Zobacz wÄ…tek - Jaki telewizor?
NAS Analytics TAG

Jaki telewizor?

O wszystkim
_________

Jaki telewizor?

Postprzez gruby19 » 15/12/2010, 15:00

Witam.
Zamierzam kupić telewizor. Początkowo miało być 40"no ale niestety po złożeniu mebli okazało sie że we wnęke na telewizor wejdze max 32". No trudno. na szczescie pokój nie jest zbyt duży. Na telewizorze bedzie pracowała platforma N.
- Może być zarówno LCD jak i LED.
- Plazma odpada
- Full HD
- min 100Hz
- Internet TV (raczej przez WiFi bo nie chce ciągnąć kabla ;) )
- Odtwarzanie zdjęć, muzyki i DivX z wejścia USB
- Preferowanych producentów nie mam, ale wolałbym żeby był markowy
- Im więcej bajerów tym lepiej ;)
- górna granica cenowa to 4000zł (ale taki za 1500zł tez moze byc :P )

Przeglądałem oferte samsunga ale troche mnie przerosły oznaczenia modeli, cyferki i literki. Ale moze ktos tutaj siedzi w tym? ogarnia to ?

Przydałby sie simon ale nie wiem czy on tu jeszcze zagląda.

czekam na propozycje ;)
Wole jak człowiek na dwóch, niż jak zwierze na czterech...

Honda XLV 125 Varadero V-8

http://www.polskajazda.pl/Profil,Honda,XLV,125,Varadero,TGB,F409,Royal,Cruise/42971 (otwórz link)
Avatar użytkownika
gruby19
Stały bywalec
 
Posty: 1220
Dołączył(a): 29/10/2009, 19:36
Lokalizacja: witkowo


Postprzez Bystry » 15/12/2010, 15:55

z takimi bajerami za tą cene nie kupisz nic markowego ;) chyba, że szajsung ; ) ja mam sharpa 52' divixów etc nie ma, internet ? Ty a może jeszcze żeby odtwarzacz blu ray był i sam płacił rachunki.... ja mam N recorder i powiem Ci, że specjalnie jakiegoś extra TV za ta cene z tym co napisałeś nie da rady.... internet w tv ? to może sobie podłącz go pod kompa.... tylko żebyś miał wyjście i karte która obsługuje hd i wtedy wszystko gra ok ;)
indor napisał(a):zanim nauczę się szybko jeździć nauczę się szybko hamować
| "Szybciej jeździmy, szybciej pijemy, szybciej żyjemy i niestety często - szybciej umieramy." | Obrazek | Wole odpychać się piętami, niż hamować zębami :D | | www.motoautostrada.pl
Avatar użytkownika
Bystry
Stały bywalec
 
Posty: 1017
Dołączył(a): 2/9/2008, 16:57


Postprzez henio12323 » 15/12/2010, 16:29

ja tez sie przymierzam do kupna TV poluje podobnie jak ty. - 46 cali , hd, led. i 200 hz znalazłem szajsunga cena - 4500 wiec się da :) opinie ma niezłe póki co. chociaz wiadomo kazdy tv jest dobry na początku zobaczymy co by było po 3 -4 latach uzytkowania :P
KTM 300 EXC
Yamaha FZ6
GasGas TXT 250

Częsci do motocykli, serwis, tuning.. PW
Avatar użytkownika
henio12323
Moderator
 
Posty: 26032
Dołączył(a): 30/12/2008, 20:49
Lokalizacja: WÅ‚odawa / LBN

Postprzez Konio » 15/12/2010, 16:54

a co powiecie na temat tych 3d telelewizorkow w cenie ok 4k?
Produkcja, dystrybucja, masturbacja
Blady 900 puk puk puk
Avatar użytkownika
Konio
Mieszkaniec forum
 
Posty: 2925
Dołączył(a): 6/11/2008, 21:47
Lokalizacja: Nadejdzie Chuck? Tego nikt nie wie;/ Kielce/Krk

Postprzez Bystry » 15/12/2010, 17:15

jak nie siedzisz "idealnie" prosto i nie masz okularów za około 1 k złotych to lipa, bo nic nie widać... znaczy bardzo bardzo słabo, siedząc na przeciwko za dużo też nie ma większych różnic, ogólnie to lipa ;)
indor napisał(a):zanim nauczę się szybko jeździć nauczę się szybko hamować
| "Szybciej jeździmy, szybciej pijemy, szybciej żyjemy i niestety często - szybciej umieramy." | Obrazek | Wole odpychać się piętami, niż hamować zębami :D | | www.motoautostrada.pl
Avatar użytkownika
Bystry
Stały bywalec
 
Posty: 1017
Dołączył(a): 2/9/2008, 16:57

Postprzez gruby19 » 15/12/2010, 17:30

Konio napisał(a):a co powiecie na temat tych 3d telelewizorkow w cenie ok 4k?

