Zobacz wątek - Buty Sidi B2 czy Alpinestars SMX-5 czy Dainese Torque Pro?
NAS Analytics TAG

Buty Sidi B2 czy Alpinestars SMX-5 czy Dainese Torque Pro?

Jakie rękawice, kask, gmole?
_________

Buty Sidi B2 czy Alpinestars SMX-5 czy Dainese Torque Pro?

Postprzez PawulonVBK » 20/4/2011, 15:58

Witam,

jak w temacie. Które lepsze buty? Które bardziej polecacie? Ceny są do siebie zbliżone ( około 700zł, Dainese około 750 ). Buty będą używane sportowo - turystycznie, więcej na motorze, ale też trochę po ziemi. Które będą bezpieczniejsze w jeździe i wygodniejsze w chodzeniu? Cena zaporowa, więcej nie wysupłam :(

dzięki i pozdrawiam
PawulonVBK
Świeżak
 
Posty: 94
Dołączył(a): 18/10/2008, 09:28
Lokalizacja: Malbork


Postprzez PawulonVBK » 20/4/2011, 16:24

Przepraszam, zapewne były to TRQ - Race a nie TRQ - Pro. TRQ - Pro są za 850zł, ale na te mnie już nie stać na pewno:) W ogóle to powinienem sobie kupić zwykłe trampki za 10zł po tym jak odebrałem dzisiaj moto z serwisu; )
PawulonVBK
Świeżak
 
Posty: 94
Dołączył(a): 18/10/2008, 09:28
Lokalizacja: Malbork


Postprzez BzykuDG » 20/4/2011, 16:49

Mam SMX5 i chodzi się w nich rewelacyjnie. Przy 20st. jest już trochę ciepło, ale to pewnie tak jak w każdych...
BzykuDG
Świeżak
 
Posty: 29
Dołączył(a): 2/3/2011, 15:00
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Vergon » 20/4/2011, 17:06

Jeżeli chodzi o SMX5 to dodam, że mają świetną wentylację. Jest świetna pod warunkiem, że na but trafia bezpośrednio pęd powietrza. Za owiewkami tego zbytnio nie czuć, ale czasami jak jest mega gorąco stawiam stopy na podnóżkach na samych końcach i wiatr hula w butach - dosłownie.
Avatar użytkownika
Vergon
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 3302
Dołączył(a): 24/2/2010, 10:11
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez MaŁy_Bandzior » 20/4/2011, 18:05

Jeżeli ci tak na kasie zależy to może smx-4 ?;] Może jestem nieobiektywny, bo w innych motocyklowych butach nie jeździłem, ale buciki zajebiste. Jak gdzieś masz przejść to nie ma problemu, wiadomo że nie będzie to odczucie takie jak w zwykłych butach, ale jest ok. Co do wentylacji , to w butach jest ciepło, ale nogi się nie pocą.
Mów co myślisz , rób co mówisz .

Suzuki Bandit gsf 400
MaŁy_Bandzior
Świeżak
 
Posty: 352
Dołączył(a): 26/2/2010, 20:24

Postprzez Rave_89 » 20/4/2011, 18:56

podepnę się pod temat ponieważ operuje podobnym budżetem, miał ktoś do czynienia z butami Vanucci RV3 (z wersją z membraną SYMPATEX lub bez niej??) można je wyrwać w wersji bez membrany za około 700 pln-ów (ale trzeba się naszukać troche) czy może lepiej dołożyć do wersji z membraną?? z tego co widzę to najczęściej polecane są SMX-5 w tym przedziale cenowym, SIDI zdecydowanie rzadziej (czyżby były bardziej sportowe??), natomiast marki takie jak Vanucci, Diadora lub Forma są praktycznie pomijane, czyżby kiepski stosunek ceny do jakości czy może po prostu te firmy są mniej popularne?? może mnie ktoś oświeci?? ;>
Rave_89
Świeżak
 
Posty: 88
Dołączył(a): 6/11/2010, 15:40
Lokalizacja: Ruda Śląska

Postprzez erc » 11/6/2013, 22:44

To ja odświeżę po dwóch latach (może ktoś przez dwa lata ma jakieś ciekawe wnioski:P ) Chodzi mi tutaj głównie o porównanie Sidi b2 kontra Alpiny SMX5. Sporo jest tematów gdzie porównywane są wyższe modele (Vertigo SMX+) ale na nie mnie nie stać. Więc waham się pomiędzy tymi dwoma modelami. Chyba, że ktoś coś jeszcze zaproponuje.

Ogólnie wiem, że należy brać to co lepiej leży na nodze. Ale ciekawi mnie:
- jak Sidi B2 dają radę w upały? (bo Alpiny podobno całkiem spoko, wieje w nich i dmucha)
- jak jest z jakością Alpin ( bo wg użytkowników puszczają mniej wody niż Sidi i są wygodniejsze ale widziałem narzekania na ich jakość podczas gdy rzekomo Sidi po dwóch sezonach wyglądają jak nówki)

I proszę o jakiekolwiek ciekawe uwagi nt. obu modeli

z góry dzięki
erc
Świeżak
 
Posty: 17
Dołączył(a): 10/12/2011, 23:37

Postprzez Patryku » 12/6/2013, 13:18

Ostatnio kupowałem obuwie, masz niżej mój post w tym dziale, też o obuwie pytałem.
Polecam SMX-5, kupiłem je, a wybierałem w tym samym co Ty. Jeśli dbasz o buty, to nie ma różnicy, czy SMX, czy TRQ, jak jednak masz więcej kasy, to kup Dainese...
Wszystko zależy od użytkowania, osobiście uważam, że SIDI są OK, ale te z wyższej półki. B2 umieściłbym jako przejście pomiędzy słabym obuwiem a dobrym. Ogółem mają jakąś sztywną cholewkę - jak dla mnie.
Dainese, Alpinestars, TCX (niedoceniana jeszcze firma, a obuwie mają super), Gearne (mierzyłem, ale nie miałem funduszy, lux obuwie) - w tym wybieraj. Najlepiej mierz w sklepie i patrz na wykonanie obuwia. Upatrzysz model i kup taniej przez internet.
Z moich A* jestem bardzo zadowolony i każdemu je polecam.

PS: sprzedam: http://forum.scigacz.pl/viewtopic.php?t=89272 (otwórz link)
Patryku
Świeżak
 
Posty: 48
Dołączył(a): 10/9/2011, 20:15
Lokalizacja: Olecko

Postprzez Starski » 12/6/2013, 15:09

Też bym wybrał smx-5 z tych dwóch. :)
Moto na A2: GS 500, NX 650, XT 660, YBR 250, Ninja 250R
Avatar użytkownika
Starski
Świeżak
 
Posty: 349
Dołączył(a): 25/1/2013, 14:30

Postprzez erc » 15/7/2013, 16:39

No ja ostatnio też się przychylam bardziej ku nim tym bardziej, że gdzie bym nie spojrzał to Sidi są o 100 droższe. Tylko jeszcze pojawia się problem taki, że sporo osób pisze, że Alpiny są mało sztywne co przekłada się na (może błędne) mniejsze poczucie bezpieczeństwa, natomiast Sidi są sztywne i twardsze i budzą większe zaufanie.
erc
Świeżak
 
Posty: 17
Dołączył(a): 10/12/2011, 23:37



Powrót do Akcesoria motocyklowe



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości




na gr