Zobacz wÄ…tek - Rejestracja skutera z francji
NAS Analytics TAG

Rejestracja skutera z francji

Przepisy, prawo
_________

Rejestracja skutera z francji

Postprzez KONRAD95 » 29/11/2010, 15:05

Witam.
A mianowicie kupiłem skuter od gościa który kupił go od gościa który sprowadził go z Francji. Ten gościu od którego go kupiłem wcale go nie rejestrował . a więc od niego dostałem chyba dowód francuski"Certifficat d'immatriculation " Fakturę od gościa którego go sprowadził . i teraz nie wiem gdzie z czym iść czy mam iść do tłumaczenia czy na przegląd dodam że skuter jest z 2000r . Czy może ktoś mi pomóc???
KONRAD95
Świeżak
 
Posty: 98
Dołączył(a): 29/11/2010, 14:41
Lokalizacja: DALEKO


Postprzez henio12323 » 29/11/2010, 17:08

hmm duzo Ci nie pomoge. zresztą o tym juz pisałem. we francji było takie cos ze motorowerów do któregos roku sie nie nie rejestrowało nie wiem czy nie do 2002 roku. wiec jezeli masz sprzed 00 roku to generalnie powinienes móc zarejestrowac moto tylko na umowe kupna sprzedaży. ew papiery jak faktura zakupu itp tylko ci pomogą i przyspieszą moze proces. ale jest jeszcze taka sprawa ze nie kazdy wydział tak rejestruje ;/ u mnie nie było z tym problemu. jednego skutera (tyle ze z belgii) tak zarejestrowałem drugie moto z francji mogłem zarejestrowac ale nie miałem kasy bo kupiłem do jazdy tylko w teren :P ale jak sprzedawałem napisałem w aukcji że tak mozna zarejestrowac i gosc aż poszedł do swojego wydziału i tam mu powiedzieli że niestety takie cos nie przejdzie. ale jak powiesz że tak sie rejestruje to i u ciebie moze przejdzie :D bo to troche luka w prawie :P bo niby nie mozna zarejestrowac czegos co wczesniej nie było rejestrowane. no ale jak ktos kupił moto we Francji posmigał do 2002 roku kiedy to weszło prawo o rejestracji i wtedy postawił do szopy i stał :D teraz umarł szope zburzyli a moto sprzedali do polski :D wiec jakos teraz to sie powinno zarejestrowac :P
KTM 300 EXC
Yamaha FZ6
GasGas TXT 250

Częsci do motocykli, serwis, tuning.. PW
Avatar użytkownika
henio12323
Moderator
 
Posty: 26032
Dołączył(a): 30/12/2008, 20:49
Lokalizacja: WÅ‚odawa / LBN


Postprzez KONRAD95 » 29/11/2010, 20:26

Dzięki bardzo mi pomogło
KONRAD95
Świeżak
 
Posty: 98
Dołączył(a): 29/11/2010, 14:41
Lokalizacja: DALEKO



Powrót do Prawo



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości




na górê