Zobacz wątek - Idzie wiosna - czas zmienić moto
NAS Analytics TAG

Idzie wiosna - czas zmienić moto

Tutaj tylko zadajemy pytania o ocenę oferty motocykla, którą sobie upatrzyłeś. Dotyczy motocykli o pojemności większej niż 125 ccm.
_________

Idzie wiosna - czas zmienić moto

Postprzez kriss2k » 15/1/2011, 01:01

Cześć!
Jak w temacie: idzie wiosna więc zaczynam się rozglądać za nowym motocyklem. Wiem ze na forum już jest milion podobnych tematów ale po to chyba ten dział powstał. Zaznaczam że przestudiowałem forum i będę pytał konkretnie.
Na początek o mnie: waga 75kg, wzrost 178cm. Doświadczenie: za młodych lat wszystko co w owych czasach było dostępne i miało silnik a więc od motorynki, rometa, poprzez wski, jawy - mz-ki nie miałem bo mnie nie było stać. Obecnie jeden sezon po 20-letniej przerwie na Virago 125.
Chciałbym się w tym sezonie przesiąść na coś troszkę mocniejszego bo wyprzedzające tiry na trasie jakoś źle wpływają na moje samopoczucie.
Chciałem się przesiąść na większego choppera ale ceny armatury są dla mnie trochę za wysokie. Dlatego też zacząłem się skłaniać bardziej ku motocyklowi sportowo-turystycznemu.
Chciałbym coś czym nie będę się męczył zarówno w jeździe po mieście jak i dłuższych trasach. Coś o dość wygodnej pozycji coby mi na mój stary kręgosłup nie pękł, w miarę łatwego do opanowania, motocykl którym ja będę kierował a nie on mną.
Teraz moje typy:

Yamaha XJ 600 Diversion
Suzuki Bandit 400
Honda CB 500

Nie proponujcie mi proszę GS500, wiem że to ponoć ideał ale mnie się kompletnie nie podoba.
Ewentualnie jeszcze mógłby być Kawasaki ER5 ale to raczej w ostateczności, musiałaby być perełka w bardzo niskiej cenie abym się skusił a jak wiadomo takich nie ma.

Podejrzewam ze te motocykle które podałem będą odpowiednie. Pytanie brzmi: który jest najbardziej przyjazny dla użytkownika, najwygodniejszy. Jak z ich awaryjnością?

Od razu w tym temacie zapytanie do Was, stałych użytkowników forum: może ktoś z Was ma na sprzedaż, bądź Wasz kolega za którego możecie poręczyć. Wiem ze jest dział giełda ale tam wchodzi wiele osób tylko po to aby zamieścić ogłoszenie. A ja nie szukam padła, szukam dobrego, bezwypadkowego, sprawnego i zadbanego motocykla.

Cena - hmm, 6000-7000. Wiem że w tej cenie znajdę coś w starszych rocznikach i czegoś takiego szukam. Nie jest dla mnie ważny rocznik jedynie stan motocykla.

Z góry dzięki za wszelkie sugestie.
kriss2k
Świeżak
 
Posty: 155
Dołączył(a): 4/6/2010, 19:00
Lokalizacja: Pabianice


Postprzez skidmarks » 15/1/2011, 10:08

Ja bym skłaniał się na Honde lub na Diversiona odrzucając rzadkiego Bandita 400 . A pokierowałbym się stanem.
Yamaha YZF 1000
Avatar użytkownika
skidmarks
Stały bywalec
 
Posty: 1402
Dołączył(a): 18/6/2009, 18:26
Lokalizacja: zachód Polski


Postprzez Black-Ghost » 15/1/2011, 10:09

Z tych typów które podałeś. To Bandit 400 jest ciekawą propozycją! Ew popatrz za pierwsza generacja Suzuki GSXF 600. Kumpel kupił takiego sprzęta na pierwsze moto i jest jak najbardziej zadowolony. Ale za 6000tyś zł to gixefe znajdziesz w nietuzinkowym stanie , ew Kawasaki ZZR-600... Chyba że chcesz coś mniej scigaczowego to Kawasaki Zephyr 550/750.
Avatar użytkownika
Black-Ghost
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 4635
Dołączył(a): 4/12/2010, 17:47
Lokalizacja: Oświęcim(KOS)

Postprzez RUTRA.RD » 15/1/2011, 10:47

jestem monotematyczny ale za ta kase to wolal bym zr7s lub fazera 600 gaznik
TL1000R- Odszedł została Hayabusa i
Nowy nabytek KTM RC8
Avatar użytkownika
RUTRA.RD
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 4149
Dołączył(a): 14/10/2010, 11:58
Lokalizacja: Satanistyczna pustka umysłowa

