Zobacz wątek - Sprzedaż i rejestracja pojazdu, jaki w tym problem.
NAS Analytics TAG

Sprzedaż i rejestracja pojazdu, jaki w tym problem.

Przepisy, prawo
_________

Sprzedaż i rejestracja pojazdu, jaki w tym problem.

Postprzez modlix » 15/11/2010, 16:01

Witam, mam wątpliwości. Chciałbym sprzedać aprilie rs 125 rs, kupiłem ją rok temu synowi, jako uszkodzony, zainwestowaliśmy w niego, aby go naprawić, problem był z silnikiem, niestety w między czasie pojawiły się problemy ze zdrowiem mojego syna, tak więc motor stał nieużytkowany, teraz potrzebuje gotówki a więc postanowiłem sprzedać go na allegro, tylko zastanawiam się jakie problemy będzie miała osoba kupująca go ode mnie. Pojazd został wyrejestrowany przez poprzedniego właściciela, posiadam jego dowód rejestracyjny, tablice, umowę, kartę pojazdu. Nic nie było zdane gdyż nie widziałem potrzeby rejestracji pojazdu. Uszkodzenie + choroba, teraz motor chciałbym wystawić i się zastanawiam czy można go wystawić jako możliwy do rejestracji czy na części bez możliwości rejestracji.
modlix
Świeżak
 
Posty: 1
Dołączył(a): 15/11/2010, 15:50
Lokalizacja: Grójec


Postprzez Czester » 15/11/2010, 16:11

Poprzedni właściciel nie mógł go wyrejestrować a jedynie dokonać zgłoszenia faktu zbycia pojazdu. Jeśli masz to wszystko, co wymieniłeś to nabywca nie będzie miał problemów z rejestracją pod warunkiem, że przekażesz mu również umowę pomiędzy Tobą a poprzednim właścicielem.
Problem za to możesz mieć Ty o ile w ciągu 14 dni od momentu zakupu nie opłaciłeś PCC-3. Jeśli tego nie uczyniłeś to musisz to zrobić zanim sprzedasz motocykl. Zapewne będą chcieli nałożyć na Ciebie mandat karno-skarbowy za taką zwłokę ale jeśli opiszesz całą sytuację z chorobą syna, itd to może uda się tego uniknąć.
Wypadki chodzÄ… po ludziach, ludzie po wypadkach nie zawsze.
Avatar użytkownika
Czester
Administrator
 
Posty: 4656
Dołączył(a): 23/5/2009, 05:14
Lokalizacja: Suwałki




Powrót do Prawo



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bing [Bot] i 15 gości




na górê