Zobacz wątek - GSX-R 600 K1 po szlifie - Warto?
NAS Analytics TAG

GSX-R 600 K1 po szlifie - Warto?

Tutaj tylko zadajemy pytania o ocenę oferty motocykla, którą sobie upatrzyłeś. Dotyczy motocykli o pojemności większej niż 125 ccm.
_________

Warto?

Tak
3
21%
Nie
10
71%
Starguj jeszcze
1
7%
 
Liczba głosów : 14

GSX-R 600 K1 po szlifie - Warto?

Postprzez scorp.eek » 26/1/2011, 14:27

Witam. Mam okazję żeby kupić z Anglii ww. motorek po szlifie. Motocykl załatwia mi gość, który mieszka w Anglii i okazyjnie kupuje i sprzedaje je u nas. O to opis wykonany przez niego:
"Motorek mial 1 wlasciciela przez 9 lat, posiadam ten motor pare miesiecy,jezdzilem nim i spisywal sie super. Pali na dotyk,zawsze za 1 razem,biegi wchodza lekko i nie wypadaja,nie robilem nic po slizgu taki byl i taki jest nic nie jest ukryte ,jedyne co wymienilem to migacze i przednie kolo ,ktore bilo a nie bylo widac zadnego wgiecia ,czy uszkodzenia,lewa owiewka jest peknieta na gorze mozna ja skleic wyszpachlowac i pomalowac lub kupic uzywana,ma pare mniejszych otarc ale mozna dac jakas fajna naklejke,ja jezdzilem takim jak jest,przeszedl przeglad w uk bez problemow za 1 razem,czasami przy duzych obrotach przeskakuje lancuch,sprubuje go naciagnac a jesli nie to wymiana zebatek i lancucha nie jest to duzy koszt i mozna to zrobic samemu stan techniczny w skali na 6 dalbym 5+.jesli ten motorek mial 1 wlasciciela to musial byc serwisowany." Są oczywiście fotki
Obrazek (otwórz link)
Obrazek (otwórz link)
Obrazek (otwórz link)
Obrazek (otwórz link)
Obrazek (otwórz link)
Obrazek (otwórz link)
Obrazek (otwórz link)
Obrazek (otwórz link)
Obrazek (otwórz link)
Poprosiłem jeszcze o przesłanie video jak motorek chodzi na zimnym silniku przy wolnych obr. i lekkim gazie, oraz na ciepło + przegazówki. Nie jestem jakimś super znawcą, więc zwracam się do was z pytaniem, czy warto się pchać w ten biznes. Gość chce ode mnie 1700 GBP z dostawą do Polski. Sądzę, że jeszcze coś da się utargować.
Zaintrygowała mnie jeszcze jedna rzecz, mianowicie: obrotomierz jest na godzinie 12, tłumaczenie jegomościa: "Obrotomierz dziala bez zazutu,powod wyciagnalem akumulator i spiely sie pzewody,po podlaczeniu akumulatora obrotomierz dziala poprawwnie i nie jest uszkodzony,przebieg 24 tys mil"
Czekam na opinie i z góry dzięki 8)
Ostatnio edytowano 26/1/2011, 14:51 przez scorp.eek, łącznie edytowano 2 razy
scorp.eek
Świeżak
 
Posty: 15
Dołączył(a): 2/9/2009, 21:13
Lokalizacja: Zielona Góra


Postprzez Grzesku » 26/1/2011, 14:39

ja bym tego nie brał w ciemno, rejestracja, napęd, to i tamto pewnie dojdzie to żadna okazja za te pieniądze ...
560 SMR
Grzesku
Świeżak
 
Posty: 391
Dołączył(a): 23/11/2010, 10:53
Lokalizacja: Wrocław


Postprzez scorp.eek » 26/1/2011, 14:49

Grzesku napisał(a):ja bym tego nie brał w ciemno, rejestracja, napęd, to i tamto pewnie dojdzie to żadna okazja za te pieniądze ...

