Zobacz wątek - MZ 125 SM/SX 2002r łożysko wahacza ?
NAS Analytics TAG

MZ 125 SM/SX 2002r łożysko wahacza ?

Mechanika tylko powyżej 125cc.
_________

MZ 125 SM/SX 2002r łożysko wahacza ?

Postprzez zero0zero0 » 26/4/2011, 18:29

Witam,

Mam mały problem dlatego zwracam sie do starych wyjadaczy bo rady mechanikow podczas sezonu nie latwo. Popatrzą powiedzą coś na odczep się i wracają do roboty:/
Ostatnio jechałem za moim moto samochodem i dostrzeglem ze kolo tylnie dosyc mocno lat w lewo i w prawo. dosiadlem moto i poczulem ze cos jest nie tak moto w zakretach zuca ledwo da sie je opanowac przy ostrym wchodzeniu w zakret. Postawilem moto na nozce bocznej przechylilem go tak aby tylnie kolo wisialo w powietrzy znajomy chwycil za wahacz i okazalo sie ze caly lata. Czy ktos mial podobne doswiadczenia? Prosze mi powiedziec jakie dokladnie czesci beda mi potrzebne do naprawy. Na nieszczescie w PL jest chyba tylko jeden Dealer ktory specjalizuje sie w sprowadzaniu czesci do MZ z tego modelu i za chiny swiata nie moge sie z nim dogadac. Mowi ze potrzebuje dokladniejszych wskazowek niz samo lozysko wahacz bo w to wchodzi z 10 czesci. Niestety mechanicy nie chca sie brac za to bez czesci i tak kolo sie zamyka. Bardzo prosze o dobre rady. W razie co moge strzelic zdjecie o co mi dokladnie chodzi...

Pzdr
zero0zero0
Świeżak
 
Posty: 5
Dołączył(a): 26/4/2011, 18:18
Lokalizacja: Piastów/Warszawa


Postprzez henio12323 » 26/4/2011, 20:23

wiem o co ci dokładnie chodzi. luz na wahaczu to norma. jakie częsci bedą potrzebne tego nie wiem. ale ty sie dowiesz po rozbiórce która jest bardzo prosta. wystarczy moto walnąc na jakis podnosnik ( najwygodniej) wygodnie tez jest sciagnac tylne koło od razu. i odkręcasz ośke która przechodzi przez głowki wahacza. plus odkręcasz wczesniej amortyzator, zacisk hamulcowy/ lub pompe hamulcową zalezy co łatwiej. i masz wahacz wyjęty. w wahaczu są łozyska z tego co sie orientowałem to igiełkowe. wybijasz je - idziesz do renomowanego sklepu na rogu z łozyskami albo częsciami do ciagników itp itd :P pokazujesz łozyska i gosc ci takie dobierze ;P zapłacisz max 20 zł. dodatkowo masz pewnie osłony łozyska w postaci 2 uszczelniaczy na strone wiec razem 4. wiec tez je wymieniasz. potem wkładasz łozysko walisz tone smaru :D zakrywasz uszczelniaczem i z powrotem - do ramy, ośka poskręcac wszystko i masz moto jak nowy :D
KTM 300 EXC
Yamaha FZ6
GasGas TXT 250

Częsci do motocykli, serwis, tuning.. PW
Avatar użytkownika
henio12323
Moderator
 
Posty: 26032
Dołączył(a): 30/12/2008, 20:49
Lokalizacja: WÅ‚odawa / LBN


Postprzez zero0zero0 » 27/4/2011, 14:25

Hehe dzięki za expres :))
Po wyjeździe majowym od razu się do tego zabiore wkońcu sezon w pełni. Jak by mi się nie udało złożyć go spowrotem do dojde do ciebie przez IP i killim:)
A tak serio to zdam relacje po zdjeciu wahacza. Ewentualnie będę pytał dalej.

Ufff szczerze to bodbudowałeś mnie troche bo myślałem że tych części nie da sie za bardzo znaleść nieorginalnych.

