Zobacz wÄ…tek - Przerejestrowanie Motocykla
NAS Analytics TAG

Przerejestrowanie Motocykla

Przepisy, prawo
_________

Przerejestrowanie Motocykla

Postprzez damianek753 » 17/10/2010, 08:40

Witam!
Niedawno kupiłem motocykl, jednak jestem zielony w tych wszystkich urzędowych sprawach. Staję przed problemem zarejestrowania motocykla, który już jest na polskich blachach. Mam dowód rejestracyjny, który jest na jednego pana. Ubezpieczenie jednak jest zapisane na zupełnie inną osobę. Również umowę sporządziłem z tym właśnie panem, na którego jest ubezpieczenie. Czy to jakoś utrudni zarejestrowanie motocykla? I mógłby ktoś mi podać poradnik, co i jak po koeli z przerejestrowaniem. Gdzie iść, co robić itp ;) Będę wdzięczny. Pozdrawiam
Avatar użytkownika
damianek753
Świeżak
 
Posty: 18
Dołączył(a): 6/10/2010, 16:07
Lokalizacja: Zambrów


Postprzez lutecki » 17/10/2010, 09:04

Idziesz do wydziału komunikacyjnego, wypełniasz druk i załączasz dowód rejestracyjny, umowę KS (musi być spisana z właścicielem pojazdu, który wpisany jest do DR), aktualne badania techniczne, ubezpieczenie OC oraz stara blacha.
<a href="http://maclife.pl">serwis ipad iphone mac</a>
Avatar użytkownika
lutecki
Świeżak
 
Posty: 285
Dołączył(a): 15/4/2010, 21:21
Lokalizacja: Warszawa


Postprzez damianek753 » 17/10/2010, 10:13

A jeżeli mam badanie techniczne ważne do maja, a Oc do listopada, to ubezpieczenie wiem, że mogę przepisać, ale przegląd muszę robić? A umowa k-s mam spisaną z gościem, który widnieje na ubezpieczeniu, nie z tym który wbity jest w dowód. To będą jakieś utrudnienia?
Yamaha YZF 600 R
Avatar użytkownika
damianek753
Świeżak
 
Posty: 18
Dołączył(a): 6/10/2010, 16:07
Lokalizacja: Zambrów

Postprzez lutecki » 17/10/2010, 18:32

Przegląd musi być ważny - nie można zarejestrować pojazdu, który nie zostanie dopuszczony do ruchu. Umowę KS musisz mieć spisaną z właścicielem pojazdu (wpisany w dowodzie rejestracyjnym), a nie osobą na którą ubezpieczony jest motocykl. Z resztą czy ubezpieczyć można na inną osobę niż właściciela? Być może ta druga osoba jest współwłaścicielem, ale wtedy na umowie KS muszą być podpisy wszystkich.
<a href="http://maclife.pl">serwis ipad iphone mac</a>
Avatar użytkownika
lutecki
Świeżak
 
Posty: 285
Dołączył(a): 15/4/2010, 21:21
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez damianek753 » 17/10/2010, 19:28

Zapewne ta osoba jest współwłaścicielem, bo dowód rejestracyjny jest na jednego pana, a OC na innego. W innym przypadku przecież nikt by go w ten sposób nie ubezpieczył. Sprzedający twierdził, że zna tego pana z dowodu rejestracyjnego. Mi chodzi jednak o fakt, czy to ja muszę robić przegląd? skoro w dowodzie jest wbity i ważny do maja 2011 roku. Da radę zarejestrować na tym przeglądzie? BO OC i tak muszę przepisać.
Yamaha YZF 600 R
Avatar użytkownika
damianek753
Świeżak
 
Posty: 18
Dołączył(a): 6/10/2010, 16:07
Lokalizacja: Zambrów

Postprzez lutecki » 17/10/2010, 20:44

Aaaa... No jeśli przegląd jest ważny to nie musisz go robić, bo niby po co? Przegląd robi się tylko gdy się kończy, a nie po zakupie pojazdu.
<a href="http://maclife.pl">serwis ipad iphone mac</a>
Avatar użytkownika
lutecki
Świeżak
 
Posty: 285
Dołączył(a): 15/4/2010, 21:21
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Shakin » 18/10/2010, 12:13

Nie musi być współwaścicielem.

Mógł kupić od niego i nie przerejestrować, ubezpieczył na siebie i wsio.

W takim wypadku musisz mieć umowę KS poprzedniego właściciela i obecnego oraz umowę KS obecnego właściciela i z Tobą.

Z takim zestawem (umowy + dowód rej) idziesz do WK ;)

Mam nadzieje, ze rozjaśniłem
Shakin
Świeżak
 
Posty: 123
Dołączył(a): 16/8/2007, 08:35
Lokalizacja: Lubań



Powrót do Prawo



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości




na górê