Zobacz wątek - Telefon komórkowy - kilka myków
NAS Analytics TAG

Telefon komórkowy - kilka myków

O wszystkim
_________

Postprzez limak14 » 29/3/2011, 09:33

To z kluczykami jest dobre :D
Avatar użytkownika
limak14
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 3798
Dołączył(a): 16/5/2007, 10:30
Lokalizacja: LBN/Puławy


Postprzez Czester » 29/3/2011, 09:39

limak14 napisał(a):To z kluczykami jest dobre :D

Z pilotem na podczerwień (np. w Renault) nidyrydy...


pan_wiewiorka napisał(a):a co ciekawe, ten numer 112 może być wybierany nawet jeśli klawiatura jest zablokowana

Spróbuj tak na dotykowcu ;)



Myk z baterią bynajmniej w Samsungach nie trybi. Sprawdzę jeszcze na Nokii.

Odnośnie zdalnego blokowania telefonu bez karty SIM na podstawie IMEI jakoś nie wydaje mi się ale być może jestem w błędzie. No chyba, że na zasadzie wprowadzenia numeru IMEI na jakąś czarną listę dostępną dla wszystkich operatorów tak, aby po włożeniu jakiejkolwiek karty SIM nie chciała współpracować z telefonem. Ale to i tak nic nie da bo IMEI da się zmienić ;)
Wypadki chodzą po ludziach, ludzie po wypadkach nie zawsze.
Avatar użytkownika
Czester
Administrator
 
Posty: 4656
Dołączył(a): 23/5/2009, 05:14
Lokalizacja: Suwałki


Postprzez Konio » 29/3/2011, 11:12

co do blokady telefonu na IMEI u operatora to jest tak. Ja mialem iPhona zakupionego podobno w erze. Dzwonie do playa zeby mi go zablokowali to powiedzieli zebym udal sie do salonu z karta z policji o tym ze dany phon jest zgloszony jako kradziony. Poszedlem i co? Chca zebym im dal paragon ze phon kupiony w playu... Musze ziomka co od niego zakupilem telefon poprosic zeby poszukal paragonu to moze uda mi sie go w erze zablokowac. Dziala to na tej zasadzie ze dana siec blokuje dany telefon we wszystkich juz sieciach i po prostu telefon w tym momencie nadaje sie do robienia zdjec i sluchania muzyki only
Produkcja, dystrybucja, masturbacja
Blady 900 puk puk puk
Avatar użytkownika
Konio
Mieszkaniec forum
 
Posty: 2925
Dołączył(a): 6/11/2008, 21:47
Lokalizacja: Nadejdzie Chuck? Tego nikt nie wie;/ Kielce/Krk

Postprzez dominik528 » 29/3/2011, 14:36

To z kluczykami u mnie w golfie nie działa, a myślałem że będzie tak pięknie bo już nieraz przytrafiło mi się je zatrzasnąć w samochodzie.
Speed Triple 955i
KTM 450 EXC
Avatar użytkownika
dominik528
Świeżak
 
Posty: 229
Dołączył(a): 29/8/2009, 20:02
Lokalizacja: Lipinki

Postprzez fz6 » 29/3/2011, 15:45

zamiast blokowac telefon w sieci lepiej tylko zglosic na MO,istnieje mozliwosc ,ze kiedys wroci.w przypadku zablokowania na bank telefon pojdzie na czesci albo pojedzie za wschodnia granice.
najlepsze w tym jest to,ze jak policmajstry chca to taki telefon namierzaja w 15 min co do metra.
mojemu znajmkowi dzwigneli dwie sztuki,dosc drogie,poszedl narobil rabanu,ze nic nie robia,a ze sklep mial blisko komendy i sie dobrze znali to chlopaki sie spieli i po dwoch godz.jeden przywiezli ze stadionu,miala go jakas kobitka,nieswiadoma niczego.
fz6
Świeżak
 
