Zobacz wątek - Pierwszy własny motocykl, 6-10 tysi
NAS Analytics TAG

Pierwszy własny motocykl, 6-10 tysi

Tutaj tylko zadajemy pytania o ocenę oferty motocykla, którą sobie upatrzyłeś. Dotyczy motocykli o pojemności większej niż 125 ccm.
_________

Pierwszy własny motocykl, 6-10 tysi

Postprzez mojziak » 17/2/2011, 19:35

Witam serdecznie bardziej doświadczonych kolegów,

z góry chciałbym przeprosić, ponieważ podobnych tematów widzałem już kilka, no ale zakładam ze każdy przypadek jest indywidualny i pomożecie doświadczeniem i rada niezależnie od napisanych głupot,

planuje na ten sezon kupić motocykl, jakoś w ciągu marca, za ok. 6-7 tysi,
lub w maju czerwcu za 9-10 tysi,

problem w tym ze jestem kompletnie zielony, w poprzednim sezonie nie chcąc ryzykować (:P) kopiłem sobie nowego Rometa K-125, i przejeździłem cały sezon na nim, no i go zbyłem bo to słaba maszynka, no i zbyt często łamała się manetka

moje pytanko jest proste, na co mogę sobie pozwolić i na co mogę liczyć od sprzedawców, na co powinienem zwrócić uwagę?

wszyscy polecają Bandity, no ale jest tyle roczników, ze nawet nie mam pojęcia, których unikać, a które mogą być fajna okazja, na Allegro czy MotoAllegro jest ich sporo, ale nawet jeśli to j.w., nie wiem czy się opłaca zależnie od rocznika/przejechany km., zwłaszcza ze niektóre wydaja mi się dziwnie tanie, spodziewałem się ze Bandit będzie kosztować 8-10 tys, a nie 4,7-6,5 tysi.

no i jeśli nie Bandit, to czego szukać? no i czego unikać! <- to chyba ważniejsze.

dodam, że szukam motoru szosowo-turystycznego pojemnosc 500-600,
ścigacze z góry odpadają

jakby co to mam 186cm, ok 90 kg wagi, 22 lata, kombinezon dwuczęściowy i rekawice RST, Kask Uvexa, botów nie mam, także sprzęt prawie cały kompletny, tylko kopic motorek i jeździć,

nie wiem czy to odpowiednie miejsce, ale jesli ktos sam ma do zaoferowania cos naprawde fajnego >>wlasnie dla mnie<< to nie obraze sie jesli poswieci 5 minut i cos skrobnie,

dzieki, trzymajcie sie!
mojziak
Świeżak
 
Posty: 8
Dołączył(a): 17/2/2011, 19:19
Lokalizacja: Wrocław


Postprzez motoftw » 17/2/2011, 19:55

Witaj, przebrnąłeś mam nadzieję już przez większość tematów i wiesz co się poleca, ja nie miałem bliższego kontaktu z banditem, ale jedyne co mogę CI powiedzieć to raczej nie ma co pchać się w 500 przy Twoich gabarytach, szybko przyzwyczaisz się do masy, wielkości i moto będzie za małe(mówię to z autotopsji) jestem 10cm niższy od Ciebie, może nawet więcej, i powiem CI, że 500 po przyzwyczajeniu są dla mnie zwyczajnie za małe(lekkie) po jednym sezonie. Moja rada - poczekaj do maja, kup zadbanego bandziora :wink:
Honda CB 500 ----> Honda NX 650
Avatar użytkownika
motoftw
Stały bywalec
 
Posty: 1179
Dołączył(a): 5/8/2009, 19:25


Postprzez skidmarks » 17/2/2011, 20:33

Hej. NA początek nie idź tym tropem że

"wszyscy polecajÄ… Bandity" - bo kto sÄ… ci wszyscy?

Motocykl w porzÄ…dku ale jest wiele innych, moi znajomi klepiÄ… znowu "Fazer-fazer"

Na pewno motocykl ma ci się podobać.


Proponuję ci jeżeli podchodzisz do tematu nakedów wziąść po uwagę wersje "S" (z owiewką) może nie są nie wiadomo jakie obszerne a niektórzy uważają je wręcz za "doklejane na siłę" ale w trasie przy 140 lub jak złapie deszcz są niezastąpione.

W temacie nakedów mam wrażenie że każdy producent po 98 roku "odrobił zadanie" w pełni. Maszyny mają piece ze starych "scigaczy" wiekszośći konstrukcje dopracowane po całości.


Teraz wybór, trudny:
Masz narwane Fazery, Hornety
i spokojne: Bandita, CB750 (seven fifty), Kawasaki er-5, czy Zephir'a

Wiec teraz musisz się określić co chcesz na przyszłość od motorka.

