Zobacz wątek - Uwaga na podróby Alpinestars
NAS Analytics TAG

Uwaga na podróby Alpinestars

O wszystkim
_________

Uwaga na podróby Alpinestars

Postprzez rosa » 14/12/2010, 18:23

Kolega na 3miejskim forum umiescil taki temat:



Czołem,

Jako, że pracuję w agencji celnej trafiła mi się ostatnio do odprawy przesyłka z Chin z odzieżą motocyklową dla firmy ze sląska. Niby nic takiego, rekawice, kurtki, tankbagi. Ale właśnie te kurtki. W oczy rzuciły mi się ich symbole. Mianowicie AL T-RC-1 oraz AL 09. Sprawdziłem w necie następnie na stronie eksportera i wyszło że to kurtki Alpinastars. Koszt zakupu jednej sztuki to ... 11 i 9 USD Zwrócliłem się do importera z prośbą o przeslanie stosownych dokumentów pozwalających na import i obrót tą odzieżą. Niestety ich nie mieli w związku z czym moja firma odmówiła odprawy tego towaru. Importer odebrał od nas dokumenty i dalszy ciąg sprawy nie jest mi znany. Isnieje przypuszczenie, iż może gdzieś mu się udało odprawić ten towar i niebawem znajdzie się on np. na Allegro. Szkoda by było gdyby ktoś wydał grubą kaskę na oryginalną kurtałkę a dostał szmatę. Przebitka na jednej sztuce jest ogromna, nawet jakby to puścili poniżej ceny rynkowej.
Namiarów na importera jak i eksprtera nie będę zamieszczał ze względów wiadomych.
Pzdr
Maciek
www.rosamotorcycle.pl | | FZ600/XRV650/WR450
Avatar użytkownika
rosa
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 1190
Dołączył(a): 7/2/2007, 10:59
Lokalizacja: Sopot


Postprzez Bystry » 14/12/2010, 18:49

to skandal jest :O takie coś od razu powinno się utylizować.... wszystko z chin powinno być sprawdzane najdokładniej oraz posiadać wszystkie kwity, chiny to najgorsza plaga i ich rzeczy, nie dość, że za cenę samochodzika burago w Polsce zapłacimy ok 30 zł wyprodukowanego gdzieś w EU, to to samo autko u chinoli kupimy za 30 yenów.... Kupujcie Polskie produkty czy z UE, a nie tylko chińszczyznę !!
I właśnie na takich importerów powinno się dawać namiary żeby pokazać kto jest uczciwym sprzedawcą, a kto nie !
indor napisał(a):zanim nauczę się szybko jeździć nauczę się szybko hamować
| "Szybciej jeździmy, szybciej pijemy, szybciej żyjemy i niestety często - szybciej umieramy." | Obrazek | Wole odpychać się piętami, niż hamować zębami :D | | www.motoautostrada.pl
Avatar użytkownika
Bystry
Stały bywalec
 
Posty: 1017
Dołączył(a): 2/9/2008, 16:57


Postprzez mar111cin » 14/12/2010, 20:53

taaa przejrzyj metki swoich ubrań motocyklowych i zobacz gdzie były wyprodukowane to się zdziwisz ;P


PS rękawice roleff - made in pakistan :lol:
<b>Life begins at 200km/h!!!!</b>
było gsx600f, było ZX12R :(, jest V-Strom 650 AK8 :)
Avatar użytkownika
mar111cin
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 6941
Dołączył(a): 29/5/2006, 13:12
Lokalizacja: FSW (lubuskie)

Postprzez Czester » 14/12/2010, 20:58

W Pakistanie produkcja ubrań motocyklowych jest bardzo rozwinięta. Sam bodajże 2 lata temu zastanawiałem się nad importem stamtąd i otwarciem sklepu internetowego.
Wypadki chodzÄ… po ludziach, ludzie po wypadkach nie zawsze.
Avatar użytkownika
Czester
Administrator
 
Posty: 4656
Dołączył(a): 23/5/2009, 05:14
Lokalizacja: Suwałki

Postprzez madcap » 14/12/2010, 21:00

spodnie tekstylne held - mniejsza o model: made in Bangladesh
tyle, że jeśli jest to ificjalna linia to przynajmniej w teorii jest jakiś nadzór nad jakością
(...) Jeżeli w CV napiszesz "2012-2014: sommelier - freelancer" to nikt się nie domyśli, że dwa lata chlałeś z rozpaczy po utracie poprzedniej pracy.
Avatar użytkownika
madcap
Administrator
 
Posty: 5894
Dołączył(a): 26/5/2009, 19:03
Lokalizacja: wieje wiatr?

Postprzez SzpiceR » 15/12/2010, 00:10

ja mam probikera prx 1pc po sezonowego z niemcowni za 749 zł i jest made in germany (z tego co pamietam) haha :D
ten co sobie nie żałuje
Avatar użytkownika
SzpiceR
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 3773
Dołączył(a): 8/8/2006, 18:46
Lokalizacja: SÅ‚upsk

Postprzez bryk77 » 15/12/2010, 04:43

Wiadomo jaka jest jakość chińskich produktów. Z tym, że wiele znanych i cenionych marek przeniosło produkcję właśnie do Chin ze względów ekonomicznych. Zostają zachowane wszelkie standardy podczas produkcji.

Gorzej jest już z takimi produktami, o których napisał rosa. Podróbki, nieznane marki i cała reszta tego shit-u zalewają nasz rynek.

Mam znajomego, który jest w branży odzieżowej od 20 lat. Opłacalność własnej produkcji ciągle spada. Ogólnie dużo zachodu i kosztów podczas gdy chętnie kupowane (bo tanie) chińskie produkty są na wyciągnięcie ręki. Przeciętny zjadacz chleba nie widzi różnicy. Przynajmniej nie odrazu..


@rosa

Czy kurtki miały jakieś metki? Ciekawe czy naszywki i metki wysyłają oddzielnie.
Avatar użytkownika
bryk77
Stały bywalec
 
Posty: 1212
Dołączył(a): 16/4/2010, 02:12
Lokalizacja: Radom/Piaseczno/Dublin



Powrót do Hydepark



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości




na górê