Zobacz wątek - same sztrucle na tym allegro
NAS Analytics TAG

same sztrucle na tym allegro

Tutaj tylko zadajemy pytania o ocenę oferty motocykla, którą sobie upatrzyłeś. Dotyczy motocykli o pojemności większej niż 125 ccm.
_________

same sztrucle na tym allegro

Postprzez gfgfgf » 7/12/2010, 23:01

Po pierwsze nie wiem czy ten temat nadaje sie bardziej do hajdeparku czy tutaj . Jesli zle miejsce prosze o przeniesienie .
Mianowicie mam taki problem , ze nie moge znalesc moto . Nie ma ! Same sztrucle i trupy . Moj przedział cenowy to mniej wiecej do 20 tys maks Chętnie do 15stu jak i niżej . Nie chodzi mi o to zeby jeździć nowa R1 .Tylko żeby mieć zdrowego sporta co by miał około 140 km . Przegladajac allegro natrafiam na zardzewiale angliki , rozbite i posklejane z wloch , lub z milionowym przebieg do 20 tys z niemiec . Odrzucajac te sztrucle pozostaje juz bardzo malo motocykli . Jeszcze jak odrzuce motory z polerowana rama czy felgami to juz nic nie zostalo . No co najwyzej motocykle od wiesniakow z opisami ale zapierdala , rakieta , do lansu , itd . Jeszcze jakbym chciał motor z amorkiem skretu , bo tak czy siak bede musial to kupic , i co by mial w miare zdrowe opony i jakis nie seryjny wydech to zostalo mi wielkie nic .
Chodzby nawet dzisiaj szukalem aprilki rsv . Kiedys znalazlem jedna no ale dwa dni i motoru nie bylo . Teraz pozostaly same sztrucle , a to rama z sladami mlotka . A to tłumiki pokrzywione . A to motor 2300 km a juz opon nie ma . No kurde tragedia . Jak narazie mniej wiecej przez miesiac wertowania znalazlem z 3 motocykle godne uwagi . Ale zanim sie zebrałem to juz sprzedane . Bo kiedys nauczylem sie ze jak mam jechac cos kupowac musze to dwa razy przemyslec a nie dzialac pod wplywem impulsu bo wtedy sie czuje jak wesoly rysiek http://www.youtube.com/watch?v=E0YIv_oa ... r_embedded

No nic pozdrawiam wszystkich i mam nadzieje ze znajde cos ciekawego wkoncu
Avatar użytkownika
gfgfgf
Świeżak
 
Posty: 44
Dołączył(a): 15/10/2010, 22:14


Postprzez arktan » 7/12/2010, 23:45

w sumie to nic nowego nie odkryłes. 95% moto na rynku wtórnym to sztrucle ;> i trzeba sie naprawde b. mocno naszukuac , zeby znaleśc coś w miare godnego uwagi..
arktan
Bywalec
 
Posty: 630
Dołączył(a): 31/8/2008, 18:30
Lokalizacja: Kluczbork


Postprzez gfgfgf » 8/12/2010, 01:22

http://otomoto.pl/honda-vtr-vtr1000sp2- ... 16994.html

wie ktos cos wiecej moze o Tym moto ?
z Tylu tarcza pordzewiala
dalej widze zolte blachy albo anglik albo francuz
wiec to tez pewno import i pewno angli bo przyrdzewialy
kurde ladna jest , nie malowane felgi to na plus
niedlugo chce jechac ale ta rdza ....
i wydech v2 w jednym kominie tragedia
moze bede mieli orginalne kominy


http://otomoto.pl/kawasaki-zxr-ninja-zx ... 08160.html
tez anglik ale orginalne malowanie
cena spora ale jak w dobrym stanie to sie oplaca , tak ogolnie nie wiem do czego sie czepic .I po glebie mniej boli
podobna mama usiebie tez orginal zolte malowanie ale z stanow sciagana tak samo 2002 r tylko ze 11 500

moze ktos cos jeszcze podrzuci wartego uwagi lub skoryguje co dalem
Avatar użytkownika
gfgfgf
Świeżak
 
Posty: 44
Dołączył(a): 15/10/2010, 22:14

Postprzez bryk77 » 8/12/2010, 03:39

Ta VTR to już chyba dłuższy czas na allegro stoi - przewinęła się w jakimś temacie już. Nie wiem skąd jest, ale ta 929 z tyłu ma francuską blachę także teoretycznie VTR też pewnie z Francji.

