Zobacz wątek - a Ty, za co nienawidzisz motocykli innych firm? :]
NAS Analytics TAG

a Ty, za co nienawidzisz motocykli innych firm? :]

O wszystkim
_________

jakiej firmie ZAKAZAŁBYŚ dalszej produkcji motocykli?

Kawasaki
8
15%
Honda
8
15%
BMW
25
48%
Apriilia
5
10%
Ducati
6
12%
 
Liczba głosów : 52

a Ty, za co nienawidzisz motocykli innych firm? :]

Postprzez PrimoGhost » 2/3/2011, 18:45

Tak sobie ostatnio myślałem czytając Wasze opinie - głównie z działu " Chce kupić motocykl"

Chciałem zapytać, nie o to, dlaczego Kawasaki czy Honda, lecz o to - dlaczego nie?

Dlaczego nie lubimy motocykli innych firm? Dlaczego Honda czy Suzuki ma większe cohones, niż Kawasaki? Pomińmy elementy zawodności, funkcjonalności i całej reszty technicznego bzdetu i pogadajmy na luzie o tym dlaczego nigdy nie kupię motocykla "x"
Skupmy się na subiektywnych, nierozsądnych i jałowych opiniach na temat znienawidzonych marek.

Ja zacznę.

Dlaczego nie lubię Hondy? 8)

Bo każdy ma Hondę, jest ich za dużo. Są zbyt grzeczne, prawie szare i bez charakteru

Suzuki?

Przypominają mi elektryczną piłkę do drewna. Z miernikiem laserowym, tytanowymi zębami, welurową rączką, lecz.. gdzie w tym idealnym złożeniu jakiś defekt? Nie ma... Mamy więc do czynienia z czymś idealnie zaprojektowanym, niezwykle racjonalnym, ale bez żadnego wnerwiającego defektu za który można by było go pokochać.

Dlaczego nie lubię BMW?

Bo mają świetne samochody, motocykle pewnie też, ale co z tego, skoro robione są na siłę według tego, co pokazują marketingowe słupki i statystyki sprzedaży?

Dlaczego lubię Yamahę?

Za spojrzenie niektórych modeli mówiące z góry, że chce siać strach i zniszczenie

Obrazek

Dlaczego lubię Kawasaki?

Bo są zwariowane. Wściekłe i zielone. Ponoć najszybsze ;]

Dlaczego lubię Ducati?

Bo każdy ich sprzęt jest jak rzeźba, którą pod koniec sezonu można wnieść do domu.. postawić obok kominka wraz z wielkim fikusem i cieszyć się nowym włoskim meblem.


Pamiętajmy, że to HP a temat ma tylko zabić nudę. 8)
Ostatnio edytowano 3/3/2011, 17:48 przez PrimoGhost, łącznie edytowano 1 raz
Obrazek
<b>ZxR 636 2006</b>
Avatar użytkownika
PrimoGhost
Stały bywalec
 
Posty: 1148
Dołączył(a): 21/11/2010, 20:07
Lokalizacja: z DW-957


Postprzez nie_mam_motora » 2/3/2011, 18:50

No to w końcu wątek o tym dlaczego nie lubimy jednej marki czy dlaczego lubimy? :D
WR 426
Avatar użytkownika
nie_mam_motora
Świeżak
 
Posty: 221
Dołączył(a): 1/7/2009, 00:04
Lokalizacja: Tarnów - okolice


Postprzez PrimoGhost » 2/3/2011, 18:58

Combo ;] Może lepiej obie opinie, bo cały wątek będzie o narzekaniu.
Obrazek
<b>ZxR 636 2006</b>
Avatar użytkownika
PrimoGhost
Stały bywalec
 
Posty: 1148
Dołączył(a): 21/11/2010, 20:07
Lokalizacja: z DW-957

Postprzez nie_mam_motora » 2/3/2011, 19:05

To może lepiej niech w tym wątku każdy napisze wady swojego motocykla i będzie git. Tylko bez jęków itp.