Posty: 389
Dołączył(a): 30/6/2010, 23:40

Postprzez melvin » 29/3/2011, 19:58

podobno za pomocą odpowiedniego oprogramowania można zmienić imei i używać takiego zablokowanego telefonu...
DUŻO GAZU I SPRZĘGŁO OD RAZU! :twisted:
Avatar użytkownika
melvin
PierwszyOkrutny
 
Posty: 8393
Dołączył(a): 17/9/2007, 21:09
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Postprzez limak14 » 29/3/2011, 20:04

Zmiana IMEI to pestka :D
Avatar użytkownika
limak14
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 3798
Dołączył(a): 16/5/2007, 10:30
Lokalizacja: LBN/Puławy

Postprzez Bystry » 29/3/2011, 20:17

melvin napisał(a):podobno za pomocą odpowiedniego oprogramowania można zmienić imei i używać takiego zablokowanego telefonu...


o tyle, że owe urządzonko z oprogramowaniem kosztuje parę tysi i nie jest dostępny jak chleb w piekarni :) Oczywiście nie jest też to takie hop siup, im nowszy telefon tym trudniej. U mnie żadna z opcji nie działa, a to, że się wybiera 112 z zablokowaną klawiaturą to nic nowego. Teraz na androidzie nie ma czegoś takiego jak " rezerwa " możesz wykorzystać baterie do cna.

limak14 napisał(a):Zmiana IMEI to pestka :D


To co piszą w internecie to bzdety w 99%, jak by to było takie proste to ludzie by kradli telefony na potęgę, była by fabryka do produkcji pudełek, oryginalne ładowarki, i papiery + ew obudowa, przy hurcie złoty interes, podobnie jest z butami, na rynku niby oryginalne, pudełko wszystko ok, ale towar to prowizorka. To tak jak by auta czy motocykle po dobrym dzwonie naprawiać tak, żeby nie było widać w ogóle śladu tego wypadku.
indor napisał(a):zanim nauczę się szybko jeździć nauczę się szybko hamować
| "Szybciej jeździmy, szybciej pijemy, szybciej żyjemy i niestety często - szybciej umieramy." | Obrazek | Wole odpychać się piętami, niż hamować zębami :D | | www.motoautostrada.pl
Avatar użytkownika
Bystry
Stały bywalec
 
Posty: 1017
Dołączył(a): 2/9/2008, 16:57

Postprzez Konio » 29/3/2011, 21:55

to wychodzi na to ze musze isc na policje rabanu narobic?
Produkcja, dystrybucja, masturbacja
Blady 900 puk puk puk
Avatar użytkownika
Konio
Mieszkaniec forum
 
Posty: 2925
Dołączył(a): 6/11/2008, 21:47
Lokalizacja: Nadejdzie Chuck? Tego nikt nie wie;/ Kielce/Krk

Postprzez rossavu » 29/3/2011, 22:26

melvin napisał(a):podobno za pomocą odpowiedniego oprogramowania można zmienić imei i używać takiego zablokowanego telefonu...


Wystarczy wyjechac z naszego kraju i telefon bedzie jak nowy.
Wielu "polaczkow" rozczarowanych praca w anglii postanowilo krasc telefony i wysylac do polsky - teoretycznie telefony sa zablokowane... ale na terenie anglii.
Avatar użytkownika
rossavu
Stały bywalec
 
Posty: 1347
Dołączył(a): 4/4/2010, 10:51

Postprzez andrzej551 » 30/3/2011, 10:11

jeżeli tel nie ma SIM locka to chyba już go nie można zablokowac...
Avatar użytkownika
andrzej551
Bywalec
 
