Zobacz wątek - Windows Vista..........za, a nawet przeciw!!
NAS Analytics TAG

Windows Vista..........za, a nawet przeciw!!

O wszystkim
_________

Windows Vista..........za, a nawet przeciw!!

Postprzez Bartman » 23/3/2007, 10:47

Jak to jest z tym nowym windowsem, używacie go, chcielibyście używać?? Ktoś miał jakies doświadczenia. Jakie są zalety tego systemu, dla zwykłego internauty?
Bartman
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 228
Dołączył(a): 30/8/2006, 21:48
Lokalizacja: Krosno


Postprzez orlik1981 » 23/3/2007, 11:06

Chyba żadne po za fajna szatą graficzną I ogromem programów, które na nim nie chodzą
Informatykiem nie jestem ale takie moje wrażenie, no i te ciągłe blokady z upewnieniem czy aby na pewno chcesz to zrobić.
eagle
GSX-R 600 K6
Avatar użytkownika
orlik1981
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 504
Dołączył(a): 12/9/2006, 14:19
Lokalizacja: Siemianowice Śl. Aktualnie Londyn


Postprzez Meciek » 23/3/2007, 11:09

Narazie ja siedze na XP'eku ale z wiekiem w koncu trzeba bedzie sie przenieść na viste( tak jak to miało miejsce z 98 i XP), tylko ,ze już na nowym kompie bo ten nie wysili.Z tego co czytałem to Vista nie pozwala oglądać filmów jeżeli istnieje podejrzenie ,że jest piracki, tak samo jest z muzą - a czy to prawda to pewnie zaraz sie dowiem od was.
Avatar użytkownika
Meciek
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 1935
Dołączył(a): 30/10/2006, 21:25
Lokalizacja: z Wrocka

Postprzez orlik1981 » 23/3/2007, 11:11

To nie prawda, ja ściągam ogrom i wszystko chodzi jak trzeba
eagle
GSX-R 600 K6
Avatar użytkownika
orlik1981
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 504
Dołączył(a): 12/9/2006, 14:19
Lokalizacja: Siemianowice Śl. Aktualnie Londyn

Postprzez SpeedyG » 23/3/2007, 11:15

Jedno co ma wyróżniać vistę to bezpieczeństwo.
Każda wersja tworzy własne szyfrowanie plików systemowych, tylko zależy która to vista.
Czytałem już o kłopotach z driverami (modemy) pod vistę, jak to u nas na rynku zawsze.
Avatar użytkownika
SpeedyG
Świeżak
 
Posty: 341
Dołączył(a): 13/1/2007, 20:46

Postprzez Meciek » 23/3/2007, 11:32

Żadnych obaw:) po prostu obecny system mi wystarczy, chociaż czasem się zastanawiam czy nie zmienić na linuxa. Obecnie kompa używam do filmów (dlatego tylko kupiłem 19 calowy monitor panoramiczny) , netu i muzyki a gram na ps2 od czasu do czasu wiec lepszy komp mi nie potrzebny a chodzi też dość szybko - oczywiście trza iść z duchem postępu i może za parę lat będę miał viste, ale narazie obiecałem sobie nie pakować pieniędzy w kompa bo po co już lepiej odłożyć na ps3 - bo konsola to już prawie komp.
Avatar użytkownika
Meciek
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 1935
Dołączył(a): 30/10/2006, 21:25
Lokalizacja: z Wrocka

Postprzez Bartman » 23/3/2007, 11:39

Ja go zainstalowałem ok miesiąc temu na próbę i rzeczywiścei kompa zwolniło nieźle, udczułem jednak, że jakby internet działał szybciej( tylko strony). W ciągu tygodnia reinstalowałem go chyba 3 razy!!!! Po zainstalowaniu programu alcohol120% - system zawsze wywałał blue screen i już nigdy nie powstał!!!! wiec wróciłem do XP... Jednak ten XP tez po miesiącu ciągłej pracy zaczyna wywalać jakieś błedy(co jakiś czas) i strasznei mnie to denerwuje, wiec najbardziej jestem ciekawy czy ten nowy system jest bardziej stabilny(obecnie niz miesiąc temu), może po aktualizacjach jest lepiej??

te powiadomienia, "czy aby jestes na pewny" da sie wyłączyć, gdzieś w ustawieniach administratora chyba, czy gdzies tam.
Bartman
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 228
Dołączył(a): 30/8/2006, 21:48
Lokalizacja: Krosno

Postprzez Meciek » 23/3/2007, 11:48

Ja mam athlona Xp 2000+, 256MB RAMU, jakąś biedną karte graficzną, dysk WD 80giga i mi styka. Dobra panowie ja zmykam do pracy, a wieczorkiem weekend i zajebundka:) pozdro
Avatar użytkownika
Meciek
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 1935
Dołączył(a): 30/10/2006, 21:25
Lokalizacja: z Wrocka

Postprzez indus » 23/3/2007, 14:24

ja siedze jak na razie na xp, bo z tego co wiem to nie ma sterowników do modemów neostrady. Pewnie przejde bo zmieniam sprzęt i za jakieś 2 miechy jak się wszystko ustabilizuje to puszcze instalke visty.
indus
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 318
Dołączył(a): 28/5/2006, 13:56
Lokalizacja: Łubnice

Postprzez Wombat » 23/3/2007, 14:30

windows - kazdy to padaka dla mnie. Unix to jest to... a do gier konsole.
pozdro
Take this life I'm right here, stay a while and breath me in....... ZRXs
Avatar użytkownika
Wombat
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 951
Dołączył(a): 24/9/2006, 22:18
Lokalizacja: Lublin

