Zobacz wątek - <i>[biblioteka]</i> Kto zabija motocyklistów?
NAS Analytics TAG

[biblioteka] Kto zabija motocyklistów?

Komentarze użytkowników
_________

[biblioteka] Kto zabija motocyklistów?

Postprzez Åšcigacz » 14/10/2010, 15:13

Dyskusja na temat: Kto zabija motocyklistów?
Przeczytaj więcej na ten temat na stronie:
Kto zabija motocyklistów?
Åšcigacz
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16777167
Dołączył(a): 3/5/2006, 19:00


Postprzez Komentatorzy » 14/10/2010, 15:13

niech kierwocy puszek naucza sie patrzec w lusterka, dobry artykul <br><hr>szwaja
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35


Postprzez Komentatorzy » 14/10/2010, 16:09

Na ostatnim filmie widac jak kretynskie mamy prawo. Facet prawie zabija czlowieka i dostaje 5 stow i 6 pkt. Motocyklista jadacy autostrada pusta jak leb polityka dostaje 5 stow i 10 pkt za przekroczenie predkosci. Moim zdaniem jak ktos jest slepy to powinien tracic prawo jazdy i koniec kropka.<br><hr>wiz
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 14/10/2010, 16:31

Komentatorzy napisał(a):Na ostatnim filmie widac jak kretynskie mamy prawo. Facet prawie zabija czlowieka i dostaje 5 stow i 6 pkt. Motocyklista jadacy autostrada pusta jak leb polityka dostaje 5 stow i 10 pkt za przekroczenie predkosci. Moim zdaniem jak ktos jest slepy to powinien tracic prawo jazdy i koniec kropka.<br><hr>wiz<br>
dokladnie! a ja mam nawet inna teorie do takich : uwazac takich ludzi za mordercow i wsadzac do wiezienia ! czym sie rozni morderstwo lecz przy uzyciu auta? niczym! to samo powinno spotkac pijanych kierowcow<br><hr>supermoto
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 14/10/2010, 16:31

Każde dane można przedstawić tak jak komuś na tym zależy. Choćby z "prawdopodobieństwem" śmierci pasażera. Po pierwsze ile pasażerów może wziąć samochód ? Założę się ,że autobusy też zostały wzięte do statystyk .Po drugie z tego co widziałem motocykliści jeżdżą zwykle samemu. Co z tego ,że po wypadku zostanie orzeknięta wina puszkarza skoro my będziemy połamani. Podczas tego sezonu miałem jedną sytuację ,gdzie albo kierowca mnie nie zauważył i zjechał na mój pas albo był skurwysynem ,ale w to wątpie :). Dlatego wg mnie jeżeli ktoś zakłada ,że na każdym skrzyżowaniu coś może mu wyjechać i przygotowany jest na hamowanie to nie jest tak źle. Jak dla mnie artykuł anty -puszkarzowy ;) tak jak i wiele podobnych przeciwko nam z drugiej strony.<br><hr>Bandzior
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 14/10/2010, 17:42

Komentatorzy napisał(a):Na ostatnim filmie widac jak kretynskie mamy prawo. Facet prawie zabija czlowieka i dostaje 5 stow i 6 pkt. Motocyklista jadacy autostrada pusta jak leb polityka dostaje 5 stow i 10 pkt za przekroczenie predkosci. Moim zdaniem jak ktos jest slepy to powinien tracic prawo jazdy i koniec kropka.<br><hr>wiz<br>
nie zauważyłeś że kolega na motocyklu jechał O WIELE za szybko? Jakby jechał wolniej, to pewnie nie byłoby takiego finału.<br><hr>The Blaster
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 14/10/2010, 18:10

witam wczoraj to czytałem i naprawdę jest bardzo dobry materiał. tylko to czytają w większości motocykliści a zabijają kierowcy samochodów wiec to powinno do nich jakoś trafić. <br><hr>motocyklista
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez luqa90 » 14/10/2010, 18:24

Witam, jestem motocyklistą ale także kierowcą samochodu i dziennikarzem motoryzacyjnym (ściśle związanym z samochodami), niestety muszę przyznać racje, kierowcy nie patrzą w lusterka. Zgadzam się z tym artykułem, z jego sensem. Jeśli tylko autor wyrazi zgodę to chętnie będę zabiegał o zamieszczenie tego artykułu na naszym portalu. Powinien on przede wszystkim trafić właśnie do kierowców samochodów.

