Zobacz wątek - Tory wyscigowe otwarte dla każdego
NAS Analytics TAG

Tory wyscigowe otwarte dla każdego

Dla fanów i zawodników sportów motocyklowych
_________

Tory wyscigowe otwarte dla każdego

Postprzez MotoBoniek » 16/2/2011, 16:10

Tory takie jak Catalunya, Jarez, Le Mans, TT Assen, Spa Francorchamps dla kazdego? jak to mażliwe, a ot tak.
Patrząc na to co się dzieja na torze Poznań i ich organizacje pozwoliłem sobie udostępnić inną opcje dla wszystkich zainteresowanych jazdą dowolną lub jak kto woli treningami.
W krajach europy zachodniej istnieją szkoły które zajmują się organizacja takich własnie imprez. Pozwolę sobie przedstawic na podstawie jednej z nich jak jest to zorganizowane.
Po pierwsze logujemy sie na stronie http://www.motorsportschool.be/ShowEvents.aspx
Po drugie wybieramy date grupÄ™ szybkÄ… wolnÄ… lub dla poczatkujÄ…cych i klikamy inschrijven (zapisz siÄ™)
Krok trzeci wpisujemy swoje dane e-mail itd. i uiszczamy oplate po otrzymaniu e-maila zwrotnego i to wszystko.
Same jazdy wyglądaja nastepujaco jest 5 czasem 6 tur po minimum 20min (zaleznie od toru) z przerwami pomiędzy (zalezne od ilosic grup)tak ok 45 min+ duza przerwa obiadowa razem tak że cały dzień jest wypełniony. Sam korzystałem wiele razy i jestem zadowolony naprawdę można się najeżdzić.
Wymagania to sprawny motocykl , kombinezon, buty, kask, rekawicei ukonczone 18 lat. Zadnych głupich licencji można nawet bez prawa jazdy i nie zarejstrowanym motocyklem jednym slowem dla każdege.
Jak ktoś będzie zainteresowany to dopisze więcej informacji a to inna szkoła http://eng.bikersdays.com/index.php/Bik ... ers-Days14 z innymi torami
Czekam na informacje o szkołach w Niemczech i Francji pozdrawiam
MotoBoniek
MotoBoniek
Świeżak
 
Posty: 14
Dołączył(a): 30/12/2007, 21:02
Lokalizacja: Na emigracji


Postprzez Beszczelny7 » 23/2/2011, 20:54

Wiesz może, czy istnieje jeszcze jakaś polska strona o podobnej tematyce? Osobiście zaglądam na stronę http://www.grandysduo.com. Wchodzimy w zakładkę treningi, a dalej sobie poradzicie. :)

A co do wieku. Czy wszędzie jest wymagany wiek 18 lat? Na stronie Grandysa nie znalazłem takiej informacji ...
Gdy zakładam kask... Zaczynam patrzeć inaczej na świat ...
Beszczelny7
Świeżak
 
Posty: 20
Dołączył(a): 3/12/2008, 22:23
Lokalizacja: Zielona Góra


Postprzez MotoBoniek » 27/2/2011, 20:41

Jeżeli naprawdę chcesz sobie pojezdzić to nieznam zadnego lepszego odpowiednika niż motorsportschool.be Może jest daleko może nie jest tanio ale jak zapłacisz to masz 100% pewności że jazdy się odbędą i napewno się najeżdzisz, nawet jak ktoś wyleci z zakrętu to pomoc medyczna zdejmuje delikwenta w 5 min i jazdy są natychmiast wznawiane. Co do grandys duo to nic niewiem ale w tej szkole (co do wieku) to wiem że pod kask nikt nie zagląda, nie mniej jednak ryzyko istnieje np podczas przymusowej wizyty w szpitalu (tam dane musza się zgazdać)
Z polski niedaleko jest na brno, ale stanie w kolejce 2 godziny po bilet realna szansa na jego brak lub kupno tylko jednego na 25 min to po przejechaniu 600 km nie specjalnie mnie zachęca do wycieczki, wolę zapłacic więcej i mieć pewne.
Jak ktoś znajdzie opcje zeby w sposób ludzki i pewny zarazem pojezdzić na torze Poznań w 2011 roku to proszę o wypowieć na forum :lol:
Pozdro
MotoBoniek
MotoBoniek
Świeżak
 
Posty: 14
Dołączył(a): 30/12/2007, 21:02
Lokalizacja: Na emigracji

Postprzez qamca » 7/3/2011, 15:03

A czy istnieją jakieś opcje przejazdu motocykla tam i z powrotem pt. np Załadować go na kolej i dojechać pociągiem? może z Polski bym się bał, ale z berlina czemu nie... bo jazda 800-2500km motocyklem bez kufra nie brzmi jak frajda na wolny weekend.

Jest jeszcze opcja wjazdu na tor Nurburgring Nordschleife, tam ta duża pętla to jest jakieś 20 km, więc jak ktoś się czuje jak półbóg, to juz za 470 EUR można przetestować swoją wytrzymałość i sobie strzelić 25 okrążeń ;) po tym przejście do 24h le mans to już jest pikuś;) tylko znów daleko trzeba się rzucić jednak :(

wiem, że zawsze można wypożyczyć przyczepkę do auta i się przejechać w ten sposób, ale jakoś to takie oczywiste ;)
qamca
Świeżak
 
Posty: 17
Dołączył(a): 6/4/2009, 09:10



Powrót do MotoGP, WSB, MMP



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości




na górê