Zobacz wÄ…tek - Enduro do 5k
NAS Analytics TAG

Enduro do 5k

Tutaj tylko zadajemy pytania o ocenę oferty motocykla, którą sobie upatrzyłeś. Dotyczy motocykli o pojemności większej niż 125 ccm.
_________

Enduro do 5k

Postprzez maniak » 31/10/2010, 17:21

Witam zakładam temat na prośbę dobrego kolegi. Chce kupić sobie enduro do małych szaleństw w lesie a także do dojazdów do szkoły. Jego budżet to niecałe 5k więc nie wiele. Ma problem bo nie może się zdecydować między 125 2T czy 250 4T. Dodam jeszcze że nie pracuje tylko dorabia w wakacje więc nie ma za dużo na wkład w motocykl.
Prosił bym o porównanie tych dwóch kategorii i doradzenie najsensowniejszego motocykla dla niego. Ma on 175cm, koło 70kg.
Jeszcze raz proszę o doradzenie abym miał konkretne argumenty aby mu dobrze doradzić.
maniak
Świeżak
 
Posty: 85
Dołączył(a): 5/8/2007, 21:50


Postprzez amahay » 31/10/2010, 17:25

lepiej 125 2t. ale z enduro to będzie chyba ciężko ...
Avatar użytkownika
amahay
Stały bywalec
 
Posty: 1090
Dołączył(a): 25/3/2010, 16:08
Lokalizacja: Wrocław


Postprzez henio12323 » 31/10/2010, 18:06

jedyne co bym zaproponował to yamaha DT 125. motor średni w teren ( wiadomo nie ma osiągów sportowej 2T ani nie ma zawieszenia stricte sportowego) ale jest oszczędny i niezawodny ( w przeciwieństwie do wyczynówek ;D ) za 5 tysi juz cos sie kupi niezłego nawet. przynajmniej jak sie dobrze trafi to moze byc na kilka lat bez wiekszego wkładu. wg mnie to najlepsza opcja. mozna by sie rozejrzeć za starsza huską WR/WRE albo CRM 125 lub kmx 125. ale z tymi sprzętami jest zwykle tak że albo brak częsci zamiennych, albo motor sie często psuje, albo po prostu cięzko kupic w dobrym stanie. stąd DT to dla mnie najlepszy sprzęt. częsci w brud. i na prawde jak w miare dbany to sie odwdzięcza dobrą pracą ;D aha i pisząc że nie jest średni - jest 100% lepszy niz chinskie enduraki ale jest gorszy od typowych hard enduraków. niektórzy tylko to maja w teren i im wystarcza :D sam kiedy nie poznałem smaku nowszego i porządniejszego sprzętu to sprzęty typu mtx 125 czy dt 125 były dla mnie idealne w teren. wiec na początek jest w sam raz :D co do 4T za tą kase ciezko fajnego 4T wyrwac. jak juz to raczej ociężałego enduraka
KTM 300 EXC
Yamaha FZ6
GasGas TXT 250

Częsci do motocykli, serwis, tuning.. PW
Avatar użytkownika
henio12323
Moderator
 
Posty: 26032
Dołączył(a): 30/12/2008, 20:49
Lokalizacja: WÅ‚odawa / LBN

Postprzez maniak » 1/11/2010, 10:31

a może Kawasaki KLX 250 jest mało ich ze starszych roczników ale są nawet części eksploatacyjne i ceny tych kawasaki nie są wyższe niż 4k więc na ewentualny rozruch zostanie a jeszcze chciałbym abyście w miarę możliwości mi go przybliżyli bo może ja też się na niego skuszę
maniak
Świeżak
 
Posty: 85
Dołączył(a): 5/8/2007, 21:50

Postprzez Kamusial » 1/11/2010, 11:06

było mnóstwo takich pytań w dziale offroad. Ewentualnie masz fora: enduro-adventure, motox, forum motocyklistów, advrider.

Od siebie powiem Ci, że szukałbym jak najmniej zajeżdżonej sztuki, a im młodszy sprzęt tym na ogół mniej zajeżdżony. Jak budżet jest niewielki, to liczy się też cena i dostępność części na rynku.
Bałbym się starszych 4T, bo jak trafisz na zajechaną sztukę (a łatwo o to), to koszta remontu oscylują w cenie motocykla, no i czasem ciężko o niektóre części.
Na początek imho DTek będzie ok. W tej kasie kupisz naprawdę świeżą sztukę.
Jak stwierdzisz że Ci się podoba, to dozbierasz kasy i kupisz lepszy sprzęt. Zostanie Ci też trochę pieniędzy na ciuchy, a że przy okazji endurzenia gleby zdarzają się non stop, to warto się w miarę zabezpieczyć- buzer/zbroja, porządne buty, nakolanniki, kask to rozsądne minimum.
Yamaha XJ600 -> TDM 900 -> DRZ 400e
Avatar użytkownika
Kamusial
Bywalec
 
Posty: 782
Dołączył(a): 26/4/2009, 01:13
Lokalizacja: Wawa - włochy

Postprzez maniak » 1/11/2010, 13:09

gadałem z nim przed chwilą i mówił że dt mu się podoba ale widział taż tdr-ke i się zastanawia czy by jej nie wziąć i tu pytanie czy tdr-ka da rade w lesie niewielkie górki błoto wały itp. czy lepiej jednak dt

EDIT:
Szukaliśmy po zdjęciach najlepszego motocyklu dla niego a zarazem dla mnie. Znaleźliśmy cztery motocykle które najlepiej nam się podobają, mnie ciągnie troszkę więcej w teren typu leśne drogi a jego na asfalt i szutry i tu te trzy motocykle:
-Kawasaki KLX 250
-Kawasaki KMX 125
-Yamaha DT 125
-Yamaha TDR 125
i tu pytanie który lepiej wziąć aby jeździć w trasy wygodnie asfaltem, wypad drogami szutrowymi i czasem mała zabawa w bardzo lekkim terenie. Najlepiej aby motocykl nie pił dużo (ale z tym da się wytrzymać).
maniak
Świeżak
 
Posty: 85
Dołączył(a): 5/8/2007, 21:50

Postprzez Kamusial » 2/11/2010, 00:08

KMX, DT to porównywalne konstrukcje. Nazwijmy je enduro.
KLX może już zahaczać o hard enduro.
TDR nigdy nie rozkminiałem, ale z tego co widzę to taka TDMa - czyli udająca enduraka szosówka- w terenie się nie pobawisz.

"który lepiej wziąć aby jeździć w trasy wygodnie asfaltem, wypad drogami szutrowymi i czasem mała zabawa w bardzo lekkim terenie"

Jak dla mnie wykluczające się zastosowania. Im większy masz kompromis, tym mniej radości z każdego z tych zastosowań.
Yamaha XJ600 -> TDM 900 -> DRZ 400e
Avatar użytkownika
Kamusial
Bywalec
 
Posty: 782
Dołączył(a): 26/4/2009, 01:13
Lokalizacja: Wawa - włochy



Powrót do Oceny ofert sprzedaży.



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 21 gości




na górê