Z korozją można dać sobie radę o ile moto jest w przyzwoitym stanie technicznym.
Avatar użytkownika
bryk77
Stały bywalec
 
Posty: 1212
Dołączył(a): 16/4/2010, 02:12
Lokalizacja: Radom/Piaseczno/Dublin

Postprzez maciejszumny » 8/12/2010, 08:33

Nastepny co szuka 10 letniego motocykla w idealnym stanie, jak mogles widziec jakas rdze na tych zdjeciach? Bo ja nic nie widze, tarcza rdzewieje po paru dniach jak sie jej nie uzywa to chyba normalne bo przeciez nie jest lakierowana :shock:

Widze ze ludzie uwielbiaja plotkowac ze moto z UK sa zardzewiale, z Polski wybite na dziurach, We Wloszech nie dbaja a w Hiszpani nie wymieniaja oleju.

Jak chcesz moto w stanie idealnym z przebiegiem 10 000 za 20 000zl to idz do salonu i wplac pierwsza rate.
maciejszumny
Świeżak
 
Posty: 105
Dołączył(a): 22/4/2008, 17:25
Lokalizacja: jelenia gora

Postprzez mognilwo » 8/12/2010, 09:18

Odnośnie tej kawy zx7r to za 2002 r. 9500 zł to wysoka cena? Nie sądzę. Już ponad rok widze ją na allegro, chociaż to może wcale nie świadczyć o tym, że coś jej dolega. Na zdjęciach ładnie się prezentuje.
Avatar użytkownika
mognilwo
Świeżak
 
Posty: 409
Dołączył(a): 10/12/2008, 19:27

Postprzez Aimar » 8/12/2010, 09:28

Dobry motocykl jeszcze trudniej trafić niż dobry samochód. Inna sprawa, że większość ludzi to mainiacy okazji. Nie pojadą oglądać sprzętów w normalnych cenach a patrzą głównie na rocznik. Okazje NIE ISTNIEJĄ w ogłoszeniach. Rozchodzą się po znajomych. Jak się wybierze 5 najwyższych cen na allegro to oczywiście nie gwarantuje idealnego motocykla (zwłaszcza 10 letniego) ale trafienie na coś fajnego (od pasjonata a nie handlarza) jest łatwiejsze.
Aimar
Świeżak
 
Posty: 109
Dołączył(a): 5/11/2010, 09:29
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez tylki » 8/12/2010, 09:53

e tam wydaje mi sie ze przeaadzasz z tymi anglikami ze zardzewialem wydaje mi sie ze motory z anglii ( zwlaszcza do 6 lat ) sa w bardzo dobrym stanie bo tam ludzie dbaja o nie , druga sprawa to drogi ktore tez maja o niebo lepsze . Ja osobiscie rok temu kupilem sobie anglika i motor byl bardzo zadbany Ccialbym jeszcze dodac ze kazdego anglika mozna sprawdzic czy w przeszlosci uczestniczyl w jakies kolizji i czy przebieg jest oryginalny wchodzac na strony internetowe hpi check koszat pare dzisiat zloty a czlowiek spi spokojnie
tak wiec jak dla mnie to tylko angliki bo anglia posiada bardzo dobrze rozbudowana baze danych opojazdach ktora jest ogolno dostepna dla kazdego
tylki
Świeżak
 
Posty: 31
Dołączył(a): 8/7/2010, 19:08

Postprzez Seba_ER5 » 8/12/2010, 09:55

http://moto-garage.pl/oferta/zobacz/5

polecam Ci zadzwon pogadaj moto jest sliczne.
Avatar użytkownika
Seba_ER5
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 5220
Dołączył(a): 27/8/2007, 19:58

Postprzez Przemo_rene » 8/12/2010, 09:57

dla mnie rozwiązanie jest jedno - bierzesz to co na zdjęciach wygląda bardzo ładnie - najlepiej pełny oryginał (tłumiki seria, sety seria, kiera seria, malowanie seria, chlapacz z tyłu seria itd). Nie patrz na opony jakie mają tylko na stan RAMA-SILNIK-ZAWIESZENIE-PLASTIKI. W tej kolejności. Pierwsze 3 w tej cenie co chcesz muszą być idealne. Na plastikch drobne rysy tu i tam nic nie znaczą. Przebiegu do 50tys km się nie bój w ogóle - przynajmniej bedzie prawdziwy.