Jesteśmy w kontakcie.
MZ 125 SM
Suzuki GS500E

Bo motocykle one są niezwykłe :)
zero0zero0
Świeżak
 
Posty: 5
Dołączył(a): 26/4/2011, 18:18
Lokalizacja: Piastów/Warszawa

Postprzez Przemo_rene » 27/4/2011, 14:56

różnie z tym bywa - jakbyś nie znalazł na miejscu oryginalnych to sporo w internecie jest sklepów z łożyskami i uszczelniaczami - nawet wymyślne czasem można znaleźć tak wiec no stress ;)
http://www.tinyurl.pl?PlJBVNPo PrzeglÄ…d Twojego moto w P-N!
Avatar użytkownika
Przemo_rene
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2982
Dołączył(a): 11/3/2009, 13:27
Lokalizacja: Poznań / TL1000R

Postprzez henio12323 » 27/4/2011, 15:21

dokładnie :D nawet jak są nietypowe i rzadko spotykane zawsze mozna wziac na zamówienie :D nikt tez raczej nie wsadza łozysk które nie są produkowane :P bo i tak Mz honda yamaha czy inna firma nie robi swoich łozysk :P tylko biorą łozyska istniejacych firm, koyo skf itp itd. i jasne jakbys miał jakies pytania pisz na gg albo na PW :D
KTM 300 EXC
Yamaha FZ6
GasGas TXT 250

Częsci do motocykli, serwis, tuning.. PW
Avatar użytkownika
henio12323
Moderator
 
Posty: 26032
Dołączył(a): 30/12/2008, 20:49
Lokalizacja: WÅ‚odawa / LBN

Postprzez Przemo_rene » 27/4/2011, 15:39

łożysk niby nie ale uszczelniacze już często swoje :D Panowie z suzuki do amora skrętu dali uszczelniacze o każdym wymierze połówkowym... czyli zamiast np 24x12x7 mm dali 24,5x12,5x7,5mm ... a w oryginale amor nie podlega regeneracji tak wiec uszczelek samych nie kupisz.... ile się na kombinowałem...a i tak się lekko poci...
http://www.tinyurl.pl?PlJBVNPo PrzeglÄ…d Twojego moto w P-N!
Avatar użytkownika
Przemo_rene
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2982
Dołączył(a): 11/3/2009, 13:27
Lokalizacja: Poznań / TL1000R

Postprzez zero0zero0 » 28/4/2011, 09:22

Eh zamiast w majówke pośmigać po mazurskich lasach musze zadowolić sie łowieniemm ryb:/ Adrenalina bardzo podobna:D:D

Wróce z wyprawy to napewno się odezwe :)
Dzieki za zainteresowanie
MZ 125 SM
Suzuki GS500E

Bo motocykle one są niezwykłe :)
zero0zero0
Świeżak
 
Posty: 5
Dołączył(a): 26/4/2011, 18:18
Lokalizacja: Piastów/Warszawa

Postprzez zero0zero0 » 8/5/2011, 19:43

Siemano,

Słuchajcie dziś rozebrałem sprzęcior.

Sprawa wyglÄ…da nastepujÄ…co:
Rozebrałem wahacz okazało się że nie ma tam łożysk sa tylkmo tuleje i gumy. Okazało sie ze jedna guma z pod tulei pekla i wyslizgnela sie z wahacza. teraz moje pytanie dzownilem do dealera mz mowi ze jedyne co to moze mi sprzedac caly wahacz nie sprzedaje gum oddzielnie. Czy nie wiecie gdzie moge dobrac takie gumy? Od razu mowie ze jedyne co moge podac to wymiary tulei i gumy bo po modelu ani w larsonie ani nigdzie nie znajda tego sprzetu poniewaz w katalogach nie wystepuje MZ 125 SM.

Dodaje fotki jak wyglada ta guma.
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/c64 ... f15c8.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/8cc ... 79d02.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/eb7 ... f1262.html

Dostane takie cos w jakims warszawskim lub pod warszawskim sklepie?
zero0zero0
Świeżak
 
Posty: 5
Dołączył(a): 26/4/2011, 18:18
Lokalizacja: Piastów/Warszawa

Postprzez zero0zero0 » 9/5/2011, 12:04

UP
zero0zero0
Świeżak
 
Posty: 5
Dołączył(a): 26/4/2011, 18:18
Lokalizacja: Piastów/Warszawa



Powrót do Mechanika motocyklowa



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 21 gości




na górê