Zobacz wÄ…tek - CBF 500 vs XJ 600 - pomoc w wyborze
NAS Analytics TAG

CBF 500 vs XJ 600 - pomoc w wyborze

Tutaj tylko zadajemy pytania o ocenę oferty motocykla, którą sobie upatrzyłeś. Dotyczy motocykli o pojemności większej niż 125 ccm.
_________

CBF 500 vs XJ 600 - pomoc w wyborze

Postprzez Moto_Life » 29/4/2011, 22:18

Witam!
Jestem nowym forumowiczem, więc witam serdecznie wszystkich. ;) Jestem zainteresowany kupnem motocykla więc piszę ten post aby ktoś mi doradził w pewnej kwestii. Na początku interesował mnie GS 500, ER-5, CB 500. CB 500 odpadła ze względu na niezbyt atrakcyjny wygląd i dość stare roczniki, w kawasaki zniechęciły mnie rzekomo słabe hamulce. W rezultacie pozostał GS. Moje zdanie odmieniło się, kiedy znalazłem ciekawe egzemplarze CBF 500. O wiele ciekawszy wygląd, nowsza konstrukcja od CB 500 naomiast ten sam sprawdzony silnik - na prawdę bardzo mi się spodobał. Lecz szybko pojawił się konkurent XJ 600. Także ciekawy motocykl, również mi się podoba. Roczniki jakie mnie interesują to CBF właściwie każde, natomiast XJ po roku 98.

A teraz kilka danych o mnie:
- 18 lat
- 55kg wagi (ale jestem dość wysportowany, dam radę podnieść z siebie motocykl ;) )
- 173cm wzrostu
- kwota jaką chcę przeznaczyć na sam motocykl to około 7000zł
- doświadczenie - właściwie brak, nie liczę 5 lat jazdy na skuterku ( 15 000km - przebieg niewielki jak na taki okres czasu ale na tym g**nie nie da się dużo jeździć) ;) (ogólnie sprytny ze mnie chłopak, na lekcji jazdy nie mam problemów z ogarnięciem CBF 250 - mistrzunio ze mnie nie jest i nie chodzi o to, lecz potrafię poradzić sobie z motocyklem.)
- w sezonie planuję robić około 5-10 tys. km
- ogólnie zawsze podobały mi się sportowe motocykle, ale jak na razie moją uwagę i zainteresowanie wzbudziły nakedy (na początek golasek w sam raz)

Proszę o jakąś radę w podjęciu decyzji, gdyż mam nie lada dylemat, oraz ewentualne opinie o dwóch motocyklach które znalazłem. Jestem z woj. lubelskiego i nie ukrywam, że na moim zadupiu ciężko cokolwiek znaleźć w niedalekiej odległości a nie chcę jechać 600km po ideał z prostowaną ramą i składany z 3 egzemplarzy.

Oto 2 egzemplarze które wpadły mi w oko i są niezbyt daleko:
- http://moto.allegro.pl/honda-cbf-500-ab ... 45644.html
- http://otomoto.pl/yamaha-xj-xj-600-xj60 ... 83262.html

A więc krótko i na temat - XJ czy CBF i dlaczego, oraz co sądzicie o tych dwóch egzemplarzach. ;) Być może ktoś je oglądał i ma jakieś zdanie na ten temat. Ja zamierzam się wybrać i zobaczyć je, lecz najwcześniej w następnym tygodniu.

Czekam na jakieś konstruktywne i obiektywne opinie oraz z góry dziękuję za zainteresowanie i chęć poświęcenia chwilki na odpowiedź. ;)
Moto_Life
Świeżak
 
Posty: 10
Dołączył(a): 29/4/2011, 17:46
Lokalizacja: Chełm


Postprzez motoftw » 30/4/2011, 00:15

Moim zdaniem ta cbf po poważnym wypadku tylko zrobiona na utarg, dlatego taka cena, części powymieniane na zamienniki i to coś na baku czego dokładnie nie widać, ja bym omijał ją z daleka. Co do porównania cbf/cb do xj niedawno był taki temat, poszukaj. Pozdro.
Honda CB 500 ----> Honda NX 650
Avatar użytkownika
motoftw
Stały bywalec
 
