Zobacz wątek - Kupno motocykla bez OC i przeglądu
NAS Analytics TAG

Kupno motocykla bez OC i przeglądu

Przepisy, prawo
_________

Kupno motocykla bez OC i przeglądu

Postprzez kucin » 15/10/2010, 14:28

Witam,
Koledzy mam takie pytanko- znajomy sprzedaje motocykl CBR F3 `97. Motocyklem latał kilka lat- opłacił tylko skarbówkę (nie rejestrował, OC, przegląd- też wyszły- DŁUUUŻSZY CZAS TEMU :oops: ). Chciałbym odkupić od niego ten motocykl (bo jest w naprawdę bdb stanie za rozsądne pieniążki).
Pytanie dotyczy kwestii prawnej- w teorii OC w czasie gdy go miał- należy do niego (opłaty).
Nadmienię że motocykl jest w PZU ja chciałbym przenieść go do WARTy oraz motocykl jest jeszcze na tablicach z innego rejonu- muszę je zmienić to logiczne. Jednak było tak:
1. Właściciel w kraju- rejestracja EPI- wszystko ok.
2. Właściciel w kraju- opłacił tylko US, OC wyszło, przegląd też, blachy zostały EPI
3. Właściciel- JA. Musze zrobić przegląd i OC, jednak czy to OC nie przepadnie jak zmienię blachy na odp. dla mojego miejsca zamieszkania ?
Dowiedziałem się że muszę tego samego dnia zrobić przegląd i później zawrzeć umowę o OC, co kupiłem motocykl (data na umowie...). Czy muszę robić coś jeszcze? Jakieś inne kroki (OC nie płacone, wstyd przyznać ale prawie 6 lat!:roll: ) Czy muszę zgłosić do PZU ze zmieniam ubezpieczyciela, wymawiam im swoją polisę ? Jakieś specjalne kroki są do tego?

Bardzo prosił bym o porady.

Pozdrawiam
Adrian
kucin
Świeżak
 
Posty: 7
Dołączył(a): 16/2/2009, 21:18
Lokalizacja: ŁDZ


Postprzez spryciaz121 » 15/10/2010, 17:43

CO DO OC NA CIEBIE TO SĄ 2 OPCJE 1 JEST MOŻLIWOŚĆ ZMIANY NUMERÓW JUŻ PO REJESTRACJI 2 TO NAJPIERW REJESTRACJA A NASTĘPNIE UBEZPIECZENIE NIESTETY JEŚLI KOLEGA NIE WYPOWIEDZIAL UBEZPIECZENIA BĘDZIE MUSIAL ZAPLACIC ZA 6 LAT :cry:
spryciaz121
Świeżak
 
Posty: 2
Dołączył(a): 19/10/2009, 20:04


Postprzez grunder » 15/10/2010, 18:29

spryciaż nie KRZYCZ! caps...
Avatar użytkownika
grunder
Mieszkaniec forum
 
Posty: 2969
Dołączył(a): 19/9/2010, 20:29
Lokalizacja: LBN/Włodawa

Postprzez madcap » 15/10/2010, 20:09

jeśli OC nie było wypowiedziane, to TU upomni się o zaległe składki od pierwszego właściciela, nie zdziwię się, jeżeli TU już ściga przez firmę windykacyjną
to niech twój problem, niech oni dochodzą między sobą

ty możesz bez żadnego ale wypowiedzieć i podpisać nową umowę OC
umowa OC może być również zawarta na numer ramy

specjalnych kroków nie ma, wystarczy wysłać fax, ważne, żeby mieć potwierdzenie przesłania faxu czyli wydruk z rezultatu transmisji
(...) Jeżeli w CV napiszesz "2012-2014: sommelier - freelancer" to nikt się nie domyśli, że dwa lata chlałeś z rozpaczy po utracie poprzedniej pracy.
Avatar użytkownika
madcap
Administrator
 
Posty: 5894
Dołączył(a): 26/5/2009, 19:03
Lokalizacja: wieje wiatr?



Powrót do Prawo



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości




na gr