Postprzez SpeedyG » 23/3/2007, 18:24

Jeden woli wódkę inny drinki. Bez popadania w abnegactwo, vista może stać się w przyszłości połączeniem najbardziej multimedialnego programu . Linux i inne już dawno wymiękły przy kilku bardziej rozbudowanych programach graficznych i nakładkach.
Dodatkowo wg. zamierzeń twórców wirus aby skutcznie dostać się do plików systemowych visty ver. Ultimate/Enterprise będzie musiał być indywidualnie pisany pod dany komputer. Hackerzy będą mieli z pewnością małą zagwozdkę na początek 8)
Avatar użytkownika
SpeedyG
Świeżak
 
Posty: 341
Dołączył(a): 13/1/2007, 20:46

Postprzez Manhatan » 23/3/2007, 19:09

Czego to hackerzy już mieli nie złamać :roll:
"Hope is when we feel the pain that makes us try again"
Avatar użytkownika
Manhatan
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 2173
Dołączył(a): 29/5/2006, 12:56
Lokalizacja: Death ZONE

Postprzez Grubas » 23/3/2007, 19:27

Bezpieczeństwo jest baaardzo mocno go góry. Należy zacząć od tego, że już nie da się pracować na koncie admina. Nawet jak się zalogujesz na takim koncie to i tak winda to zrobi to z obniżonymi uprawnieniami i wszystko co wymaga przywilejów admina będzie wymagało potwierdzenia.
Oczywiście z czasem i na to znajdą się sposoby, ale jest poprawa.

Stabilność podwyższona. Wszystkie sterowniki wyleciały z jądra i są traktowane jak programy. Jak się cos pop..li to system dalej działa, najwyżej bez jednego urządzenia.

To wszystko kosztuje. Minimum 1GB RAM a lepiej 2 lub więcej. I to bez interfejsu aero.

No i sprawy bardziej kontrowersyjne. TPM - moduł szyfrujący i przechowujący klucze w chipie. Możesz wymontować dysk z kompa i nie odczytasz danych na innym. Dla firm bajka, dla zwykłych userów mogą być poważne kłopoty z dostępem nawet do własnych danych pod przykrywką walki z piractwem – czas pokaże.

Wady to sterowniki a właściwie ich brak. Do tego qpę softu może źle pracować ze względu na podniesione bezpieczeństwo, więc do domq na razie nie nadaje się, chyba ze jako system wbudowany w jakiś sprzęt grający. Tylko po co to w takim sprzęcie.
Wydaje mi się, że jeszcze roczek upłynie zanim będzie można sensownie pomyśleć o tym systemie.

Speedy, tobie wymiękły? Linuxowi tak naprawdę brakuje tylko odpowiednika AD. Marzy mi się cos takiego pod windę jak yum. To by była bajka.
<a href="http://a-glass.pl">BMW F650 ST</a>
Avatar użytkownika
Grubas
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 908
Dołączył(a): 6/10/2006, 14:13
Lokalizacja: Poznań

Postprzez Terror » 23/3/2007, 19:51

1. Używam Visty w domu od roku. Beta 1 działała całkiem całkiem, choć bywała upierdliwa wieszając się pod koniec kompresji filmów :/ 2 już znacznie lepiej.
2. W pracy mam Vistę od bodajże października. Bety w środowisku firmowym były upierdliwe. RTM po małym tuningu fabrycznych ustawień są spox.
3. W domu chyba jednak dwa systemy, choć tak naprawdę niczego nie brakuje w XP. BitLocker jest tylko bodajże w Enterprise, Business i Ultimate, choć w domu chyba takiego poziomu bezpieczeństwa nie potrzeba :twisted: Aero bo bajer, na codzień nie korzysta się z widoku 3D, bo tradycyjne Alt+Tab działa lepiej niż w XP. Poza Alkoholem i Businnes Everywhere wszystko u mnie trybi i działa bez kłopotu.
4. Zgadzam się z Grubasem, bez minum 1 GB nie warto nawet próbować.
5. Z Viścianych ciekawostek: w dniu premiery Visty 99.999% komputerów na świecie nie spełniało wymogów HTC, listy kompatybilności hardware :twisted:
No hope. no cure. No problem.
Avatar użytkownika
Terror
Administrator
 
Posty: 1466
Dołączył(a): 25/8/2005, 11:06
Lokalizacja: WW-WWa

Postprzez Meciek » 23/3/2007, 20:38

Czyli póki nie przerobią wszystkich programów na viste to nie ma co w nia inwestować - takie jest moje zdanie, Aeoro fajnie wygląda ale jeszcze na nim nie pracowałem jednak czas pokaze.
Avatar użytkownika
Meciek
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 1935
Dołączył(a): 30/10/2006, 21:25
Lokalizacja: z Wrocka

Postprzez SpeedyG » 23/3/2007, 21:25

Ciekawe czy funkcja TPM 1.2 w tych rozbudowanych vistach może zastąpić antywirusy. Samo w sobie jest to dużym odciążeniem ramu (np. panda do ok 40% ram).
Avatar użytkownika
SpeedyG
Świeżak
 
Posty: 341
Dołączył(a): 13/1/2007, 20:46

Postprzez x_miki_x » 23/3/2007, 21:32

Jedyny problem z vistąto właśnie brak porgramów, mam ją od 2 miesięcy, niektore gry też nie działają
"żyj tak, że kiedy umrzesz twoim znajomym zrobi sie przykro" | www.201.photobucket.com/albums/aa296/lu ... sterko.jpg
x_miki_x
Świeżak
 
Posty: 448
Dołączył(a): 29/10/2006, 12:38
Lokalizacja: z nienacka

Następna strona


Powrót do Hydepark



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 23 gości




na gr