: Wawa - włochy



Powrót do Oceny ofert sprzedaży.



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 21 gości




na górê