Zobacz wÄ…tek - co sÄ…dzicie o tych hondach cbr?
NAS Analytics TAG

co sÄ…dzicie o tych hondach cbr?

Tutaj tylko zadajemy pytania o ocenę oferty motocykla, którą sobie upatrzyłeś. Dotyczy motocykli o pojemności większej niż 125 ccm.
_________

co sÄ…dzicie o tych hondach cbr?

Postprzez igorito » 4/2/2011, 14:15

Czesc szukam wlasnie motycykla i zainteresowały mnie te ogloszenia. Co myslicie o nich? bo osobicie to za bardzo sie nie znam.

http://allegro.pl/honda-cbr-600-f4-zami ... 86732.html

http://otomoto.pl/honda-cbr-cbr-600-f-s ... 99750.html

http://allegro.pl/honda-cbr-f3-stan-ide ... 56730.html

jakies sugestie??
Ostatnio edytowano 4/2/2011, 23:29 przez igorito, Å‚Ä…cznie edytowano 1 raz
igorito
Świeżak
 
Posty: 33
Dołączył(a): 4/2/2011, 14:00
Lokalizacja: Gdańsk


Postprzez Bies600 » 4/2/2011, 17:27

Co do tej rozwalonej "Uszkodzenia obliczono mi na około 650zł Jesli samemu sie to pozakłada."
uhmmmmm...... zadzwon sobie do jakiegoś serwisu hondy i dowiedz się ile kosztują oryginalne naklejki na owiewkę :) aczkolwiek nie przekreślał bym tego motocykla, wszystko kwestia ceny.
Brakuje mu centralnej podnóżki :P pewnie braki z poprzedniej przygody :P

Ten drugi "bezwypadkowy" ciekawe jak zgubił bolec z prawej stopki i gdzie się podziały oryginalne kierunkowskazy... czerwona owiewka świeci mu się jak by wczoraj z lakierni przyjechała i błotnik też jakiś dziwny...
...no i te tuningowe płomienie ! szok !
Bies600
Świeżak
 
Posty: 37
Dołączył(a): 7/1/2011, 10:27


Postprzez JÄ™drekZDW » 4/2/2011, 17:31

Najbardziej przemawia do mnie egzemplarz z drugiego linku
sc33 FireBlade
Avatar użytkownika
JędrekZDW
Bywalec
 
Posty: 958
Dołączył(a): 29/5/2008, 11:19
Lokalizacja: Zduńska Wola

Postprzez igorito » 4/2/2011, 22:42

a ostatnia waszym zadniem??
i moze inaczej bo nie dzwonilem tam jeszcze a jutro mam taki zamiar, o co pytac dokladnie? z autem nie mialbym najmniejszego problemu ale z moto to juz kiepsko
igorito
Świeżak
 
Posty: 33
Dołączył(a): 4/2/2011, 14:00
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez Bies600 » 4/2/2011, 23:22

igorito napisał(a):o co pytac dokladnie? z autem nie mialbym najmniejszego problemu ale z moto to juz kiepsko


Jeśli tak źle u ciebie z wiedza to pozostaje jedyne wyjście
1. NIE NAPALAĆ SIE !
2. Poszukać chwilkę w necie gdzie jest najblizszy servis hondy.
3. Zadzwonić do Pana od motocykla i zapytać się czy przy temp ok 5-10stopni byłby tak miły i pojechał do servisu dla osoby chcącej w 100% kupić moto.
4. Przeszukać to forum - masa tematów na co zwracać uwagę przy kupnie moto itp.
5. Pojechać, samemu pooglądać moto i jeśli będzie się wydawało że jest oki to umówić się w servisie na ostateczne potwierdzenie stanu moto i zakup.
Bies600
Świeżak
 
Posty: 37
Dołączył(a): 7/1/2011, 10:27

Postprzez igorito » 5/2/2011, 22:03

igorito
Świeżak
 
Posty: 33
Dołączył(a): 4/2/2011, 14:00
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez TURNMIL » 5/2/2011, 22:10

dlamnie pierwsze zdanie ,,z oryginalnym przebiegiem 18 630 km.'' juz mowi samo za siebie !!
13 letni motocykl ;/ !!
druga sentencja ,,jest rok produkcji wpisany w dowodzie (1993), wynikł problem przy pierwszej rejestacji w kraju przez brak oryginalnego dokumentu'' a data wpisana w alledrogo 1998 wiec jak jest no kur.... ka kaman bez jaj !!! MASZ JAKIES WATPLIWOSCI?????????
Chodzę po wodzie.Bo po innych trunkach leżę
Avatar użytkownika
TURNMIL
Świeżak
 