Nie konwertują obrazu do 3d. dobrze wyglądają na nich tylko demo producentów oraz dobre filmy 3d. Wiecej szeczgółów nie znam ale wiem ze nie warto ich kupowac.
Tutaj masz wiecej konkretów: http://www.logo24.pl/Logo24/1,86375,861 ... w,,ga.html

btw.
na platformie N nadają juz pierwsze kanały 3D ;)

ale nie róbmy offtopa.
Wole jak człowiek na dwóch, niż jak zwierze na czterech...

Honda XLV 125 Varadero V-8

http://www.polskajazda.pl/Profil,Honda,XLV,125,Varadero,TGB,F409,Royal,Cruise/42971 (otwórz link)
Avatar użytkownika
gruby19
Stały bywalec
 
Posty: 1220
Dołączył(a): 29/10/2009, 19:36
Lokalizacja: witkowo

Postprzez bryk77 » 15/12/2010, 21:06

Bystry napisał(a):jak nie siedzisz "idealnie" prosto i nie masz okularów za około 1 k złotych to lipa, bo nic nie widać... znaczy bardzo bardzo słabo, siedząc na przeciwko za dużo też nie ma większych różnic, ogólnie to lipa ;)



Akurat mam do czynienia z LG 3D. Okulary kosztują grosze - wystarczy zwykłe trójwymiarowe plastiki mieć. Wcale idealnie prosto nie trzeba siedzieć przed takim TV. Optymalna odległość od ekranu to około 3m, ale można i bliżej i dalej, a jakość wciąż będzie super. Generalnie polecam, ale w wydaniu conajmniej 40-calowym. Te telewizory to wciąż nowość i radziłbym wstrzymać się z zakupem, bo za rok będą już dużo tańsze. Osobiście wolę oglądać w HD. W UK Sky już jakiś czas temu uruchomił pierwszy kanał 3D - głównie można sport oglądać.
Avatar użytkownika
bryk77
Stały bywalec
 
Posty: 1212
Dołączył(a): 16/4/2010, 02:12
Lokalizacja: Radom/Piaseczno/Dublin

Postprzez gruby19 » 15/12/2010, 21:22

bryk77 napisał(a): W UK Sky już jakiś czas temu uruchomił pierwszy kanał 3D - głównie można sport oglądać.
N także nadaje sport w 3D.

Wracając do tematu to siedząc cały dzien przed kompem i porównując dane techniczne powoli dostaje na głowe, ale na koniec dnia jestem prawie zdecydowany na dwie opcje, czyli:
- Samsung UE32C6600
lub
- Samsung UE32C6500

Gdybym znał cene tego pierwszego to pewnie już byłbym na niego zdecydowany, jednak nawet w żadnym sklepie internetowym nie mozna go znalezc. Natomiast ten drugi to prawie to samo co pierwszy a kosztuje ok 2500zł. Róznica miedzy tymi dwoma polega tylko i wyłącznie na tym, że pierwszy oferuje nam dodatkowo PVR, ale biorąc pod uwage że jest to tylko funkcja, a sam telewizor nie jest wyposażony w dysk twardy, to spodziewam sie różnicy w cenie nie większej niż 500zł...

Teraz pozostaje mi tylko śledzić + i - obu sztuk i ewentualnie wyłapywać negatywne opinie użytkowników.
Wole jak człowiek na dwóch, niż jak zwierze na czterech...

Honda XLV 125 Varadero V-8

http://www.polskajazda.pl/Profil,Honda,XLV,125,Varadero,TGB,F409,Royal,Cruise/42971 (otwórz link)
Avatar użytkownika
gruby19
Stały bywalec
 
Posty: 1220
Dołączył(a): 29/10/2009, 19:36
Lokalizacja: witkowo

Postprzez Czester » 15/12/2010, 22:44

Dlaczego z góry odrzucasz plazmę?
Wypadki chodzÄ… po ludziach, ludzie po wypadkach nie zawsze.
Avatar użytkownika
Czester
Administrator
 
Posty: 4656
Dołączył(a): 23/5/2009, 05:14
Lokalizacja: Suwałki

Postprzez henio12323 » 15/12/2010, 23:08

nowsze plazmy są ok. stare sie wypalały nowe mają systemu które co chwile przesuwają obraz o kilka pixeli i znaczki np polsatu sie nie wypalają :d
ale co do plazmy - osobiscie też ją na wstepie odrzuciłem ponieważ obraz porównywalny z led jest duzo słabszy. ale cena duzo lepsza
KTM 300 EXC
Yamaha FZ6
GasGas TXT 250

