Zobacz wątek - Niekompetencja serwisu motocyklowego
NAS Analytics TAG

Niekompetencja serwisu motocyklowego

Mechanika tylko powyżej 125cc.
_________

Postprzez Amek » 12/5/2010, 15:13

No zatarł , ale nie z jego winy.


Edit : Jeżeli zapomina się podłączyć dozownika, to długo taki silnik nie pochodzi. Olej lał do paliwa ale malutko no i przejechał może z 15km.
Ostatnio edytowano 12/5/2010, 21:27 przez Amek, łącznie edytowano 1 raz
21.05.10r - A1 zdane
Amek
Świeżak
 
Posty: 119
Dołączył(a): 11/5/2009, 15:47
Lokalizacja: iława


Postprzez arktan » 12/5/2010, 19:11

jak nie z jego winy
arktan
Bywalec
 
Posty: 630
Dołączył(a): 31/8/2008, 18:30
Lokalizacja: Kluczbork


Postprzez Moto Racing Help » 28/5/2010, 21:55

Odpowiedź z warsztatu Moto Racing Help do właściciela niebieskiego Transalpa !


Ty żałosny nygusie, naprawiałeś motocykl w warsztacie i zabrakło Ci 150 zł między innymi za wyjęcie chłodnicy i wymianę świec zapłonowych itp. Naprawiałem Ci całe przednie zwieszenie , robiłem przegląd i regulowałem silnik. Jak się upomniałem kiedy dowieziesz resztę pieniędzy za wymianę świec zapłonowych i demontaż/montaż jednej z chłodnic to już Franka palisz ? i takie oszczerstwa wypisujesz ? Uwaga wszystkie warsztaty motocyklowe na właściciela niebieskiego Transalpa !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Moto Racing Help
Świeżak
 
Posty: 5
Dołączył(a): 28/5/2010, 21:41
Lokalizacja: Pruszków

Postprzez wojtek1303 » 28/5/2010, 23:30

Anulacja...
Ostatnio edytowano 7/6/2011, 20:48 przez wojtek1303, łącznie edytowano 1 raz
Honda f4i '01
Avatar użytkownika
wojtek1303
Świeżak
 
Posty: 262
Dołączył(a): 23/5/2007, 23:03
Lokalizacja: Wroclaw

Postprzez xalps » 15/6/2010, 13:47

MOTO RACING HELP

Chłopie, łżesz jak pies. nie dorosłeś to tego aby skutery myc a nie się za motocykle bierzesz.
zaworów mi nie ustawileś a skasowałes..czy to nie jest złodziejstwo?\
co do gaźników - opisałem w poprzednim poście.
Spinki - połamane,
-A śruba od przedniego błotnika - myślałem, że jej nie wkręciłeś, ale przepraszam, jest prawie cała w ladze, po prostu urwana!!!

Po podniesieniu ceny która została wcześniej umówiona, kiedy brakło mi 15 złotych(nie byłem przygotowany że sobie coś doliczysz(+150)) to czekałeś jak pies przy budzie żebym ci dowiózł. robić nie umiesz a i honoru za grosz nie masz.

Życzę powodzenia w "rozwijaniu się", ale polecam zacząć od podstawówki.
Tyle z mojej strony.
xalps
Świeżak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 1/2/2010, 17:39
Lokalizacja: Warszawa

Euro-Bis Motor w Elblągu

Postprzez ann100 » 6/7/2010, 20:15

Euro - Bis Motor w Elblągu

Witam. Niestety muszę się dołączyć to grona osób, których spotkało oszustwo ze strony mechaników serwisowych :( Dotyczy to serwisu Euro-Bis Motor w Elblągu przy ul. Grunwaldzkiej 6. Dodam, iż nie posiadam zbyt rozległej wiedzy na temat mechaniki motocyklowej. Motocykl stał u nich ponad dwa tygodnie, przy czym zabrałam go w stanie gorszym niż przywiozłam :evil: Na plus jest to, że udało im się wymienić tylną żarówkę, niczego innego przy tym nie psując :D Nie muszę chyba dodawać, że zapłaciłam full kasy za tę przyjemność :(

Najlepsze jest to, że kilka dni po tym jak zabrałam od nich moje Suzuki, tamtejszy ich mechanik - pan Sebastian - zaproponował mi, że on może naprawiać mój motor duuużo taniej niż w warsztacie, ale nie mogę mówić o tym jego Szefowi :D

Kiedy powiedziałam mu, że jest oszustem i chce tylko naciągnąć na kasę, stwierdził, "że mu przykro".
I tyle go widziałam :)
ann100
Świeżak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 3/7/2010, 13:02

Garaż Motor Szczecin

Postprzez ChaoticBiker » 28/7/2010, 09:43

Garaż Motor w Szczecinie na ulicy Studziennej.
Wymiana uszczelki pod głowicą.
cena całkowita miała na początku być 1600zł (robocizna+częsci+transport), po ponad 2 tygodniach telefon że motór do odebrania - jestem z jeleniej góry więc 380km do przejechania, 2089zł. Po kłótni o cene powiedzieli że miała być cena 2489zł ale nie policzyli wymiany tylnego cylindra.
Wróciłem do domu z motocyklem końcowo płacąc 1900zł (i tak jak na mój gust i nie tylko mój bardzo drogo). I dzisiaj rano oglądam motór i co?
Link na rapidshare do zdjęć.
http://rapidshare.com/files/409542355/fuszerka.zip.html

