Zobacz wątek - Rozpoczęcie sezonu 2011 - forum scigacz.pl - w.mazowieckie+
NAS Analytics TAG

Rozpoczęcie sezonu 2011 - forum scigacz.pl - w.mazowieckie+

Chcesz zaprosić innych na imprezę? Nie zapomnij dodać jej do Kalendarium: http://www.scigacz.pl/Dodaj,impreze,3058.html i zapostować na https://www.facebook.com/zloty.imprezy
Byłeś na zlocie i chcesz się podzielić wrażeniami?
_________

Rozpoczęcie sezonu 2011 - forum scigacz.pl - w.mazowieckie+

Postprzez peterwhite » 14/2/2011, 17:41

Dobra panowie, więc tak. Zakładam ten temat wypadkowo dla osób z mazowieckiego i okolic. Padły jednak propozycje, by zorganizować zlot na rozpoczęcia na południe od Warszawy, co wtedy zaskutkuje przyłączeniem się osób z południowych województw. Myślę, że to świetny pomysł i chyba będziemy się go trzymać. Skoro początek mamy już jako tako za sobą, teraz przyszła pora na propozycje miejscówek. Potem zastanowimy się nad terminem. Dobrze też by było, żeby osoby zainteresowane napisały, że są zainteresowane, wtedy będziemy wiedzieć ile mniej więcej nas będzie i pomoże to w szukaniu odpowiedniego ośrodka/miejsca. To na razie tyle. Jak macie jakieś pomysły, sugestie, oferty pomocy :) to jestem otwarty. Pozdro.
Dobre, bo czarne ~ ZR-7
Avatar użytkownika
peterwhite
Świeżak
 
Posty: 173
Dołączył(a): 25/5/2010, 11:05
Lokalizacja: W-wa


Postprzez gelo007 » 14/2/2011, 19:28

Mi tam Wawa pasuje... a na południe od Wawy to co jest? Radom :lol:
Avatar użytkownika
gelo007
Administrator
 
Posty: 2731
Dołączył(a): 3/7/2006, 13:28
Lokalizacja: Radom


Postprzez marcinpsk » 14/2/2011, 19:45

Mowa jest o blizszym poludniu typu radom, kielce , czy o dalszym- krakow ,zakopane, rzeszow itp??
marcinpsk
Świeżak
 
Posty: 402
Dołączył(a): 16/2/2010, 22:48
Lokalizacja: Legionowo

Postprzez peterwhite » 14/2/2011, 20:40

Jeśli decydowalibyśmy się na organizację zlotu osób z południa i mazowsza, to w grę pewnie wchodzi coś pomiędzy krakowem i wawą.
Dobre, bo czarne ~ ZR-7
Avatar użytkownika
peterwhite
Świeżak
 
Posty: 173
Dołączył(a): 25/5/2010, 11:05
Lokalizacja: W-wa

Postprzez wasil1993p » 14/2/2011, 21:36

ja bym proponował zrobić jak najbliżej centrum Polski - zalew Sulejów pasuje,bo wtedy nikt nie byłby pokrzywdzony z powodu dojazdu. a jeśli chodzi o termin to lepiej nie robić rozpoczęcia sezonu tylko zrobić zlocik w wakacje kiedy pogoda na 90% będzie sprzyjająca i można sobie namiot rozłożyć czy coś a nie marznąć w kwietniu.
SPRZEDAM r1 rn04 8500zł
Avatar użytkownika
wasil1993p
Bywalec
 
Posty: 765
Dołączył(a): 23/3/2009, 21:02
Lokalizacja: Suwałki

Postprzez Konio » 14/2/2011, 22:14

sulejow, 100l wodki na glowe, 5kg innych uzywek i bedzie git
Produkcja, dystrybucja, masturbacja
Blady 900 puk puk puk
Avatar użytkownika
Konio
Mieszkaniec forum
 
Posty: 2925
Dołączył(a): 6/11/2008, 21:47
Lokalizacja: Nadejdzie Chuck? Tego nikt nie wie;/ Kielce/Krk

