Zobacz wÄ…tek - Monster 620 i Honda F4i - pierwsze moto
NAS Analytics TAG

Monster 620 i Honda F4i - pierwsze moto

Tutaj tylko zadajemy pytania o ocenę oferty motocykla, którą sobie upatrzyłeś. Dotyczy motocykli o pojemności większej niż 125 ccm.
_________

Monster 620 i Honda F4i - pierwsze moto

Postprzez Dadzio » 5/4/2011, 22:02

Witam,

prawko zrobione na jesień, kasa zebrana więc szukam moto..
Oprócz wcześniejszego doświadczenia na crossie to będzie to pierwsze moto.

W głowie mam Monstera 620 (od zawsze) ale jakoś tak ciągnie mnie do sportów - F4i.

Jednak Ducati jest pod nosem a Hondy nie mogę znaleźć więc dlatego chciałem zapytać czy ktoś zna to moto, bo mam dziwne przeczucie, że właściciel także nie jest anonimowy, nie wiem czemu tak się wydaje ;)
Moze po tablicach. Bym dzwonił i się umawiał.. Tylko kask kupić jeszcze, a raczej poczekać aż przyleci : )

http://allegro.pl/ducati-monster-620-i-e-dark-i1541219353.html (otwórz link)

PS. Jak bardzo awaryjne są Ducati - tak bardzo jak się mówi?
Dadzio
Świeżak
 
Posty: 7
Dołączył(a): 4/4/2011, 11:39


Postprzez adameczek88 » 6/4/2011, 05:42

bierz ducati ;) no a psuja sie tak jak sie mowi, w porownaniu do japonow sie nie psuja. a jezeli szukasz bardziej szczegolowych inforamcji polecal bym jakies forum dotyczace tylko ducati, bo tutaj o wies uno mozna sie najwiecej dowiedziec hehe ;)
http://www.ducatimonsterforum.org/index.php
adameczek88
Świeżak
 
Posty: 64
Dołączył(a): 30/12/2010, 09:06
Lokalizacja: kozenin


Postprzez Dadzio » 6/4/2011, 12:32

Ok, więc jestem zdecydowany, tylko na co mam patrzeć, co sprawdzić, na co uważać przy kupnie 620ie ?
Dadzio
Świeżak
 
Posty: 7
Dołączył(a): 4/4/2011, 11:39

Postprzez ROHS » 6/4/2011, 20:11

Jeśli, nie wiesz na co patrzeć, zabierz motocykl z właścicielem do jakiego kol wiek serwisu.

Ewentualnie podstawa,
- napęd (dobry opis w kwietniowym numerze świata motocykli)
- lagi
- praca amortyzatorów
- czy motocykl jest prosty
- unikaj jak ognia wgnieceń na ramie
- opony (stan i rok produkcji)
- tarcze hamulcowe i klocki (powiedzÄ… sporo o motocyklu i jego rzeczywistym przebiegu)
- praca silnika (tutaj może być problem bo suche sprzęgło w monsterze pracuje jakby się miało zaraz rozsypać, ale stukot który wydaje po wciśnięciu sprzęgła powinien się znacznie zmniejszyć)
- łożyska główki ramy (ponieś motocykl do góry na podnóżku nawet bocznym i spójrz czy widelec się nie rusza, możesz słyszeć stukot podczas hamowania lub kierownica może pracować ciężko, możesz to także poczuć pod palcem jeśli wiesz gdzie przyłożyć dłoń)
- książka serwisowa (często mechanicy, którzy serwisują motocykl w kraju zakradają własne, żeby wiedzieć co robili, takie są podstawą gwarancji)
- przed odpaleniem motocykla sprawdź, czy jest ciepły (zastrzeż sobie aby nikt go nie odpalał przed Twoim przyjazdem) i czy jest olej, jak wygląda ten olej, czy jest jasny czy ciemne.
ROHS
Świeżak
 
Posty: 24
Dołączył(a): 8/7/2010, 16:12
Lokalizacja: Bochnia

Postprzez adamRS » 7/4/2011, 17:55

adameczek88 napisał(a): bo tutaj o wies uno mozna sie najwiecej dowiedziec hehe ;)
Skoro tak tutaj jest to po co tutaj zaglądasz, tym bardziej że tą wypowiedzią:
adameczek88 napisał(a):no a psuja sie tak jak sie mowi, w porownaniu do japonow sie nie psuja.
sam pokazujesz że g.. wiesz.
Avatar użytkownika
adamRS
Świeżak
 
Posty: 486
Dołączył(a): 6/2/2010, 17:12
Lokalizacja: Wieluń/Poznań

Postprzez reen84 » 7/4/2011, 20:25

skoro wiesz wiecej to moze jakies konkrety.

A ducat wygląda na zadbany jak widać sprzedaje go fan marki, chociaz napis na zbiorniku chyba nie dokonca jest tam gdzie powinien :wink: . Honda (tym bardziej w f4i) jest nuuudna 8)
reen84
Świeżak
 
Posty: 36
Dołączył(a): 10/11/2010, 14:04
Lokalizacja: Wawa

Postprzez Dadzio » 7/4/2011, 22:02

Kupiłem, więc można zamknąć. Jednak prawdziwe okazje nadal istnieją.. Super sprawa : )
Pozdrawiam i dziękuję za rady!
Dadzio
Świeżak
 
Posty: 7
Dołączył(a): 4/4/2011, 11:39

Postprzez motoftw » 8/4/2011, 10:07

Pokaż fotki :)
Honda CB 500 ----> Honda NX 650
Avatar użytkownika
motoftw
Stały bywalec
 
Posty: 1179
Dołączył(a): 5/8/2009, 19:25



Powrót do Oceny ofert sprzedaży.



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 31 gości




na górê