Częsci do motocykli, serwis, tuning.. PW
Avatar użytkownika
henio12323
Moderator
 
Posty: 26032
Dołączył(a): 30/12/2008, 20:49
Lokalizacja: WÅ‚odawa / LBN

Postprzez Bystry » 15/12/2010, 23:49

bryk77 napisał(a):
Bystry napisał(a):jak nie siedzisz "idealnie" prosto i nie masz okularów za około 1 k złotych to lipa, bo nic nie widać... znaczy bardzo bardzo słabo, siedząc na przeciwko za dużo też nie ma większych różnic, ogólnie to lipa ;)



Akurat mam do czynienia z LG 3D. Okulary kosztują grosze - wystarczy zwykłe trójwymiarowe plastiki mieć. Wcale idealnie prosto nie trzeba siedzieć przed takim TV. Optymalna odległość od ekranu to około 3m, ale można i bliżej i dalej, a jakość wciąż będzie super. Generalnie polecam, ale w wydaniu conajmniej 40-calowym. Te telewizory to wciąż nowość i radziłbym wstrzymać się z zakupem, bo za rok będą już dużo tańsze. Osobiście wolę oglądać w HD. W UK Sky już jakiś czas temu uruchomił pierwszy kanał 3D - głównie można sport oglądać.



Masz do czynienia ? w PL czy UK jak w uk to zamknij p*** i się nie odzywaj, bo tam HD było x czasu temu, a w Polsce dopiero wchodzi.... Idealnie prosto było ironią, chodziło o to, że pod większym kontem obraz jest coraz bardziej lipny, myślę, że dopłacanie dość sporej kasy do telewizora który ma 3D teraz jest bezsensem... już do tej ceny wolał bym dorzucić dobry blu ray player ;) i jakieś filmiki sobie kupić i kino domowe jak masz i wtedy efekt świetny :) w platformie n masz VOD Video na życzenie i możesz sobie za jakąś opłatą wypożyczyć film na jakiś okres, a jak będziesz albo masz laptopa z dobra kartą graficzną w HD kabelek i podłączasz sobie do tv i lecisz z filmem...każdym jakim chcesz... :) a i neta wtedy możesz sobie spokojnie odpalić Dual View albo Clone, dobry laltopik to i Ty możesz sobie coś na TV oglądać i ktoś na lapku pracować. A co do oglądania filmów przez neta to dobre łącze jak enek pisał + dobra ich jakoś :) więcej na razie na ten temat nie chce mi się wypowiadać ; ) zawsze pozostaje opcja projektora hehe :D
indor napisał(a):zanim nauczę się szybko jeździć nauczę się szybko hamować
| "Szybciej jeździmy, szybciej pijemy, szybciej żyjemy i niestety często - szybciej umieramy." | Obrazek | Wole odpychać się piętami, niż hamować zębami :D | | www.motoautostrada.pl
Avatar użytkownika
Bystry
Stały bywalec
 
Posty: 1017
Dołączył(a): 2/9/2008, 16:57

Postprzez bryk77 » 16/12/2010, 00:23

Bystry napisał(a):(...) zamknij p*** i się nie odzywaj (...)


"Kto rodzi się prostakiem, prostakiem przemija, choćby słoma w butach ze złota była."


Off Top..
Avatar użytkownika
bryk77
Stały bywalec
 
Posty: 1212
Dołączył(a): 16/4/2010, 02:12
Lokalizacja: Radom/Piaseczno/Dublin

Postprzez Bystry » 16/12/2010, 10:37

pan_wiewiorka napisał(a):Ja Ci tylko powiem, że koniecznie uniwersalny pilot. A tiwi kupiłem LG 32" LCD 32LG7000 (fakt, ze dwa lata temu) ale do dziś nie mam najmniejszego problemu. Wsio gra i bucy. I też odbiera na N ;)


ja wiem czy uniwersalny ? :) ja mam Sharpa Aquos i tak samo mam odtwarzacz blu ray też sharpa i ogarniam wszystko pilotem od Tv :)
indor napisał(a):zanim nauczę się szybko jeździć nauczę się szybko hamować
| "Szybciej jeździmy, szybciej pijemy, szybciej żyjemy i niestety często - szybciej umieramy." | Obrazek | Wole odpychać się piętami, niż hamować zębami :D | | www.motoautostrada.pl
Avatar użytkownika
Bystry
Stały bywalec
 
Posty: 1017
Dołączył(a): 2/9/2008, 16:57

Postprzez Landryss25 » 16/12/2010, 12:06

henio12323 napisał(a):nowsze plazmy są ok. stare sie wypalały nowe mają systemu które co chwile przesuwają obraz o kilka pixeli i znaczki np polsatu sie nie wypalają :d


Jak siÄ™ regularnie plazmy do TV nie dolewa to tak jest :roll:

Taki sam mit jak z tym że Ducati się sypią.