Posty: 42
Dołączył(a): 27/7/2010, 16:05
Lokalizacja: Białystok

Postprzez igorito » 5/2/2011, 22:43

czy na tym allegro wszyscy to kretacze i kazdy musi oszukiwac....skandal
W sklepie bikemaster w trójmiescie jeszcze znalazlem moto ktorego w PL jeszcze brak dopiero przyjedzie z Anglii na zdjeciach nie wyglda na jakiegos super wypicowanego
http://bikemaster.pl/?mod=sm&mid=2333
igorito
Świeżak
 
Posty: 33
Dołączył(a): 4/2/2011, 14:00
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez Bies600 » 7/2/2011, 11:24

igorito, ogłoszenia z allegro to poezja :) sam szukam f4i....
te bezwypadkowe, idealne, używane turystycznie cudeńka... ile ja już szrotów widziałem....
Przebieg moto maleje z wiekiem oczywiście, nowe robią rocznie ok 5tys km, takie 10 letnie 1500-3000 :)
Obiecałem sobie że dalej niż 150-200km nawet moto nie jadę oglądać, tylko strata kasy, nerwów i paliwa.
Co do tego twojego anglika zdjęcia kiepskie, ale tak na starcie co mi się w oczy rzuca:
lewa strona - zarysowany wahacz za stopka kierowcy, z przodu na ladze tez coś czarnego i przy końcu błotnika.... ciekawe....
prawa strona: - wiadomo że leżał, ale bliżej bym się temu przyjrzał, bo widzę że mu na końcówce kierownicy ciężarek wyrwało, a owiewka prawie jak nowa ! (leżałem na mojej cebrze 2x zdarło ją bardzo, końcówkę kierownicy zrysowało, ale nigdy nie wydarło.... do tego trzeba dużo większej siły).
Wydech tuningowy, bo z oryginału został pewnie szrot - sprawdź wahacz za wydechem czy nie porysowany (mały ślizg nie rusza wydechu, żeby nim zrysować wahacz trzeba duże bum).
Gdzie jest centralna stopka !!!!!!!!!!!!!!!!?
No i ta turistiko-tuningowa szyba, pewnie czaha była bum, a oryginalna szyba za droga :D!

Powodzenia w szukaniu :D
Bies600
Świeżak
 
Posty: 37
Dołączył(a): 7/1/2011, 10:27

Postprzez mrówa » 7/2/2011, 12:57

Kolego Bies600 ciężarek może się odkręcić od wibracji sam zgubiłem a co do centrala z tego co pamiętam trzeba było dopłacić przy zakupie nowego moto f4 dlatego nie każde ma a moto które nie leżało jest ciężko znaleźć chyba że nowe,dlatego wolałyby kupić porysowane niż malowane bo chociaż widać co się z nim działo.
Więc nie wiesz a już historie piszesz.

A ta cebra
http://allegro.pl/honda-cbr-600-f3-98-r ... 41407.html
na pewno nie ma takiego przebiegu miałem f3 z tego roku i tarcze wyglądają na przebieg powyżej 60 tys km. taki był u mnie i tak wyglądały.
Obejrzałbym tą ciekawa.
http://allegro.pl/honda-cbr-f3-stan-ide ... 56730.html

EDIT.
To dziwne z tym centralem bo kiedyś mnie to zainteresowało i zadzwoniłem do hondy i taką informacje uzyskałem,w f3 zawsze był a w f4-f4i nie no i oczywiście w f4 sport nie było,po za tym soport bardzo dosyć się różni od zwykłej f4.
Po za tym centrala zdejmują bo przy gumie jak opadasz to uderza i jazda po torze ale ty od razu że tył pewnie urwany był sam się zastanów co piszesz.
Ostatnio edytowano 7/2/2011, 14:03 przez mrówa, łącznie edytowano 3 razy
CBR 600 F4I
____________
35 lat.
6-sty sezon na 600.
Avatar użytkownika
mrówa
Świeżak
 
Posty: 362
Dołączył(a): 4/5/2007, 19:42
Lokalizacja: Pruszków/Warszawa

Postprzez igorito » 7/2/2011, 13:30

Ta druga spoko wlsnie na nia patrze. z ta pierwsza to tak jak kolega "TURNMIL" napisal jakis wałek z rokiem produkcji. znalazlem jeszcze taka fajnie ze osoba prywatna ale to umalowanie niewiem czy takie bylo?
http://moto.allegro.pl/honda-cbr-600-i1444706571.html

To fakt wszystkie sa okazyjnie uzywane i tylko i wyłacznie turystycznie:P jednego takiego ogladalem tylko ze mial gume spalona pod rejestracja. A facet tylko sie wykrecał ze musiał na cos wjechac np swiezo zalpiona dziure na drodze heheheh
Chociaz zeby byli szczerzy. Badz przez tel powiedzieli prawde to by sie nie jezdzilo jak debil.
igorito
Świeżak
 
Posty: 33
Dołączył(a): 4/2/2011, 14:00
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez Bies600 » 7/2/2011, 13:43

mrówa napisał(a):... a co do centrala z tego co pamiętam trzeba było dopłacić przy zakupie nowego moto f4 dlatego nie każde ma....