Posty: 1179
Dołączył(a): 5/8/2009, 19:25


Postprzez Moto_Life » 30/4/2011, 11:41

Dzięki za opinię o CBF, jeśli tak twierdzisz to pewnie tak jest. ;)
Czytałem różne arty. porównujące XJ i CB, bo porównania CBF do XJ nie mogę się dokopać, natomiast CBF a CB o dość duża różnica. Zerknijcie na XJ z pierwszego postu. Czy ona ma coś nie tak z ramą z prawej strony? Czy mi się tylko wydaje? Chyba jednak pójdę w kierunku CBF chociaż ostatecznie zadecyduje raczej to w jakim stanie technicznym znajdę te dwa motocykle. Na rzecz CBF przemawia zdecydowanie cena, mogę mieć w podobnej cenie około 4-6 lat młodszy motocykl. Wiadomo, wiek nie ma nic do rzeczy, ale szukając młodszego jest szansa, że jest w lepszym stanie. Motocykl sześcio a trzynastoletni to jednak spora różnica.

Co do hondy znalazłem coś takiego jeszcze w dobrej cenie:
- http://allegro.pl/honda-cbf-500-2005-id ... 52968.html
- http://otomoto.pl/honda-cbf-cbf-500-M2477634.html

XJ:
- http://otomoto.pl/yamaha-xj-600-n-ladna-M2474201.html
- http://allegro.pl/yamaha-xj-600-n-1998r ... 61514.html
- http://otomoto.pl/yamaha-xj-600-s-diver ... 78382.html
(chociaż niezbyt podoba mi się w wersji diversion =( )

Widzę, że kolega motoftw również z Chełma. =)

Być może któryś z forumowiczów ma do zaoferowania jeden z tych motocykli?
Moto_Life
Świeżak
 
Posty: 10
Dołączył(a): 29/4/2011, 17:46
Lokalizacja: Chełm

Postprzez motoftw » 30/4/2011, 13:04

A no z chełma :) Te cbf co wybierasz widzę, że kierujesz się tylko ceną, patrząc na te silniki to aż strach mnie oblatuje bo moja cb z 97 roku wizualnie ma ładniejszy silnik od tych cbf, spójrz tylko na łączenie cylindra z głowicą, coś tam jest nie tak, cylinder wygląda jakby zapiekł się na nim olej i ktoś chciał to dobrze wyczyścić, z kasą do 7k jak widzę tyle chcesz przeznaczyć darowałbym sobie cbf, a szukał cb w mniejszej kasie. Nie znajdziesz jako takiego porównania CBF i XJ ponieważ te moto dzieli sporo lat, to tak jakby ktoś szukał porównania cbr f2 i gsxr k4 :D
Honda CB 500 ----> Honda NX 650
Avatar użytkownika
motoftw
Stały bywalec
 
Posty: 1179
Dołączył(a): 5/8/2009, 19:25

Postprzez Rave_89 » 30/4/2011, 13:52

przede wszystkim z miejsca odrzuć motocykle najtańsze na allegro, z początku też się napalałem na mega okazje ale każda z nich była ulepem nie z tej ziemi, z początku napalałem się na Bandita w wersji z owiewką z lat 2000-2005 tyle że za 7 tysiaków jak coś się trafi to totalna padlina dlatego na ten moment dałem sobie spokój z bandziorem i szukam jakiegoś innego motocykla, po drugie nie szukaj dalej niż 100-150 km od domu (dwie czy trzy dalsze wyprawy trzepną cie już ostro po kieszeni), po trzecie nie oglądaj samemu motocykla bo wiem po sobie że przede wszystkim będziesz kierował się emocjami a nie zdrowym rozsądkiem :P

Co do tej ostatniej XJ którą pokazałeś to ten opis troche prze kolorowany (m.in. książka serwisowa która się skończyła ale dalej moto było serwisowane), możliwe że przejadę się oglądnąć tą XJ-tke, ale sam jej opis zalatuje mi handlarzem który szuka frajera...