Postprzez motoftw » 15/1/2011, 10:51

Rutra skąd bierzesz te ceny tych fazerów? Ktoś szuka moto do max 7 tyś, Ty proponujesz fazera, może i kupi ale w jakim stanie? Jak napisane, nie chce padła, tylko zadbanego sprzętu. Po za tym wyraźnie widać, że autor szuka czegoś spokojniejszego. Bandziora 400 też szukałem, ale odpuściłem bo trafiałem cały czas na jakieś miny :P

Jak chcesz coś wiedzieć na temat cb500 od użytkownika to wal PW albo na gg, cały czas siedzę na niewidoku, z chęcią poleciłbym Ci swoją ale dopiero na wakacje mam zamiar się z nią rozstać :)
Ostatnio edytowano 15/1/2011, 10:54 przez motoftw, łącznie edytowano 1 raz
Honda CB 500 ----> Honda NX 650
Avatar użytkownika
motoftw
Stały bywalec
 
Posty: 1179
Dołączył(a): 5/8/2009, 19:25

Postprzez navi » 15/1/2011, 10:53

Ja bym proponował Suzuki GSXF 600/750. Pytanie tylko czy "jajko" Ci się podoba. Myślę że sa 7 tys można coś znaleźć z 98' lub w zajebistym stanie poprzednią wersję (imbryk).
Z mocą spokojnie dasz radę, jest to wygodny sprzęt do turystyki, silnik prosty i nie ma się co w nim zepsuć.
A dlaczego nie to co zaproponowałeś?:
Yamaha XJ 600 Diversion - nie podoba mi się :) i mało mocy.
Suzuki Bandit 400 - tego to w ogóle jest mało a więc i mało części, jak już to bym brał 600
Honda CB 500 - za słaby.
pojęcie o jeździe masz a więc nie brałbym nic mniejszego niż 600.
VFR 02'
Avatar użytkownika
navi
Świeżak
 
Posty: 459
Dołączył(a): 17/4/2007, 12:24
Lokalizacja: Wawa

Postprzez skidmarks » 15/1/2011, 11:08

motoftw napisał(a):Rutra skąd bierzesz te ceny tych fazerów? Ktoś szuka moto do max 7 tyś, Ty proponujesz fazera, może i kupi ale w jakim stanie?


Wg ciebie jaka cena za Fazera z 98 roku? Przecież 7 spokojnie wystarczy tylko trzeba poszukać, zaoferować cenę właścicielowi i poczekać ;) niektórzy właściciele "nie zeszli na ziemię"


To tak offtopic ;) bo Fazer to dość szybka maszyna.


navi napisał(a):
Yamaha XJ 600 Diversion - nie podoba mi się Smile i mało mocy.
Suzuki Bandit 400 - tego to w ogóle jest mało a więc i mało części, jak już to bym brał 600
Honda CB 500 - za słaby.
pojęcie o jeździe masz a więc nie brałbym nic mniejszego niż 600


Spokojny motocykl to właśnie do 600 z moca rzadko przekraczającą 60KM

Przecież do wyprzedzania na trasie w zupełności wystarczy.
Ja jechałem razem z CB500 na trasie i "dozowałem" jego tempo. To jak wyprzedzał nie wyglądało jak Tico z 5 osobami ;)
Yamaha YZF 1000
Avatar użytkownika
skidmarks
Stały bywalec
 
Posty: 1402
Dołączył(a): 18/6/2009, 18:26
Lokalizacja: zachód Polski

Postprzez motoftw » 15/1/2011, 11:23

skidmarks, to co widziałem jak oglądałem sprzęty to zawsze jak patrze na te ceny z dolnej półki to jakoś nie bardzo... dlatego tak do tego podchodzę, nie mówię, że się nie znajdzie bo i cb500 za 4 tyś znajdziesz ale czy do jazdy? Ja śmigałem z hornetem pc41, i gsxf 750 to jakoś mocno nie odstawałem, wiadomo nikt(:twisted: ) po mieście nie lata na pełnej piździe ale jak się odpowiednio kręci to można polatać :wink:
Honda CB 500 ----> Honda NX 650
Avatar użytkownika
motoftw
Stały bywalec
 
Posty: 1179
Dołączył(a): 5/8/2009, 19:25

Postprzez Umbar » 15/1/2011, 11:24

Kawasaki GPZ 500S! 60KM, 2001r
Mam do sprzedania, jak coś to PW.
Suzuki SRAD GSX-R 600! ;-D
Umbar
Świeżak
 
