Zobacz wątek - Mufki motocyklowe- ktos używa?
NAS Analytics TAG

Mufki motocyklowe- ktos używa?

Jakie rękawice, kask, gmole?
_________

Mufki motocyklowe- ktos używa?

Postprzez Kamusial » 5/12/2009, 15:06

Jako że właśnie prowadzę rozkminkę nad zachowaniem czucia w dłoniach przy temperaturach <7 st.C, to coraz się napotykam na ciekawe rozwiązania.

http://sklep.scigacz.pl/mufka-monopole- ... 21450.html

Znalazłem też testy:
http://www.scigacz.pl/Motomufki,Tucano, ... 11209.html
http://www.motogen.pl/laboratorium/test ... art71.html

używał ktoś z Was czegoś takiego?
Gdzieś znalazłem info, że mufka zaczyna się odkształcać w skutek pędu wiatru powyżej 100 km/h?
Jak wygląda sprawa z bezpieczeństwem- wyjęciem z tego dłoni przy krytycznych sytuacjach?
Komfort i wygoda użytkowania- dostęp do migaczy, świateł, swoboda operowania manetką i dźwigniami? Na to narzekali testerzy, więc pewnie wiele się nie da zrobić?

Pozdro
Kamil
Ostatnio edytowano 5/12/2009, 18:23 przez Kamusial, Å‚Ä…cznie edytowano 1 raz
Yamaha XJ600 -> TDM 900 -> DRZ 400e
Avatar użytkownika
Kamusial
Bywalec
 
Posty: 782
Dołączył(a): 26/4/2009, 01:13
Lokalizacja: Wawa - włochy


Postprzez Pawcio415 » 5/12/2009, 18:06

Nie jeździłem w tym osobiście ale w Irlandii wszyscy kurierzy z czymś takim latają przez cały rok.
To nie powinno się odkształcać bo jest w miarę sztywne.
Do swojego bym tego nie założył.
Jest to jakieś rozwiązanie bo daje dobrą ochronę przed chłodem,wiatrem i deszczem.
Ci co majÄ… to chwalÄ….
Avatar użytkownika
Pawcio415
Świeżak
 
Posty: 422
Dołączył(a): 9/3/2007, 21:52
Lokalizacja: ÅšlÄ…sk, Newbridge


Postprzez Miczab » 7/12/2009, 15:41

Siema,
testowałem je dla Ścigacza i powiem Ci, że jeśli się do nich przyzwyczaisz, to jest to naprawdę przydatny i funkcjonalny gadżet. Wyjęcie z nich ręki nie sprawia problemów, nie opinają dłoni w takim stopniu, żeby to utrudnić. Gorzej z włożeniem jej z powrotem, ale to też kwestia wypracowania sobie techniki. Przychodzi to w miarę łatwo.

Swoboda operowania manetką i dźwigniami nie zmienia się. Gorzej z klaksonem i migaczami, jeżeli często ich używasz (;) ), to pewnie wypracujesz sobie jakiś sposób i na to.

Żeby się odkształcały powyżej 100 km/h nie zauważyłem.

Reasumując, spełniają swoje zadanie w dużym stopniu. Do 100 - 120 km/h w nawet bardzo dużym. Tyle mogę powiedzieć, czy je kupisz i czy Ci będą odpowiadać to już kwestia indywidualna. Ja żałowałem wczoraj jak poleciałem bez nich w trasę 200 km w jedną stronę przy 5 stopniach.

W razie pytań, służę pomocą. :)

Pozdro,
Michał
Avatar użytkownika
Miczab
Administrator
 
Posty: 1099
Dołączył(a): 25/2/2009, 11:15
Lokalizacja: Warszawa / Stalowa Wola

Postprzez cortes » 7/1/2010, 00:19

Ja używam od kilku lat. Kiedyś pracowałem jako kurier. Jeśli chodzi o wkładanie - wyjmowanie to kwestia wprawy, jak ze wszystkim. Ogółem ja nie mam żadnych problemów z przełącznikami na moto i jeśli nie jesteś na etapie szukania wzrokiem gdzie na moto są przełączniki to nie będziesz miał problemów. W chłodne i zimne dni dają naprawdę dużo. W deszczu to samo, zwiększa się komfort znacząco. Są sztywne i nie odkształcają się. Mnie dopiero przy prędkości nieco ponad 200km/h zdarzyło się, że pod wpływem naporu wiatru mufy wciskały klamkę sprzęgła. Nieprzyjemny efekt :D. Prosta rada - nie jeździć z tym powyżej 200. Z mniejszymi prędkościami nic takiego się nie zdarzało. Poza tym chroni dłoń w razie gdy uderzymy w coś/zahaczymy podczas jazdy. Jeśli do tego mamy jeszcze podgrzewane manetki to w ogóle w środku utrzymuje się ciepła temperatura. Polecam.
cortes
Świeżak
 
Posty: 29
Dołączył(a): 19/10/2008, 14:59
Lokalizacja: Trójmiasto

Postprzez Kamusial » 7/1/2010, 01:22

Cortes, a jakiej firmy użytkowałeś? Znalazłem jeszcze mufki od Givi i Kobi (za 50 zł), więc ciekaw jestem czy warto dopłacać do tucano.
Yamaha XJ600 -> TDM 900 -> DRZ 400e
Avatar użytkownika
Kamusial
Bywalec
 
Posty: 782
Dołączył(a): 26/4/2009, 01:13
Lokalizacja: Wawa - włochy

Postprzez patryk83 » 8/1/2010, 10:08

Raczej sie ni wypowiem odnośnie tych "mufinek" ale jak byłem we Włoszech to bardzo dużo ludzi w nich jeździ ale na skuterach a nie przy prędkościach powyżej 100km/h.

Moge tylko napisać, że podgrzewane manetki zmniejają drastycznie stopień odczuwania zimna podczas jazdy w niskich temperaturach.
Ja swoje testowałem przy temp poniżej zera i bez podgrzewanych manetek ledwo co czułem dłonie, końcówki palców prosiły mnie o ulzeniu im w cierpieniu ucięciu żeby nie bolało a po założeniu manetek ten efekt prawie nei wystepuje, pisze prawie dlatego, że jednak ciężko dotykać końcówkami palców manetek więc lekko po nich wieje.
Tak więc ja prawdopodobnie dokupie jeszcze jakieś handbary i pewnie problem zimnych dłoni w ogóle zniknie.
Honda CBR 600 F4i user
Obrazek (otwórz link)
Avatar użytkownika
patryk83
Bywalec
 
Posty: 942
Dołączył(a): 29/8/2008, 08:32
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez rachel12 » 11/1/2011, 10:43

Hi, I am also using motorcycles and muffs, no problem. It is a question of skills and driving behavior. And always at an average speed, and happy with my bike. :D
rachel
rachel12
Świeżak
 
Posty: 2
Dołączył(a): 11/1/2011, 10:20



Powrót do Akcesoria motocyklowe



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości




na górê