Zobacz wÄ…tek - Kupno Motocykla
NAS Analytics TAG

Kupno Motocykla

Tutaj tylko zadajemy pytania o ocenę oferty motocykla, którą sobie upatrzyłeś. Dotyczy motocykli o pojemności większej niż 125 ccm.
_________

Kupno Motocykla

Postprzez KamoFzr » 28/3/2011, 21:18

Witam. jestem tu nowy i mam zamiar zakupić motocykl, Najbardziej mam na oku Yamahe fazer 600 w najstarszej budzie o ile się orientuje.
Tutaj dane:
- Jakie masz doświadczenie (ile km na jakim sprzęcie), 3lata skuterem, rok honda cbf 250
- Wiek, waga, wzrost,19 lat,100kg, 198cm.
- Do jakich celów chcesz używać motocykla (jazda na co dzień - do pracy/szkoły/ po mieście czy trasie, weekendowe latanie z kumplami dla rozrywki, turystyka dłuższa/dalsza, jazda z plecaczkiem czy bez, jazda po torze, jazda po szutrach lub cięższym terenie), w jakich udziałach procentowych?Wszystkiego po trochu bardziej wycieczki z kumplami i dziewczyna.
- Ile kilometrów chcesz przelatać w sezonie? Ile tylko sie da
- Ile gotówki masz na sam motocykl i czy pomyślałeś o ciuchach? okolo 6500zł ciuchy to osobny budżet.
- Jaki budżet możesz przeznaczyć na jego utrzymanie w sezonie? tyle ile będzie potrzeba
- Jakie motocykle Ci się podobają - sportowe, nakedy, turystyki, enduro itp. Głownie sportowe, ale są także turystyki.
- Które modele na tą chwilę przyciągnęły Twoją uwagę?
Yamaha Fazer, Honda CBR F3, Yamaha Thundercat, Suzuki SRAD, Kawasaki Zx6r
Avatar użytkownika
KamoFzr
Świeżak
 
Posty: 71
Dołączył(a): 28/3/2011, 21:10
Lokalizacja: Rybnik


Postprzez skidmarks » 29/3/2011, 08:05

Do jakich celów chcesz używać motocykla (jazda na co dzień - do pracy/szkoły/ po mieście czy trasie, weekendowe latanie z kumplami dla rozrywki, turystyka dłuższa/dalsza, jazda z plecaczkiem czy bez, jazda po torze, jazda po szutrach lub cięższym terenie)


Nie wiem czym chcesz wjechać na szuter i cięższy teren :?:

Supersportem czy do fazera chcesz ząłożyć kapcie All Terrain ??

Te pojazdy sie nie nadajÄ…, bardziej Yamaha TDM

Jak odrzucić twoje wyobrażenia z ciężkim terenem i szutrem Fazer czy F3 będą dobrą propozycją. Thundercat to konstrukcja z Fazerem bliźniacza, SRAD ma pozycje mocno nastawioną w tym przypadku na sport a kawasaki nie jeździłem.
Yamaha YZF 1000
Avatar użytkownika
skidmarks
Stały bywalec
 
Posty: 1402
Dołączył(a): 18/6/2009, 18:26
Lokalizacja: zachód Polski


Postprzez Nal » 29/3/2011, 08:12

Fazer powinien sprostać Twoim wymaganiom. Za tą cenę nie wiem czy dostaniesz sztukę w którą nie trzeba będzie trochę zainwestować na starcie.
<a href="http://szkolnis.pl">szkolnis.pl</a>
Avatar użytkownika
Nal
Świeżak
 
Posty: 408
Dołączył(a): 13/6/2009, 14:05
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki / Warszawa

Postprzez skidmarks » 29/3/2011, 08:33

Na ogół jakiej perły byś nei wziął jak ma być zrobiony a nie "zrobiony" to pakiet 1500 to tak lekko
Yamaha YZF 1000
Avatar użytkownika
skidmarks
Stały bywalec
 
Posty: 1402
Dołączył(a): 18/6/2009, 18:26
Lokalizacja: zachód Polski

Postprzez RUTRA.RD » 29/3/2011, 09:12

bez przesady z ta inwestycja, podstawa to znaleźć dobrego taniego mechanika i tyle. co do fazera 600 z pierwszych lat to najlepszy motocykl w swojej klasie
TL1000R- Odszedł została Hayabusa i
Nowy nabytek KTM RC8
Avatar użytkownika
RUTRA.RD
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 4149
Dołączył(a): 14/10/2010, 11:58
Lokalizacja: Satanistyczna pustka umysłowa

Postprzez skidmarks » 29/3/2011, 14:20

Kpl. opon masz już 700-800. Chyba że jazda na używanych ale to dla pasterzy bym zostawił
Yamaha YZF 1000
Avatar użytkownika
skidmarks
Stały bywalec
 
Posty: 1402
Dołączył(a): 18/6/2009, 18:26
Lokalizacja: zachód Polski

Postprzez KamoFzr » 29/3/2011, 14:53

Wszystkiego po trochu bardziej wycieczki z kumplami i dziewczyna. Tak chce jeździć a nie po terenie:p
Odważni nie żyją wiecznie, lecz ostrożni nie żyją wcale.
Avatar użytkownika
KamoFzr
Świeżak
 
Posty: 71
Dołączył(a): 28/3/2011, 21:10
Lokalizacja: Rybnik

Postprzez Kamusial » 29/3/2011, 23:28

Kiedyś zastanawiałem się nad podobnym wyborem, wahałem się między Thundercatem, a Fazerem (skończyło się na TDMie...). Kot ma wg mnie fajniejszy zawias, więcej miejsca, lepszą ochronę przed wiatrem i więcej mocy w środku niż fazer.
Niestety podaż na rynku nie jest już na plus.
Warto też pamiętać o tym, że mimo iż we wszystkich moto może paść dwójka, to w Tcacie można ją naprawić dopiero po rozpołowieniu silnika. Więcej na forum fazera i thundercata :)
Yamaha XJ600 -> TDM 900 -> DRZ 400e
Avatar użytkownika
Kamusial
Bywalec
 
Posty: 782
Dołączył(a): 26/4/2009, 01:13
Lokalizacja: Wawa - włochy

Postprzez Nal » 30/3/2011, 09:22

Mam 62tyś przelotu na Fazerze i skrzynia pracuje bardzo dobrze, paść może wszędzie, kwestia tego jak kto jeżdzi i wachluje. Maszyna nie jest skomplikowana i większość rzeczy idzie zrobić samemu, jedyny problem jaki miałem to z doborem klucza do świec by wymieniać je minimalnym wysyłkiem ;)
<a href="http://szkolnis.pl">szkolnis.pl</a>
Avatar użytkownika
Nal
Świeżak
 
Posty: 408
Dołączył(a): 13/6/2009, 14:05
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki / Warszawa



Powrót do Oceny ofert sprzedaży.



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości




na górê