Z tą kasą którą masz lepiej rozglądaj się za CB500, jw. wspomniano CBF-ki w dobrej formie nie znajdziesz w takiej cenie, lepiej poszukaj czegoś starszego i najlepiej jeżdżonego w kraju a nie super okazji od handlarza
Rave_89
Świeżak
 
Posty: 88
Dołączył(a): 6/11/2010, 15:40
Lokalizacja: Ruda ÅšlÄ…ska

Postprzez carma » 30/4/2011, 13:59

Bardzo jesteś napalony na cbf widzę. Ale czy słusznie ? Ja osobiście polecał bym ci yamahę nie dla tego ze ją mam ale dla tego ze za 7 tyś powinno ci sie udac wyrwać naprawdę ładną sztuke. Omijaj wersje n bo wieje na niej niesamowicie. i polecam ci forum xj moze ktoś z ekipy będzie chciał pozbyć sie xj :)
motorynka- aprillia scarabeo --- Yamaha xj 600 ;)
carma
Świeżak
 
Posty: 412
Dołączył(a): 24/6/2008, 18:46
Lokalizacja: OPATÓW- Warszawa

Postprzez motoftw » 30/4/2011, 14:05

Motolife, najlepsze, że ja mam CB500 na sprzedaż, odezwij się na pw jak chcesz coś więcej wiedzieć, możesz przyjechać obejrzeć bo mieszkamy bardzo blisko więc nie widzę z tym problemu :)
Honda CB 500 ----> Honda NX 650
Avatar użytkownika
motoftw
Stały bywalec
 
Posty: 1179
Dołączył(a): 5/8/2009, 19:25

Postprzez Moto_Life » 1/5/2011, 17:47

Witam kolegów ponownie. ;)
motoftw
Wybierając te CBF nie kierowałem się jedynie ceną chociaż tym także. ;) Sprzedający twierdzą, że niby stan bdb. lakiery mają być oryginalne itd. Niestety nie mam tak wprawnego oka i nie dostrzegłem np. dziwnych śladów koło cylindra jak Ty. ;)
Rave_89
Najtańsze z Allegro także odrzucam, chociaż moim zdaniem te CBF po 7k. to nie są jakąś straszną okazją, moim zdaniem ceny miały normalne chociaż być może się mylę. Wiem o tym, żeby szukać jak najbliżej domu. Ale gdyby na przykład znalazł się ciekawy motocykl 500km od domu, ale np. był znany na forum itd. i wiadomo byłoby, że warto po niego pojechać - pojechałbym. Wiem o tym, aby samemu nie oglądać. ;) Pewnie napaliłbym się na jakąś padlinę. :)
Gdybyś obejrzał tą XJ to daj znać choćby z ciekawości. ;)
Co do kasy powiem tak. Chciałbym wydać do 7k. Ale gdybym wiedział, że jest ciekawy motocykl, który jest w świetnej kondycji w cenie np. 8 czy 9k myślę, że tyle też byłbym w stanie wydać. Z jaką kaską w kieszeni waszym zdaniem warto rozglądać się za CBF? 8-9k? 10k?
carma
Nie jestem jakoś mega napalony na CBF. Nie ukrywam, że bardzo podoba mi się wizualnie. Interesuje mnie dlatego, że w cenie do 10k. można mieć cztero czy pięcioletni motocykl - a więc jest szansa, że nie będzie to padaka jakaś. Szczerze to ja bym chyba wolał yamahę chociaż obawiam się, że nie znajdę yamaszki w dobrym stanie. Być może nie słusznie? Szkoda, że na podobno na N zwiewa człowieka z moto ;p, bo bardzo mi się podoba. O wiele bardziej niż diversion. A jak jest z CB na przykład? także wieje mocno? ;> Zaraz odwiedzę forum XJ i popytam czy ktoś ma jakąś do sprzedania - Allegro chyba nie jest dobrym miejscem do szukania motocykla.


Chętnie obejrzę CB motoftw i wtedy będę wiedział jak mi ten motocykl leży.
Czy ktoś z Chełma i okolic ma może CBF lub XJ? Nawet nie na sprzedaż? Chciałbym obejrzeć, usiąść, zobaczyć która mi lepiej leży.

PS. Okazało się, że z kolegą sprzedającym Cebulę chodzę do jednej szkoły. xD
Poszukuję zadbanej YAMAHY XJ 600 z lubelskiego, kto ma do sprzedania proszę pisać. ;)
Moto_Life
Świeżak
 
Posty: 10
Dołączył(a): 29/4/2011, 17:46
Lokalizacja: Chełm

Postprzez carma » 1/5/2011, 23:12

Jak chcesz to W Swiętokrzyskim ja mam xj będziesz ze 130 km do mnie miał
motorynka- aprillia scarabeo --- Yamaha xj 600 ;)
carma
Świeżak
 