Oceńcie sami.
I co teraz zrobić? 380km wysyłać znowu motocykl na reklamację? Czy żądać zwrotu pieniędzy?
Avatar użytkownika
ChaoticBiker
Stary Wyjadacz
 
Posty: 706
Dołączył(a): 16/11/2007, 18:05
Lokalizacja: Edinburgh

Postprzez Przemo_rene » 28/7/2010, 11:39

oż kur* !! :shock:

Przecież na moje to tam siedzą stare uszczelki posmarowane silikonem (!) (albo dodatkowo składane wszystko na brudno bez odtłuszenia) Dzwoń do nich i mam nadzieje, że masz papier na tę "usługę".

Postrasz poważnie sądem konsumenckim (cofnąć licencję za takie fuszery można) i tym, że pójdziesz na policję i zgłosisz wyłudzenie pieniędzy. To już nie jest niekompetencja serwisu ale RZEŹBA W CHOOOJ. ŻĄDAJ ZWROTU KASY w całości i nie wstawiaj tam sprzęta bo nie mają pojęcia o tym co robią.
http://www.tinyurl.pl?PlJBVNPo Przegląd Twojego moto w P-N!
Avatar użytkownika
Przemo_rene
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 2982
Dołączył(a): 11/3/2009, 13:27
Lokalizacja: Poznań / TL1000R

Postprzez ChaoticBiker » 28/7/2010, 17:05

a teraz najlepsze.
Po zgłoszeniu reklamacji zostało stwierdzone, że przyczyną wycieku oleju (patrz zdjęcia) jest nie wadliwe wykonanie usługi lecz...

ZUŻYTE PIERŚCIENIE TŁOKOWE
EDIT" reszta historii tu
http://www.husarria.com/modules.php?nam ... c&start=15
Ostatnio edytowano 4/8/2010, 07:34 przez ChaoticBiker, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
ChaoticBiker
Stary Wyjadacz
 
Posty: 706
Dołączył(a): 16/11/2007, 18:05
Lokalizacja: Edinburgh

Postprzez Przemo_rene » 28/7/2010, 22:07

:shock: :roll: A co mają zurzyte pierścienie do uszczelek zarzyganych olejem? To jakby wywalić tekstem: "motocykla nie można odpalić gdyż ma krzywe tarcze hamulcowe.
Powiedz, że wzywasz biegłego i niech dadzą Ci na piśmie, że jeżeli opinia licencjowanego biegłego będzie inna niż ich to pokrywają koszty biegłego oraz oddają Ci kasę. Jak się nie zgodzą to powiedz, że "spotykacie się w sądzie" Pajace nie mechanicy
Avatar użytkownika
Przemo_rene
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 2982
Dołączył(a): 11/3/2009, 13:27
Lokalizacja: Poznań / TL1000R

Postprzez grzybek124 » 2/8/2010, 22:07

BEMA 65
Po dwóch "serwisach" w których mieli wyregulować luz zaworowy oraz wymienić łańcuszek rozrządu, oddałem motocykl na bema 65. Motocykl miał zdjęte już nawet pokrywę zaworów( byłem przy rozbieraniu motocykla w poprzednich serwisach więc wiem jak był rozbierany i wszystko naszczęście wyszło z nich całe). Motocykl z Bema oddali po dwóch tygodniach i skasowali 800zł ponieważ stwierdzili, że mieli dużo więcej roboty przez to, że motocykl był rozłożony. Moja fzr'a nie jeździła za dobrze więc się wkurzyłem i zacząłem ją rozbierać. Okazało się, że ułamali mocowanie wężyka nachodzącego na airbox, nie założyli dobrze airboxa, nie założyli dwóch przewodów na gaźnik ( chyba od odmy ale nie znam się dobrze), źle założyli mocowanie chłodnicy i co najgorsze rozwalili mi jedną pokrywę membran. Pojechałedm do nich jak już zamykali serwis i wyszedł do mnie już nieźle wstawiony "mechanik" z piwem w ręku. Przyznał się do wężyków ale do membran już nie, ponieważ musiałby płacić.
Moim zdanie kompletni partacze.
FZR 1000
Avatar użytkownika
grzybek124
Świeżak
 
Posty: 121
Dołączył(a): 19/3/2009, 23:05
Lokalizacja: wiocha

Postprzez skwy » 23/9/2010, 21:58

chcecie taniochy to ja macie :twisted:
Avatar użytkownika
skwy
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 1540
Dołączył(a): 7/10/2007, 08:21
Lokalizacja: Gołdap