Co się tyczy kupna to tutaj jest wolna amerykanka, te najtańsze to psy jedzą ale znowu cwani handlarze trzymają szroty w cenie motocykli do kupna (czyli stan taki jaki ma byc itd) i czekają na leszcza. Najlepiej mieć kogoś kto kupował nei jedną maszynę ale nie speca od MZetek itd tylko kogoś co "rusza się po rynku" i nie jedną mine widział. Motorów jest mnóstwa a wartych wzięcia też sporo i nie prawda że ich jak na lekarstwo. Tylko panikować nie ma co że w miesiącu akurat nic się nie trafiło.

Poczytaj o osiągach maszyn itd. Tu masz stronke prawie o każdym moto http://www.motorcyclespecs.co.za/ (otwórz link)

Poodwiedzaj fora danych modeli tam ludki ci wstepnie pomaga jak powlekajasz linki i są oblatani w srubkach, zaślepkach, zawleczkach i malowaniach danego modelu wiec cenne uwagi na pewno złapiesz
Ostatnio edytowano 17/2/2011, 20:36 przez skidmarks, Å‚Ä…cznie edytowano 1 raz
Yamaha YZF 1000
Avatar użytkownika
skidmarks
Stały bywalec
 
Posty: 1402
Dołączył(a): 18/6/2009, 18:26
Lokalizacja: zachód Polski

Postprzez ASR1927 » 17/2/2011, 20:35

Ostatnio szukaliśmy z kolegą Bandita dla niego właśnie w podobnej kwocie i powiem Ci że do 6 tysięcy ciężko znaleźć. W tej cenie (do 6k) to najrozsądniejszy sprzęt to XJ600. Na pierwsze moto polecane są też często CB500, GSXF, Hornet, GPZ500/600, zakładając że chcesz szosowy motocykl. Co do Banditów jeszcze to znajomy miał 600 a potem tego większego nie pamiętam czy 1000 czy 1200 ale mówił że mocowo się nie różnią dużo a większy dużo więcej pali.

PS Co do śrubek, to znajomi kiedyś tak odpicowali dzwonione A3 (bez przodu) że nawet śrubki były ze znaczkiem Audika także na drobne rzeczy bym nie patrzył. Ja jak kupowałem to dałem gościowi równowartośc moto w gotówce i pojechałem najpierw na OSK a potem do serwisu motocyklowego. Zachwalali wszędzie to wziąłem :D
Ostatnio edytowano 17/2/2011, 20:38 przez ASR1927, Å‚Ä…cznie edytowano 1 raz
They won't get me. they won't get me, they will never cease to try!
Avatar użytkownika
ASR1927
Moderator
 
Posty: 1711
Dołączył(a): 21/11/2010, 21:49
Lokalizacja: Wałbrzych

Postprzez colinenduro » 17/2/2011, 20:38

Witam ;)) ja na pierwszy motocykl wybralem SUZUKI SV 650S z 99 roku i jestem MEGA MEGA MEGA ZADOWOLONY ;)) i moge z czystym sumieniem polecic... teraz go sprzedaje bo wracam do enduro... podesle link

http://moto.allegro.pl/motocykl-suzuki- ... 91114.html
powiem szczerze ze za 5000 tys pojdzie moze troszke mniej... dodaje taze skorzane rekawiczki i 2 kaski gratisowo ;))



dostaleś ostrzeżenie za pisanie post pod swoim postem uważam też że przemycasz ofertę sprzedaży a to powinno być w innym dziale.
Posty które były po niżej usunąłem

senekkorzenna
colinenduro
Świeżak
 
Posty: 2
Dołączył(a): 16/12/2008, 20:54
Lokalizacja: Berezka

Postprzez kriss2k » 17/2/2011, 21:01

XJ 600 odradzam ale tylko z tego względu że sam szukam i nie chcę konkurencji :wink:
Jak szukasz turystyka to dorzuciłbym do listy Honde NTV 650.
A co do konkretnego wyboru to nie ma złotego środka, musisz usiąść, przejechać się, wtedy będziesz wiedział czy Ci odpowiada.
Co do zakupu to najlepiej zajrzyj do tematu ,,pomocna dłoń", znajdź kogoś ze swojej okolicy kto się zna na rzeczy, nie Ci pomoże chociaż wstępnie wyselekcjonować egzemplarze godne sprawdzenia. I jak już upatrzysz tą wymarzoną perełkę wtedy do warsztatu na gruntowne przetrzepanie - parę groszy zapłacisz a szansa że wdepniesz na minę minimalna.
kriss2k
Świeżak
 
