Zobacz wątek - Anti-fog w spray'u czy płynie
NAS Analytics TAG

Anti-fog w spray'u czy płynie

Jakie rękawice, kask, gmole?
_________

Anti-fog w spray'u czy płynie

Postprzez kasztan » 17/4/2011, 18:21

Czy ma ktoś doświadczenie z antifogiem w sprayu czy płynie? Czy jest coś wart i jak długo trzyma?
http://www.******/procycle-a ... ay,p,37022
czy może do okularów pływackich
http://aukcjewp.wp.pl/plyn-antifog-aren ... 20231.html
Jestem użytkownikiem kasku Nolan n84 z pinlockiem ale kask jest tak skonstruowany, że zamykając szybkę pinlock haczy o górną uszczelkę tak, że po czasie i pinlock i szybka jest porysowana na ok 1,5 cm po obwodzie, akurat na linii wzroku jak jadę i leżę na zbiorniku. Z kolei kiedy pada deszcz przez to haczenie woda z nad uszczelki dostaje się pomiędzy pinlock a szybkę i widzę jak przez alko-gogle.
Chcę wywalić pinlocka i czymś go zastąpić. Może sprayem?
kasztan
Świeżak
 
Posty: 96
Dołączył(a): 13/6/2009, 18:59


Postprzez amahay » 17/4/2011, 19:17

ja mam anti-foga jako naklejka bo żaden z płynnych nie działał. a ten jest super ,w zimie nawet przy minusowych temperaturach nie parowała szybka w miejscu naklejki. istna rewelacja w prostocie.
Avatar użytkownika
amahay
Stały bywalec
 
Posty: 1090
Dołączył(a): 25/3/2010, 16:08
Lokalizacja: Wrocław


Postprzez nie_mam_motora » 17/4/2011, 20:06

http://allegro.pl/fox-k2-srodek-przeciw ... 29574.html

Ja mam takie coÅ› :)

Wystarcza na dwie jazdy i trzeba "psyknąć" :)

A że jest tego 200ml to pewnie wystarczy na długo...

Działa bardzo dobrze :) Przynajmniej w moim, najbardziej parującym, kasku na świecie AGV K3 :)
WR 426
Avatar użytkownika
nie_mam_motora
Świeżak
 
Posty: 221
Dołączył(a): 1/7/2009, 00:04
Lokalizacja: Tarnów - okolice

Postprzez kasztan » 18/4/2011, 09:57

Wczoraj jeździłem bez pinlocka i szybka parowała strasznie nawet jadąc na ekspresówce.
Ten spray trochę krótko trzyma. Od czego to zależy? I ciekawe jak będzie się prawował w deszczu?
Też myślałem o antifogu w naklejce Fogcity.
Jak szeroki jest ten pasek kleju i czy przypadkiem też nie będzie mi haczył o uszczelkę i się odklejał a co za tym idzie nie spełniał swojego zadania?
Przyklejenie Fogcity niżej jest bezcelowe bo wtedy na linii wzroku i tak będę miał zaparowaną szybkę.
A jeszcze jedno pytanie. Jaki jest widok przez ten pasek kleju?
kasztan
Świeżak
 
Posty: 96
Dołączył(a): 13/6/2009, 18:59

Postprzez amahay » 18/4/2011, 10:35

ja mam właśnie fogcity w kasku Airoh S4 i nigdy nie zaparowała ani w deszczu ani w zimie ani teraz.
nie odkleja się w ogóle . jak szeroki jest pasek kleju ? ciężko powiedzieć 4 mm ?
Avatar użytkownika
amahay
Stały bywalec
 
Posty: 1090
Dołączył(a): 25/3/2010, 16:08
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez kasztan » 18/4/2011, 18:59

Są ponoć dwa rodzaje znaczy grubości Fogcity? Basic i ten grubszy.
Bo tak się zastanawiam. Mój pinlock ma ok 1 mm grubości i haczył o uszczelkę. Jakby coś było cieńsze i przyklejone to jakby ocierało się o uszczelkę i by się nie poruszało, wtedy byłoby ok, szybka by się nie rysowała.
Amahay jaki masz gruby? Ile to będzie? 0.5 mm grubości?
kasztan
Świeżak
 
