Zobacz wÄ…tek - CR v RM
NAS Analytics TAG

CR v RM

Enduro, Cross
_________

CR v RM

Postprzez Lukasz1234 » 15/11/2010, 21:02

CR250 czy RM250(2000r) wasze za i przeciw który jest prawdziwym wyjcem,zachrypniete szcekanie..itp.jesli macie olac totalnie temat prosze wtedy chociaz o link z porównaniem tych dwoch maszyn z tego własnie roku.mozna jescze wziasc kx pod lupę.Pozdrawiam serdecznie licze na szczere podpowiedzi.
Lukasz1234
Świeżak
 
Posty: 79
Dołączył(a): 9/6/2009, 11:29
Lokalizacja: Gniew


Postprzez henio12323 » 15/11/2010, 21:45

ja bym stawiał na to co w lepszym stanie. wady RM zapewne jeszcze wtedy nieco wadliwy układ zaworu spalin. CR ma standardowy silnik który przez lata nie zmieniał sie duzo bo był po prostu bardzo udany i sprawdzony. kazdy moto ma delikatne wady, nie jestem w stanie ci ich wymienic - no ale kazde moto jakies ma. są to drobne wady np trudniej jest dopasowac w jednym zawieszenie pod siebie z kolei w innym padają łozyska na głowce ramy itp. wiec to są rzeczy które nie powinny miec wpływu na wybór tego jednego moto. kupujac używke nie najnowszą nie liczy sie aż tak marka co stan. w 00 roku suzuki i kawasaki nieco podgoniło konkurencje (kawasaki dopiero zaczynało sie poprawiac) RMki były dobre również, jednak starsze CRki były lepsze - miały mocniejsze częsci silnikowe. albo sam silnik był tak zaprojektowany ze te częsci nie zuzywały sie tak łatwo. noo i wracając z 00 roku liczy sie wg mnie tylko i wyłącznie stan. ktoś ci powie że np CRki są super i ktos je poleca itp itd kupisz CR i po tygodniu znienawidzisz wszystkie hondy poruszające się po ziemi. a moze byc tak że ktos Ci odradzi suzi ty kupisz bo jakas ci sie trafi zdrowa i tak dalej i bedziesz mówił wszystkim że suzi to najlepsze moto :d a prawda jest taka że to sie będzie liczyło w jakim stanie te moto kupisz. duzo moto widziałem i są sprzęty jeszcze starsze w naprawde świetnym stanie, a są nawet kilku letnie rzęchy po 50 wymienionych tłokach gdzie kartery są tak rozbite że czy nowe czy stare częsci to i tak ma wszystko luzy i potem sie sypie nieustannie. takie moje zdanie :d
KTM 300 EXC
Yamaha FZ6
GasGas TXT 250

Częsci do motocykli, serwis, tuning.. PW
Avatar użytkownika
henio12323
Moderator
 
Posty: 26032
Dołączył(a): 30/12/2008, 20:49
Lokalizacja: WÅ‚odawa / LBN


Postprzez grunder » 15/11/2010, 23:06

aj ci tylko potwierdze, żebyś kupował to co jest w dobrym stanie, dla mnie te 2t są identyczne co do osiągów. Swoją drogą jestem przekonany do Hondy Obrazek (otwórz link)
Avatar użytkownika
grunder
Mieszkaniec forum
 
Posty: 2969
Dołączył(a): 19/9/2010, 20:29
Lokalizacja: LBN/WÅ‚odawa

Postprzez henio12323 » 15/11/2010, 23:14

haha i tego nie wziałem tez pod uwage a powinienem sprawa jest jeszcze taka że nie ma sensu pytac kogos o moto, kogos kto ma dobry moto :d bo tak jak wyzej grunder ma CRke jest z niej zadowolony nie sypała musie a ni nic wiec poleci ci CR, z kolei ktos miał suzi to powie ze CR to góówno i tylko RMki są fajne :D ja mam KTMa i wiem że sprzęt jest dobry ale co tu duzo mówic moto mają taką siłe że czy jest dobry czy nie to sie w nim zakochujesz i nie dasz sobie wmówic że (tak jak w moim przypadku np) ktm to góówno. wiec tez musisz brac to pod uwage że ludzie którzy z reguły mogą ci doradzac doradzają po prostu subiektywnie, mowia to co ich zdaniem jest dla nich ok. w rzeczywistosci trzeba by wziac oba moto w idealnym stanie na hamownie porównac parametry, wytrzymalosc, potem wypisac wszystkie wady fabryczne oraz zrobic ankiete na temat zawieszenia które lepsze i wtedy bys miał obiektywne porównanie :D a to co my piszemy to pełen subiektywizm :d ja staram sie w swoich wypowiedziach nie byc za żadną marką no ale np sam miałem honde i wiem że to dobre sprzęty kumpel miał suzi i tez nie narzekał :D ale on miał 96 rok ja miałem honde własnie 00 rok i to 4 lata róznicy to jednak kilka zmian wprowadzili :D wiec tez kto mówi ze suzi to góówno a lata na suzuki z 90 roku to znaczy ze nie ma pojeca co to znaczy suzuki :D xd ale sie rozpisałem :P ale mam nadzieje ze Ci to troche pomoże,
KTM 300 EXC
Yamaha FZ6
GasGas TXT 250

Częsci do motocykli, serwis, tuning.. PW
Avatar użytkownika
henio12323
Moderator
 
Posty: 26032
Dołączył(a): 30/12/2008, 20:49
Lokalizacja: WÅ‚odawa / LBN

Postprzez grunder » 15/11/2010, 23:43

najllepiej przy kupnie mieć kogoś kto się zna. Zerknij tu:
viewtopic.php?t=39463
Avatar użytkownika
grunder
Mieszkaniec forum
 
Posty: 2969
Dołączył(a): 19/9/2010, 20:29
Lokalizacja: LBN/WÅ‚odawa



Powrót do Offroad



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości




na górê