Dzięki za odp. Powiem szczerze, że liczę się z takimi wydatkami, takiego motocykla właśnie szukam: do dopieszczenia, ale zdolnego do zarejestrowania i jazdy. :)
scorp.eek
Świeżak
 
Posty: 15
Dołączył(a): 2/9/2009, 21:13
Lokalizacja: Zielona Góra

Postprzez Przemo_rene » 26/1/2011, 15:30

poweime tak - suzuki białej i niebeiskiej perłyu na tym lakierze NIEDOBIERZESZ by była identyczna wiec bedzie pajacjada nie malowanie...oryginały owiewek kosztują tyle, że już sie nie opłaca. Jeżeli łańcuch przeskakuje i ktoś do tego już doprowadził to NIE WIERZĘ że reszta serwisu była przeprowadzana na czas i jest stan techniczny bdb. Stan jest pewnie prawie agonalny poza tym, że mozę nie stuka panewami ale w serwis 2000 sam silnik i jego osprzet trzebaby włożyć. Łożyska głowki ramy i kół na 100% do wyjebania to samo napęd - to jest 1200zł. Dalej - zaciski hamulcowe do renowacji+klocki - 500zł. Płyny w silniku i osrzęcie - 300zł. Filtry - 100zł. Świece 120zł.

Kumpel trafił keidyś sztukegsxra co niby była właśnie tylko po szlifie i trzeba było jedynie wymienić łożysko główki ramy bo miała już duże luzy. Jak wymienił je i motocykl nabrał sztywności okazało sie, że ściaga na lewo...krzywa rama i dopiero po pomiarze laerowym to wyszło bo nie było widać.

Na moje żadna okazja ten gixer. Poza tym - uważaj czy przypadkiem ten sprzedający to nie jeden z popularnych ostatnio oszustów co niby sprzedaje motocykl i wysyła go kuerem za pobraniem...takich przyadków mieliśmy 3 na forum w ostatnim czasie i każdy to była próba wyłudzenia. wiec UWAŻAJ! Na takie coś sie nie zgadzaj. Ewentualnie TYLKO jak zobaczysz motocykl spuszczony z ciężarówki i odpalony to mozesz zrobić jazdę próbną i jeżeli jest ok to TYLKO wtedy ewentualnie bierz. Żadnych przedpłat na transport itp.
http://www.tinyurl.pl?PlJBVNPo Przegląd Twojego moto w P-N!
Avatar użytkownika
Przemo_rene
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 2982
Dołączył(a): 11/3/2009, 13:27
Lokalizacja: Poznań / TL1000R

Postprzez scorp.eek » 26/1/2011, 18:14

Przemo_rene napisał(a):poweime tak - suzuki białej i niebeiskiej perłyu na tym lakierze NIEDOBIERZESZ by była identyczna wiec bedzie pajacjada nie malowanie...oryginały owiewek kosztują tyle, że już sie nie opłaca. Jeżeli łańcuch przeskakuje i ktoś do tego już doprowadził to NIE WIERZĘ że reszta serwisu była przeprowadzana na czas i jest stan techniczny bdb. Stan jest pewnie prawie agonalny poza tym, że mozę nie stuka panewami ale w serwis 2000 sam silnik i jego osprzet trzebaby włożyć. Łożyska głowki ramy i kół na 100% do wyjebania to samo napęd - to jest 1200zł. Dalej - zaciski hamulcowe do renowacji+klocki - 500zł. Płyny w silniku i osrzęcie - 300zł. Filtry - 100zł. Świece 120zł.

Kumpel trafił keidyś sztukegsxra co niby była właśnie tylko po szlifie i trzeba było jedynie wymienić łożysko główki ramy bo miała już duże luzy. Jak wymienił je i motocykl nabrał sztywności okazało sie, że ściaga na lewo...krzywa rama i dopiero po pomiarze laerowym to wyszło bo nie było widać.

Na moje żadna okazja ten gixer. Poza tym - uważaj czy przypadkiem ten sprzedający to nie jeden z popularnych ostatnio oszustów co niby sprzedaje motocykl i wysyła go kuerem za pobraniem...takich przyadków mieliśmy 3 na forum w ostatnim czasie i każdy to była próba wyłudzenia. wiec UWAŻAJ! Na takie coś sie nie zgadzaj. Ewentualnie TYLKO jak zobaczysz motocykl spuszczony z ciężarówki i odpalony to mozesz zrobić jazdę próbną i jeżeli jest ok to TYLKO wtedy ewentualnie bierz. Żadnych przedpłat na transport itp.