Posty: 412
Dołączył(a): 24/6/2008, 18:46
Lokalizacja: OPATÓW- Warszawa

Postprzez Moto_Life » 2/5/2011, 20:32

Chłopaki a może Suzuki SV 650? Ma ktoś niedaleko Chełma taki sprzęcik? Myślicie, że się nie zabiję? ;)
XJ to super motocykl, idealny na początek, ale jednak nie podoba mi się zbyt szczególnie. :( Chyba jednak nie mój styl.

http://moto.allegro.pl/honda-cbr-600-f- ... 01360.html

Jeszcze plasticzek. Zainteresował mnie, bo jest z mojego miasta. Zły pomysł?

http://otomoto.pl/suzuki-bandit-M2302062.html

I bandzior także z Chełma.

http://otomoto.pl/kawasaki-zr-zr-7-band ... 80660.html

Jakieś opinie o tych motocyklach, sugestie (zabiję się czy się nie zabiję?) mile widziane. Bandit moim zdaniem padaka chociaż go nie widziałem jeszcze. Musze znaleźć kogoś ogarniętego w temacie i pooglądać coś w końcu, bo sezon mi spier....
Moto_Life
Świeżak
 
Posty: 10
Dołączył(a): 29/4/2011, 17:46
Lokalizacja: Chełm

Postprzez motoftw » 3/5/2011, 13:28

Wydaje mi się, że znam tą F4, wydaje się ok ale na zdjęciach to wiesz...

To drugie to nie bandit tylko zr7, osobiście omijał bym moto z takimi lampami bo kojarzy mi się to z dzwonem.
Honda CB 500 ----> Honda NX 650
Avatar użytkownika
motoftw
Stały bywalec
 
Posty: 1179
Dołączył(a): 5/8/2009, 19:25

Postprzez Kamusial » 4/5/2011, 19:25

Nie zastosowałeś się w całości do schemaciku, a szkoda. Masz 10 tysi na motocykl, czy również na ciuchy i pierwszy serwis?
Poza tym czy zamierzasz bawić się w turystykę rzędu >200 km dziennie/ 200 km na raz, ewentualnie jazdy z bagażami/pasażerem?

15 tys. km na skuterku daje jakieś wyobrażenie o ruchu ulicznym z perspektywy jednoślada i to imho liczy się na równi z umiejętnością prowadzenia motocykla.

Z tych co wymieniłeś, to f4 ciężko w takiej kasie no i jednak 100KM to trochę sporo nawet po doświadczeniach ze skuterem. Bandit ciężki i przy Twoich gabarytach możesz się z nim męczyć. ZR7 to jednak starsza konstrukcja.

Wyżej wspomniana SV650, honda CBF600, ducati monster - za tym bym się generalnie porozglądał, z resztą wszystko masz tu napisane: viewtopic.php?t=49590
Yamaha XJ600 -> TDM 900 -> DRZ 400e
Avatar użytkownika
Kamusial
Bywalec
 
Posty: 782
Dołączył(a): 26/4/2009, 01:13
Lokalizacja: Wawa - włochy

Postprzez Moto_Life » 14/5/2011, 21:39

10 tysięcy miałbym na sam motocykl + około 2-3 tysiące na strój.

Na turystykę nie nastawiam się w ogóle, nie interesuje mnie jazda z kuframi itd. ;) Co do pasażera to jak najbardziej, czasem Dziunię będzie trzeba wziąć ze sobą. ;p Chociaż to także niezbyt często. Ogólnie celowałbym w moto bliższe klasie sport niż turystyka.

Tak jak mówisz mimo, że to skuterek to jednak ogarniam jazdę po mieście itd. Instruktor po trzech godzinach jazdy po mieście a czterech ogólnie powiedział i tu zacytuję: "jest w cipę" xD Także pod względem prowadzenia motocykla ułomny też nie jestem.

Właśnie tak jak podsumowałeś ja celuję w SV650 lub hornet. Bardzo mi się podoba jeden jak i drugi. Zdecyduje chyba jedynie stan techniczny i co będzie bliżej. ;) Monster nie podoba mi się wizualnie.

Jak na razie nie działam za bardzo nic w kierunku zakupu gdyż egzamin na prawko mam dopiero w czwartek, na B zdałem 28 kwietnia ale nie odebrałem gdyż chcę odebrać razem A i B więc nawet nie bardzo czym mam gdzieś podjechać na oględziny. ;\



http://allegro.pl/show_item.php?item=1605348845
Myślę, że ta SV-ka pójdzie na pierwsze oględziny. Jakieś uwagi co do niej?
Moto_Life
Świeżak
 
Posty: 10
Dołączył(a): 29/4/2011, 17:46
Lokalizacja: Chełm

Postprzez Kamusial » 15/5/2011, 12:53

Na fotach wygląda w miarę. Pytanie dlaczego zmieniona została kierownica i nie dołożone ciężarki. Ja lubię wiedzieć więcej o właścicielu i historii motocykla, także bym zadzwonił i wypytał o wszystko co się da.

