Zobacz wątek - Podróż wakacyjna za 3000zł
NAS Analytics TAG

Podróż wakacyjna za 3000zł

Gdzie warto wybrać się na motocyklu. Którędy? Jakie drogi wybierać, jakie omijać. Co zabrać ze sobą, a co nie przyda się na pewno.
_________

Podróż wakacyjna za 3000zł

Postprzez luqa90 » 8/9/2010, 12:24

Wielu z Was drodzy koledzy przed każdymi wakacjami zadaje sobie pytanie, gdzie wybrać się na wakacyjną podróż. Ja natomiast chciałbym zaplanować jak najszybciej podróż w przyszłym roku. Planuję wybrać się gdzieś w 2 osoby na motocyklu. Czas podróży to pewnie do 7 dni. Mam do wydania na całość 3000zł. Chciałbym wybrać się oczywiście poza granice naszego kraju. Kręcą mnie kierunki Węgry - Chorwacja. Może ktoś z Was poleciłby coś konkretnego? Gdzie Wy wybralibyście się motocyklem za 3000zł?
luqa90
Świeżak
 
Posty: 213
Dołączył(a): 27/4/2010, 13:40
Lokalizacja: Rymanów Zdrój


Postprzez adam_89 » 8/9/2010, 22:01

Ostatnio byłem u znajomego - pokazywał mi zdjęcia i opowiadał o wyjeździe na chorwacje na motocyklu. Był z dziewczyną namiotem i v strom 650 :) mówi, że wyszło od głowy po 1200 zł wyjazd na ok 10 dni.

A co do pytania gdzie wybralibyście się motocyklem za 3000 zł hm... na tą chwilkę dołożyłbym te 3 tys do kupna motocykla bo +- tyle mi właśnie brakuje :( A tak serio, jeśli miałbym sprawny motocykl, poważnie bym sie zastanawiał nad chorwacją, węgry ok jeśli chodzi o 1-2 dni w trakcie podróży, jednak na cel podróży jak dla mnie się nie nadaje, bo to za blisko. Oczywiście przed podróżą przestudiowałbym wszystko o chorwacji jak i o krajach przez które bym przejeżdzał. drogach, ewentualnych opłatach za nie, o stosunku policjantów do motocyklistów itp itd.
Avatar użytkownika
adam_89
Stały bywalec
 
Posty: 1413
Dołączył(a): 21/10/2007, 12:01
Lokalizacja: Radomsko


Postprzez klanger » 28/9/2010, 16:53

Budżet 3k - ani mały, ani duży.

Jak na wyjazd pod namiot (kempingi + ew. spanie na dziko lub odwrotnie spanie na dziko + ew. kempingi) to na 7 dni to "kupa" forsy.

Jak na wyjazd "hotelowy" + jedzenie w knajpach, szczególnie w eurolandzie to to nie jest wiele kasy.

Mając 7 dni na wyjazd nie planowałbym dalekiej podróży, skupiłbym się na najbliższym ciekawym i atrakcyjnym dla Ciebie kraju i tam szukał atrakcji (no chyba, że główną atrakcją miałaby być sama jazda od wschodu do zachodu słońca).

Przez tydzień nie znudzą się Tobie Czechy - to tania wersja, Rumunia czy Bałkany (te bliższe). Węgry też mają atrakcji na w sumie 5 dni, bo dwa musisz liczyć na dojazd z PL i powrót. Słowacja jest obecnie droga, a już nieproporcjonalna jest jakość usług do ich ceny. Niemcy/Austria też OK, ba nawet na Krym i do Włoch dałbyś radę dojechać i coś pozwiedzać :)

TrochÄ™ opcji jest :D

Ja bym unikał tylko jakiejś szalonej objazdówki.
klanger
Świeżak
 
Posty: 16
Dołączył(a): 6/1/2010, 12:04
Lokalizacja: Poznań

Postprzez mrzysty » 29/9/2010, 03:47

za 3 tysiaczki jesli nie celujesz w jakieś fajerwerki powinno spokojnie wystarczyć. W Chorwacji spodoba Ci sie na pewno (pamietaj o Jez. Plitwickich), Węgry faktycznie najlepiej przelotem, z ciekawych rzeczy polecam Budapeszt, Balaton, Tokay, Rumunia jest fantastyczna, omijaj jednak wybrzeże bo jest brudne. O wiele czyściej jest w Bułgarii niestety też troche drożej. Może po przeczytaniu moich relacji zdecydujesz sie na konkretny wypad, zapraszam więc na moją stronke o podróżach http://www.mrzysty.pl
moja stronka podróżnicza http://www.mrzysty.pl
mrzysty
Świeżak
 
Posty: 14
Dołączył(a): 29/9/2010, 01:57
Lokalizacja: piastów

Postprzez Groh007 » 4/10/2010, 11:26

Czesc!
A co myslisz o WÅ‚ochach? w przyszlym sezonie mam sie tam zamiar wybrac. Opcja z namiotem, wiec z tych 3 tys zostanie jeszcze troche forsy. Jeszcze nie planowalem trasy i miejsca docelowego (Wszystkim zajme sie w zime) jednak jestem otwarty na propozycje. Mialem ten temat napisac przed wyjazdem (chociaz pewnie i tak go powtorze :) )

jak cos to podaje gg: 1062029
Groh007
Świeżak
 
Posty: 107
Dołączył(a): 17/4/2008, 14:14
Lokalizacja: Piekary ÅšlÄ…skie

Postprzez luqa90 » 4/10/2010, 20:27

Na chwilę obecną rozważam wszystkie możliwości. Dodam, że jestem motocyklistą jeżdzącym turystycznie z umiarkowaną prędkością.
luqa90
Świeżak
 
Posty: 213
Dołączył(a): 27/4/2010, 13:40
Lokalizacja: Rymanów Zdrój

Postprzez RUTRA.RD » 15/10/2010, 08:05

komega byl w tym roku w chorwacji bardzo sobie chwalil fajna droga ekstra widoki
TL1000R- Odszedł została Hayabusa i
Nowy nabytek KTM RC8
Avatar użytkownika
RUTRA.RD
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 4149
Dołączył(a): 14/10/2010, 11:58
Lokalizacja: Satanistyczna pustka umysłowa

Postprzez mrzysty » 26/10/2010, 00:03

Do Chorwacji jest na tyle blisko, ze nie bedzie żadnym większym wyzwaniem dolecieć w 2 dni, a dla naprawde wytrwałych nawet dzień wystarczy. Z w-wy do Rijeki jest ok 1400 km, mozesz podzielic na 2 i nocleg wypadnie Ci na Balatonem. Ja spałem w Siofoku i kwatera za 40-50 pln jest do wygarniecia bez dłuzszego szukania.Warto posiedzieć na plaży w Rijece dzień llub dwa i potem wybrać sie nad J. Plitwickie i dalej do Dubrownika, aby w drodze powrotnej śmignąć przez Bosnie, Czarnogórę, a nawet Rumunię.
moja stronka podróżnicza http://www.mrzysty.pl
mrzysty
Świeżak
 
Posty: 14
Dołączył(a): 29/9/2010, 01:57
Lokalizacja: piastów



Powrót do Turystyka motocyklowa



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości




na górê