DO KAżDEGO MOTOCYKLA w tej cenie jak założysz, ze i tak musisz zrobić wkład okoo 2 tys zł to będziesz miał prawie jak nówkę. Serio - lepiej w ten sposób zrobić bo świeżo po pełnym serwisie z fakturami i na oponach i klockach nowych Tobie odpowiadających nie znajdziesz.

Lepiej zrobić to samemu. Opony za 1000zł a kolejny tysiąc w porządny serwis:

luzy zaworowe
wymiana płynów
wymiana klocków
czyszczenie zacisków
synchro przepustnic wtrysku
nowe świece
olej w lagach

No i będziesz zadowolony :)

Ja tak robie i nie narzekam na to co kupuję a jestem lekko pedantem.
http://www.tinyurl.pl?PlJBVNPo Przegląd Twojego moto w P-N!
Avatar użytkownika
Przemo_rene
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 2982
Dołączył(a): 11/3/2009, 13:27
Lokalizacja: Poznań / TL1000R

Postprzez gfgfgf » 8/12/2010, 10:55

ja powiem ze po zakupie pierwszego auta nauczylem się ze wole wydac wiecej pieniedzy , niz wziąć cos do lekkiej naprawy . Kupilem auto tez byle jezdzilo dale 4,5 tys przez 3 miesiace wlozylem kolejne 4 tys Uszkodzone mialo byc tylko lozysko, sprzedałem za 2 tys bo jeszcze musialbym z kolejne 4 wlozyc i juz mnie chuj strzelil .

Kupiłem kiedys cr125 tylko trzeba bylo przekleic na sylikon jakis tam kabelek od zaplonu bo silnik dostal wibracji i sie odczepiał . Co wyszło ze silnik dostawał wibracji bo były tak juz ******* gniazda na łozyskach ze trzeba bylo wymienic silnik ( teoretycznie dwie polowki ale nigdzie nie moglem dostac )

kolejna sprawa kupic chociazby bez amorku skretu . To juz daje mi do myslenia ze jeździła nim dziwna osoba . Bo nie ma co sie oszukiwać polska to kraj kowali i rzeźników , w ktorym wystepuje przekananie ze motor sluzy do jazdy na 1 kole i palenia gumy i wyrywania lasek ( chociaz te ostatnie tak mu nie szkodzi ;) ). A to mnie juz boli bo od oszoloma kupujac sprzet wpierdole sie z miejsca w koszty

No i rasumujac amor skretu , naprawde dobre opony , jakis inny wydech co by piesi uciekali z przejscia + standardowy serwis plyny klocki itd . to mam z miejsca jakies + 5-6 tys zł a to juz nie jest miłe .
Avatar użytkownika
gfgfgf
Świeżak
 
Posty: 44
Dołączył(a): 15/10/2010, 22:14

Postprzez tylki » 8/12/2010, 12:04

gfgfgf jezeli bylbys zainteresowany to moge podskoczyc i zobaczyc ten motorek http://otomoto.pl/suzuki-gsx-r-750-rizla-M2350647.html , w sumie koles mieszka blisko mnie , sam chcialem go kupic ale niechce mi go sprzedac za 15000 wiec musze szukac dalej
Ostatnio edytowano 8/12/2010, 13:03 przez tylki, łącznie edytowano 1 raz
tylki
Świeżak
 
Posty: 31
Dołączył(a): 8/7/2010, 19:08

Postprzez palgumeniedusze » 8/12/2010, 12:08

a po kiego grzyba zaraz kupowac jakis akcesoryjny wydech? jak nie chcesz sie lansowac wyrywac lasek to po ci dudnienie z wydechu :D a jak nie chcesz latac na gumie i zap@#$lac to amor tez ci pewno nie bedzie potrzebny....a opony i tak i tak bedziesz musial kupic co sezon....wiec twoje liczenie kosztow....generlanie jest bez sensu!!a takie wybrzydzanie ze ten angol ten z francji ten nie ma nowych opon ten ma ryske ten cos tam cos tam to juz w ogole mnie krew zalewa.......najlpeiej idz do salonU:)a po drugie motocykle to drogie hobby :)
habba babba!
Avatar użytkownika
palgumeniedusze
Stały bywalec
 
Posty: 1295
Dołączył(a): 9/11/2007, 22:48
Lokalizacja: WLKP

Postprzez Przemo_rene » 8/12/2010, 12:13

jak sie nie podobają realia polskie to kto broni kupować gdzieś indziej? Wymiana opony czy pełny serwis po kupnie to prawie zawsze trzeba i tyle. To jest EKSPLOATACJA i tyle. Nikt nie bedzie pakował nowych opon do moto którego zaraz chce się pozbyć. na dowidzenia często jeszcze już lekko zajechanego lacza spali bo "i tak zjade 3 sety na "nowego" " Tylko później skrob tą plastelinę z błotnika i całego wnętrza tyłu.........uj może strzelić. No ale coż.