Postprzez kriss2k » 14/2/2011, 23:24

Można przecież zrobić ogólnopolski. Kto będzie miał chęć przyjedzie. Nikt nikogo nie będzie zmuszał.
Ja mogę dojechać w każdy rejon Polski, jednak z doświadczenia wiem że jeśli miałby być ogólnopolski to musi być w centrum kraju - już o tym pisałem, nie byłoby wtedy nieporozumień że ten ma bliżej a ten dalej.
I od tego bym zaczął - czyli koncepcji ogólnopolskiego. Po wypowiedzaich osób z różnych rejonów Polski, jeśli byłoby zainteresowanie - ok, jeśli nie - wtedy można robić regionalny. Jestem jestem dobrej myśli i mniemam że wypali.
Druga sprawa - termin. Jak już koledzy podkreślali jest tutaj sporo osób które się uczą, mają sesje, zaliczenia itp. Natomiast ci pracujący przeważnie urlopy też mają latem. Więc aby frekwencja była jak największa i większości teoretycznie pasowało proponuję nie robić otwarcia sezonu a po prostu normalny letni zlot forumowy - poza tym większe prawdopodobieństwo że pogoda dopisze. W zeszłym roku byłem na początku września na zlocie i temp. w nocy juz spadała do kilku stopni powyżej zera i uwierzcie, nie było przyjemnie nawet w przyczepie już ne mówiąc o namiotach.
Tak więc reasumując - najpierw miejscówka - padł już Sulejów, moim zdaniem dobry pomysł. Niech inni jeszcze podrzucają swoje propozycje i wybierze się w formie ankiety najlepszą. Następnie termin - to samo - dawajcie propozycje, oczywiście mniej więcej bo i tak trzeba go będzie dopasować do tego w jakim terminie będzie można wynająć dany ośrodek.
I prośba do wypowiadających się w tym temacie: niech się każdy okreśłi czy byłby chętny przyjechać czy też nie - pomoże to ocenić ewentualną liczbę użytkowników co przekłada się na wybór ośrodka oraz ocenę kosztów.
Można by jeszcze zrobić jakieś pamiątkowe koszulki na przykład.

Jeśli potrzebna byłaby pomoc - podjechać z głownym organizującym, czy też bez, ocenić dany ośrodek czy się nada, ponegocjować cenę i warunki wynajmu, oferuję swoją pomoc. Koszulkami również mogę się zająć - tzn. znaleźć firmę która je wykona. Jednak za projekt się nie zabiorę, to zostawiam Waszej fantazji :wink:
kriss2k
Świeżak
 
Posty: 155
Dołączył(a): 4/6/2010, 19:00
Lokalizacja: Pabianice

Postprzez gelo007 » 14/2/2011, 23:29

Tylko, żeby się nam jakieś kluby motocyklowe nie napatoczyły.
Avatar użytkownika
gelo007
Administrator
 
Posty: 2731
Dołączył(a): 3/7/2006, 13:28
Lokalizacja: Radom

Postprzez kriss2k » 14/2/2011, 23:52

gelo007 napisał(a):Tylko, żeby się nam jakieś kluby motocyklowe nie napatoczyły.


Nie napatoczą się bo zlot będzie zamknięty, tylko dla osób które zadeklarowały swoje przybycie i wpłaciły wpisowe za wynajęcie ośrodka. Jednym słowem impreza zamknięta dla forumowiczów. Uczestniczyłem już w takich zlotach i nigdy nie było problemu z ludźmi z zewnątrz.
kriss2k
Świeżak
 
Posty: 155
Dołączył(a): 4/6/2010, 19:00
Lokalizacja: Pabianice

Postprzez witoldjusz » 15/2/2011, 07:39

to ja się piszę
siódmy sezon
na GSX 750 F...i jeszcze nie znudził mi się
Avatar użytkownika
witoldjusz
Świeżak
 
Posty: 202
Dołączył(a): 4/5/2009, 09:52
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez melvin » 15/2/2011, 07:45

wasil1993p napisał(a):ja bym proponował zrobić jak najbliżej centrum Polski - zalew Sulejów pasuje,


bede miał całe 6km do przejechania, nie wiem czy dam rade :lol:
jesli coś takiego w ogóle będzie gdzies w polsce to piszę się na 100%
DUŻO GAZU I SPRZĘGŁO OD RAZU! :twisted:
Avatar użytkownika
melvin
PierwszyOkrutny
 
Posty: 8393
Dołączył(a): 17/9/2007, 21:09
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Postprzez gelo007 » 15/2/2011, 08:44

kriss2k napisał(a):
gelo007 napisał(a):Tylko, żeby się nam jakieś kluby motocyklowe nie napatoczyły.