Dzięki :) więc mam do przemyślenia. Moto będzie do obejrzenia, więc tego typu oszustwo odpada... No ale pozostaje stan techniczny. Z tym łańcuchem może jest tak, że dopiero pod opieką tego gościa zaczął się kończyć i dlatego "co jakiś czas przeskakuje" (chcę tylko rozważyć wszelkie możliwości)? A po czym wnioskujesz, że zaciski i łożyska na bank do wymiany/renowacji? Jak to sprawdzić, no i na co zwrócić uwagę przy oglądaniu tej konkretnej sztuki? Pozdrawiam imiennika ;)
scorp.eek
Świeżak
 
Posty: 15
Dołączył(a): 2/9/2009, 21:13
Lokalizacja: Zielona Góra

Postprzez adamRS » 26/1/2011, 19:05

Skoro ktoś dopuścił się do tego że łańcuch już nawet przeskakuje to pewne jest że innych rzeczy też nie pilnował i nie serwisował wszystkiego na czas.
Avatar użytkownika
adamRS
Świeżak
 
Posty: 486
Dołączył(a): 6/2/2010, 17:12
Lokalizacja: Wieluń/Poznań

Postprzez mrówa » 26/1/2011, 22:08

Bez jazdy chcesz kupić moto zły pomysł i jeszcze możesz go zobaczyć tylko na zdjęciach i video.
Tak się nie kupuje niektórzy tylko czekają na takich klientów i zacierają ręce. :wink:

Przemo_rene i jeszcze przedni reflektor :wink:
CBR 600 F4I
____________
35 lat.
6-sty sezon na 600.
Avatar użytkownika
mrówa
Świeżak
 
Posty: 362
Dołączył(a): 4/5/2007, 19:42
Lokalizacja: Pruszków/Warszawa

Postprzez scorp.eek » 26/1/2011, 22:14

mrówa napisał(a):Bez jazdy chcesz kupić moto zły pomysł i jeszcze możesz go zobaczyć tylko na zdjęciach i video.
Tak się nie kupuje niektórzy tylko czekają na takich klientów i zacierają ręce. :wink:

Przemo_rene i jeszcze przedni reflektor :wink:


Nie nie, moto będzie do obejrzenia i sprawdzenia, więc piszcie na co zwracać uwagę i czym charakteryzują się wymienione przez Przema uszkodzenia. Dzięki
scorp.eek
Świeżak
 
Posty: 15
Dołączył(a): 2/9/2009, 21:13
Lokalizacja: Zielona Góra

Postprzez Invi » 26/1/2011, 22:38

No i rama malowana, co delikatnie mówiąc budzi pewne podejrzenia...
Avatar użytkownika
Invi
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 6277
Dołączył(a): 15/7/2008, 14:12

Postprzez mrówa » 26/1/2011, 22:47

Lipa moto ma kosztować ok 7500 tys do tego doliczyć koszty rejestracji i resztę gratów,podejrzewam że wyjdzie powyżej 10000 tys nie licząc plastików więc chyba lepiej odpuścić i się nie napalać.
Zresztą są tu koledzy co jeżdżą gixami może najlepiej niech oni doradzą.
CBR 600 F4I
____________
35 lat.
6-sty sezon na 600.
Avatar użytkownika
mrówa
Świeżak
 
Posty: 362
Dołączył(a): 4/5/2007, 19:42
Lokalizacja: Pruszków/Warszawa

Postprzez Seba_ER5 » 27/1/2011, 09:06

Ablicy maja tendencje do przemalowaywania RAM... no ale bez ogledzin bym nie bral.
Avatar użytkownika
Seba_ER5
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 5220
Dołączył(a): 27/8/2007, 19:58

Postprzez RUTRA.RD » 27/1/2011, 11:01

kurde a kumpel chce w stanie bardzo dobrym gixa k1 pogonić za 10ts i ma problem. nie dziwie się jak lepiej padło za 7500 kupić woli polak
TL1000R- Odszedł została Hayabusa i
Nowy nabytek KTM RC8
Avatar użytkownika
RUTRA.RD
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 4149
Dołączył(a): 14/10/2010, 11:58
Lokalizacja: Satanistyczna pustka umysłowa

Postprzez mrówa » 27/1/2011, 11:45

Bo ludzie myślą że zaoszczędzą a potem lament i umoczona kasa.
Jak ktoś się zna na moto i mechanice to pewnie coś sobie wyszuka z importu ale tak jak kolega scorp.eek to raczej duże ryzyko.
CBR 600 F4I
____________
35 lat.
6-sty sezon na 600.
Avatar użytkownika
mrówa
Świeżak
 
