Zobacz wątek - opłata po kupnie, gdy nie chce rej. motocykla od razu
NAS Analytics TAG

opłata po kupnie, gdy nie chce rej. motocykla od razu

Przepisy, prawo
_________

opłata po kupnie, gdy nie chce rej. motocykla od razu

Postprzez azik » 19/11/2010, 17:42

Witam, nie wiem czy dobry dział, jesli zły - przepraszam.
wiec chodzi o to, chce kupić motocykl sprowadzony z niemiec, ale od goscia w polsce, papiery niemieckie, umowe mialbym z gosciem z PL, i teraz moje pytanie, jakie po kolei mam opłaty, i czy moge sobie niezarejestrowane moto trzymac w garazu przez jakis okres ile chce, czy mam okreslony termin oplaty jakiejs skarbowej czy czegos tam od daty kupna?

moto rok 2001 jesli to do czegos potrzebne
azik
Świeżak
 
Posty: 9
Dołączył(a): 20/2/2010, 11:55
Lokalizacja: Bolesławiec/Kruszyn


Postprzez ronin28 » 20/11/2010, 00:03

umowe lepiej skonstruuujcie tak, ze niby byla w niemczech zawarta i ty go tu przywiozles....bo inaczej duzo pan w urzedach robi problemy...-> osoba , ktora musialaby uiscic jakas tam oplate do US (nie pamietam juz jaka to byla), jest wlasnie ta co go tu sprowadza....

to tyle poza tematem.....[/i]
ronin28
Świeżak
 
Posty: 29
Dołączył(a): 11/8/2010, 11:55


Postprzez dokter » 22/11/2010, 08:22

Hmmm chciałbym zobaczyć jak zarejestrują ci moto jeżeli masz umowę kupna-sprzedaży z tym gościem co moto sprowadził ale nie zarejestrował. Prawdopodobnie urząd komunikacji będzie wymagał umowy kupna-sprzedaży pomiędzy pierwotnym właścicielem a tym handlarzem.

Co do rejestracji na początku było chyba 7 dni od daty zawarcia umowy ale zmienili to z tego co się orientuję na 7 dni od pierwszego przeglądu w Polsce (przynajmniej tak z samochodzikami było). Jeżeli planujesz iść na lewiznę i sam rzeźbić umowę kupna-sprzedaży z prawdziwym właścicielem (ostatni wpis w briefie) to proponuję wpisać datę jakieś parę dni przed terminem w jakim planujesz rozpocząć procedurę rejestracyjną. Użyj umowy polsko-niemieckiej to zaoszczędzisz na tłumaczeniu. Jeżeli dobrze pamiętam to procedura wygląda tak tłumacz -> przegląd -> urząd skarbowy -> urząd komunikacji -> OC. Przypominam że takie podejście do sprawy to łamanie prawa i podpada pod fałszowanie dokumentów/poświadczenie nieprawdy jeżeli urząd komunikacyjny zweryfikuję umowę to będziesz pociągnięty do odpowiedzialności cywilno/karnej.
Life is deadly.
Avatar użytkownika
dokter
Świeżak
 
Posty: 142
Dołączył(a): 19/7/2010, 20:59
Lokalizacja: Pomorze

Postprzez TS900 » 27/11/2010, 19:05

Nie możesz mieć umowy pośredniej, a więc od polaka lecz od właściciela motocykla. Z umową pośrednią nie zarejestrujesz moto nawet gdy sprzedający polak będzie miał umowę z właścicielem. Przy zakupie z Unii nie wiem jakie obowiązują przepisy, dotyczące terminu rejestracji od daty zakupu. W każdym razie Triumpha sprowadzonego z niemiec w lutym, zarejestrowałem w sierpniu i nie miałem żadnych problemów.
Spoza Unii wyglÄ…da to tak;
Umowę kupna sprzedaży możesz mieć spisaną nawet sprzed roku, liczy się fakt zgłoszenia wprowadzenia towaru (motocykla) na teren PL(piszesz to w deklaracji celnej). Z tego wynika, że moto możesz trzymać w garażu i zgłosić go w odpowiedniej chwili do oclenia o ile ktoś Cię nie zadenoncjuje, że masz umowę i nie zgłosiłeś do oclenia. W takim przypadku zapłacisz karę za niedopełnienie zgłoszenia celnego w terminie. Termin do wniesienia opłaty celnej od chwili zgłoszenia wprowadzenia towaru na teren PL to pięć dni.
-Jeżeli masz motocykl z UE to pewnie taka sama zasada, nie ważne kiedy kupiłeś tylko kiedy przyprowadziłeś. Przecież moto może stać u właściciela po zakupie a rejestrujesz po przyprowadzeniu do kraju.
Avatar użytkownika
TS900
Świeżak
 
Posty: 14
Dołączył(a): 21/11/2010, 14:53
Lokalizacja: Lublin

Postprzez Raczek_6 » 28/11/2010, 22:42

Motocykl sprowadzony z krajów UE powinien być zarejestrowany w ciągu 24 miesięcy od daty zakupu.

On jako sprowadzający powinien dopełnić wszelkich formalności po za tym że nie musiał rejestrować tego pojazdu w PL.

Powinieneś otrzymać:
- duży brief + tłumaczenie przysięgłe
- mały brief + tłumaczenie
- umowę K-S + tłumaczenie (może być kopia potwierdzona notarialnie)
- badanie techniczne
- VAT25
- umowÄ™ K-S PolskÄ…
- opłatę za PCC-3

z takim zestawem nie powinieneś mieć problemów z rejestracją.

Żeby otrzymać VAT25 składa się wniosek VAT24 z opłatą 160PLN na konto gminy oraz kompletem ksero kopi dokumentów. Jest na to 7 dni od przeprowadzenia B.T.
http://motomaniax.pl/ - serwis Ducati | http://www.motorakowski.pl/ - serwis Kawasaki | | Nie pomagam w oględzinach motocykli.
Raczek_6
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 4217
Dołączył(a): 20/9/2008, 23:23
Lokalizacja: W-wa



Powrót do Prawo



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości




na górê