Zobacz wątek - Kupno od niepełnoletniego
NAS Analytics TAG

Kupno od niepełnoletniego

Przepisy, prawo
_________

Kupno od niepełnoletniego

Postprzez kurzyn » 20/4/2011, 15:00

Witam
Do rzeczy chciałbym kupić motocykl od osoby niepełnoletniej i jest taka sytuacja
On kupił motocykl od gościa który ją miał normalnie zarejestrowaną na siebie po czym sprzedał mu, a ten chłopak podpisał z nim umowę ale na siebie nie przerejestrował i chce mi sprzedać i podpisać umowę ze mną.
Boję się że nie da się zarejestrować bo on ma 15lat.
Czy mogę normalnie ją zarestrować na siebie.
THx za odp
kurzyn
Świeżak
 
Posty: 4
Dołączył(a): 5/4/2011, 18:37


Postprzez DoNKuciN » 20/4/2011, 15:15

Znajomy jakiś zacs temu (2-3lata) kupił moto od 16 latka- i musiał latać po sądach zeby udowodnic własnośc- bo w świetle prawa niepełnoletni nie moze sprzedawac/kupować takich przedmiotów... Ja bym odpuścił na Twoim miejscu.
DoNKuciN
Świeżak
 
Posty: 14
Dołączył(a): 9/4/2010, 14:20
Lokalizacja: ŁDZ


Postprzez kowal_71 » 20/4/2011, 15:38

Spróbuj tak może: niech przepisze go na swojego ojca, a potem kup od niego.
Nie wiem, na ile to jest skuteczne, ani jak kosztowne i czasochłonne, ale taki pomysł mi wpadł do głowy ;)
Kawasaki ZR-7S
Yamaha FZ6 FAZER
kowal_71
Bywalec
 
Posty: 885
Dołączył(a): 12/4/2010, 13:46
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez madcap » 20/4/2011, 16:04

łatwiej
niech poprzednią umowę KS podpisze jako potwierdzający jego ojciec/matka/opiekun prawny
aktualną umowę KS na tej samej zasadzie
(...) Jeżeli w CV napiszesz "2012-2014: sommelier - freelancer" to nikt się nie domyśli, że dwa lata chlałeś z rozpaczy po utracie poprzedniej pracy.
Avatar użytkownika
madcap
Administrator
 
Posty: 5894
Dołączył(a): 26/5/2009, 19:03
Lokalizacja: wieje wiatr?

Postprzez Czester » 22/4/2011, 06:27

O ile w przypadku poprzedniej umowy sprawa potwierdzenia podpisem przez rodzica jest prosta, o tyle z kolejną umową niekoniecznie. Wszystko zależy od skrupulatności pracownika Wydziału Komunikacji. Jeśli będzie upierdliwy może zakwestionować umowę bez załącznika w postaci zgody Sądu Rodzinnego, gdyż zbycie pojazdu przez osobę niepełnoletnią przekracza tzw. zwykły zarząd majątkiem.
Wypadki chodzą po ludziach, ludzie po wypadkach nie zawsze.
Avatar użytkownika
Czester
Administrator
 
Posty: 4656
Dołączył(a): 23/5/2009, 05:14
Lokalizacja: Suwałki



Powrót do Prawo



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości




na gr