Mam plazmę od ok 3 lat, najtańszy model samsunga z tamtych lat. Dużo używana do telewizji i gier na PS2, X360.

Efekt wypalania owszem istnieje ale jest krótkotrwały i w niczym nie przeszkadza. Np. po dłuższym graniu w GTA przy czarnym ekranie było widać zarys mapki, trzeba było się dobrze przyjrzeć. Ale znikało to szybciej niż się pojawiało.

Led nie da lepszego obrazu od plazmy...
,,De gustibus non est disputandum"(Å‚ac.)-O gustach siÄ™ nie dyskutuje.
Avatar użytkownika
Landryss25
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 6269
Dołączył(a): 2/10/2007, 17:28
Lokalizacja: Liw

Postprzez Czester » 17/12/2010, 07:54

Wypadki chodzÄ… po ludziach, ludzie po wypadkach nie zawsze.
Avatar użytkownika
Czester
Administrator
 
Posty: 4656
Dołączył(a): 23/5/2009, 05:14
Lokalizacja: Suwałki

Postprzez gruby19 » 18/12/2010, 18:13

No to temat można zamknąć.. Wczoraj zdecydowałem sie jednak na Sony Bravia EX710... Spełnia wszystkie moje wymogi, a kosztował 2800zł wraz z 5letnią gwarancją ;) jak narazie jestem zadowolony...
Wole jak człowiek na dwóch, niż jak zwierze na czterech...

Honda XLV 125 Varadero V-8

http://www.polskajazda.pl/Profil,Honda,XLV,125,Varadero,TGB,F409,Royal,Cruise/42971 (otwórz link)
Avatar użytkownika
gruby19
Stały bywalec
 
Posty: 1220
Dołączył(a): 29/10/2009, 19:36
Lokalizacja: witkowo

Postprzez gruby19 » 19/12/2010, 12:13

iplayera nie uzywam wiec Ci nie powiem. odtwarzanie przez USB satysfakcjonuje mnie wystarczajaco. Obraz HD naprawde ligowy. Dzwiek Surround takze powala (wedlug mnie). Jesli chodzi o menu to faktycznie czasem sie przytnie ale nie jest to znowu jakos bardzo uciazliwe. kazdy sprzet sie czasem przytnie, czy to telefon, komputer czy telewizor wiec to nie jest wada. W moim przypadku wlaczenie trwa króciutko. Do internetu jeszcze go nie podpinałem, ale wprowadzałem nazwy kanalow pilotem i metoda wprowadzania tez mi jakos bardzo nie przeszkadza. Poprosu przebiega to tak jak przegladanie stron na telefonie komorkowym bez klawiatury qwerty. a na takich tez da sie szybko pisac...
Wole jak człowiek na dwóch, niż jak zwierze na czterech...

Honda XLV 125 Varadero V-8

http://www.polskajazda.pl/Profil,Honda,XLV,125,Varadero,TGB,F409,Royal,Cruise/42971 (otwórz link)
Avatar użytkownika
gruby19
Stały bywalec
 
Posty: 1220
Dołączył(a): 29/10/2009, 19:36
Lokalizacja: witkowo

Postprzez gruby19 » 19/12/2010, 19:39

odrazu po wlaczeniu laduje sie dekoder N ktorego praktycznie nie wylaczam oraz info o pendrajwie podlaczonym do TV. opcja guide dziala tylko na cyfrowych kanalach naziemnych i jest to zwyczajny przewodnik po programach ;)
Wole jak człowiek na dwóch, niż jak zwierze na czterech...

Honda XLV 125 Varadero V-8

http://www.polskajazda.pl/Profil,Honda,XLV,125,Varadero,TGB,F409,Royal,Cruise/42971 (otwórz link)
Avatar użytkownika
gruby19
Stały bywalec
 
Posty: 1220
Dołączył(a): 29/10/2009, 19:36
Lokalizacja: witkowo

Postprzez gruby19 » 19/12/2010, 21:04

wspominalem juz wczesniej ze TV jeszcze nie jest podpiety do neta dlatego serwisow nie sprawdze. a telewzior jest praktycznie za kazdym razem wylaczany z kontaktu poniewaz nie uzywam wylacznika przy telewizorze, a wylaczam odrazu cala listwe przepięciową z całym osprzetem.
Wole jak człowiek na dwóch, niż jak zwierze na czterech...

Honda XLV 125 Varadero V-8

http://www.polskajazda.pl/Profil,Honda,XLV,125,Varadero,TGB,F409,Royal,Cruise/42971 (otwórz link)
Avatar użytkownika
gruby19
Stały bywalec
 
Posty: 1220
Dołączył(a): 29/10/2009, 19:36
Lokalizacja: witkowo

Następna strona


Powrót do Hydepark



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości




na górê