Zobacz wÄ…tek - Gdzie Shoei i Arai w Warszawie?
NAS Analytics TAG

Gdzie Shoei i Arai w Warszawie?

Jakie rękawice, kask, gmole?
_________

Gdzie Shoei i Arai w Warszawie?

Postprzez wiligraph1 » 21/5/2011, 19:34

Witam drogich forumowiczów, mam pewne pytanie. Chciałbym się dowiedzieć, gdzie mogę zobaczyć, przymierzyć i kupić kaski Shoei'a/Arai'a w stolicy? Wiem, że są to świetne hełmy, jednakże aby zakupić jakiś produkt tej firmy, chciałbym najpierw dopasować najlepiej odpowiadający mi model/rozmiar. Zobaczyć na własne oczy to co innego, niż przeczytać w internecie. Proszę o jakiś adres sklepu, stronę internetową. Pozdrawiam
wiligraph1
Świeżak
 
Posty: 41
Dołączył(a): 4/5/2010, 23:42


Postprzez zero22 » 21/5/2011, 19:39

Arai przymierzysz w Honda Plaza.

Modele:
RX-7
Chaser
Quantum

Na prawdę polecam ten salon, profesjonalna obsługa i duży wybór.

http://www.hondaplaza.pl/
Avatar użytkownika
zero22
Świeżak
 
Posty: 236
Dołączył(a): 19/5/2011, 00:11
Lokalizacja: Warszawa


Postprzez wiligraph1 » 21/5/2011, 19:46

Dzięki, orientujesz się jakie mają ceny? Rozpiętość tego ile trzeba zapłacić za te kaski jest dosyć duża (na allegro widziałem różnice tego samego, nowego modelu hełmu arai o prawie 1000zł w innych sklepach).
wiligraph1
Świeżak
 
Posty: 41
Dołączył(a): 4/5/2010, 23:42

Re: Gdzie Shoei i Arai w Warszawie?

Postprzez skazi » 21/5/2011, 21:26

wiligraph1 napisał(a):Witam drogich forumowiczów, mam pewne pytanie. Chciałbym się dowiedzieć, gdzie mogę zobaczyć, przymierzyć i kupić kaski Shoei'a/Arai'a w stolicy? Wiem, że są to świetne hełmy, jednakże aby zakupić jakiś produkt tej firmy, chciałbym najpierw dopasować najlepiej odpowiadający mi model/rozmiar. Zobaczyć na własne oczy to co innego, niż przeczytać w internecie. Proszę o jakiś adres sklepu, stronę internetową. Pozdrawiam

Rozumiem że dla kolegi wpisanie w google "shoei" lub "arai" i znalezienie strony producenta a na niej dealerów to zbyt duże wyzwanie?
skazi
Świeżak
 
Posty: 171
Dołączył(a): 10/11/2008, 20:07

Postprzez zero22 » 21/5/2011, 21:29

Hmm teraz są wyprzedaże Arai Chaser i chyba był w okolicach 1800-2200zł ale nie jestem pewien... Quantum 2600 a RX7 3600 więc nie mało.

Jeżeli znajdziesz sklep Shoei na Sadybie z góry odpuść kanciapa w piwnicy nie ma sensu jechać ja żałuję że byłem.
Avatar użytkownika
zero22
Świeżak
 
Posty: 236
Dołączył(a): 19/5/2011, 00:11
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez wiligraph1 » 21/5/2011, 22:45

Skazi, daruj sobie tego typu komentarze. Jeśli chodzi o shoei - rzeczywiście można znaleźć kilku dealerów w Polsce, ale w kwestii Arai sprawa jest bardziej skomplikowana. Oficjalny partner tego drugiego producenta na naszej ziemi jest tylko jeden (w dodatku mówimy o Poznaniu). Nie wszystkie sklepy, w których znajdziemy rzeczy danego producenta, muszą być jego oficjalnym partnerem.
wiligraph1
Świeżak
 
Posty: 41
Dołączył(a): 4/5/2010, 23:42

Postprzez kara81 » 23/5/2011, 18:44

Kaski Shoei są w Wawie na ul.kopijników 42 (motorista) przy trasie toruńskiej, bardzo duży wybór a Arai tak jak ktoś pisał w Honda Plaza na malowniczej
kara81
Świeżak
 
Posty: 5
Dołączył(a): 23/5/2011, 18:36

Postprzez carma » 23/5/2011, 21:55

w raszynie chyba widziałcem shoei ale nie jestem w 100 procentach pewnie. W kazdym razie mają troche tych drozszych marek
motorynka- aprillia scarabeo --- Yamaha xj 600 ;)
carma
Świeżak
 