Posty: 155
Dołączył(a): 4/6/2010, 19:00
Lokalizacja: Pabianice

Postprzez mario11lsd » 17/2/2011, 21:12

mój pierwszy śmigacz to cbr f2 także polecam bo do nauki jest w sam raz. jak sie zbytnio nie przesadza( a raczej każdy chce poszaleć więc cza uważać i mieć szczęścia trochę)- dlatego też polecam ci cebry f2,f3 i f4gaźnik bo wtrysk to już inna bajka, powyżej 600 jak chcesz to tylko jakieś szosowo turystyczne co nie ciągną od samego dołu jak wariaty.

dodam jeszcze że ceny się przy motocyklach mogą dosyć różnić a przeważnie jest to kwota do 2000zl bo tyle kosztuje najtańsze przygotowanie motocykla do sezonu(napęd,olej, filtr itp) ja jestem za opcją jak najtaniej i przygotować se samemu bo wiesz co masz i kto ci to robił. Niełykaj kitu ze żle sie jeździ boo opona kwadrat z tyłu że jak wymienisz to będzie bajka, przy zakupie może być wszystko z eksploatacyjnych rzeczy dojechane ale motorek ma śmigać prosto itp.
aha i licz się że raczej ślizga glebe itp zaliczysz bo to już ponad 100km i nasze drogi to pułapki dla zmotoryzowanych znajdą się tacy co nigdy niemieli nawet ,,parkingowej wywrotki,, ja takich nieznam za to znam takich co mieli nawet po kilka. pzdr i ja myśle zacząć ten sezon jak już będzie +5C tak przez pare dni a wy?
mario11lsd
Świeżak
 
Posty: 78
Dołączył(a): 6/10/2010, 21:53

Postprzez madcap » 17/2/2011, 21:35

do tej listy dopiszę jeszcze całkiem swiadomie zr7
nie warto tu się obawiać pojemności, wszak cb750 ma tą samą
(...) Jeżeli w CV napiszesz "2012-2014: sommelier - freelancer" to nikt się nie domyśli, że dwa lata chlałeś z rozpaczy po utracie poprzedniej pracy.
Avatar użytkownika
madcap
Administrator
 
Posty: 5894
Dołączył(a): 26/5/2009, 19:03
Lokalizacja: wieje wiatr?

Postprzez Delik » 17/2/2011, 21:57

@"Teraz wybór, trudny:
Masz narwane Fazery, Hornety
i spokojne: Bandita, CB750 (seven fifty), Kawasaki er-5, czy Zephir'a "

Narwane ? Fazer? Hmm nie powiedziałbym sam na 1 motor wybrałem Fazera bardzo elastyczny wiele wybacza, znajomy ma horneta tez 600 powiedział tu odskakując od tematu ze by wymienił Horneta na Fazera bo jest o niebo wygodniejszy itp.

Na dobra sprawę musisz sam sobie podosiadać maszyn obejrzeć je miałem juz zamówiona Shadowe 750 potem padło na Diversiona a na końcu ujrzałem perełkę w komisie i ją kupiłem. Także weź jakiegoś kumpla który ma jakąś wiedzie pojeździjcie po komisach aktualnie jest ich mnóstwo chłopaki sprowadzają maszyny na setki.
Ja z czystym sumieniem polecam Fazera 600 do 2004r :)
Delik
Świeżak
 
Posty: 51
Dołączył(a): 8/7/2010, 12:26

Postprzez skidmarks » 17/2/2011, 22:40

Fazer jest jednym z silniejszych i potrafi pokazać pazur. Wiem bo takim smigałem
Yamaha YZF 1000
Avatar użytkownika
skidmarks
Stały bywalec
 
Posty: 1402
Dołączył(a): 18/6/2009, 18:26
Lokalizacja: zachód Polski

Postprzez mojziak » 17/2/2011, 23:23

Panowie, zanim sie ustosunkuje do waszych odpowiedzi,
co myslicie o tej stronie?

http://www.irek-motocykle.pl/

warto w ogole sie tym zajac?
mojziak
Świeżak
 
Posty: 8
Dołączył(a): 17/2/2011, 19:19
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Delik » 17/2/2011, 23:25

jak najbardziej polecam znajomi z miasta mego, porzÄ…dna firma :)
Delik
Świeżak
 
Posty: 51
Dołączył(a): 8/7/2010, 12:26

Postprzez mojziak » 27/2/2011, 21:09

witam ponownie,
namierzam sie na to cudo

http://allegro.pl/pewny-suzuki-bandit-6 ... 10870.html

czy ktos moze cos na ten temat powiedziec, doradzic? :)
pzdr!
mojziak
Świeżak
 
Posty: 8
Dołączył(a): 17/2/2011, 19:19
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez baktus » 28/2/2011, 13:18