Postprzez RUTRA.RD » 20/10/2010, 13:46

nie taniochy bo tu taniocha nie wychodzi TU WYCHODZI BRAK CHECI DO SAMODZIELNEGO SERWISOWANIA MOTOCYKLA tez przez to przechodzilem i teraz wszystko robie sam nawet jak cos zepsuje to przynajmniej ja a nie ktos inny. tak ze ksiazki serwisowe do reki i robic
TL1000R- Odszedł została Hayabusa i
Nowy nabytek KTM RC8
Avatar użytkownika
RUTRA.RD
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 4149
Dołączył(a): 14/10/2010, 11:58
Lokalizacja: Satanistyczna pustka umysłowa

Postprzez amahay » 4/11/2010, 10:23

we wrocławiu na karmelkowej jest nowy wulkanizator , komputerowe wyważanie kół , cennik dla motocykli.
i wszystko pięknie , ale przy zmianie oponki koleś założył podnośnik tylko na przednie koło . w każdej instrukcji podnośników jest napisane że najpierw tył potem przód. i moto mi wywalił, moją nowiutko kupioną sveczkę . podbiegłem zapytałem czy się z nią nic nie stało i usłyszałem : to se sam to musisz sprawdzić.
nawet nie dostałem zniżki nic. mimo że szefa zawołałem i coś tam pokrzyczał na pracowników ale nic z tego nie wynikło. z moto wszystko ok i koło też dobrze zrobione ale pilnujcie gnojów żeby podnośniki w dobrej kolejności używali.
Avatar użytkownika
amahay
Stały bywalec
 
Posty: 1090
Dołączył(a): 25/3/2010, 16:08
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez RUTRA.RD » 4/11/2010, 11:16

to dałeś komuś kola ściągną ze swojego moto ?
TL1000R- Odszedł została Hayabusa i
Nowy nabytek KTM RC8
Avatar użytkownika
RUTRA.RD
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 4149
Dołączył(a): 14/10/2010, 11:58
Lokalizacja: Satanistyczna pustka umysłowa

Postprzez amahay » 4/11/2010, 18:40

serwis był nowo otwarty , specjalnie wybudowany budynek dla warsztatu. jak z bajki. podjechałem z oponką na moto i dałem do wymiany . a co miałem leźć z oponką i kołem 3 km ? nie mam samochodu ani prawka na B.
Stało się ! czasu nie cofnę nie ma co płakać nad rozlanym mlekiem.
poza tym jeszcze wtedy nie miałem podnośników. teraz sobie kupiłem to bardziej możliwe by było zrobienie to samemu. nie stresuj się tak.
Avatar użytkownika
amahay
Stały bywalec
 
Posty: 1090
Dołączył(a): 25/3/2010, 16:08
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez RUTRA.RD » 5/11/2010, 08:44

tym bardziej mnie przekonujesz ze co możesz rób sam łącznie ze ściąganiem kół, wentyli czy co się da bo tu u nas to wszystko spierd
TL1000R- Odszedł została Hayabusa i
Nowy nabytek KTM RC8
Avatar użytkownika
RUTRA.RD
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 4149
Dołączył(a): 14/10/2010, 11:58
Lokalizacja: Satanistyczna pustka umysłowa

Postprzez amahay » 5/11/2010, 08:54

jak najbardziej się z tobą zgodzę.
ewentualnie warto mieć kumpla od urodzenia w serwisie
Avatar użytkownika
amahay
Stały bywalec
 
Posty: 1090
Dołączył(a): 25/3/2010, 16:08
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez RUTRA.RD » 5/11/2010, 09:03

o niekompetencjach serwisów mógł bym książkę napisać i to nie tylko ze swojego doświadczenia. najlepsi są mechanicy z pasji ale znajdź takiego
TL1000R- Odszedł została Hayabusa i
Nowy nabytek KTM RC8
Avatar użytkownika
RUTRA.RD
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 4149
Dołączył(a): 14/10/2010, 11:58
Lokalizacja: Satanistyczna pustka umysłowa

Postprzez -pawlus- » 27/11/2010, 07:03

najlepsi są mechanicy z pasji ale znajdź takiego


ŚWIĘTA racja kolego...

W świecie mechaników motocyklowych (samochodowych pewnie też) brakuje kogoś takiego jak House w świecie lekarzy !!

Nie ma nikogo (w każdym bądź razie ja jeszcze nikogo takiego nie spotkałem) kto naprawiałby motocykl z pasją - oprócz właściciela motocykla hehe

Po prostu każdy mechanik traktuje to jak fuchę którą trzeba odpier***ić i gra nieważne jak byle po złożeniu popracował i właściciel się nie będzie rzucał...

A to co się stanie już za 100km to już go nie obchodzi....

Takie podejście mnie najbardziej wkur*ia i dlatego wszystko staram się robić sam....

Ech nie ma sie co denerwować lepiej się browara napić...

Pozdro 4all.
Nie ważne dokąd jedziemy ale to w jakim kierunku zmierzamy...
>>> Honda CBR 600 F4 <<<
Avatar użytkownika
-pawlus-
Świeżak
 
Posty: 26
Dołączył(a): 17/7/2009, 00:28
Lokalizacja: Chorzów

Poprzednia stronaNastępna strona


Powrót do Mechanika motocyklowa



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 26 gości




na gr