PS: Jeśli drogi autorze wyrażasz zainteresowanie to proszę o kontakt na PW.
luqa90
Świeżak
 
Posty: 213
Dołączył(a): 27/4/2010, 13:40
Lokalizacja: Rymanów Zdrój

Postprzez Komentatorzy » 14/10/2010, 18:33

Witam :)
Dwa tygodnie temu brałem udział w kolizji ,której sprawcą jak się później okazało był Pan Strażak kierujący samochodem osobowym , który po wymuszeniu pierwszeństwa i doprowadzeniu do zdarzenia poprostu sobie pojechał. Na szczęście nic się nikomu nie stało ponieważ udało mi się położyć motocykl :( i nie dopuścić do kontaktu. Kolega który ze mną jechał dogonił gościa ,a Ja wezwałem Policję. Wystarczyło tylko spojrzeć przed włączeniem się do ruchu!!!! Ludzie tego uczą dzieci w przedszkolu patrz w lewo , w prawo i jeszcze raz w lewo !!!! I z przykrością stwierdzam iż część kierowców nie zna tej prostej zasady... <br><hr>DaaHool
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 14/10/2010, 18:47

Wojna motocykklistow z samochodziarzami i vice versa byla bedzie i zostanie. Niema co sie oszukiwac, taka juz poprostu mentalnosc, szerokosci na koncowce sezonu!<br><hr>TRC
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 14/10/2010, 18:51

witam. przedstawię wam swoja sytuacje. 09.04.2010 r miałem wypadek na swoim motocyklu. jadąca z naprzeciwka 65 letnia kobieta wykonując manewr skrętu w lewo zajechała mi drogę w wyniku czego uderzyłem w jej auto( nie było możliwości ominięcia). dnia 26.10.2010 r odbędzie się rozprawa w sądzie karnym (zakwalifikowane jako wypadek nie kolizja), dlatego że policja chciała zrobić współwinę (najpierw była jej wina, jak się okazało przyjechał jej synalek wsiadł do radiowozu i gdy wysiadł nagle zaczęli kombinować nad współwina włącznie z tym że chcieli mi prawko zabrać). na ogr. do 90 wyliczyli mi po śladach hamowania 110 km/h. dla mnie trochę śmieszne biorąc pod uwagę fakt, że jechałem ZX-12R (ok 270 kg) no i ja (ok 125 w ciuchach), a oni wzięli sobie z jakiejś tabeli nie biorąc pod uwagę tego ze dla motocykli pow. tarcia jest praktycznie identyczna dla wszystkich moto a masa robi swoje. a najbardziej irytujący jest fakt, że minęło już ponad 6 miesięcy i żadnej kasy z ubezpieczalni, a 12'tka kasacja :/ i to ma być sprawne państwo? pzdr <br><hr>woziu
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 14/10/2010, 19:09

Komentatorzy napisał(a):Na ostatnim filmie widac jak kretynskie mamy prawo. Facet prawie zabija czlowieka i dostaje 5 stow i 6 pkt. Motocyklista jadacy autostrada pusta jak leb polityka dostaje 5 stow i 10 pkt za przekroczenie predkosci. Moim zdaniem jak ktos jest slepy to powinien tracic prawo jazdy i koniec kropka.<br><hr>wiz<br>
Komentatorzy napisał(a):dokladnie! a ja mam nawet inna teorie do takich : uwazac takich ludzi za mordercow i wsadzac do wiezienia ! czym sie rozni morderstwo lecz przy uzyciu auta? niczym! to samo powinno spotkac pijanych kierowcow<br><hr>supermoto<br>
To, że ktoś jechał o wiele za szybko nie zwalnia cie z myślenia i przestrzegania zasad ruchu drogowego.
Pierwszeństwo miał motocyklista. Najłatwiej później tłumaczyć :" Panie władzo, ja bym zdążył...
...ale nie zdążyłem i go zabiłem..."

Szerokości<br><hr>KELGAR
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Pat123 » 14/10/2010, 19:47

Komentatorzy napisał(a):niech kierwocy puszek naucza sie patrzec w lusterka, dobry artykul <br><hr>szwaja


Swietna wypowiedz, tylko pogratulowac ! Slyszales juz moze, ze lusterka posiadaja martwy / martwe punkty. Dopuki tego kierowcy nie przyswoja, dalej beda patrzec TYLKO w lusterka i powodowac wypadki - obejrzec sie trzeba !