Motocykl z mojej miejscowosci,na allegro stoi napewno juz pół roku.Na zywo go nie widziałem,handlarza tez nieznam.Mysle ze czeba przyjechac oblukac,najwyzej wezniesz mojego za 6000zł a reszte przepijemy 8) by dobrze maszyna ci chodziła :wink:
CB 400N
GSF 600N Bandit
FZS 600 Fazer,GSF 1200N
baktus
Świeżak
 
Posty: 221
Dołączył(a): 5/7/2008, 21:05
Lokalizacja: wlkp

Postprzez mognilwo » 28/2/2011, 21:06

Ten bandzior był już na allegro w kwietniu 2010. Pamiętam doskonale bo szukałem wtedy motocykla dla siebie, a poza tym leżał na lewej stronie i ma zmienioną kierownicę.
Ostatnio edytowano 1/3/2011, 09:56 przez mognilwo, Å‚Ä…cznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
mognilwo
Świeżak
 
Posty: 409
Dołączył(a): 10/12/2008, 19:27

Postprzez karolisko » 3/3/2011, 17:40

Jak dla mnie maszyna ok jezdzilem czymś takim dobrze że wybierasz opcje z owiewka wkurzal mnie jednak lekki przód jesteś większy od mnie może dobrze bys sie czuł na cb 750 też ok sprzet tylko twarda skrzynia biegów teraz jezdze jajkiem ten sam silnik co w bandicie lepiej sie trzyma drogi ale jak każdy motocykl ma swoje wady









czy wiesz do czego służą przecinki?
madcap
karolisko
Świeżak
 
Posty: 1
Dołączył(a): 3/3/2011, 16:11

Postprzez rafaÅ‚ motórzysta » 11/3/2011, 17:29

ja polecam bandita 600, niemam go (ale takego właśnie kupię jak zdam prawko) ale kumpel ze szkoły śmiga takim i jest bardzo zadowolony, mało awaryjny, a on bardzo dużo jeździ, jego jest z 1999r.
500 ci się szybko znudzi, co do rocznik/cena to ja chcę zakupic 1995-1996 i ceny są różne od 4000 do 7000, ja najtańszych bym nie kupywał bo wiadomo co to jest warte za 1995r. to ok. 5500-6000 mogę zapłacić 1996 trochę droższy,
kolega z klasy chce bandziora minimum 2000r. a kasy na niego ma 7000, ja mu wpajam że kupi szrota ale on i tak swoje zę woli nowszy model
pomyśl też nad hornetem lub fazerem (te starsze wg. mnie nie są za ładne, oczywiście te z owiewką ale każdy ma inny gust)
Pozdrawiam;)
rafał motórzysta
Świeżak
 
Posty: 22
Dołączył(a): 4/3/2011, 17:57
Lokalizacja: Sochaczew

Postprzez motoftw » 12/3/2011, 00:22

rafał motórzysta napisał(a):500 ci się szybko znudzi


Rozumiem, że oblatałeś już 500 i Ci się znudziły?? Ja polecałem autorowi tematu b6 ze względu na gabaryty, nie cierpię jak ktoś wyraża zdanie na jakiś temat, a nie ma o tym pojęcia.
Honda CB 500 ----> Honda NX 650
Avatar użytkownika
motoftw
Stały bywalec
 
Posty: 1179
Dołączył(a): 5/8/2009, 19:25

Postprzez mojziak » 13/3/2011, 18:11

Ide niedlugo ten motor oblookac z kolega, i jak wszystko bedzie git to go biore.

http://motoallegro.pl/yamaha-fazer-600- ... 51702.html

ktos moze zna maszyne, albo moze cos dodac od siebie?
mojziak
Świeżak
 
Posty: 8
Dołączył(a): 17/2/2011, 19:19
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez rossavu » 13/3/2011, 18:41

colinenduro napisał(a):http://moto.allegro.pl/motocykl-suzuki- ... 91114.html
powiem szczerze ze za 5000 tys pojdzie moze troszke mniej... dodaje taze skorzane rekawiczki i 2 kaski gratisowo ;))


Przeciez w tym moto jest tyle dokladki, ze masakra... Juz nie mowie o stanie pieca skoro byl tak kiepsko serwisowany.
Avatar użytkownika
rossavu
Stały bywalec
 
Posty: 1347
Dołączył(a): 4/4/2010, 10:51

Następna strona


Powrót do Oceny ofert sprzedaży.



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości




na górê