Po prostu wady :)
WR 426
Avatar użytkownika
nie_mam_motora
Świeżak
 
Posty: 221
Dołączył(a): 1/7/2009, 00:04
Lokalizacja: Tarnów - okolice

Postprzez PrimoGhost » 2/3/2011, 19:06

Taki wątek już jest. Nie ma sensu dublować. Tutaj bardziej sprawa przypomina różnice pomiędzy Nike a Adidasem. Dlaczego jedno, albo drugie ;]
Obrazek
<b>ZxR 636 2006</b>
Avatar użytkownika
PrimoGhost
Stały bywalec
 
Posty: 1148
Dołączył(a): 21/11/2010, 20:07
Lokalizacja: z DW-957

Postprzez rossavu » 2/3/2011, 19:15

Nie lubie fortepianow (yamaha, np r6) za to, ze wiekszosc gosci kupuje je wylacznie z powodu wygladu aby sie lansowac przed tepymi laskami.

Ducati to wloszczyzna, jak moto to tylko japoniec.

Za to Kawasaka ma dusze... Kiedys kupie sobie zx6r z 97r (lub starsza) i postawie w pokoju :D

Suzuki - po gpz'tce i cbr f3 na pewno wsiadne na gixxera. Mam nadzieje, ze zanim ogarne wystarczajaco sporty i wylecze sie z "niesmiertelnosci" to gixxery 1000 k2 (docelowy motocykl) nie beda stac w muzeum :D
Avatar użytkownika
rossavu
Stały bywalec
 
Posty: 1347
Dołączył(a): 4/4/2010, 10:51

Postprzez Czester » 2/3/2011, 19:18

Nie lubię Hondy bo rzygam jak czytam wpisy w stylu "bo Chąda to Chąda", bo jest tak popularna niczym VW Golf, (którego tez nie trawię), bo kojarzy mi się z wszędobylskimi mega nudnymi modelami z serii F.

Nie lubię Yamahy bo kojarzy mi się głównie z dresszóstkami i dresjedynkami, które zostały równie zwieśniaczone i zburaczone niczym słynny Opel Calibra, bo uważam, że Yamaha robi dobry sprzęt.... ale muzyczny.

BMW nie lubię w sumie nie wiem konkretnie za co. Niezbyt mi się podobają a i do samej marki też mam uprzedzenia za sprawą wykorzystywania ich aut jako dresowozów i agrotuningu E36.

Wszelkiej maści włoszczyzny nie lubię bo po prostu w zdecydowanej większości nie podoba mi się ich dizajn (szczególnie Ducati, które jest moim zdaniem ohydne).

Angoli nie lubię dlatego, że są angielskie.

A wbrew ogólnym stereotypom podobają mi się maszyny ze stajni Suzuki i Kawasaki.





P.S. Jest to moja obrzydliwie subiektywna opinia i proszę o nienajeżdżanie na moja osobę przez wyznawców nielubianych przeze mnie marek bo będę gryzł. Taki był zamysł autora topicu więc tak odpowiedziałem.
Ostatnio edytowano 2/3/2011, 19:20 przez Czester, łącznie edytowano 1 raz
Wypadki chodzą po ludziach, ludzie po wypadkach nie zawsze.
Avatar użytkownika
Czester
Administrator
 
Posty: 4656
Dołączył(a): 23/5/2009, 05:14
Lokalizacja: Suwałki

Postprzez C-bool » 2/3/2011, 19:19

Nie lubię Hondy, bo ludzie piszą "Honda to Honda"; jest to VW wśród motocykli - nudny motocykl dla ludu.

Nie lubię Yamahy R1, R6 - kojarzy mi się z małolatami, którzy pod pojęciem "ścigacz" rozróżniają te dwa modele.

Napisałbym, że lubię Suzuki, ale odrzucając względy techniczne poszczególnych motocykli, co do samej marki jestem neutralny.
GS500F --> SV650S --> Bandit 600N --> XV535 Virago
Avatar użytkownika
C-bool
Mieszkaniec forum
 
Posty: 2915
Dołączył(a): 23/8/2007, 21:26
Lokalizacja: Poznań

Postprzez PrimoGhost » 2/3/2011, 19:24

CzesterTX napisał(a):
Angoli nie lubię dlatego, że są angielskie.