:wink:
Pat123
Świeżak
 
Posty: 359
Dołączył(a): 17/9/2010, 10:11

Postprzez Komentatorzy » 14/10/2010, 19:54

Komentatorzy napisał(a):Na ostatnim filmie widac jak kretynskie mamy prawo. Facet prawie zabija czlowieka i dostaje 5 stow i 6 pkt. Motocyklista jadacy autostrada pusta jak leb polityka dostaje 5 stow i 10 pkt za przekroczenie predkosci. Moim zdaniem jak ktos jest slepy to powinien tracic prawo jazdy i koniec kropka.<br><hr>wiz<br>
Komentatorzy napisał(a):nie zauważyłeś że kolega na motocyklu jechał O WIELE za szybko? Jakby jechał wolniej, to pewnie nie byłoby takiego finału.<br><hr>The Blaster<br>
Co z tego ze jechal za szybko? to znaczy, ze mozna go zabic? Obowiazkiem skrecajacego w lewo jest ocena sytuacji na drodze i dostosowanie sie do niej. Jedni jezdza super wolno inni szybko. proste. Kierujacy ocenia szybkosc i ma wykonac manewr tak, zeby nie spowodowac wypadku. Jak nie umie ocenic sytuacji na drodze to niech uzywa taksowek, autobusow albo niech lazi pieszo.<br><hr>wiz
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 14/10/2010, 20:21

jeżdżę zawodowo ciężarówką i oczywiście posiadam motor(kawasaki zx6r) i to co widzę na drogach to czasami mnie przerasta bo to co wyprawiają sam.osobowymi to brak słów,nie mówię że jestem święty :) ale naprawde WIĘCEJ WYOBRAŹNI bo ten artykuł dokładnie wszystko odzwierciedla to co dzieje się na naszych drogach.Powodzenia i do zobaczenia na otwarciu sezonu moto. <br><hr>Mariusz z Lubelskiego
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 14/10/2010, 20:27

Komentatorzy napisał(a):witam. przedstawię wam swoja sytuacje. 09.04.2010 r miałem wypadek na swoim motocyklu. jadąca z naprzeciwka 65 letnia kobieta wykonując manewr skrętu w lewo zajechała mi drogę w wyniku czego uderzyłem w jej auto( nie było możliwości ominięcia). dnia 26.10.2010 r odbędzie się rozprawa w sądzie karnym (zakwalifikowane jako wypadek nie kolizja), dlatego że policja chciała zrobić współwinę (najpierw była jej wina, jak się okazało przyjechał jej synalek wsiadł do radiowozu i gdy wysiadł nagle zaczęli kombinować nad współwina włącznie z tym że chcieli mi prawko zabrać). na ogr. do 90 wyliczyli mi po śladach hamowania 110 km/h. dla mnie trochę śmieszne biorąc pod uwagę fakt, że jechałem ZX-12R (ok 270 kg) no i ja (ok 125 w ciuchach), a oni wzięli sobie z jakiejś tabeli nie biorąc pod uwagę tego ze dla motocykli pow. tarcia jest praktycznie identyczna dla wszystkich moto a masa robi swoje. a najbardziej irytujący jest fakt, że minęło już ponad 6 miesięcy i żadnej kasy z ubezpieczalni, a 12'tka kasacja :/ i to ma być sprawne państwo? pzdr <br><hr>woziu<br>
Mam nadzieję, że nic Ci nie jest. Tak te słynne "lewoskręty" to po prostu miazga :/ Myślę, że kierowcy samochodów i w ogóle wszystkich pojazdów powinni mieć badania na wzrok co jakiś czas bo to po prostu miazga :/ Przyznam, że nie zdarzyło mi się jechać sam. i zajechać Motocykliście, ale to może dlatego, że jestem na tym punkcie bardzo przewrażliwiony i nie chciałbym zajechać któremuś z Nas. A co do postawy policjantów to powiem, że sam spotkałem się z niezbyt ciekawymi reakcjami psów jak widzieli podczas zwykłej kontroli drogowej moja naklejkę "Motocykle są Wszędzie", to już widzę tą minę i czekam jaki zaraz będzie komentarz: "O widzę, że kierowca lubi szybką jazdę" albo "Pan chyba za młody na "motor", nie?" Normalnie miazga! Cóż, życzę Ci udanej rozprawy i żebyś odzyskał $ za ZX12 no i oczywiście zaczął znów jeździć ;) Do zobaczenia na drodze, LWG :) <br><hr>Zioło
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 14/10/2010, 20:51