Sport(dzielona kanapa) nie miał centralnej stopki, ta z pojedyncza cala kanapa powinien mieć !!!!!!

mrówa napisał(a):....dlatego wolałyby kupić porysowane niż malowane bo chociaż widać co się z nim działo.
Więc nie wiesz a już historie piszesz.


Wiem dobrze co piszę ! a skoro tamten ma porysowany wahacz (chyba, bo zdjęcia kiepskie), brakuje mu centralnej stopki(sama ot tak mu nie odlata:P) i ma "tuningowa" szybę - dla mnie natychmiast zapala się czerwone światełko i dlatego mu o tym piszę, bo może się okazać że nie dość że kupi powypadkowe to jeszcze obdrapane.

Co do tego twojego ciężarka co z f4 od wibracji odlatuje.... gwarantuje ci że tak nie jest, a jak w twojej odleciał to miałeś coś kombinowane.


igorito, co do spalonej gumy pod rejestracja, to też różnie na to należy patrzeć - jak jechałem zmienić oponę to też starą gumę pięknie przypaliłem a dziewczyna zrobiłą mi w tym czasie piękne fotki i masa ludzi tak robi. Jedno przypalenie gumy przy zmianie opony nic złego z moto nie zrobi.
Bies600
Świeżak
 
Posty: 37
Dołączył(a): 7/1/2011, 10:27

Postprzez igorito » 7/2/2011, 14:14

Ok rozumiem co do gumy ale jak juz wystrzelilem do niego z tym pytaniem i kiedy facet wymyslał ze wjechal na swiezo zalatana dziure to mi zaczeło smierdziec i to bardzo. Ostatnio rzeczy jako mi powiedzial to ze musze kiere dokrecic bo jest lekkie pukniecie.

Ja wszystko zrozumiem tylko jak palil to niech powie. A zreszta opony nie byly nowe raczej do wymiany wiec napewno nie zmieniał:P
Z tego co tak patrze to ciezko znalesc f3\f4 w takim spoko stanie.
igorito
Świeżak
 
Posty: 33
Dołączył(a): 4/2/2011, 14:00
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez motoftw » 7/2/2011, 16:52

Jak puknięcie to pewnie łożysko główki ramy do wymiany albo do podciągniecia jeszcze choć nie wiem czy tak można robić.
Honda CB 500 ----> Honda NX 650
Avatar użytkownika
motoftw
Stały bywalec
 
Posty: 1179
Dołączył(a): 5/8/2009, 19:25

Postprzez igorito » 7/2/2011, 20:09

Kazdy motor ma podobno jakis swoj mankament. Czy f3 miala jakis taki??Czy na cos szczególnie zwracać uwage??Czy ogolnie udany model
igorito
Świeżak
 
Posty: 33
Dołączył(a): 4/2/2011, 14:00
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez mrówa » 7/2/2011, 21:54

Mankamenty f3 to na pewno regulator napięcia który pada ale zamiennik jest lepszy od oryginału i tańszy,napinacz rozrządu i głośny kosz sprzęgłowy.
Miałem f3 dwa sezony i regulator wymieniałem a tak po za tym serwisować lać i jeździć.
To jest naprawdę dobry motocykl jedyne co mnie denerwowało to brak otwieranej kanapy,niestety jest przykręcona a schowek na klucze jest z boku jak zdejmiesz plastik wzdłuż kanapy (nie wiedziałem jak określić ten element) ale wiadomo o co chodzi.
CBR 600 F4I
____________
35 lat.
6-sty sezon na 600.
Avatar użytkownika
mrówa
Świeżak
 
Posty: 362
Dołączył(a): 4/5/2007, 19:42
Lokalizacja: Pruszków/Warszawa

Postprzez igorito » 9/2/2011, 09:59

Własnie slyszalem ze f3 ma nie do zdarcia silnik. Dzieki za podopowiedzi. Teraz zostalo szukac co nie jest łatwe.... Bo na ta chwile kazda byla z jakims wałkiem. Choc nie spodziewam sie idealnej bo moto troche latek juz ma.

A tak z ciekawosci jak wyglda spalanie cbr i oglnie koszt utrzymania?? podbno do wszystkich czy np tańsze niz kawy badz suzuki? chodzi mi o takie porównanie np opel i saab. opel tańszy a saab dosz drogi
igorito
Świeżak
 
Posty: 33
Dołączył(a): 4/2/2011, 14:00
Lokalizacja: Gdańsk



Powrót do Oceny ofert sprzedaży.



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości




na górê