Zobacz wątek - Motocykl na weekendowe dojazdy ok 130km za ok 10 000zł
NAS Analytics TAG

Motocykl na weekendowe dojazdy ok 130km za ok 10 000zł

Tutaj tylko zadajemy pytania o ocenę oferty motocykla, którą sobie upatrzyłeś. Dotyczy motocykli o pojemności większej niż 125 ccm.
_________

Motocykl na weekendowe dojazdy ok 130km za ok 10 000zł

Postprzez Matley » 24/10/2010, 11:20

Witam wszystkich serdecznie, bo jestem tutaj nowy 8) .

Zacznę od tego, że potrzebuję motocykl na dojazdy do miasta w którym studiuję (jakieś 130km). Motocykl służyłby mi do przemieszczania się w piątek wieczorem do domu, a w niedzielę wieczorem do Krakowa.
Jeżeli chodzi o szosówki to jestem laikiem. Jestem wyjadaczem w MX i w ciężkim terenie na motocyklach cross/enduro. Teraz postanowiłem opchnąc moją ukochaną YZF 250 na rzecz szosówki (Honda Hornet?, Suzuki Bandit?).
Mam 20lat, 190cm i 80parÄ™ kg.
Zastanawiałem sie nad Hornetem 600 lub Banditem, ale szczerze nie wiem czy byłyby ok. Dlatego proszę o wasze rady, propozycje motocykli i o wszystko co może mi się przydac :) .
Matley
Świeżak
 
Posty: 4
Dołączył(a): 24/10/2010, 11:10


Postprzez zadzior » 24/10/2010, 11:33

Hmm hornet jest zdecydowanie bardziej agresywny, mocniejszy i pełen chęci do wysokiego kręcenia. Bandit, to raczej klasyk wśród nakedów. Jest wygodny, a jego moc spokojnie pozwala na dynamiczną jazdę. Wybór "pomiędzy" będzie zależał od twoich bardziej określonych wymagań. Oczywiście wszystko powinny przesądzić jazdy próbne na obu motocyklach.
Avatar użytkownika
zadzior
Stały bywalec
 
Posty: 1327
Dołączył(a): 14/10/2008, 14:32
Lokalizacja: Koszalin


Postprzez Matley » 24/10/2010, 12:26

Trafne spostrzeżenie. Przeczytałem również opisy obu motocykli i jednak szala zaczyna się lekko przechylac w stronę Bandita 600. Może ktoś sie wypowiedziec jeszcze na ten temat? Może jakieś inne motocykle do tego celu sie nadają?

pozdro :D
Matley
Świeżak
 
Posty: 4
Dołączył(a): 24/10/2010, 11:10

Postprzez solczis » 24/10/2010, 13:01

Może FZ6 naked? tylko nie wiem czy wydrzesz w tej cenie dobrą sztukę.
solczis
Świeżak
 
Posty: 47
Dołączył(a): 26/9/2010, 18:33
Lokalizacja: Dębica

Postprzez Kamusial » 24/10/2010, 14:08

Jak masz dojazdy ~130 km, to koniecznie szukaj moto z owiewką -> FZ6 naked to nie najlepszy pomysł.
Do tego dołożyłbym wyprostowaną pozycję, wygodne siedzisko, no i owiewkę większą niżeli mniejszą.
Musisz sobie też zadać pytanie jaką moc jesteś w stanie ogarnąć, na ile zależy Ci na poręczności w mieście, a ile na komforcie w trasie -> jaka masa moto wchodzi w grę, no i czy poradzisz sobie z ciężkim motocyklem.

IMHO, na początek warto rozejrzeć się za lekkimi turystykami -> transalp, TDM, v-strom 650.
A z bardziej "szosowych" moto wyżej wspomniany bandit, możesz też zastanowić się nad XJtą po 98 roku. Idąc wyżej z mocą ewentualnie fazer.
Jeżeli uważasz że masz skila po crosie i jesteś w miarę ogarnięty oraz panujesz nad masą motocykla, to rozejrzyj się za jeszcze większymi potworami- v-strom 1000, varadero.
A gdybyś szukał w sportach to może VFR lub thundercat.

Po kupnie moto zakręć się za takimi dodatkami jak wyższa owiewka, handbary, grzane manetki, a jeżeli zamierzasz używać moto przy różnych warunkach atmosferycznych to porządne ciuchy są podstawą.

Tak z ciekawości zapytam skąd pomysł na motocykl do dojazdów po 130 km? Czy zamierzasz moto używać również w zimę, albo gdy pada deszcz bądź masz silne wiatry boczne? Osobiście nie chciało by mi się jeździć moto tych 130 km gdyby temp nie była >10 st C i nie byłoby względnie ładnej pogody. Nawet jeżeli miałbym dzięki temu zaoszczędzić 2h tygodniowo, to do tych celów i tak wolałbym puszkę- ogrzewanie/klima, muzyka, no i zdolności załadunkowe z użytkowego punktu widzenia są wybitnie na plus. Dodatkowo póki co mam wrażenie, że koszty utrzymania są w miarę podobne.
Yamaha XJ600 -> TDM 900 -> DRZ 400e
Avatar użytkownika
Kamusial
Bywalec
 