Nie napatoczą się bo zlot będzie zamknięty, tylko dla osób które zadeklarowały swoje przybycie i wpłaciły wpisowe za wynajęcie ośrodka. Jednym słowem impreza zamknięta dla forumowiczów. Uczestniczyłem już w takich zlotach i nigdy nie było problemu z ludźmi z zewnątrz.


No to ja jestem jak najbardziej za taką imprezą :). Jaki mniej więcej byłby koszt takiego zlotu / osobę?
Avatar użytkownika
gelo007
Administrator
 
Posty: 2731
Dołączył(a): 3/7/2006, 13:28
Lokalizacja: Radom

Postprzez peterwhite » 15/2/2011, 09:27

W grę pewnie by wchodził jakiś weekend, więc bierzemy pod uwagę powiedzmy 2 noce. Jeśli mówimy o jez. sulejowskim to np coś takiego http://noclegi.onet.pl/losw,swolszewice-male.html albo http://noclegi.onet.pl/pilica-leg-reczy ... nski.html#

Oczywiście ośrodków jest masa http://noclegi.onet.pl/losw,swolszewice-male.html

Trzeba się też zastanowić, czy pasuje nam bardziej pole namiotowe, czy ośrodek. Ja osobiście byłbym za ośrodkiem, wygodniej, jest się gdzie umyć, zjeść, postawić moto itp a i ceny nie straszą. Za nocleg średnio 50 zł. Gdybyśmy decydowali się jechać większą grupą to jestem pewny, że kierownik ośrodka mógłby coś opuścić. To podsumowując noclegi około 100 zł. Byłbym też za tym by po wyborze ośrodka wyznaczyć jakieś fajne traski do polatania w dzień w grupie, bo zakrętów na pewno tam nie brakuje, ale to już jakbyście chcieli. Jeżeli alkohol byłby we własnym zakresie to trzeba liczyć te 100 zł za noclegi + adekwatnie do odległości kasę na wachę, plus jedzenie i alkohol.
Dobre, bo czarne ~ ZR-7
Avatar użytkownika
peterwhite
Świeżak
 
Posty: 173
Dołączył(a): 25/5/2010, 11:05
Lokalizacja: W-wa

Postprzez kriss2k » 15/2/2011, 09:46

Peter, fakt weekend byłby najlepszy tylko weź pod uwagę że jeśli to będzie latem - szczyt sezonu - to raczej ciężko będzie wynająć jakoś ośrodek. Poza tym trzebaby było sprawę obgadać z kierownictwem takowego ośrodka już teraz. Moim zdaniem - opierając się na własnych doświadczeniach - najlepszym wyjściem byłby ośrodek z jakimiś domkami/kempingami oraz polem namiotowym. Kto miałby ochotę zamówiłby sobie kemping (każdy samodzielnie, dane do kontaktu z kierownictwem podane bylyby na forum aby nie było przepychanek). Miejsc w kempingach na bank byłoby mniej niż chetnych a to zawsze powoduje konflikty. Co do cen to zwykle jest to ok. 30zł od osoby - piszę o wjeździe na ośrodek, parkingu dla moto, miejsce na rozbicie namiotu. Wliczona jest w to ochrona (chodzi o to aby nikt obcy się nam nie szwędał, aby motongi były bezpieczne itp). Oczywiście pełen węzeł sanitarny musi być - kibelki, umywalki, prysznice. Do tego musi być oczywiście jakiś bar, najlepiej czynny całą dobę - z tym akurat nie ma problemu bo przy każdym ośrodku jakiś jest, a jak właściciel zobaczy jaki ma ruch to nawet oka nie zmruży.
kriss2k
Świeżak
 
Posty: 155
Dołączył(a): 4/6/2010, 19:00
Lokalizacja: Pabianice

Postprzez melvin » 15/2/2011, 09:52

masz jeszcze ośrodek w borkach przy tamie zalewu i Sielpię 80km od Piotrkowa...
DUŻO GAZU I SPRZĘGŁO OD RAZU! :twisted:
Avatar użytkownika
melvin
PierwszyOkrutny
 