Posty: 362
Dołączył(a): 4/5/2007, 19:42
Lokalizacja: Pruszków/Warszawa

Postprzez RUTRA.RD » 27/1/2011, 12:06

dokładnie jak by za niego chciał 5000zl i do rejestracji to tak można zaryzykować jak co to na czesci sie go pogoni ale 8000zl za nie pewne moto po szlifie do rejestracji eeee bez sensu
TL1000R- Odszedł została Hayabusa i
Nowy nabytek KTM RC8
Avatar użytkownika
RUTRA.RD
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 4149
Dołączył(a): 14/10/2010, 11:58
Lokalizacja: Satanistyczna pustka umysłowa

Postprzez mrówa » 27/1/2011, 12:46

Tak samo ja dałem dużo więcej za swoją niż rozsądek podpowiada ale chociaż wiem że piec jest igła przez dwa sezony zero problemu z rozruchem,nie bierze oliwy i przebieg zgadza się z papierami więc nie kręcony,a że były elementy malowane to akurat mi nie przeszkadza stan techniczny ma być dobry.A ludzie chcą 8 tys kupić z 5 letnie moto.
CBR 600 F4I
____________
35 lat.
6-sty sezon na 600.
Avatar użytkownika
mrówa
Świeżak
 
Posty: 362
Dołączył(a): 4/5/2007, 19:42
Lokalizacja: Pruszków/Warszawa

Postprzez scorp.eek » 27/1/2011, 12:51

No i powoli mam jasność. Dzięki, ale mam jeszcze jedną ofertę, z Gdańska . Mam trochę daleko, ale chyba warto? Cena zawiera tłumaczenia itd., więc tylko pozostaje udać się z papierami do wydziału komunikacji. Gdzieś już chyba czytałem, że ta firma ma całkiem sensowne oferty... http://www.bikemaster.pl/?mod=sm&mid=2321 :twisted:
scorp.eek
Świeżak
 
Posty: 15
Dołączył(a): 2/9/2009, 21:13
Lokalizacja: Zielona Góra

Postprzez mrówa » 27/1/2011, 13:09

Te moto chyba już parę miesięcy u nich stoi coś mi tak się wydaje ale mogę się mylić,i zapytaj o reflektor bo będziesz się wkurzał po zmroku tak jak ja skosy w lewo.Prawy zakręt i g...... widać a kupić drugą lampę to ładne parę groszy :wink:
CBR 600 F4I
____________
35 lat.
6-sty sezon na 600.
Avatar użytkownika
mrówa
Świeżak
 
Posty: 362
Dołączył(a): 4/5/2007, 19:42
Lokalizacja: Pruszków/Warszawa

Postprzez scorp.eek » 27/1/2011, 13:31

Ok :) Widzę, że ten egzemplarz wzbudza mniej kontrowersji :P
scorp.eek
Świeżak
 
Posty: 15
Dołączył(a): 2/9/2009, 21:13
Lokalizacja: Zielona Góra

Postprzez RUTRA.RD » 27/1/2011, 13:52

kurde 12 lat moto i 30tys nie ma bez jaj
TL1000R- Odszedł została Hayabusa i
Nowy nabytek KTM RC8
Avatar użytkownika
RUTRA.RD
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 4149
Dołączył(a): 14/10/2010, 11:58
Lokalizacja: Satanistyczna pustka umysłowa

Postprzez rossavu » 27/1/2011, 14:35

RUTRA.RD napisał(a):kurde 12 lat moto i 30tys nie ma bez jaj


Na jakims forum koles pisal, ze jego znajomy MASOWO cofa liczniki dla tej firmy. Poczytajcie opinie... Tylko nie te, ktore oni sami sobie pisza - na kilku forach byly takie same... Posty - oczywiscie pozytywne. Goscie niezle kombinuja... Oczywiscie to nie skresla owego dilera - na pewno cos pewnego ma...
Avatar użytkownika
rossavu
Stały bywalec
 
Posty: 1347
Dołączył(a): 4/4/2010, 10:51

Następna strona


Powrót do Oceny ofert sprzedaży.



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości




na gr