Ja wyznaje zasadę, że opony to tak personalna rzecz jak gacie. Jak ktoś śmigał na bt020 w nowszej R1 to był to zwykły cep co kupił używkę pewnie po taniości by się nie zużywała tak szybko a że "ponie bieżnika to to mo jeszcze tyle co nówka!" to mnie może że tak powiem w duqe pocałować i nawet nie jade oglądać bo skoro na takich rzeczach oszczędzał to serwisu to moto poza olejem (OBY!) nie widziało w jego rękach NIGDY.

Laczki po prostu zawsze zmieniam po kupnie moto i to samo doradzam (no chyba, że są akurat faktycznie świeże, markowe i KSZTAŁTNE).

Nie ma co sie burzyć tylko przyjąć sprawę taką jaka jest. Prawda po prostu taka, że motocykle bardzo dobrze utrzymane rozchodza się po znajomych. Reszta to mniej lub bardziej zaniedbane sztuki bez historii serwisowej lub z pokrętną kończącą się pare lat wstecz na przebiegu xxtyś niższym niż aktualny...
Nagminnym jest niewymienianie płynu hamulcowego, czyszczenie zacisków z zapieczonych tłoczków, wymiany płynu chłodniczego czy np. zapisywane w serwisówce DOKRĘCANIE pewnych śrub w motocyklu.
Olej i uszczelniacze w lagach to wymianiają kiedy już obie lagi zarzygane a co za tym idzie także klocki hamulcowe do śmietnika. Ale te już mało kto wyrzuca bo "przecież mają jeszcze mięsa!" ... 2mm...
Zawory dają do regulacji jak już albo motocykl niepali na ciepłym albo na zimnym albo tak klepią jakby miał zaraz silnik wystrzelić...gaźnikami tez zajmują się dopiero gdy motocykl nie jedzie, nie odpala, strzela w dolot czy tłumik lub zaczyna nagle palić jak smok lub kopcić na czarno...czy klocki hamulcowe co nadal niektórzy jak moga kupić takie za 80zł na zacisk lub takie za 140zł to wolą te tańsze...takie kuźwa jego mać oszczednosci po wuju...można tak wymieniać w nieskończoność.

Prawada jest po prostu taka, że sporą część dosiadajacych motocykle NIE STAC NA NIE I KROPKA. Porządne utrzymanie motocykla klasy SS to 1000zł sezonowo minimum plus co dwa sezony srednio opony za tysiaka czy co 3 sezony napęd za 600zł.

Stąd do kazdego motocykla po zakupie go i tak PAKIET STARTOWY za około 1500zł i bedzie balanga jak silnik zdrowy i rama prosta :)
http://www.tinyurl.pl?PlJBVNPo Przegląd Twojego moto w P-N!
Avatar użytkownika
Przemo_rene
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 2982
Dołączył(a): 11/3/2009, 13:27
Lokalizacja: Poznań / TL1000R

Postprzez limak14 » 8/12/2010, 12:25

Polecam szukać motocykli a nie okazji. Ja już tak robię kilka lat i nie narzekam:D
Widać po opisie kto się orientuje i kto jest motocyklistą a nie jakimś lanserem.
Za kwotę 15-20 spokojnie coś ciekawego dostaniesz.
Avatar użytkownika
limak14
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 3798
Dołączył(a): 16/5/2007, 10:30
Lokalizacja: LBN/Puławy

Postprzez bryk77 » 8/12/2010, 12:30

Trochę przesadzasz mówiąc, że za do 20 tys. nie ma co kupić. Zgodzę się, że za 10 tys. jest trudno trafić coś przyzwoitego. Na początek zawsze trzeba trochę włożyć w motocykl (choćby po to żeby mieć pewność, że jest w dobrym stanie).
Avatar użytkownika
bryk77
Stały bywalec
 