Posty: 8393
Dołączył(a): 17/9/2007, 21:09
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Postprzez peterwhite » 15/2/2011, 10:21

kriss2k napisał(a):Peter, fakt weekend byłby najlepszy tylko weź pod uwagę że jeśli to będzie latem - szczyt sezonu - to raczej ciężko będzie wynająć jakoś ośrodek. Poza tym trzebaby było sprawę obgadać z kierownictwem takowego ośrodka już teraz. Moim zdaniem - opierając się na własnych doświadczeniach - najlepszym wyjściem byłby ośrodek z jakimiś domkami/kempingami oraz polem namiotowym. Kto miałby ochotę zamówiłby sobie kemping (każdy samodzielnie, dane do kontaktu z kierownictwem podane bylyby na forum aby nie było przepychanek). Miejsc w kempingach na bank byłoby mniej niż chetnych a to zawsze powoduje konflikty. Co do cen to zwykle jest to ok. 30zł od osoby - piszę o wjeździe na ośrodek, parkingu dla moto, miejsce na rozbicie namiotu. Wliczona jest w to ochrona (chodzi o to aby nikt obcy się nam nie szwędał, aby motongi były bezpieczne itp). Oczywiście pełen węzeł sanitarny musi być - kibelki, umywalki, prysznice. Do tego musi być oczywiście jakiś bar, najlepiej czynny całą dobę - z tym akurat nie ma problemu bo przy każdym ośrodku jakiś jest, a jak właściciel zobaczy jaki ma ruch to nawet oka nie zmruży.


Pierwsza sprawa zastanawiam się, czy organizowanie zlotu w środku sezonu jest dobrym rozwiązaniem, zamiast np w czerwcu czy w maju (ceny przedsezonowe, nie ma problemu z brakiem miejsc, a w maju jest już ciepło). W wakacje duża część z nas może pracować. Co do obgadywania zlotu z kierownictwem ośrodka to do tego zmierzam :) najpierw jednak musimy ustalić fundamentalne rzeczy, czyli: kto chce jechać, gdzie ostatecznie chcemy jechać i kiedy jak i za ile i w jakim warunkach chcemy nocować. Nie jestem pewien, czy zostawianie uczestników samych sobie w załatwianiu noclegów byłoby dobrym rozwiązaniem, a to ze względu właśnie na możliwe upusty kierowników ośrodków dla grup, możliwą rezerwację (bardziej skłonni są rezerwować z dużym wyprzedzeniem dla grupy), poza tym sam komfort i bezpieczeństwo jeśli chodzi o nocleg w ośrodku z parkingiem itp. Pola namiotowego bym się odrobinę obawiał i nie wiem, czy to jest to co "misie lubią najbardziej". Problem z brakiem miejsc nie wystąpi, bo będziemy szukać takiego miejsca, w którym będzie miejsce dla wszystkich.

Jak na razie zainteresowanie wyrazili (jak się mylę to mnie poprawcie):

1. peterwhite
2. gelo007
3. wasil1993p
4. Konio
5. kriss2k
6. witoldjusz
7. melvin

Proponowane miejsce to jezioro sulejowskie.
Dobre, bo czarne ~ ZR-7
Avatar użytkownika
peterwhite
Świeżak
 
Posty: 173
Dołączył(a): 25/5/2010, 11:05
Lokalizacja: W-wa

Postprzez kriss2k » 15/2/2011, 11:31

Na razie jest kilka osób ale jeśli zainteresowanych będzie więcej sam zobaczysz jak to jest z załatwieniem noclegów dla wszystkich. Co do cen to upust i tak będzie, wszak zarezerwowany będzie cały ośrodek, łącznie ze wszystkimi miejscami w domkach/kempingach. To że każdy miałby na własną rękę rezerwować rozwiązałoby problem z tym ile miejsc jeszcze jest wolnych, komu je przyznać itd. Ale jak uważasz. Piszę tylko jak to wygląda w praktyce. Co do terminu to są plusy i minusy - przed sezonem o niebo łatwiej z rezerwacją, problem tylko w tym czy ludzie będą mogli przyjechać. Jeśli o mnie chodzi to no problem ale z tego co widzę to dużo tutaj jest osób uczących się i to może być problem. Wszystko do przedyskutowania. Najlepiej jakby chętni zaczęli się wypowiadać jak im pasuje, jaki termin, jaka forma noclegu itd.
Aha jeszcze co do noclegu: kto będzie chciał się wybrać pod namiot oczywiście poniesie sporo mniejsze koszty niż z noclegiem - to też trzeba brać pod uwagę bo dla niektórych może to być problemem.
kriss2k
Świeżak
 
