Zobacz wątek - Rejestracja własna
NAS Analytics TAG

Rejestracja własna

Przepisy, prawo
_________

Rejestracja własna

Postprzez DawKun » 6/3/2011, 00:01

Witam, nie znalazłem takiego tematu, więc założyłem nowy
W akcesoriach bo to raczej szpanerski dodatek niż norma ;p

Chciałbym się dowiedzieć czegoś o własnych rejestracjach do moto.
Wiem że w moto rejestracja jest bardziej kwadratowa (dwuwierszowa)

Ile można minimalnie i maksymalnie wstawić literek? ile w jednym wierszu ile w obu na raz?

Takie coś jest możliwe?
1.
DAW
KUN

2.
AGE
NOR

3.
DEJV

4.
JUNIOR

5.
KUNCU

6.
JJ

albo

J
J

Kolejne pytanie to koszty takiego "manewru" ? Dowiedziałem się od dziadka i ojca, że niegdyś było to 1000zł? Jak sprawa wygląda dziś?

Oraz czy w przypadku tych tablic można je przekładać z maszyny na maszynę (bo chyba bezsensem jest za każdym razem bulić po tysiaka za blachę, którą już mamy, tym bardziej, że w innych krajach UE możemy sobie przekładać blachy ...)
Załóżmy kupię sobie Ninje 250 i walnę tam którąś z tych tablic
po 2 latach dojdę do wniosku, że chcę więcej mocy pod siedzeniem i kupię sobie np. Yamahę r6, to mogę przełożyć blachy i po prostu jakoś wprowadzić dane nowego moto w urzędzie, czy jak to wygląda?

Dzięki ;)

temat powinien być tutaj ponieważ dotyczy przepisów prawa o ruchu drogowym


senekkorzenna
Avatar użytkownika
DawKun
Świeżak
 
Posty: 41
Dołączył(a): 27/2/2011, 18:52
Lokalizacja: Jelenia Góra


Postprzez Invi » 6/3/2011, 09:44

Auto 1000zł. Moto 500zł. Z tego co słyszałem.
Avatar użytkownika
Invi
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 6277
Dołączył(a): 15/7/2008, 14:12


Postprzez DoNKuciN » 6/3/2011, 10:30

Z tego co słyszałem tablica przypisana jest i tak do moto, więc powędruje dalej z moto. Koszt na motocykl to 500zł.
Ja nie założył bym takich tablic z 2 powodów: Często je kradną oraz policja ma łatwiej Cię spisać podczas ucieczki ;]

znalazłem coś takiego:
Przepisy mówią tylko o tym, iż na tablicach rejestracyjnych nie powinny znajdować się treści obraźliwe czy ośmieszające kogoś, a napis ma liczyć od 3 do 5 znaków. Reszta zależy od interpretacji rejestrującego.
DoNKuciN
Świeżak
 
Posty: 14
Dołączył(a): 9/4/2010, 14:20
Lokalizacja: ŁDZ

Postprzez DawKun » 6/3/2011, 11:11

Ale ten kraj jest głupi >.< za granicą sobie po prostu przekładasz ;/
I potem się dziwią, że wszyscy wyjeżdżają z głupiej Polski ...

ehh no trudno ;P

Kradną? Kurcze no to jest problem, bo przed policją nie mam zamiaru uciekać ;P jakbym miał to bym sobie jakiś trudny wziął np.
EY8Q
W7U

No trudno, jeżeli nie można przełożyć tablic na kolejne moto to ja to mam w nosie taką robotę ;P

Dzięki za pomoc ;)
Avatar użytkownika
DawKun
Świeżak
 
Posty: 41
Dołączył(a): 27/2/2011, 18:52
Lokalizacja: Jelenia Góra

Postprzez henio12323 » 6/3/2011, 11:20

za granica nie przekładaja np w UK masz jedna blacha pod jedne auto i bez zmian. na jedno moze i fajne ze moto jak 1 raz jest rejestrowane dostaje blachy i jeździ tak długo. ale to tez ma swoje minusy :P np po blachach wpisuja w UK do kompów wszystkie wady auta. np jak kiedykolwiek był by uszkodzony silnik. nie trudno pojechac do serwisu i po nr rej dojsc czy kiedykolwiek była taka naprawa. w polsce pewnie jak by tak było nikt by nic nie kupował xd
KTM 300 EXC
Yamaha FZ6
GasGas TXT 250

Częsci do motocykli, serwis, tuning.. PW
Avatar użytkownika
henio12323
Moderator
 
Posty: 26032
Dołączył(a): 30/12/2008, 20:49
Lokalizacja: Włodawa / LBN

Re: Rejestracja własna

Postprzez Czester » 6/3/2011, 19:15

DawKun napisał(a):Ile można minimalnie i maksymalnie wstawić literek? ile w jednym wierszu ile w obu na raz?