Posty: 691
Dołączył(a): 23/5/2009, 16:08
Lokalizacja: starachowice

Postprzez fz6 » 30/3/2011, 21:40

imei to mozesz sobie klepnac w starych nokiach typu dc3 czyli juz takiej 6610 (stary parch) nie zrobisz.we wszystkich nowszych to nieoplacalne.tak samo sony ericssony.samsungi sa troche gorzej zabezpieczone i modele jeszcze z przed dwoch lat mozna bylo przerobic.nie wiem jak te nowe wave,galaxy.
tak czy inaczej,zeby za to sie zabrac musisz ogarniac niezle kompa zakupic puszke do danej marki,kabelki,zainstalowac puszeczke,ogarnac program o co chodzi.potem musisz np.w niektorych nokiach zamowic flesza,zaprogramowac go(tez kosztuje)
i jak sobie podliczysz wszystko to sie okaze,ze kupa roboty i dwa razy wieksze koszty niz zakup legalnego telefonu z papierkami.
dwa grozi paragrafem.
zdjecie simlocka nie ma nic wspolnego z numerem seryjnym imei.simlock to kod sieci.
z tymi telefonami z angli to bym sie tak nie cieszyl,bo jak policeman sie zechce wykazac i uruchomi baze szengen to jestes kolego w ciemnej dup.e. 48 polezysz,kipisz w domu i tlumaczonko,przy dobrych wiatrach umoza,ale mozna wylapac nawet zawiasy,jak fon bedzie za wieksza kase np.za dwa tysiace polskich zlotych kruzeiros.
takze lepiej nie rzezbic,wydac ta stowke czy dwie wiecej i kupic na legalu z dowodem zakupu.
fz6
Świeżak
 
Posty: 389
Dołączył(a): 30/6/2010, 23:40

Postprzez gruby19 » 31/3/2011, 21:07

a androidowce lubią czasem zgubić IMEI podczas wgrywania modyfikowanych romów.. taka oto niespodzianka kiedy ciesząc sie kernelem z OverClockiem sprawdzamy IMEI a tam nasze oczy cieszą 000000 00 000000 0 ;)
Wole jak człowiek na dwóch, niż jak zwierze na czterech...

Honda XLV 125 Varadero V-8

http://www.polskajazda.pl/Profil,Honda,XLV,125,Varadero,TGB,F409,Royal,Cruise/42971 (otwórz link)
Avatar użytkownika
gruby19
Stały bywalec
 
Posty: 1220
Dołączył(a): 29/10/2009, 19:36
Lokalizacja: witkowo

Postprzez Leg1oN » 1/4/2011, 12:33

ciekawe co na to policja przy trzepaniu..
Avatar użytkownika
Leg1oN
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 2533
Dołączył(a): 16/6/2006, 14:02
Lokalizacja: Kłodawa/Poznań

Postprzez fz6 » 1/4/2011, 14:33

nic nie moga zrobic,no chyba,ze ktos mial taki model z takim imei z dowodem zakupu i go zglosil jako kradziony,dopoki nie jest nielegalny jest legalny.
w nokiach n900 na linuxie tez jak powalisz soft to sie wywala imei.ale w serwisie na gwarancji stawiaja na nogi z oryginalem
fz6
Świeżak
 
Posty: 389
Dołączył(a): 30/6/2010, 23:40

Postprzez Bystry » 6/4/2011, 17:49

fz6 napisał(a):imei to mozesz sobie klepnac w starych nokiach typu dc3 czyli juz takiej 6610 Ble ble ble
Przeczytałem całe, ale musiałem odpocząć, bo dawno nie widziałem tak płytkiego postu w ortografie. Po co piszesz to samo co ja wyżej napisałem ?