Posty: 96
Dołączył(a): 13/6/2009, 18:59

Postprzez amahay » 18/4/2011, 19:02

raczej ten cieńszy bo po taniości kupiłem a spisuje się REWELACYJNIE :)
Avatar użytkownika
amahay
Stały bywalec
 
Posty: 1090
Dołączył(a): 25/3/2010, 16:08
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Daga » 18/4/2011, 20:11

Na motogenie jest test antifoga (w formie naklejki) firmy Oxford i FogCity,zdecydowanie na korzyść tego drugiego.Amahay,jak długo jej używasz?Zastanawiam się,na ile to będzie trwałe,czy nie lepiej zainwestowac w pin locka...
DO YOU KNOW,THAT BAD GIRLS GO TO HELL?!
Avatar użytkownika
Daga
Świeżak
 
Posty: 195
Dołączył(a): 4/12/2009, 10:20
Lokalizacja: Poznań

Postprzez amahay » 18/4/2011, 20:45

pół roku już jest do kasku przylepione , ostatnio chciałem zdjąć i nie mogłem bo tak skubane się trzymało :D
Avatar użytkownika
amahay
Stały bywalec
 
Posty: 1090
Dołączył(a): 25/3/2010, 16:08
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez RUTRA.RD » 19/4/2011, 10:23

mam w sprayu jakis chwalony przez kogos kiedys byl. jest slaby owszem jak sie przed jazda psiknie to spoko ale po paru dniach to lipa juz
TL1000R- Odszedł została Hayabusa i
Nowy nabytek KTM RC8
Avatar użytkownika
RUTRA.RD
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 4149
Dołączył(a): 14/10/2010, 11:58
Lokalizacja: Satanistyczna pustka umysłowa

Postprzez Adikus » 27/4/2011, 22:05

Co do naklejki to posiadam takową w moim Airoh i swoje zadanie spełnia znakomicie. Pamiętać należy jednak o bardzo dokładnym przymocowaniu takowej naklejki (niestety nie pamiętam jakiej firmy jest moja, ale na pewno nie jest to Oxford), ponieważ przy pierwszym podejściu przykleiłem ją w najbardziej optymalnym miejscu pod względem widoczności, jednak okazało się, że w takim ułożeniu zaczęła mi rysować górną część kasku podczas otwierania wizjera. Po przeklejeniu (nie ma z tym najmniejszych problemów) i przejechaniu półtora sezonu naklejka tak mi porysowała wizjer poprzez przemieszczanie, że na ten sezon musiałem zainwestować w nowy :/
Honda Hornet 2002 --> Honda CBR f4i Sport
Adikus
Świeżak
 
Posty: 12
Dołączył(a): 18/1/2011, 22:39
Lokalizacja: PL Poznań

Postprzez kasztan » 3/5/2011, 11:48

Adikus powiedz mi gdzie Ci naklejka porysowała wizjer? Tam gdzie jest ona luźna tzn gdzie jest powietrze pomiędzy wizjerem a naklejką czy tam gdzie ma klej? A tak jeszcze to od czego naklejka porysowała wizjer? W trakcie otwierania czy jak jest zamknięty wizjer i od przepływu powietrza?
Ja się mocno zastanawiam czy mam rezygnować z pinlocka na rzecz naklejki czy jednak pozostać przy pinlocku jeśli przy naklejce są takie same efekty, tzn porysowany wizjer. Cena pinlocka i naklejki jest bardzo podobna.
kasztan
Świeżak
 
Posty: 96
Dołączył(a): 13/6/2009, 18:59

Postprzez amahay » 3/5/2011, 11:57

porysowanie wizjera naklejką jest równoznaczne ze złym jej zamocowaniem ... to jest najlepsza ochrona anti fog na rynku .
Avatar użytkownika
amahay
Stały bywalec
 
Posty: 1090
Dołączył(a): 25/3/2010, 16:08
Lokalizacja: Wrocław



Powrót do Akcesoria motocyklowe



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości




na górê