Mistrzostwo świata. :lol:

Tak, właśnie o to chodziło, widzę, że w pewnych sprawach myślimy podobnie.
Obrazek
<b>ZxR 636 2006</b>
Avatar użytkownika
PrimoGhost
Stały bywalec
 
Posty: 1148
Dołączył(a): 21/11/2010, 20:07
Lokalizacja: z DW-957

Postprzez DoNKuciN » 2/3/2011, 19:36

Lubie Hondy bo to Hondy- wiesz co masz, mimo że ma je połowa miasta- ale nie kojarzy się z dresami. Jak niestety Niektóre Yamahy.
Dlaczego [już] nie lubie Yamah? Cóż... agro i dresy je opanowały, jestem zdania że Yamaha robi owszem dobre... ale fortepiany.
Suzuki- docelowy przyszły [po f3] giixer 'lytr', lubie za jego charakter, ma coś w sobie.
Kawy nie trawie za jej 'dawne' skrzynie [podobnie jak yamahy].

Tak więc obstawiam Tylko Hondy i Suzuki :]

Włoszczyzna z pod znaku Ducati ma w sobie coś więcej, może dla niektórych jest obrzydliwie paskudna, mi osobiście sie podoba, i są to dla mnie niewątpliwie bardzo atrakcyjne motocykle [ ze względu np. na fakt producenta czy ilości egzemplarzy spotykanych na naszych drogach...]
DoNKuciN
Świeżak
 
Posty: 14
Dołączył(a): 9/4/2010, 14:20
Lokalizacja: ŁDZ

Postprzez PrimoGhost » 2/3/2011, 19:40

DoNKuciN napisał(a):.
Kawy nie trawie za jej 'dawne' skrzynie [podobnie jak yamahy].


Walić mechanikę. Nie pamiętamy o niej w tym temacie 8) To temat typu Adidas vs Nike z tym, że mówimy o motocyklach

Swoja drogą... Lubię jeszcze Aprilię. Albo nie. Lubię posiadaczy Aprilii, bo to ludzie o anielskim usposobieniu. Ja swoją dawną AF wrzuciłem kiedyś do grapy, gdy kolejny raz musiałem ją pchać do domu ;]
Obrazek
<b>ZxR 636 2006</b>
Avatar użytkownika
PrimoGhost
Stały bywalec
 
Posty: 1148
Dołączył(a): 21/11/2010, 20:07
Lokalizacja: z DW-957

Postprzez 5 » 2/3/2011, 20:03

Lubie wszystkie, bo odkąd pamiętam były obecne w moim życiu. Nie lubię bo nie mogę mieć wszystkich. A tak naprawdę to chyba wszystko zmienia się z wiekiem.
5
Świeżak
 
Posty: 54
Dołączył(a): 2/1/2011, 14:46

Postprzez JędrekZDW » 2/3/2011, 20:19

Kawasaki to najbezpieczniejszy motocykl świata bo zanim rama pęknie to się panewka obróci i za to nie lubie Kawy :D oczywiście napisałem to żartobliwie :)
sc33 FireBlade
Avatar użytkownika
JędrekZDW
Bywalec
 
Posty: 958
Dołączył(a): 29/5/2008, 11:19
Lokalizacja: Zduńska Wola

Postprzez dominik528 » 2/3/2011, 20:28

Uwielbiam wszystkie europejskie, mam angola, austriaka i na starość marzy mi się jeszcze niemiec (BMW 1200c)

Zero skośnookich.
Speed Triple 955i
KTM 450 EXC
Avatar użytkownika
dominik528
Świeżak
 
Posty: 229
Dołączył(a): 29/8/2009, 20:02
Lokalizacja: Lipinki

Postprzez madcap » 2/3/2011, 20:41

mój idol James Bond
nie jeździł jakąkolwiek z hond

suzuki kojarzy mi się z odmianą papryki habanero Red Savina, ale to kawa kojarzy się się z Naga Jolokia (spróbujesz i chcesz umrzeć)

a jak jeździć to dostojnie po angielsku, ze świadomością, że to co masz potrafi zap.......
(...) Jeżeli w CV napiszesz "2012-2014: sommelier - freelancer" to nikt się nie domyśli, że dwa lata chlałeś z rozpaczy po utracie poprzedniej pracy.
Avatar użytkownika
madcap
Administrator
 
Posty: 5894
Dołączył(a): 26/5/2009, 19:03
Lokalizacja: wieje wiatr?

Postprzez Piter_Powraca » 2/3/2011, 21:37

Lubiłem hondę za idealną skrzynie biegów, za idealne zmiany biegów bez sprzęgła i zero zgrzytów. Nie widziałem jeszcze takich dopracowanych skrzyń.