Baza Szengen ? To musiał by jechać na komisariat, poza tym telefon mogłeś zakupić z "oryginalną" naklejką na pudełku, ja kupowałem tel z anglii i nie miał podbitej gwarancji, wiec każdy imei mogłeś sobie wpisać nawet z kradzionego fona, naklejkę sam wydrukować i po problemie. Nie udowodnili by Ci, że ten telefon był skradziony, bo jak ? Poza tym nikomu by się nie chciało jechać na komisariat i akurat tego sprawdzać, bo nie każdy z nich ma do tego dostęp, a jak się u nich zgadza to jest ok, poza tym takie telefony mają od ręki zmieniany imei zanim go kupisz, u angoli to połowa ceny : ) Zmiana imei, nom dobra ok, ale co z numerami płyt głównej telefonu oraz wypisu z pamięci ROM ? Powala się soft, imei wyskakuje 000... ale po podłączeniu do programu pokazuje normalny imei : )

Simlock teraz to nie problem, gdyż masz turbosim, poza tym kupując teraz nowe telefony w salonach ( bynajmniej era, mam karte z Orange ) nie posiada simlocka od nowości.

a fz6 ogarnij pisownie, albo weź brata starszego, siostrę, tatę czy mamę, byle by żadne z nich nie było na Twoim poziomie z gramatyki i ortografii, w skrócie z j. polskiego.
indor napisał(a):zanim nauczę się szybko jeździć nauczę się szybko hamować
| "Szybciej jeździmy, szybciej pijemy, szybciej żyjemy i niestety często - szybciej umieramy." | Obrazek | Wole odpychać się piętami, niż hamować zębami :D | | www.motoautostrada.pl
Avatar użytkownika
Bystry
Stały bywalec
 
Posty: 1017
Dołączył(a): 2/9/2008, 16:57

Postprzez ASR1927 » 6/4/2011, 17:56

Zmiana IMEI to przelutowywanie jakichś tam blaszek. W skupach umieją, ale się nie podejmują bo się nie opłaca. Za duże ryzyko... Ponoć na wielu bajzlach są fachowcy którzy to robią...

Co do telefonu i kluczyków, była próba na TVN Turbo - 100% mit, w czasie połączenia telefonicznego sygnał radiowy z pilota "gubi się", "zanika".
They won't get me. they won't get me, they will never cease to try!
Avatar użytkownika
ASR1927
Moderator
 
Posty: 1711
Dołączył(a): 21/11/2010, 21:49
Lokalizacja: Wałbrzych

Postprzez Bystry » 6/4/2011, 22:44

ASR1927 napisał(a):Zmiana IMEI to przelutowywanie jakichś tam blaszek. W skupach umieją, ale się nie podejmują bo się nie opłaca. Za duże ryzyko... Ponoć na wielu bajzlach są fachowcy którzy to robią..


Przylutowanie ? Jaja sobie robisz ? Fizycznie to sim locka można było zdjąć np. w Motorola przez spięcie przy specjalnym kablu.
indor napisał(a):zanim nauczę się szybko jeździć nauczę się szybko hamować
| "Szybciej jeździmy, szybciej pijemy, szybciej żyjemy i niestety często - szybciej umieramy." | Obrazek | Wole odpychać się piętami, niż hamować zębami :D | | www.motoautostrada.pl
Avatar użytkownika
Bystry
Stały bywalec
 
Posty: 1017
Dołączył(a): 2/9/2008, 16:57

Postprzez carma » 6/4/2011, 23:39

To da sie to zrobić ? kolega znalzał telefon i za flaszke chce mi sprzedać A całkiem fajny jest napewno lepszy od mojej noki bez koloru.
motorynka- aprillia scarabeo --- Yamaha xj 600 ;)
carma
Świeżak
 
Posty: 412
Dołączył(a): 24/6/2008, 18:46
Lokalizacja: OPATÓW- Warszawa

Postprzez RUTRA.RD » 7/4/2011, 11:42

u mnie rezerwa baterii nie działa a szkoda
TL1000R- Odszedł została Hayabusa i
Nowy nabytek KTM RC8
Avatar użytkownika
RUTRA.RD
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 4149
Dołączył(a): 14/10/2010, 11:58
Lokalizacja: Satanistyczna pustka umysłowa

Następna strona


Powrót do Hydepark



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 48 gości




na gr