Posty: 84
Dołączył(a): 13/1/2010, 23:18
Lokalizacja: Szczecinek

Postprzez skidmarks » 15/1/2011, 11:29

motoftw napisał(a):skidmarks, to co widziałem jak oglądałem sprzęty to zawsze jak patrze na te ceny z dolnej półki to jakoś nie bardzo... dlatego tak do tego podchodzę, nie mówię, że się nie znajdzie bo i cb500 za 4 tyś znajdziesz ale czy do jazdy? Ja


Nie chodzi mi o dolną półkę cenową. One poszły z ostatnim półroczem w dół i można powybierać.

motoftw napisał(a):śmigałem z hornetem pc41, i gsxf 750 to jakoś mocno nie odstawałem, wiadomo nikt(:twisted: ) po mieście nie lata na pełnej piździe ale jak się odpowiednio kręci to można polatać :wink:


No właśnie napisałem że taka CB500 to nie zawalidroga.
Yamaha YZF 1000
Avatar użytkownika
skidmarks
Stały bywalec
 
Posty: 1402
Dołączył(a): 18/6/2009, 18:26
Lokalizacja: zachód Polski

Postprzez kriss2k » 15/1/2011, 13:03

Koledzy jeszcze raz dla ścisłości: podałem te trzy modele abyście się zorientowali o jaki motocykl mi chodzi zarówno pod względem wyglądu jak i mocy. Tak więc jak widać szukam czegoś bardziej w rodzaju turystyka/nakeda niż sporta o mocy ok. 50-60KM. Ma to być coś wygodnego, cos czym się można sprawnie poruszać po mieście ale też aby w dłuższych trasach pozycja nie była zbyt męcząca. Motocykle o mocy dochodzącej do 100KM nie wchodzą w grę. Może i dałbym sobie z takim radę ale nie na tym rzecz polega. Ja nie chcę walczyć z mocą tylko cieszyć się jazdą. Nie muszę osiągać setki w 3 sekundy i pędzić 300km/h, wystarczy jak sprawnie ruszę spod świateł a w trasie będę mógł sobie spokojnie odjechać przed ścigającym mnie tirem. Mimo że jakieś tam doświadczenie niby posiadam to tak serio wcale nie czuję się jakimś mistrzem kierownicy schodzącym na kolano na każdym winklu i nie zamierzam się ściagać z każdym kto stanie obok mnie na światłach. Takie zabawy zostawiam dla mistrzów prostej. Wiem o jeździe na motocyklu tyle że nigdy nie należy lekceważyć nawet nikłej mocy i przeceniać własnych umiejętności i wyznaję zasadę że małymi krokami dalej się zajdzie.
Co do ceny zaś to wyznaczyłem taki przedział i jak napisałem szukam raczej czegoś w starszych rocznikach ale w dobrym stanie technicznym. Z mojego rozeznania wynika że te modele o których wspomniałem można już kupić nawet za 3000-3500zł a więc myślę że za 6000-7000 kupię coś w przyzwoitym stanie. Chcę jeździć a nie zwiedzać okoliczne warsztaty dlatego odrzucam te najtańsze oferty a przeglądam raczej z wyższej półki cenowej w danym roczniku.
To tyle dla ścisłości. Znacie teraz już chyba dokładnie moje wymagania. Nie jestem znawcą tematu, nie znam się zbytnio na modelach, podałem przykłady jakie znalazłem na allegro. Dlatego prośba abyście mnie pokierowali na właściwą drogę. Jako ludzie siedzący głeboko w tym temacie zapewne znacie inne modele spełniające moje kryteria. Możecie też się fachowo wypowiedzieć na temat różnych przypadłości danych motocykli, na co należy zwracać uwagę, co w danym modelu potrafi płatać figle, który jest godny polecenia pod względem awaryjności etc. I na takie rady z Waszej strony liczę i z góry za nie dziękuję.
kriss2k
Świeżak
 
Posty: 155
Dołączył(a): 4/6/2010, 19:00
Lokalizacja: Pabianice

Postprzez motoftw » 15/1/2011, 13:24

Wolisz owiewki czy golasa?
Honda CB 500 ----> Honda NX 650
Avatar użytkownika
motoftw
Stały bywalec
 
Posty: 1179
Dołączył(a): 5/8/2009, 19:25

Postprzez kriss2k » 15/1/2011, 13:33

Szybka by się przydała ale cały palstik to już nie bardzo. Z tych co wymieniłem chyba najbardziej mi do gustu przypadła XJ 600 Diversion.
Przykładowa aukcja:
http://moto.allegro.pl/yamaha-xj600s-xj-600-s-xj600-diversion-gs-gpz-cb-i1401054861.html (otwórz link)
lub taka z kuframi:
http://otomoto.pl/yamaha-xj-yamaha-xj-600-1-wlasci-zadba-M2328029.html (otwórz link)
kriss2k
Świeżak
 
Posty: 155
Dołączył(a): 4/6/2010, 19:00
Lokalizacja: Pabianice

Postprzez nie_mam_motora » 15/1/2011, 13:54

W sumie to też się interesowałem tą Yamaha.