Posty: 412
Dołączył(a): 24/6/2008, 18:46
Lokalizacja: OPATÓW- Warszawa

Postprzez wiligraph1 » 23/5/2011, 22:23

Dziękuje za pomoc, temat można zamknąć. Zakupiłem Araia Viper-GT w PROBIKE na ul. Kolegiackiej.
wiligraph1
Świeżak
 
Posty: 41
Dołączył(a): 4/5/2010, 23:42

Postprzez zero22 » 24/5/2011, 01:00

Też chciałem od nich kupić bo wyprzedaż mają pokaż link do kasku. Mają jeszcze jakieś XXL?
Avatar użytkownika
zero22
Świeżak
 
Posty: 236
Dołączył(a): 19/5/2011, 00:11
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez bryk77 » 24/5/2011, 03:00

wiligraph1 napisał(a):Dziękuje za pomoc, temat można zamknąć. Zakupiłem Araia Viper-GT w PROBIKE na ul. Kolegiackiej.


A ile Cię ta przyjemność kosztowała jeśli można wiedzieć? Jakie malowanie?
Avatar użytkownika
bryk77
Stały bywalec
 
Posty: 1212
Dołączył(a): 16/4/2010, 02:12
Lokalizacja: Radom/Piaseczno/Dublin

Postprzez wiligraph1 » 24/5/2011, 09:40

1600zł, frost black. Szukałem co prawda Chasera w malowaniu Hopkinsa - niestety nie było. Wybrałem więc lepiej leżącego vipera w kolorze który również przypadł mi do gustu. Z pewnością są jeszcze jakieś XXL (zobacz czy na allegro nic nie wystawili w tym rozmiarze i przedzwoń do nich - mają ogrom kasków arai). Wszystko można przymierzyć na luzie pod ich adresem i na spokojnie podjąć decyzje.

Za miesiąc jak zwiększą mi się fundusze kupie RX-7 GP w barwach Monster Energi (Hopkins) bądź sprowadzę Simpsona ze stanów. Wtedy będzie można kupić u mnie Vipera za jeszcze korzystniejszą cenę (a po paru jazdach będzie naprawdę jak nowy).

Tak na marginesie. W PROBIKE sprzedają biały RX-7 GP w S'ce za niecałe 2 tysiące. Jeśli więc ktoś nie zwraca uwagi na malowanie lub brak grafiki mu pasuje - może zrobić niezły deal.
wiligraph1
Świeżak
 
Posty: 41
Dołączył(a): 4/5/2010, 23:42

Postprzez Seba_ER5 » 24/5/2011, 10:14

Stanoskei kaski maja inne ksztalty skorupy.... podobnie japonskie etc... wiec to co lezy Ci tu dobrze na glowie w stanach moze lezec nie dobrze.
Avatar użytkownika
Seba_ER5
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 5220
Dołączył(a): 27/8/2007, 19:58

Postprzez bryk77 » 24/5/2011, 11:46

Właśnie zastanawiałem się nad tym garnkiem:

http://moto.allegro.pl/kask-arai-chaser-spike-blue-l-kurier-gratis-i1622198910.html (otwórz link)

Jest już na allegro dość długo. Czekałem na inne malowanie (wybredny jestem :P ) i nawet napisałem do nich maila jakiś czas temu odnośnie tego, ale nic nie mieli. Cena jest bardzo atrakcyjna jak za ten model. Na korzyść Vipera jednak przemawia wyjmowany środek.

wiligraph1, warto było kupić kask żeby go za miesiąc z pełną świadomością sprzedawać? Lepiej Ci pasował Viper? Czy mierzyłeś ten sam rozmiar Chasera i Vipera?
Avatar użytkownika
bryk77
Stały bywalec
 
Posty: 1212
Dołączył(a): 16/4/2010, 02:12
Lokalizacja: Radom/Piaseczno/Dublin

Postprzez wiligraph1 » 24/5/2011, 14:13

O opłacalność tu nie chodzi. Ważne, że moja makówka jest bezpieczna przez przejściowy czas. Widzisz, potrzebuje kasku również na zawody kartingowe i Viper super się na nich sprawdza. Jest świetnie wentylowany, dużo lepiej niż Chaser (na marginesie system wentylacji Chas'a w mojej ocenie został wykonany nieco gorzej, podobnie wygląda sytuacja z wyściółką).

Mierzyłem wszystkie trzy: Viper'a GT RX'a-7 GP i Chasera również.

W RX-7 GP nie mam się do czego przyczepić z jednym "ale". W kasku jest gorąco przez rozbudowaną wyściółkę (dodatkowe gąbki na policzki kiepsko się układają co wpływa na komfort). Oczywiście leżał najlepiej ze wszystkich (gdyby nie te pieprzone policzki). O jakości chyba wspominać nie muszę - ten kask to punkt odniesienia dla reszty.