Posty: 1212
Dołączył(a): 16/4/2010, 02:12
Lokalizacja: Radom/Piaseczno/Dublin

Postprzez sebasbox » 8/12/2010, 12:38

nie napalaj się i kupuj spokojnie. niestety za dobrego sprzęta będziesz musiał przepłacić. Jeśli szukasz "idealnego" to w tej kasie masz szanse kupić coś dobrego ale generalnie odpuść sobie sprowadzone sprzęty (95% jest powypadkowych lub przynajmniej po mocnej glebie), chyba że rzeczywiście masz pewniaka (ten który sprzedaje Seba_ER5 wygląda naprawdę ciekawie). Popatrz sobie na ceny dobrych moto np. w Niemczech, są wyższe niż w Polsce.
Później okazuje się że ktoś (handlarz) ściągnął z zagranicy w idealnym stanie a później sprzedaje Ci poniżej ceny niemieckiej.
Sam miałem anglika i moto był po przewrotce, mocnych uszkodzeń nie było ale... Co do stanu to przynajmniej mój był zaśniedziały (śruby i elementy metalowe) a wahacz zaczynał rdzewieć, ale nie można generalizować bo na pewno są też bardzo dopieszczone sprzęty (ale raczej mało).
Obecne swoje moto kupiłem od pierwszego właściciela (polski salon) i to był pierwszy motocykl który mnie zaskoczył (pozytywnie) swoim stanem. Wcześniej objeździłem kilka sztuk i miałem dokładnie takie same odczucia jak Ty.
sebasbox
Świeżak
 
Posty: 382
Dołączył(a): 21/1/2010, 15:07

Postprzez front247 » 8/12/2010, 12:54

Tez mam takiego znajemogo coś w stylu autora tego wątku...
Ja pindole facet jest po prostu nie do życia,pedant,nad pedantami...wszystko musi byc tipes topes ...nawet jak kiedys byłem z nim w salonie nowych aut to krecil nosem ze cos tam plastik nie taki ze na oponach kurz :lol: ,sam ma samochód tak wychuchany ze masakra...ja szanuje jego,,hobby,, ale to zachacza o manie.

Jak to k...a nie mozna kupic moto za 15-20 tys.ahahahahha gdybym mial tyle do dyspozycji to kupil bym w 24 gdziny pojazd na lata w cudownym stanie. Spokojnie mozna takze kupic,zadbany sprzet za nizsze kwoty....tylko że u nas w naszym pieknym kraju snobizm zszeedl juz do granic absurdu.

A ja nadal mam zdanie ze auto to rzecz uzytkowa,natomiast motocykl to takze rzecz uzytkowa..wiec liczy sie to aby mnie przewiózł bezpiecznie od punktu a do punktu b,dostarczając podaczs jazdy ewentualnej przyjemnosci-i takim maszyn jest tysiące.
Niech sie autor nie obraża ale proponuje raczej psychologa niz gotową recepte, jak kupic 5-10 letni motocykl w stanie jak z fabryki.
pozdrawiam
Avatar użytkownika
front247
Świeżak
 
Posty: 298
Dołączył(a): 10/4/2008, 21:59
Lokalizacja: zielona góra

Postprzez tylki » 8/12/2010, 12:59

co do sprowadzonych sprzetow a prawda jest taka ze okolo 95% motocykli w polsce to sa wlasnie importowane z krajow eu i usa. Druga sprawa to taka jezeli i nawet jakis motocykl mial jakis slizg lub mala stluczke ale zostal fachow naprawiony wlacznie z zakupem originalnych srobek do owiewek to niema sie naprawde czym przejmowac , jak wczesniej wpsomnialem rok temu kupilem motocykl z angli ktory byl po slizgu. sprzedajcy byl na tyle uczciwy ze mi o tym powiedzial , nawet pokazal zdjecia jak byl uszkodzony , ale zostal bardzo fachowo naprawiony , i do dzsiejszego dnia jestem zadowolony. Tak naprawde liczy sie to kto go sprzedaje a nie kraj pochodzenia
tylki
Świeżak
 
Posty: 31
Dołączył(a): 8/7/2010, 19:08

Postprzez skidmarks » 8/12/2010, 13:01

JAk się ma wymagania to trzeba albo kupić o 30% wiecej niz średnią albo sobie wpłacić te 15 tys, reszte w kredyt lub leasing i sie bawić maszyną z salonu :D
Yamaha YZF 1000
Avatar użytkownika
skidmarks
Stały bywalec
 
Posty: 1402
Dołączył(a): 18/6/2009, 18:26
Lokalizacja: zachód Polski

Następna strona


Powrót do Oceny ofert sprzedaży.



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 19 gości




na gr