Tak po za tym lubię R1 02-03, świetny dół.

Lubię 636 i zx10 - za charakter.

Suzuki jest oklepane. Nie lubię także włoszczyzny.
Ostatnio edytowano 2/3/2011, 22:07 przez Piter_Powraca, łącznie edytowano 2 razy
Piter_Powraca
Świeżak
 
Posty: 8
Dołączył(a): 1/3/2011, 23:01

Postprzez motoftw » 2/3/2011, 21:45

Ja nie lubię jak ktoś patrzy na R6 i R1 źle dlatego, że ,,dresy" czy inne osoby sobie to przypodobały, nie ważne chyba kto czym jeździ, czasem można posiadać R1 i być prawdziwym motocyklistą, który ma pasje i to kocha, ale zostaje wrzucony do wora z dresami i młodziakami bez doświadczenia. Patrząc tak robicie to samo co całe społeczeństwo, wrzucacie do worka posiadaczy owych yamah tak jak oni wrzucają motocyklistów do dawców i szalejców itp :D

Lubię każdą markę motocykla, w każdym jest coś ciekawego, każdym się zainteresuje, jedynie jakoś BMW mi nie pasuje do motocykli może mam jakieś uprzedzenia. Do tego co napisał Wiewiór to tyle, że większość nowych nakedów moim zdaniem idzie w złą stronę, jeśli chodzi o wygląd.
Ostatnio edytowano 2/3/2011, 21:57 przez motoftw, łącznie edytowano 1 raz
Honda CB 500 ----> Honda NX 650
Avatar użytkownika
motoftw
Stały bywalec
 
Posty: 1179
Dołączył(a): 5/8/2009, 19:25

Postprzez Invi » 2/3/2011, 21:53

Motocykle "klasyczne" (nie stare, tylko stylizowane na "klasyczne"). Szczególnie klasyczne "najkedy"

Są nudne, wyglądają słabo, z charakteru to takie przeciętne, muły robocze.

Nie lubię ABSów, kontrol trakcji i innych. Bo nie lubię.

Nie przepadam za prowadzeniem motocykli bez cliponów, to nienaturalne :P Co nie znaczy że nie lubię wszystkich takich motocykli.

Nie ma to jak japońskie R4 w plastiku, najlepiej od Suzuki z lat 2000-2003 :twisted:

Coś mi się zdaje że ten temat szybko zmieni się w niezłą wojnę...
Avatar użytkownika
Invi
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 6277
Dołączył(a): 15/7/2008, 14:12

Postprzez Konio » 2/3/2011, 21:54

a ja mam **** jaka marke bede mial...

Hondy sa dla gejoffff wiec sprzedaje, i Gelo ma Honde to tez nie chce :P
Yamaha moze byc
Suzuki klasyka
Kawasaki rowniez kozak (w 4 literach mam pekajace ramy)
Ducati? Nie wiem, nie jezdzilem, nie mialem i zapewne miec nie bede
Romet? Tak! Czemu? Bo to Romet!
Produkcja, dystrybucja, masturbacja
Blady 900 puk puk puk
Avatar użytkownika
Konio
Mieszkaniec forum
 
Posty: 2925
Dołączył(a): 6/11/2008, 21:47
Lokalizacja: Nadejdzie Chuck? Tego nikt nie wie;/ Kielce/Krk

Postprzez Czester » 2/3/2011, 22:09

Invinciblee napisał(a):Nie przepadam za prowadzeniem motocykli bez cliponów, to nienaturalne :P Co nie znaczy że nie lubię wszystkich takich motocykli.

A ja zupełnie odwrotnie ;)


Invinciblee napisał(a):Nie ma to jak japońskie R4 w plastiku, najlepiej od Suzuki z lat 2000-2003 :twisted:

Dobrze gada! Polać mu!


Konio napisał(a):Romet? Tak! Czemu? Bo to Romet!

Jakżesz mogłem zapomnieć o naszej rodzimej produkcji! Kajam się i biję się w pierś! :oops:
Wypadki chodzą po ludziach, ludzie po wypadkach nie zawsze.
Avatar użytkownika
Czester
Administrator
 
Posty: 4656
Dołączył(a): 23/5/2009, 05:14
Lokalizacja: Suwałki

Następna strona


Powrót do Hydepark



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości




na gr