Komentatorzy napisał(a):Na ostatnim filmie widac jak kretynskie mamy prawo. Facet prawie zabija czlowieka i dostaje 5 stow i 6 pkt. Motocyklista jadacy autostrada pusta jak leb polityka dostaje 5 stow i 10 pkt za przekroczenie predkosci. Moim zdaniem jak ktos jest slepy to powinien tracic prawo jazdy i koniec kropka.<br><hr>wiz<br>
Komentatorzy napisał(a):nie zauważyłeś że kolega na motocyklu jechał O WIELE za szybko? Jakby jechał wolniej, to pewnie nie byłoby takiego finału.<br><hr>The Blaster<br>
Komentatorzy napisał(a):Co z tego ze jechal za szybko? to znaczy, ze mozna go zabic? Obowiazkiem skrecajacego w lewo jest ocena sytuacji na drodze i dostosowanie sie do niej. Jedni jezdza super wolno inni szybko. proste. Kierujacy ocenia szybkosc i ma wykonac manewr tak, zeby nie spowodowac wypadku. Jak nie umie ocenic sytuacji na drodze to niech uzywa taksowek, autobusow albo niech lazi pieszo.<br><hr>wiz<br>
Nie rozumiesz. Jak jedziesz szybciej to masz mniej czasu i miejsca na reakcję. Ten gość nie miał na nic czasu, bo jechał o wiele za szybko. To nie jest tak, że tak długo jak masz pierwszeństwo przejazdu, to możesz robić co Ci się podoba. Tak długo jak nie będzie zrozumienia że to prędkość zabija - tak długo będą wypadki. To takie proste.<br><hr>The Blaster
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 14/10/2010, 20:57

Komentatorzy napisał(a):Na ostatnim filmie widac jak kretynskie mamy prawo. Facet prawie zabija czlowieka i dostaje 5 stow i 6 pkt. Motocyklista jadacy autostrada pusta jak leb polityka dostaje 5 stow i 10 pkt za przekroczenie predkosci. Moim zdaniem jak ktos jest slepy to powinien tracic prawo jazdy i koniec kropka.<br><hr>wiz<br>
Komentatorzy napisał(a):dokladnie! a ja mam nawet inna teorie do takich : uwazac takich ludzi za mordercow i wsadzac do wiezienia ! czym sie rozni morderstwo lecz przy uzyciu auta? niczym! to samo powinno spotkac pijanych kierowcow<br><hr>supermoto<br>
Komentatorzy napisał(a):To, że ktoś jechał o wiele za szybko nie zwalnia cie z myślenia i przestrzegania zasad ruchu drogowego.
Pierwszeństwo miał motocyklista. Najłatwiej później tłumaczyć :" Panie władzo, ja bym zdążył...
...ale nie zdążyłem i go zabiłem..."

Szerokości<br><hr>KELGAR<br>
Jechanie o wiele za szybko też jest złamaniem zasad ruchu drogowego i to poważnym. Co czyni Cię tak wyjątkowym że uzurpujesz sobie prawo, którego odmawiasz innym (tzn. łamania przepisów)?<br><hr>The Blaster
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 14/10/2010, 20:59

Widziałem w życiu kilka wypadków motocyklowych. Większości z nich (niezależnie od tego kogo policja wskazala jako winnego) daloby się uniknać gdyby motocykl jechal wolniej.<br><hr>Gonzo
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 14/10/2010, 21:34

Komentatorzy napisał(a):witam. przedstawię wam swoja sytuacje. 09.04.2010 r miałem wypadek na swoim motocyklu. jadąca z naprzeciwka 65 letnia kobieta wykonując manewr skrętu w lewo zajechała mi drogę w wyniku czego uderzyłem w jej auto( nie było możliwości ominięcia). dnia 26.10.2010 r odbędzie się rozprawa w sądzie karnym (zakwalifikowane jako wypadek nie kolizja), dlatego że policja chciała zrobić współwinę (najpierw była jej wina, jak się okazało przyjechał jej synalek wsiadł do radiowozu i gdy wysiadł nagle zaczęli kombinować nad współwina włącznie z tym że chcieli mi prawko zabrać). na ogr. do 90 wyliczyli mi po śladach hamowania 110 km/h. dla mnie trochę śmieszne biorąc pod uwagę fakt, że jechałem ZX-12R (ok 270 kg) no i ja (ok 125 w ciuchach), a oni wzięli sobie z jakiejś tabeli nie biorąc pod uwagę tego ze dla motocykli pow. tarcia jest praktycznie identyczna dla wszystkich moto a masa robi swoje. a najbardziej irytujący jest fakt, że minęło już ponad 6 miesięcy i żadnej kasy z ubezpieczalni, a 12'tka kasacja :/ i to ma być sprawne państwo? pzdr <br><hr>woziu<br>
20 września miałem identyczny wypadek, tylko, że ja mam połamaną nogę no i w moim przypadku chyba nie ma żadnych wątpliwości jeśli chodzi o winę, sprawa zakwalifikowana jako wypadek. Też czekam na kasę z jego OC, chciałbym jeszcze przed zimą sprzęta wyremontować ;) bo pojeździć noga nie da :(<br><hr>alukow
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Następna strona


Powrót do Komentarze do artykułów na Ścigacz.pl



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości




na górê