Viper GT świetnie leży, przy czym oferuje ogromny komfort (gąbka nie lata niekontrolowanie wewnątrz skorupy a wentylacja spełnia swoje zadanie w stu procentach). Deflektor jest dobrze zaprojektowany (nie drapie po nosie, nie ogranicza widoczności). Wykonanie w porządku, w końcu to Arai ("made in Japan" robi swoje).

Chaser kusi konkurencyjną ceną przy zachowaniu walorów marki. Nie obejmował co prawda mojej głowy tak permanentnie jak powyższe konstrukcje, jednakże to zapewne zależy od kształtu czaszki (jednemu będzie pasować Viper, innemu Chaser).

W każdym razie z czystym sumieniem mogę polecić wszystkie trzy modele. W porównaniu z kaskami Arai większość konkurentów wypada słabo. Kaski Nolana, X-Lite czy HJC sprawiają wrażenia jakości rodem z zabawkami jakie znajdziemy w McDonald's. Nie zrozumcie mnie źle - każdy (prawie) producent ma produkt dobry jakościowo. Jest jednak różnica pomiędzy Arai a resztą. Po prostu producent z kraju kwitnącej wiśni nie produkuje kiepskich kasków i cokolwiek nie wybierzemy - możemy być spokojni. Podobnie jest z Shoei czy choćby Simpsonem jakiego darzę szczególnym sentymentem. Jednak z całej trójki Arai najbardziej zaskarbił sobie moje zaufanie.
wiligraph1
Świeżak
 
Posty: 41
Dołączył(a): 4/5/2010, 23:42

Postprzez bryk77 » 24/5/2011, 15:11

Wstąpiłem do sklepu. Jak dla mnie niestety Viper odpada. Podobnie jest z Quantum. Te garnki zupełnie mi nie leżą na głowie. Są dość wąskie i nijak nie mogę dobrać rozmiaru. Najlepiej mi pasował RX-7, ale to już nie na moją kieszeń niestety.

Reasumując biorę Chasera. System wentylacji wygląda dość ciekawie (wlot powietrza pod szybką, 2 w szybce, 2 powyżej, kolejny wlot pod tylnim spojlerem i jeszcze 2 dziurki z tyłu).
Przydałby się ten wysuwany podbródek jak z wyższych modeli, ale nie można mieć wszystkiego. Mam nadzieję, że się za bardzo nie rozbije, bo policzki już na wstępie mogłyby bardziej przylegać do twarzy (a może to był tylko już rozbity model z wystawy sklepowej). Tak czy inaczej kupuję Chasera.

wiligraph1, ja nie kwestionuję jakości produktów Arai. Wręcz przeciwnie. Byłem nastawiony na zakup AGV. Potem HJC, ale gdy spróbowałem Arai już nie chciałem nic innego. Początkowo zamierzałem przeznaczyć na nowy kask 500 zł. Teraz jest to już 1500.
Avatar użytkownika
bryk77
Stały bywalec
 
Posty: 1212
Dołączył(a): 16/4/2010, 02:12
Lokalizacja: Radom/Piaseczno/Dublin

Postprzez sebasbox » 25/5/2011, 22:56

bryk77 napisał(a):Przydałby się ten wysuwany podbródek jak z wyższych modeli, ale nie można mieć wszystkiego. Mam nadzieję, że się za bardzo nie rozbije, bo policzki już na wstępie mogłyby bardziej przylegać do twarzy (a może to był tylko już rozbity model z wystawy sklepowej). Tak czy inaczej kupuję Chasera.


Gąbki policzkowe masz wymienne we wszystkich Araiach (Chaser także), standardowo są chyba 25mm, ale możesz je zmienić np na na 30 lub 35mm. Koszt to ok 120 PLN.
Co Chasera to wentylacja daje radę, zresztą przy temperaturach powyżej 30 stopni i jeździe w mieście nie będzie już miało znaczenia czy masz chasera czy vipera.
Miałem chasera i jak dla mnie był taki bardziej miekki od Astro-R, którego teraz posiadam. Obydwa kaski bardzo wygodne i czystym sumieniem polecam każdemu.
Mierzyłem też shoei'a ale nie pasował mi i nie chodzi tu o to że "są głowy araiowe i shoeiowe" tylko o to że zakładając Araia czujesz że cała wyściółka tworzy jedność a shoeiu kazdy element wnętrza czuć oddzielnie.
sebasbox
Świeżak
 
Posty: 382
Dołączył(a): 21/1/2010, 15:07



Powrót do Akcesoria motocyklowe



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości




na górê