Posty: 782
Dołączył(a): 26/4/2009, 01:13
Lokalizacja: Wawa - włochy

Postprzez Matley » 24/10/2010, 16:20

Podałeś mi dużą gamę motocykli, z którymi musiałem się przynajmniej wizualnie zapoznac.
Jeśli chodzi o warunki pogodowe to raczej mi nic nie przeszkadza, bo jestem zahartowany w podłych warunkach. Jedyne czego bym się obawiał to cieniutkiej niewidocznej warstwy lodu na drodze. Głównym powodem dla którego chce motor to czas jazdy, bo te pier.... PKSy są w stanie 130km jechac nawet 4,5h!!!
Teraz znów waham się miedzy banditem a tymi turystykami co mi pokazałeś...
Matley
Świeżak
 
Posty: 4
Dołączył(a): 24/10/2010, 11:10

Postprzez Raczek_6 » 24/10/2010, 21:41

Jeśli lubisz coś terenowego to może Honda Transalp, duże koła i skok zawieszenia - na nasze drogi rewelacja, a przy okazji całkiem nie złe osiągi i rozsądne spalanie.

W tym roku widziałem co dziennie użytkownika na Trampku nawet przy -15 i opadach śniegu :-)

Opony sÄ… na pewno lepsze jak w Hornecie czy bandziorze.
http://motomaniax.pl/ - serwis Ducati | http://www.motorakowski.pl/ - serwis Kawasaki | | Nie pomagam w oględzinach motocykli.
Raczek_6
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 4217
Dołączył(a): 20/9/2008, 23:23
Lokalizacja: W-wa

Postprzez madcap » 24/10/2010, 22:05

też propouję tak jak Kamusial abyś popatrzył za v-stromem
może nie jest jest najbardziej urodziwy, ale wszechstronny i duży
poza tym wielkim jego plusem jest silnik
(...) Jeżeli w CV napiszesz "2012-2014: sommelier - freelancer" to nikt się nie domyśli, że dwa lata chlałeś z rozpaczy po utracie poprzedniej pracy.
Avatar użytkownika
madcap
Administrator
 
Posty: 5894
Dołączył(a): 26/5/2009, 19:03
Lokalizacja: wieje wiatr?

Postprzez RUTRA.RD » 25/10/2010, 07:09

tdm 850 kup bardzo fajne moto
TL1000R- Odszedł została Hayabusa i
Nowy nabytek KTM RC8
Avatar użytkownika
RUTRA.RD
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 4149
Dołączył(a): 14/10/2010, 11:58
Lokalizacja: Satanistyczna pustka umysłowa

Postprzez Matley » 25/10/2010, 14:30

O transalpie też muszę pomyśleć. Możecie mi panowie powiedziec cos wiecej nt V-storma? Z tego co patrze kosztują zazwyczaj wiecej niz 10k. Choć ten byłby w przystępnej cenie: http://allegro.pl/suzuki-dl-1000-v-stro ... 52620.html

Co możecie o nim powiedziec? Jak spalanie? Awaryjność? Prowadzenie na trasie/ w mieście?
Matley
Świeżak
 
Posty: 4
Dołączył(a): 24/10/2010, 11:10

Postprzez madcap » 25/10/2010, 19:34

masz opisy v-stroma, wystarczy poszukać

ten na linku to większy brat, czyli dl-1000, choć szczerze to dl650 jest minimalnie mniejszy - różnicę widaać, dopiero, gdy stoją obok siebie

co do tego linku - wymalowany, niespasowane plastiki, jakieś slady na kierownicy, silnik do zdjęć był myty

co do duzego dl-a, fakt, że mam krótko (przesiadka z sv650) - bardzo wygodny (nawet w 2 osoby z bagażem), średnie spalanie na poziomie 6,5-7 l, silnik łapie optimum około 6,5k obrotów,
jak to v-ka - czyli wyczuwalne hamowanie silnikiem, na zbyt wysokim biegu jeśli zejdzie poniżej 3k obrotów to potrafi poszarpać łańcuchem jak kawał chama, wymagane nauczenie redukcji z międzygazem
dynamika i elastyczność to poezja, odchodzi z kazdego biegu, dużo trudniej w przeciwieństwie do sv1000 (mają ten sam silnik) wchodzi na gumę
po leśnych dróżkach (oczywiście bez przegiecia) przechodzi bezproblemowo
co do kręcenia po mieście, bezproblemowo po ulicach 3-miasta

co do mniejszego dl-a - silnik ten sam co w sv650 z lekko poprawioną charakterystyką w średnim zakresie (kosztem kilku KM), nie jest zbyt urodziwy, ale wygodą nie ustępuje dl-1000,
kumpel która mniejszego dl-a mając ponad 190 wzrostu doskonale się na nim odnajduje

awaryjność (może stanowić to jakiś punkt odniesienia) - z sv-ką nie miałem i nie mam problemów (pisałem, że to ten sam silnik), spalanie na poziomie około 5 - 5,5 l. (zdarzało się i mniej na równych przelotach poza miastem)
(...) Jeżeli w CV napiszesz "2012-2014: sommelier - freelancer" to nikt się nie domyśli, że dwa lata chlałeś z rozpaczy po utracie poprzedniej pracy.
Avatar użytkownika
madcap
Administrator
 
Posty: 5894
Dołączył(a): 26/5/2009, 19:03
Lokalizacja: wieje wiatr?

Postprzez ronin28 » 27/10/2010, 15:07

znaczy zamierzasz jezdzic zima w Malopolsce na motorze ;] ?
ronin28
Świeżak
 
Posty: 29
Dołączył(a): 11/8/2010, 11:55



Powrót do Oceny ofert sprzedaży.



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości




na górê