Wejdź na forum XJ i poszukaj - może jacyś forumowicze sprzedają w super stanie i z wieloma dodatkami.

Te yamahy są tanie - za 6 tys. zł powinieneś dostać w idealnym stanie i z kompletem kufrów.

Ważne żeby model był po jakimś tam lifcie - chyba mocniejsza rama i dwie tarcze z przodu.
WR 426
Avatar użytkownika
nie_mam_motora
Świeżak
 
Posty: 221
Dołączył(a): 1/7/2009, 00:04
Lokalizacja: Tarnów - okolice

Postprzez Black-Ghost » 15/1/2011, 14:16

Kriss2k a patrzyleś za tym Kawasaki Zephyrem 550?
Avatar użytkownika
Black-Ghost
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 4635
Dołączył(a): 4/12/2010, 17:47
Lokalizacja: Oświęcim(KOS)

Postprzez kriss2k » 15/1/2011, 14:26

Black-Ghost napisał(a):Kriss2k a patrzyleś za tym Kawasaki Zephyrem 550?


No obejrzałem, mało coś ich na allegro. W zasadzie też spełnia oczekiwania tylko ciekawe jak z częściami/serwisem.
Powtórzę się ale jak na tą chwilę pod względem wyglądu przoduje w rankingu XJ 600: moc odpowiednia, bardziej turystyk niż ścig, ma owiewkę, można wyhaczyć z kuframi, w cenie się pewnie bym zmieścił. Wydaje się wygodnym motocyklem i do miasta i na trasę.
kriss2k
Świeżak
 
Posty: 155
Dołączył(a): 4/6/2010, 19:00
Lokalizacja: Pabianice

Postprzez motoftw » 15/1/2011, 14:34

Kiedy planujesz zakup moto? Już odrazu na wiosnę czy Ci się nie śpieszy?
Honda CB 500 ----> Honda NX 650
Avatar użytkownika
motoftw
Stały bywalec
 
Posty: 1179
Dołączył(a): 5/8/2009, 19:25

Postprzez kriss2k » 15/1/2011, 14:41

Raczej od razu na wiosnę, marzec-kwiecień.
kriss2k
Świeżak
 
Posty: 155
Dołączył(a): 4/6/2010, 19:00
Lokalizacja: Pabianice

Postprzez MaŁy_Bandzior » 15/1/2011, 19:12

Posiadam bandita 400 . Części eksploatacyjne są dostępne bez problemu. Nie jest aż tak źle , ja swojego remontowałem po zakupie.... i dostałem wszystko (choć niektóre rzeczy tylko z serwisu). Faktem jest ,że jest to moto trochę bardziej wymagające serwisowo niż np GS 500. Dla przykładu komplet świec do bandziora 160 do GS'a 20-30??;]
Do miasta się nadaje , lekki zwinny i mocy mu nie brakuje. Jeżeli cię coś konkretnego interesuje to pisz na pw.

Mi bandit odpowiada , ale chyba rozsądniejszym wyborem będzie XJ'ta szczególniej że bardziej ci się podoba.
Mów co myślisz , rób co mówisz .

Suzuki Bandit gsf 400
MaŁy_Bandzior
Świeżak
 
Posty: 352
Dołączył(a): 26/2/2010, 20:24

Postprzez carma » 15/1/2011, 19:12

Bierz xj 600 tylko dobrze popatrz co kupujesz. JA nie narzekam narazie (jeszcze na nim nie jechałem ) ale naciołem sie . Motocykl mimo iż w dowodzie jest wbite 98 to jest starszym modelem(brak tarczy archaiczne miejsce ssania) To jeszcze w przeciągu 3 lat w polsce jestem jego 5 wąłascicielem . Ale silnik na zimno odpala I to praktycznie bez gadania.
motorynka- aprillia scarabeo --- Yamaha xj 600 ;)
carma
Świeżak
 
Posty: 412
Dołączył(a): 24/6/2008, 18:46
Lokalizacja: OPATÓW- Warszawa

Następna strona


Powrót do Oceny ofert sprzedaży.



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości




na gr