Takie coś jest możliwe?
1.
DAW
KUN [...]

Żadne z powyższych. Początek będzie zawsze oznaczony literą przypisaną do danego województwa oraz cyfrą. Jedynie następujący po tym cyfrowy wyróżnik pojazdu można zastąpić własnym tekstem, który może mieć od 3 do 5 znaków, z czego maksymalnie ostatnie dwie mogą być cyframi.


DawKun napisał(a):Oraz czy w przypadku tych tablic można je przekładać z maszyny na maszynę

Nie ma takiej opcji. Tablica rejestracyjna przypisana jest do pojazdu a nie do osoby.
Wypadki chodzą po ludziach, ludzie po wypadkach nie zawsze.
Avatar użytkownika
Czester
Administrator
 
Posty: 4656
Dołączył(a): 23/5/2009, 05:14
Lokalizacja: Suwałki

Re: Rejestracja własna

Postprzez Invi » 6/3/2011, 20:25

CzesterTX napisał(a):
DawKun napisał(a):

Żadne z powyższych. Początek będzie zawsze oznaczony literą przypisaną do danego województwa oraz cyfrą. Jedynie następujący po tym cyfrowy wyróżnik pojazdu można zastąpić własnym tekstem, który może mieć od 3 do 5 znaków, z czego maksymalnie ostatnie dwie mogą być cyframi.


Na pewno? Bo przecież widziałem kilka rejestracji których pierwsze litery za nic nie pasowały do pierwszej litery województwa. JACEK na jednej 929, albo ileś tam X'ów na jakimś samochodzie wiele lat temu.
Avatar użytkownika
Invi
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 6277
Dołączył(a): 15/7/2008, 14:12

Postprzez Czester » 6/3/2011, 20:30

Może widziałeś tablice ozdobne za 10zł z Allegro. Własny tekst można umieścić jedynie w miejscu wyróżnika, oznaczenie województwa zostaje.
Wypadki chodzą po ludziach, ludzie po wypadkach nie zawsze.
Avatar użytkownika
Czester
Administrator
 
Posty: 4656
Dołączył(a): 23/5/2009, 05:14
Lokalizacja: Suwałki

Postprzez madcap » 6/3/2011, 20:38

po co ta dyskusja
czester ma rację
kłania się rozp. Ministra Infrastruktury z dn. 22.07.2002 z późn. zm
dla małoszukajacych niech szukaja odpowiedzi w rozdz. 3 paragraf 21

http://isap.sejm.gov.pl/Download?id=WDU ... 322&type=2
(od tego czasu było jeszcze kilka zmian, ale to akurat jest obowiązujące)
(...) Jeżeli w CV napiszesz "2012-2014: sommelier - freelancer" to nikt się nie domyśli, że dwa lata chlałeś z rozpaczy po utracie poprzedniej pracy.
Avatar użytkownika
madcap
Administrator
 
Posty: 5894
Dołączył(a): 26/5/2009, 19:03
Lokalizacja: wieje wiatr?

Postprzez Raczek_6 » 15/3/2011, 22:57

Można przełożyć do kolejnego motocykla - wydatek kolejne 500PLN, chyba że nowy nabywca nie zechce zmieniać numeru.

W mazowieckim początek od W0 - W9, łódzkim E0-E9, Lubuskim F0-F9, małopolskim K0-K9, śląskim S0-S9, Dolnośląskim D0-D9 ... itd.
http://motomaniax.pl/ - serwis Ducati | http://www.motorakowski.pl/ - serwis Kawasaki | | Nie pomagam w oględzinach motocykli.
Raczek_6
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 4217
Dołączył(a): 20/9/2008, 23:23
Lokalizacja: W-wa



Powrót do Prawo



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości




na gr