Posty: 155
Dołączył(a): 4/6/2010, 19:00
Lokalizacja: Pabianice

Postprzez peterwhite » 15/2/2011, 12:47

Kris, im więcej osób tym lepiej. Zrobię co w mojej mocy, żeby załatwić wszystko na glanc. Co do rezerwacji miejsc - możemy zrobić ewentualnie tak, że ci, którzy będą chcieli nocować w ośrodku, to dla nich zarezerwuje miejsca i nimi się zajmę, a ci, którzy będą chcieli pole namiotowe, to już będą organizować sobie nocleg indywidualnie. Będzie podane miejsce, w którym się spotykamy, ośrodek/miejscówka, w którym się bawimy, a reszta już będzie załatwiana przez nich indywidualnie. Ja jednak jestem za rezerwacją grupową, wszystko da się załatwić. Jeśli będzie naprawdę sporo osób to zawsze można rozbić się na dwie grupy i rezerwować miejsca w dwóch ośrodkach o podobnych cenach ewentualnie podzielimy się kto chce ile zapłacić, to nie jest żaden problem. A bawić się będziemy w jednym miejscu, albo jednej nocy tu, a drugiej tu. Przed sezonem jest też lepiej, bo osoby, które się uczą mają wolne weekendy. Ja również uczę się i lepiej jest o niebo wybrać się właśnie na weekend niż w tygodniu. W wakacje studenci z reguły pracują. Poza tym w sezonie jest drożej i jest tłok.

Ps tak odnośnie indywidualizmu w załatwianiu noclegów itp. Praktycznie tylko my na razie tu dyskutujemy, więc nie ma co wyciągać na razie dalej idących wniosków bez opinii reszty. Z doświadczenia jednak wiem, że dobrze jest, gdy wszyscy robią tak samo. Jest wtedy porządek i to jest zlot. Jeśli kogoś nie stać itp to niech się wypowie to poszukamy czegoś tańszego tak by nikt nie czuł się poszkodowany.
Dobre, bo czarne ~ ZR-7
Avatar użytkownika
peterwhite
Świeżak
 
Posty: 173
Dołączył(a): 25/5/2010, 11:05
Lokalizacja: W-wa

Postprzez kriss2k » 15/2/2011, 12:59

Skoro tak to spoko. Jeśli o mnie chodzi to dostosuję się zarówno do terminu, miejsca jak i kosztu i sposobu noclegu. No i oczywiście wyrażam szczerą chęć uczestnictwa.
Kto chętny niech się dopisuje do listy oraz podaje swoje sugestie.
kriss2k
Świeżak
 
Posty: 155
Dołączył(a): 4/6/2010, 19:00
Lokalizacja: Pabianice

Postprzez Konio » 15/2/2011, 14:34

melvin napisał(a):masz jeszcze ośrodek w borkach przy tamie zalewu i Sielpię 80km od Piotrkowa...


Do Sielpi to ja bym mial 8km i w sumie tam tez by bylo wesolo... nawet moze ciekawiej jak w sulejowie :lol:


Z tego co pamietam domek 8 osobowy to koszt 180zl wiec mozna kilka takich duzych domkow wziac (przed kazdym gril, laweczki itp) i odj**c manewry :P
Produkcja, dystrybucja, masturbacja
Blady 900 puk puk puk
Avatar użytkownika
Konio
Mieszkaniec forum
 
Posty: 2925
Dołączył(a): 6/11/2008, 21:47
Lokalizacja: Nadejdzie Chuck? Tego nikt nie wie;/ Kielce/Krk

Następna strona


Powrót do Imprezy, spotkania, zloty, pokazy motocyklowe



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości




na gr