Hornet to piękny motocykl, ale nie polecałbym go do zdobywania pierwszych doświadczeń. SVka jeszcze ujdzie jak masz łeb na karku.
Yamaha XJ600 -> TDM 900 -> DRZ 400e
Avatar użytkownika
Kamusial
Bywalec
 
Posty: 782
Dołączył(a): 26/4/2009, 01:13
Lokalizacja: Wawa - włochy

Postprzez motoftw » 15/5/2011, 13:01

Gdzie robiłeś prawko?
Honda CB 500 ----> Honda NX 650
Avatar użytkownika
motoftw
Stały bywalec
 
Posty: 1179
Dołączył(a): 5/8/2009, 19:25

Postprzez Moto_Life » 15/5/2011, 13:30

Zapewne ktoś zmienił kierę i nie wiedział, że należy dołożyć ciężarki, lub mniej optymistyczna wersja - stara kierownica zniszczona przy dzwonie. Chociaż nie wydaje mi się patrząc na stan motocykla.

No dokładnie hornet to już 100 kucy. Dlatego na chwilę obecną SVki szukam.

http://moto.allegro.pl/honda-cbr-600-f4 ... 95634.html
Chociaż cena tej F4, fakt że jest 15 kilometrów ode mnie bardzo mnie kusi. No i jej stan wizualny - wygląda na zadbaną. Jest więc szansa, że jeździł nią ktoś kto miał pojęcie, że o motocykl także trzeba dbać a nie jedynie zapier****.

motoftw prawko robiÄ™ w Cool'u. Trzymajcie kciuki, bo w czwartek egzamin. ;p
Moto_Life
Świeżak
 
Posty: 10
Dołączył(a): 29/4/2011, 17:46
Lokalizacja: Chełm

Postprzez blondynka96 » 15/5/2011, 14:02

Napisałes ze w Hornecie JUZ 100 koni a tu pokazujesz jeszcze mocniejszy motor:P
Mysle podobnie jak Kamusial, ze jesli masz łeb na akrku i poukładane w srodku to SV wystarczy.
Avatar użytkownika
blondynka96
Świeżak
 
Posty: 313
Dołączył(a): 1/11/2010, 16:31
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Postprzez Moto_Life » 15/5/2011, 14:16

blondynka96 wiem o tym wiem. :) Po prostu moim zdaniem, jeśli ta F4 jest w stanie bardzo dobrym, bez wkładu finansowego to jest to bardzo bardzo atrakcyjna oferta. Chłopaki pisali, że F4 do dyszki nie znajdzie się a ta jest za 7900 do negocjacji. Na foto nie wygląda jak kupa złomu w dodatku więc cena jest spoko. ;) Na dodatek jest blisko,,ma nowy napęd, opony, klocki czyli większość części eksploatacyjnych a nawet ubezpieczenie na cały sezon. Nie jest też od handlarza. Obejrzeć nie zaszkodzi. Lecz nie ukrywam, że wolę SV. Bardziej mi się podoba oraz uważam ją za rozsądniejszy wybór.

Trzeba kończyć siedzenie na Allegro i jechać oglądać sprzęty... Ale myślę, że to już w ten weekend. ;) Pojadę z ciekawości obejrzeć tą F4.
Moto_Life
Świeżak
 
Posty: 10
Dołączył(a): 29/4/2011, 17:46
Lokalizacja: Chełm

Postprzez drewnom » 15/5/2011, 21:11

Polecam XJ. Jest lżejszy i łatwiejszy do ogarnięcia. Na Twój wzrost też będzie odpowiedni.

Jest też na nim dość wygodna pozycja. Dopiero przy wysokich prędkościach musisz się pochylać.
otomoto.pl/honda-varadero-xl-125-zadbany-M3378471.html
Avatar użytkownika
drewnom
Świeżak
 
Posty: 129
Dołączył(a): 15/5/2011, 17:39
Lokalizacja: Przedecz



Powrót do Oceny ofert sprzedaży.



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości




na górê