Zobacz wÄ…tek - POMOCY !!!
NAS Analytics TAG

POMOCY !!!

Przepisy, prawo
_________

POMOCY !!!

Postprzez czehu037x » 31/1/2011, 19:22

Witam zamierzam kupić motor od znajomego. Moto to rieju mrx.
Przywieziony został z francji. Nie miał orginalnej karty gris lecz już ją posiada. Żąda od emnie ksero dowodu osobistego aby załatwić na kogo został przywieziony motor czy coś takiego ... O co chodzi?? Co oprócz tego powinien mieć? Czy jak dam mu ksero dowodu osobistego to czy może coś na grzebać? Typu kredyt itp? :) Bo już nie wiem czy mu dać... Pomóżcie.
Pozdrawiam
czehu037x
Świeżak
 
Posty: 5
Dołączył(a): 31/1/2011, 19:06
Lokalizacja: hgftydre


Postprzez madcap » 31/1/2011, 19:27

nie miał grisa i już ma?
to daje do myślenia ale mniejsza o to
to co on teraz chce załątwic, to prawdopodobnie umowa KS
niech ją wypełni w Twojej obecności i będziesz miał spokój
(...) Jeżeli w CV napiszesz "2012-2014: sommelier - freelancer" to nikt się nie domyśli, że dwa lata chlałeś z rozpaczy po utracie poprzedniej pracy.
Avatar użytkownika
madcap
Administrator
 
Posty: 5894
Dołączył(a): 26/5/2009, 19:03
Lokalizacja: wieje wiatr?


Postprzez czehu037x » 31/1/2011, 19:31

Znaczy miał gris ale podobno kesero... Dowieźli mu orginalny. Mówił coś o tym że na kogo motor został przywieźony i potrzebuje ksero mojego dowodu. I wtedy podobno mogę zarejestrować ... Czy to prawda?? Nie znam się na tym :/ A na tym moto mi zależy..
czehu037x
Świeżak
 
Posty: 5
Dołączył(a): 31/1/2011, 19:06
Lokalizacja: hgftydre

Postprzez madcap » 31/1/2011, 19:43

to nie jest prawda
moto rejestrujesz ty, lub jeśli jesteś niepełnoletni to twój opiekun prawny
to osoba rejestrujÄ…ca okazuje w WK nw dokumenty:
dowód osobisty, umowę, kartę eksportową, świdectwo ważności BT, opłatę recyklingową, opłatę celną (lub zwolnienie z opłaty celnej), dokumenty opłaty skarbowej (wg potrzeb) oraz tłumaczenia przysięgłe dokumentów (niektóre również w US)

ściągnij sobie z netu jakikolwiek wzór umowy KS:
- polskojęzyczną jeśli umowa między sprzedającym i kupującym, którzy są polakami
- francuskoploską (unikniesz kosztów tłumaczenia przysięgłego umowy KS) pomiędzy francuzem a polakiem

jak przeczytasz to będziesz wiedział jakie dane masz mu udostępnić
(...) Jeżeli w CV napiszesz "2012-2014: sommelier - freelancer" to nikt się nie domyśli, że dwa lata chlałeś z rozpaczy po utracie poprzedniej pracy.
Avatar użytkownika
madcap
Administrator
 
Posty: 5894
Dołączył(a): 26/5/2009, 19:03
Lokalizacja: wieje wiatr?

Postprzez czehu037x » 31/1/2011, 19:52

A jeszcze jak to jest jak moto jest ściągane to na kogo? Bo to moto jest niby na niego sciągnięte lecz woła ksero żeby zrobić na Mnie..
A i Mówi że jak z francji ścąga się moto to umowy nie musi być:// Chyba coś kręci... Ale przecieź umowa musi być między nim a Mną że on te moto ściągną tak?
czehu037x
Świeżak
 
Posty: 5
Dołączył(a): 31/1/2011, 19:06
Lokalizacja: hgftydre

Postprzez madcap » 31/1/2011, 20:06

opcje sÄ… 2
1. opcja
to moto zostało ściągniete na niego i wówczas piszecie umowę KS po polsku i płacisz 2% podatku, koszty polskiego przerejestrowania i OC(tzw. pcc)
ale w tej opcji to om musi zarejestrować moto w Polsce i on ponosi opłaty zwiazane ze sprowadzeniem

2. opcja
umowa KS jest między jakimś francuzem a tobą (lub twoim opiekunem prawnym) - wówczas jest tak jak pisałem wcześniej: umowa KS dwujęzyczna (francuskopolska) oraz cała procedura rejestracyjna jest twoja - mam na myśli procedurę którą opisałem wcześniej związaną z wydaniem polskiej karty pojazdu i zarejestrowaniem oraz opłata OC
(...) Jeżeli w CV napiszesz "2012-2014: sommelier - freelancer" to nikt się nie domyśli, że dwa lata chlałeś z rozpaczy po utracie poprzedniej pracy.
Avatar użytkownika
madcap
Administrator
 
Posty: 5894
Dołączył(a): 26/5/2009, 19:03
Lokalizacja: wieje wiatr?

Postprzez czehu037x » 31/1/2011, 20:35

Dziękuje za Pomoc :) Wszystko jasne :)
Pozdrawiam
czehu037x
Świeżak
 
Posty: 5
Dołączył(a): 31/1/2011, 19:06
Lokalizacja: hgftydre



Powrót do Prawo



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości




na górê